Apparat v Paláci AkropolisApparat do každé rodiny. Zaplať pánbuch :) za podzimní (už je? skoro jo - ne?) kulturní program. Vcelku mi včera zvedl náladu "koncert" Saschy Ringa tedy Apparata. Berlíňan, který by mohl být i z Vídně podle toho jak se ukláněl (jako Mozart - a myslím, že právem). Jen Vídeň by asi neměla takový šmrnc. To co odvedl bylo poměrně neskutečné - přišel, pozdravil, stoupl za notebook a prakticky bez přestávky do lidí nahustil co má. Od elektra přes zalomeniny po techno. Wžum..bžum. Nestačil jsem se divit. Zvuk létal po sále. Dokonce ani nic, výjimečně, nevibrovalo - asi nestihlo.
A teď šup do školky - stejně příjdu pozdě...

ps: příště by klidně mohl být trochu progresivnější Breaksome s Apparatem a vůbec by mi to nevadilo..

Znovupřijetí na FHS UKEhm.. mňo. Takže moje studium. Šílená, nekončící věc, která poslední tři roky stála za totální prd, až to došlo do stavu, kdy nezbylo než se zkusit nechat vyhodit a znovupřijmout bez přijímaček, nechat si uznat všechno co bylo možné a nastoupit do prváku (...a v optimálním případě to nějak dorazit během dvou semestrů).
Kupodivu všechno klaplo ;-) a přišel mi dopis, že mne "na základě studijních výsledků" znovu-přijímají :) LOL. Takže zítra - pěkne mazi prvňáčky. Beru ssebou jablíčko, flašku s vodou, flashku a něco na čtení. Docela se těším...

Druhý "první den" za mnou. Opět jsem se utvrdil v tom jaký jsem asociál, že se s nikým první den školy nebavím (páč nikoho neznám). Trauma z dětství? Každopádně z první třídy ZŠ ano. (mohu doložit obrazovým materiálem)
Když vynechám vstávání ráno kolem 6h (mám pocit, že naposledy jsem takhle brzo byl vzhůru možná cestou z nějaké kalby) a s tím spojené pocity na zvracení, musím říct, že den se vydařil. Sice s menším zpožděním (ale zanedbatelným +/- 3min) vcházím do auly, kde probíhá motivace děkanem a proděkanem - nechávám se motivovat a neusínám. Všechno dává smysl - musím být prostě nejlepší.. od toho jsme na FHS. Slečna vedle mě zřejmě hodlá vyplivnout plíce. Doufám, že jen z kouření. Stále jsem motivován. Přestávka a změna místnosti. Nejdřív s davem stojím na chodbě - pak sedím, nakonec vytahuji Nietzscheho a ostentativně začínám číst. (jsem motivován - budu student, budu nejlepší :) Ostatně plkat o maturitě už by bylo trochu mimo. Probíhá další informační blabla a pak obědo-přestávka.
Venku svítí slunce - pere. A nad budovou se dává dohromady mrak. Rozpláclý na trávníku pozoruji jak se zvětšuje a přibližuje, a přemítám, jestli můžu být zkouřený jen tím, že o pár metrů dál dělá to samé kolega - ovšem s brkem.
Kdyby mě nehryzl mravenec, tak bych tam zřejmě usnul. Odpolední motivační blaaa.. mě ještě více motivovalo a úplně zmotivován odjíždím domů vagonem metra plným spolužáků, kteří plánují, jak přijdou domů a začnou číst TY KNIHY a co všechno přečetli o prázdniny. (podotýkám - prváci!)

Koukám se tupě do skla v metru, kolem sviští čáry trubek čas od času přerušené bílou šmouhou zářivky - budu nejlepší? Jsem dost motivován?.. :-|

Nike Air Max

21-09-06

Nike Air MaxVizuální i pohybové pohlazení v reklamě na Nike (6,3 MiB .mov). Kdo by to byl řekl.. Holt The Mill to umí a vždycky uměli. Gravitace mizí.. létám...

