A máme tu opět příspěvek do pořadu: Za vším hledej Smileyho :-)
dix Dagmar

Fotka je samozřejmě stará - kdo najde Wallyho vyhrává..

Úhuhů (čárka a kroužek nad "U" v jednom slově - wau) - Takže opět rubrika Besser mit dem Kreuz vor dem Funnus.

Přesně vím co si nenechám ujít tuto sobotu: živé vystoupení Moniky Načevy s Michalem Pavlíčkem a DJ Five v Akráči. Upřímně - jsem zvědavý jaké to bude. Staré desky miluju - tohle bude asi ta.. jiná... Každopádně můžu s určitostí prohlásit, že se nebudou odehrávat žádní duhoví jednorožci a skoro bych si troufnul odhadnout, že ani pruhovaných triček a korálků nebude tolik vidět...

To nám to krásně mručí.. (i při nízké bitrate mp3ky :-) Novozélanďani Minuit mají veselý jarní track A Room Full of Cute a my na smiley.cz (teda až na Jakuba, který se zpruzeně snaží šroubovákem vypáčit parkety) se u toho zlehounka pohupujeme - je to jednoduché, milé a dámsky zamilované. Je pěkné, když to jde z tracku cítit.. uvidíme kdy to pomine a všechny přestane bavit.

(..že je to vodrhovačka je ale jasný... ;-)

V rámci programu Před slézou lépe než posléze (pro germanofily: Besser mit dem Kreuz vor dem Funnus..) anoncuji konání dnešního koncertu Soil (kteří mají "zvláštní" web) v Roxy (které má hnusný web s blbým CMS).

Nicméně - za daného počasí, když začíná sněžit a moje nálada opět zalejzá někam pod parkety je to rozumná alternativa k čemukoliv. Prostě pohlazení za 100,- :-)

Moc je rozpitvávat nebudu, snad jen že ten hlas zní v některých momentech docela Lou Rhodesovsky ;-) (což je sice kompliment, ale stejně pochybuji, že takovéhle srovnávání může kdokoliv kvitovat s velkým povděkem).

Osobně jsem rád, že jsem našel ty správné Soil (než začli být na první pozici v googlu :), protoze při hledání Love is Freaky jsem proposlouchal pekelná alba (Coil, Soil... totálně mimo - děs běs - ani snad radši negooglovat)

Odevzdávám jídelní lístky v tiskárně kvůli všití nějaké další strany - původně jich bylo 50 kusů. Za měsíc provozu čtyři zmizely (good for me - bude nutné tisknout další.. muheheh) a tak paní na recepci hlásím s úsměvem: "No-jo - nebudete tomu věřit, ale kradou se i jídelní lístky". Nacož ona: "No-jo - to budou určitě nějací cizinci..".

Tak teď nevím - buď byla ultrapohotově vtipná (a zapomněla na konec věty šoupnout smileyka - případně jsem ho v té rychlosti nestihl:), nebo se xenofobní nálada v .cz začíná pohybovat ve zvláštních mezích. WTF?! Podotýkám - zmizely české verze jídelních lístků!

Po dlouhé době jsem vytáhl na disk (z hlubin bedny s dvdcky) pět let staré album německých Lali Puna a hned s úvodním trackem Nin Com Pop strávil mechovou neděli - bez zbytkového alkoholu v krvi, vyspaný, nicméně naprosto bez schopnosti přemýšlet a pracovat, ale o tom asi NE-děle jsou.

Při pondělku to tedy je krapet kontraproduktivní, ale třeba.. třeba v přestávce ;-)

Někdy je příjemné vstát brzo (stačí i deset minut - tedy pokud člověk nestává standardně v 11h - ale tuhle fázi už mám za sebou :) a koukat jak pomalu přichází nový den (tedy pokud člověk nevstává ve čtyi ráno - do téhle fáze se nikdy dostat nechci).

Na nebi se začínají dělat gradienty a město je ještě takové chcíplé - blázinec (Stau) začne nejdřív za půl hodiny a nezastaví se do 21h

Teď už jen poladit ty teploty - připadám si jak na poušti: přes den teplo v noci kosa - brrr.. a místo zrnek písku se přesypávají lidé a auta..

Trošku blázinec. Přeji krásný čtvrtek, který je před pátkem a vlastně od těch 21h už patří k víkendu :-)

Rampampam.. po minulém, řádně katarzním týdnu, musím říct, že "někdy stačí málo" (a říkejme tomu "dvě slova", nebo výsledky odběrů.. to už je fuk). Každopádně mám naordinovaný Actimel. Překvapivě mi (jahodový) chutná. Měl jsem představu že to je něco jako Jovo - u kterého stačí vyslovit název a cítím ten hnus.

