Photosynth Prototype - Kouzlíme

28-06-07
  • 6:40 min.
  • Flash
  • MB

Tak opět něco z budoucnosti.. ok zoomování obrázků nění až tak velký zázrak. Ve chvíli kdy to máte v paměti grafické karty. Když je jich hodně, tak holt musí být hodně paměti. Zajímavé je to využití - a rozlišení obrázků resp. dokumentů. Nazoomovat na stránku nikoho nenadchne, ale priblížit si tak technické parametry auta v reklamě už je jiná. Teoreticky by to mohlo jít do nekonečna - stačí napojit na web.

Mnohem vetší úlet je rekonstrukce obrazu za pomoci fotografií. To už tu také bylo - krabici nafotíte z 5ti stran a počítač už to nějak na 3D objekt převede. ALE to co ukazují ke konci videa je trochu jiný kalibr: na základě podobných částí obrovského množství fotografií z Flickru je sestavený 3D model (vtipné jak to bere i člověka který má plakát na dveřích) a každá fotografie je zpětně umístěna do prostoru a je vidět odkud je focená / kam projektuje.

Tím by se při troše dobré vůle dala zajistit procházka po celém světě. Stačí aby bylo dost fotek všech míst - sednu, kliknu a projdu od sebe z pokoje oknem, přes střechy, hrad k horám a po polárním kruhu do Ruska a pak přes pláně a hory do Indie k pláži a po pobřeží přehopsám po ostrůvkách v Indonésii až do Austrálie a když chtím hordu turistů, tak se svezu lodí do Ameriky, projdu města, pouště, pralesy.. a to všechno jenom díky Internetu a troše trigonometrie ;-)

Díky, že jsem se narodil do dnešní doby - i když.. o pár let později by mi taky nevadilo ;-))