Kde se vzal, tu se vzal - Roxy má nový web. Otázka jestli to je krok dopředu. Předchozí web byl už opravdu mimo, ale to co vyprodukovala "společnost" BlueSystem je opravdu.. mňo. ..eh.. špatné. Docela to odpovídá jejich vlastnímu webu, který se skládá z tabulek! V roce 2006 kde jsou hlavními trháky SEO, RSS, WEB 2.0 a AJAX vyplodí "stránky" které mají navigaci ve Flashi. Kdyby to aspoň mělo jakékoliv opodstatnění (třeba nějaký efekt / animaci - nedejbože tedy - zvuk).. Asi také způsoby převzaté z jejich homepage. O zobrazování formulářoých polí v něčem jiném než MSIE radši pomlčím..;-)
Nehledě na zjevně krapet vágní zabezpečení content management systému, který si vysloveně koledoval o to, aby dneska odpoledne proběhla "hackage" (z francouzského "sabotage" - nazývat to jinak snad ani nejde). Upřímně jsem se bavil při tom, jak se průběžně mění program a homepage - musím říct, že sledovat něco podobného live je úplně jiné, než si číst v novinách o pornu na webu ministerstva vnitra ;-)Nový web roxy - -click- pro větší obrázekAbych ale nebyl jenom hnusně kritický - Roxy se mění - podle vizuálu webu, v literátní kavárnu :-) Docela pochopitelné, když v tom má prsty magistrát Prahy. Hudba tam stejně poslední dobou hraje, co do hlasitosti, spíš k poslechu než k tanci.

Nové logo České televizeZdá se, že je definitivně rozhodnuto a při výběru nového loga České televize zvítězil návrh Štěpána Malovce z VŠUP v Praze.
Osobně zamačkávám slzu nad původním logem, které považuji, s ohledem na rok vzniku 1953, za záblesk genialty. To nové je.. nové. Trochu TC než ČT ale budiź, asi se vžije a je opravdu jednoduché, hranaté. Háček nad Č je zastoupen ve všech provedeních, čímž by mohlo být učiněno zadost jednoznačnosti, že se jedná o Českou televizi 1, 2 atd. (na výtečnou německou dvojku ZDF, nebo Pro Sieben to ale nemá)
V dnešní době zaoblených rohů a inklinování k organičtějším tvarům z prostého důvodu, že je to lidem blíž, mi to přijde - digitální / nedigitální - trochu moc "eckig" a málo hravé (haf). Na druhou stranu nehází výrobcům znělek takřka žádné klacky pod nohy a je důrazné - žádné éterické šmrdli-filigrány.. Mohlo to dopadnout hůř, takhle bude muset Česká televize odebírat jedině Duhovou energii :-)

Pomalu to vypadá, že letní nuda končí. Open-airy s každoročně rotujícími interprety už odvál vítr (och..) a začíná se blížit podzim plný "depresí", vodky a konečně něčeho jiného než Monkey Bussiness a Skyline (nic proti - klip k Piece of my Life zbožňuji.. třebanapříklad - a Skyline..... maj pěknou zpěvačku... a málo bassu, ale to je fuk).
Hnedka na začátek: 26.9. v Paláci Akropolis APPARAT (vysloveně milé - aby to bylo i "cool" tak se tu měl ukázat už loni, ale budiž - lepší než Cocot Minute do oka :) Ostatne už jsem o nich kdysi psalElectronic BeatsDalší příjemnou zprávou je konání T-Mobile sponzorovaného festivalu Electronic Beats. A to tak že 28.10. ve Veletřžním paláci (kdo má rád funkcionalismus a elektroniku, tak si užije). Mám v živé paměti, když jsem koukal na Viva Zwei (back in the days..) a dávali záznam zrovna vystoupení Maus on Mars. Nechápal jsem.
Pražská seance bude asi trochu jiná (Prodigy, Slam, N.O.H.A., Yonderboi a Carl Craig) ale určitě zajímavá! (Prodigy jsem viděl naposledy když vydali Fat of the Land a myslím, že už jsem překousl jejich (i vizuální) přechod k electro-punku (takže oblíknu proužky, připíchnu placky, lebky -- a jedém :) no a Noise Of Human Art jsou prostě geniální seskupení)

Docela se teším.. nooo..