A asi mi to prospívá páč everything seems just fine. (pro ty co to sledují bych tu mohl žbrblat něco o beta PS CS3 - ale na tu kašlu, stejně tam určitě půlka věcí nefunguje správně..) Ale spíš než na Actimel bych to svedl na telefonát s Tátou, který je zrovna (zase) v Indii a vlastně mi dost chybí.

I když - možná ještě spíš by se to dalo svést na obálku, kterou jsem tu od středy hypnotizoval a v sobotu konečně načal, abych se mohl "začíst" do kouzelného příběhu Boba, Vody, Slunce, Země, Stromu, Nebe, Boha a Prázdna a oranžové ryby (která dělá kompars :). Zvlášť to Prázdno je skvělá postava, která na bílé stránce působí docela komicky. Ano - místo Historie a Ekonomie si dávám ilustrované knížky a baví mne to. Ostatně další na seznamu je Hráčský instinkt což bude trochu jiné zrno (ani nevím zda se na to těším...). Každopádně, vel-díky za zlepšování nálady letí do Londýna k Yaaye. (publicitu chca-nechca ;-)

A ještě mám další zlepšovák: pět zlutých tulipánů, které mi tu svítí a voní (?) na stole. Spojení prvorepublikové vázy, notebooku a neskutečně čerstvých kytek mi docela cuchá smysly. Odteď tu bez něčeho takového odmítám vegetovat.

Tak to nechápu: v úterý, v noční tramvaji - revizoři. Byli sice slušní ale stejně me to stálo 500,- Tím jsem překročil čtvrtletní kvótu (naposledy v lednu před půlnocí na přestupu na Museu) a začínám striktně odpočítávat neproježdené lístky.

Grr..

Myslím, že nejsem jediný komu to příjde, ale vítězný návrh nové budovy Národní knihovny od Future Systems se nápadně podobá Brain Slugs z Futuramy..

Čekám, že se to postaví a pak bude probíhat arbitráž z FOXem.. :-/ Jinak ale jo - kde je kasička? 

Dimenze X

08-03-07

Heros in a half shell! Po 15ti letech jsem zjistil co to tam na konci říkají... a to ještě s pomocí googlu. :-/ Dalo se to čekat.

Zbývá ted už jenom zjistit jestli opravdu automat Terminator 2 (s dvouma samopalama) při zmáčknutí tlačítka bez "inserted coin" :) říkal "No way housey" - nebo jestli to je nějaký blbý dojem..

Za vším hledej smiley(ho) :-) Třeba na tohle hrají němečtí Tonic Train. Sice mne zrovna vůbec nebavili, ale mají dobré krabičky.

Pořád nevím čím jsem si to zasloužil, ale poslední čtvrt roku je mi blbě, blbě, blbě. A můžu si stokrát namlouvat a dělat, že to tak není.

Někdo se holt oklepe a jde (normální stav asi) - já jak blbeček každé ráno, když najede mozek, opět znova zjistím co je špatně. Žere to energii, žere to mě. Photoshop nefunguje :( :-(

Nejsem plackový typ. Přesto se mi některé placky líbí, jen nemám kde je nosit. Notabene mi převážná většina claimů na nich příjde přinejmenším vyčpchlá (hákovým křížem počínaje a listem trávy konče - já bych si tam dal třeba tři tečky, nebo "dva je dřív než jedna" (poněkud úzkoprofilové - nj - vim), nebo <div>, nebo PS kapátko).

Leč čas od času neodolám, koupím a pak se to hromadí v šuplíku. To samé teď v sobotu. Mezi hromadou zvláštních výkřiků byla jedna: "skip intro" a ještě fajn fontem. Nápis je jasný, klikám na to denno-denně a ideologie za tím je úplně jiná, než klasické "we shall overcome, love, peace, fuck the system" kydy (ono je to vlastně takové "fuck this part of the system - and show me the stuff - pyčo" :-)

No - potud úvaha po dvojce červeného.

Když se nám s Lazarem a Sofii podařilo vyladit kompozičně to správné místo k umístění najednou mi docvaklo, že by to e-ven-tu-el-ně mohlo být vnímané i jinak a tím pádem se placka dostala do škatulky triček "look but don't touch" (mám tři - různě velká, podle toho jak mi rostly prsa..) a prozměnu odputovala do šuplíku k ostatním. Chjo.

Nejsem plackový typ :-(