Uff. Ale s vypětím všech sil (a svalů - ať v očích, nebo hýždích) jsem absolvoval všech pět hodin promítání. Docela to šlo. Zvlášť pásmo "ranné fáze" klipů od Antona Corbijna - 80’s a začátek 90tých let (Joy Division - Atmosphere, U2 - One (Trabanty..:)), Nirvana - Heart Shaped Box (červený kytičky..)) bylo přinejmenším zajímavé. Takové zaškatulkování / doplnění.
Za naprostý vrchol bych považoval Jonathana Glazera co dělal klipy UNKLE - Rabit in Your Headlights nebo Radiohead - Karma Police. 8 klipů ve výběru, ale jeden lepší než druhý.
Poněkud slabší dojem zůstal po Stephanu Sednaoui (Alanis Morissette - Ironic, Björk - Big Time Sensuality..) a Marku Romanekovi (Johnny Cash - Hurt, Jackson - Scream), který to měl ale zase na druhou stranu výborně barevné.
Jako by to někteří dělali opravdu jen za peníze a jiní i z přesvědčení a protože jsou na stejné vlně jako hudebníci...

To se mi to hazí jmény režisérů - když tu mám před sebou "playlist" :))

Whoooo... umřu. Ale nelze nechat ujít. Světozor vůbec nějak upgradoval co se těhle věcí týče. Datatransfer v ramci letošního Designbloku má proběhnout také tam.
AudioVisual v kině Světozor

Je Désire

27-09-05

Mňo.. jsem poněkud rozpačitý co se výstavy Je Désire na VŠUP týče. Zrovna bombastické to nebylo, ale na druhou stranu myšlenka za celkovou koncepcí je docela chvályhodná (Touha - základ všeho proč žijeme. Sedukce a její reflexe. Deformace obého dnešní mediální kulturou.) Na to, že výstava koncí teprv dnes tam už minimálně dvě díla nebyla :( A z toho co zbylo bych se pozastavil nad "ranními zamilovanými sms" (první myšlenka dne.. formou displaye na zdi) od Zdeňky Řezáčové, luxusních fotek demonstrativních sebevražd Barbory Bálkové a projekce Somebody Radima Labudy ve které pouští pozpátku vodu z úst do úst dvou lidí navzájem - a ještě vzhůru nohama a zpomaleně (na hraně - všeho - výborné).
Jinak klasický komix, který nechybí snad na žádné podobné akci :) od Venduly Chalánkové.
Komix - Vendula ChalánkováA na závěř citát-kytát z minikatalogu výstavy od Jany Kochánkové: "Touha je základ života. Proč žijeme? Protože toužíme, protože v sobě máme touhy, proto nás to nutí žít. - Někdy jdu kolem obchodu a najednou vidím hezkou budnu nebo hezký tričko a v tu chvíli se do něj zamiluju a toužím po tom tričku. A tak zajdu do toho obchodu a říkám si: Jenom tak si ho vyzkouším... A najednou si ho musím koupit."

Alois Nebel

27-09-05

Mimochodem - včera byl v Akráči křest posledního dílu komixu Alois Nebel. (jo - toho co je taky na konci EX v Reflexu :) V závěru někdo umře...
Alois Nebel
Byl bych si to užil, ale sedli jsme se Zuzankou (paní almost-a-doctor:) na dvojku, probrali zásadní problém nástupního platu lékařů a najednou -pof- akráč ("jak sem se SEM dostal..??") a -pof- doma a -uuuuf- spat. Nechápu - z 0.25 červeného...

Mňo - tak po páteční Arše jsem utekl za rodičema na Mácháč. Za 1. se pořádně najíst a za 2. vykopat nějakou rouru.
Jasně - základ všeho = nářadí. Takže lopata, motyčka, hrábě, rýč, krumpáč a rukavice.
Všechno vydrželo na úhledné hromadě tak deset minut a pak už mi v hlavě plavala jen vzpomínka na pátou třídu a "Pozemky" a pravidla, jak se chovat při live-action venku. (nepohazovat nářadí volně, umýt po použití...etc.) Gag s hráběmi se nekonal. Zato s motyčkou... No - a poté, co jsem zlomil krumpáč bylo jasné, že nejsem ten pravý typ. (na druhou stranu se asi vysvětlilo proč jich máme plnou garáž.. "čtyři krumpáče do každé rodiny")

Kolem po stromech pořád běhaly veverky. Nejlépe po kmenu hlavou dolů. (závidím..) Sice jsem pořád pokukoval jestli mezi nimi náhodou nebude nějaká action, tak jako onehdá mezi želvičkama, ale nebylo nic.. Tímto vzdávám plán předělat to tady na porno-zoologickou :)
btw - mám utkvělou představu, že veverky se rodí z vajíček.. ech..