Mňo.. tak aby tu netrčeta ta naprosto neaktuální věc.. bla blaa.. radši nekoukám do kalendáře.

Werbuňk, Werbuňk!Youngprimitive Pong T-Shirt designKonečně :) K radosti zamrzlých 8bit-retro milovníků je tu konečně ten správný design trika na tréning. Pro všechny hráče pingpongu - případně tenisu.. vlastně ještě volleyballu :-) Objednávám. (a definitivně se řadím mezi starce)

:) Nechci aby to vyznělo nějak příliš pubertálně, ale: Dnes má svátek Regína. To je skoro jako to rádio... a tak podobně ;-)
Představa, že s takovým jménem chodím na základce na druhý stupeň mi nedělá dobře.

Huuuiii - je skvělý jak jsou Jinonice vysoko nad Prahou protože mraky které jsou nad Prahou, jsou pak pekně nízko nad zemí. Nevím jak jinde, ale v Jinonicích, fouká vítr silně. A mraky nad Jinonicemi jsou úplně nejkrásnější a dělají tam obrovské stíny.
Kuba 1.A.

Uff víkend. Ani ne tak relaxační jako pracovní. Někde dělám cosi špatně - nestíhám.
Front Line Assembly - Z první řady - zezaduNicméne v pátek jsem nasadil svůj nejněmečtější obličej, oblékl nejtmavší oblečení a vyrazil na koncert Front Line Assembly do Abatonu. (a stejně jsem tam vyčuhoval.. (nemám kruh v uchu a vous) ). No co - minulý koncert (v Bunkru..ehm) jsem nedal - druhý den jsme totiž psali písemku z "Egypta" nebo tak něco..(trepek možná :))) a asi jsem byl prostě malej. Tak si to můžu odškrtnou teď. Masakr z jiného světa. Staré temné ebm a industrial věci střídaly nové (pravcovně tomu říkám speed-dnb) a v jednu chvíli to vypadalo, že se udělá kotel-kotel a pod pódiem začne maso - nazačlo. Zřejmě na to publikum s věkovým průmerem 32 už nemá síly. (Ideály - he!? Kde jsou?)
Po vizuální stránce bych ocenil projekci a to jak za pódiem, tak na afterparty na lcdckach. Velice expresivni. (jak už tak fetus, černoblílý radar, nějaké šifry a hitler může být..) Kapela vzhledově oscilovala od vyžitého punkera co strávil 90% života kalením a koncertováním až po germánské adonise s černým přelivem na hlavě. Rammstein zdraví ;-) Aber sonst ok.
Ještě mne zaujalo, jak, po celém Abatonu rozmístěné fotbálky, zůstaly i po koncertě naprosto netknuté....
Fotka no cement - prostě zezadu :)

Další dospělo-životní milník za mnou: poprvé jsem včera v noci smolil "slajdy" v powerpointu a (málem se nechal zlákat přechodovými efekty a animacemi :) poprvé stál u notebooku a žvanil, mačkal space, vracel se zpět (klasika "ted..sem to trochu přejel.. eh.. pardon") a nechal usínat projektor...
Někteří koordinátoři na VŠCHT to dokonce i vnímali a kladli doplňující otázky (na které jsem i dokonce měl odpověď - překvapil jsem sám sebe :))
Nějvětší debata se zvrhla kolem pomlčky v doménovém jménu. Asi je tu od ’93 už taková tradice pinožit se s tím zda áno nebo ne... Přitom ČSFR byl z hlediska SEO určitě kvalitní název.
Je zvláštní, jak se v každé pracovní skupině najde někdo, kdo se vymlouvá na osobní záležitosti. Tady to byla slečna ze Zemědělky s větou: "Já nic připraveného nemám protože jsem na to neměla dost času, jelikož jsem dlouho cestovala..po Jižní Americe (!!). A stejně bych žádné informace nezískala protože byly prázdniny - jak tady už podotkla kolegyně."

No nic - práce jak na synagoze (v Beirutu). Večer si střihnu přinejmenším očistec ve formě koncertu Front Line Assembly a jestli to přežiju, tak celý tenhle web předelám do Powerpointu :-)