Jipipíí - ČT2 (teda "dvojka" - myslím, že mohli oficiálně nechat "jednička" a "čétédvojka"... pseudointelektuál rád řekne o pár hlásek navíc ;-) ) mi dělá tento týden radost trochu zhuštěnou projekcí filmů na jejihž scénáři se podepsal Charlie Kaufman. (květnaté.. květnatééé..)

A to hnedka dneska (středa) 21:30 filmem Adaptace. Adaptace je vpohodě. Překvapivě ne-slizký Nicolas Cage se hraje dvakrát a je to dobré, cel, kaufmanovské.

A ZÍTRA - VE ČTVRTEK 21:40 Věčný svit neposkvrněné mysli. Film můj, snad po Muži z Acapulca, nejoblíbenější. Režírovaný Michelem Gondrym, napsaný Kaufmanem, s Jimem Carrym (nikdo ho nemá rád, ale po tomhle filmu může být stigma všech Ace Ventur a Blbých a blbějších zapomenté), Kate Winslet, prdelkou Kirsten Dunst a Hobbitem. Celé to je o vymazávání vzpomínek na blbé vztahy z hlavy, uvědomění si, že je člověk smazat vlastně nechce a snaze zachránit co se dá. Díky Gondrymu je to neskutečně hravé a něžně vizuální - díky Kaufmanovi zamotené. Díky.

Ostatně - už jsem se tady o tom jednou zmiňoval.. :)

Výkřik

20-09-07

Ano - víc takových výkřiků a mouder (Scullyová?) jako níže... ech.

Zvláštní den. Začalo to už dopoledne, kdy se mi zdálo, že to v bytě nějak voní - to jsem to ještě přešel... Při polední cestě do (na debilní Billu předělané) Delvity už bylo jasné, že něco nění úplně vpořádku (nebo je až moc..). Snad každým krokem jsem cítil něco jiného: mokrý chodník, ořezané větve, zaparkované auto, parfém pána v košili (jo - taky bych radši slečny, ale na ulici byli samí chlapi :-) zrovna), lísky - foukl vítr - pekárna, vydrhnutý interiér nějakého auta co z něj kdosi vystupoval, oblaka. Já snad cítil i to slunce. Připadal jsem si jak ve filmu - zvlášť při roztahování nosu s tím, že chci VÍC.. no prostě - senzorický úlet..!

Zpět do trapné reality mě vrátil pohled na, ve vozíku "zaparkované", mimino v té proklaté (klaustrofobické) Bille. Vím, že se to nemá říkat, ale tohle bylo fakt ošklivé - nicméně foťák a mobil zůstal doma na stole, takže zprostředkování opět žádné.

A tak už to holt je - na tom "netu"...

Mňo - není nad to po nějaké době něco napsat. A není nad to napsat něco pozitivního. A není nad to, když se něco pozitivního děje. Ale mezi všemi mrtvými tetami (které jsem prakticky neznal) a sousedy (které jsem měl rád) se mi podařilo krapet utrápit fíkus, který jsem vypěstoval z listu (jiného.. většího..) fíkusu.

Celou dobu se tvářil jakoby nic. Listy na něm držely.. a najednou - jak v animaci z Monty Pythonu - se listy vrhly k zemi (bez křiku ovšem).

Přiznávám, že jsem ho moc poslední dobou nezaléval, ale když byl celou dobu zelenej.. :-/