Jak málo stačí aby byl člověk v nějaké společnosti mimo? Třeba jenom to, že na základce místo čtení Hemingwaye, smolení čtenářských deníků, poslouchání Beatles a koukání na The Wall, hraje Bruce-Lee, Pssst, Jet-Pac a Manic Miner... a postupně si začne pixelovat vlastní obrázky v ArtStudiu :) (místo zavedení předplatného Literárek :)
Musím říct, že jsem si včera připadal jak ve filmu About a Boy, kdy hlavní hrdina na nějakém večůrku, najednou při rozhovoru s vedle sedící slečnou z hrůzou zjistí, že je poněkud "prázdný"...
Na druhou stranu si můžu říkat, že klasicky humanitně vzdělaný člověk třeba zase neví co to je vertex, přoč mají hrany "rub a líc" a jaké jsou výhody subpixel-renderingu apod.
Ale stačí to? Jestli by přeci jen nebylo praktické si pořídit adoptivní dítě někde v třetím světě a pravidelně ho tam jezdit kojit? ;) Nebo o tom přinejmenším zasvědceně vyprávět ve společnosti?
No - se svým přístupem bych si ho dojel tak maximálně vyfotit a vyprávěl o příborech v letadle, nasvícení odbavovací haly a o tom jak to vonělo, když se vylezlo na letišti z letadla...
Central Cavern Monster z Manic Minera

Poté co jsem prošvihl (hm.. a už ani nevím proč..) Richarda Dorfmeistera v Radosti, kde ale hrál asi spíš do tance než dopohody, mě dost těší, že dneska uvidím / uslyším tuhle - pro mě zásadní downtempo postavu - v Divadle Archa s projektem Tosca.
Takové 2in1 vánoce. :)
Tosca v Divadle Archa

Krapooyo

22-09-05

Hmm.. zajímavě udělaný short (i když "příbeh" je pakárna..) - Přinejmenším horečnatý sen je geniální (jen už ne tak pěkně udělaný :)) a jak se to tak objevuje, roste, vznáší.. ostatně proč ne?.. V jednu chvíli mi to připomíná skoro až nějakou jump’n’run starou hru..
Krapooyo website a nejlépe rovnou 13.5 MB divx nebo 39 MB .mov. (přičemž ten divx je nějakej posr. a šel mi blbě přehrávat...)
Krapooyo

Filosofický slovník říká:
Entelechie (z řeckého en, uvnitř, telos, cíl a echein, mít); od Aristotela název pro uskutečňování možností, zacílenost, směřování k cíli.

Fajn - první fáze řešení problému je jeho pojmenování ;)

Whoaaa.. Jsem nadčený!! Ani ne tak z pátečního Rock Café a Dead Sexy Inc. kteří opravdu nebyli tak drsní, jak se jevilo podle popisů v médiích (prostě electro-clash-stylish-pop- punk:) - v prvním momentě jsem měl pocit, že na pódium přišli Right Said Fred :)) Před nimi čeští Lakeside Church, kteří mě docela pozitivně překvapili a nakonec jakási metalová úderka s typem v igelitovém kabátě a balalajkou (a to už jsem celé nedal...)

Oproti tomu sobota sobota sobota M83 M83 M83 Soldout Soldout!!:) Z předešlého večera dost skepticky naladěný jsem dorazil do Paláce Akropolis bohužel trochu pozdě, takže jsem z belgických Soldout neměl tolik, kolik bych si přál. (no - alespoň se pak nechali vyfotit :) Ale výborné, energické, tlačící dopředu :) - proud zvuku a ještě vtipná videoprojekce.
To co následovalo potom mě absolutně dostalo na zbytek večera. Nevím kdy se mi stalo abych už u první písničky na koncertě měl husí kůži... Znělo to asi jako takový ten totální disort, plochy, bordel na konci koncertu Massive Attack nebo rush, když se všechno kolem sleje do hučícího chumlu, který ale má pořád jakýsi řád.
Na pozadí lynchovský rudý závěs - a nekonečná krása. kdyby se člověk mezi hudbou mohl vznášet, tak tady.

OK - konec impresí. Pak jsme se s Davem lehce mázli a cruisovali autem po noční Praze, volali do rádia1 aby nám zahráli M83, protože "ten koncert byl uplně nejvíc.." (místo toho pustil Post Modern Sleaze od Sneaker Pimps -- taky výstižné) a přinejmenším já byl v jednu doma - s příjemným pocitem zadostiučinění ;)

Ano - i naše fakulta pořádá výlety / letní školy. Bohužel prokládané přednáškami o změnách jejího fungování atp. z čehož mám spíš deprese a člověku to klidu zrovna nepřidá, když se,sic kdesi v přírodě, dozví, že místo "nekonečně" času na zkoušku bude nově jen měsíc... a jiné vtipné :- Asi proto jsem z těhle akcí vždycky utekl.
Letos mě ovšem lákala vyhlídka nového aquaparku ve Špindlerově mlýně :) Jo, jo, jo - za to to stálo. Výřivka, sauna, pára, tobogán a xtra tobogán s nafukovacími kruhy, aby to jelo rychleji, a proudy vody a potápění, plavání - až do totálního rozmočení ;-)
Večer klasická chlastačka. Vzhledem k tomu, že už většinu lidí neznám to bylo sice trochu tristní, ale co už - no. Vrchol byla "diskotéka" :))) Člověk by si mohl myslet, že něco podobného se odehraje spíš na vesnické veselici nebo základce. Inu --- ne. Notebook, hudební pel-mel, parket plný kolegyň co tančí (spolu).. a kolegové hrají fotbálek, chlastaj, koukají na fotbal, řeší jsoucna, Hegela a podobné bleh, a vůbec to ignorují. To vše ve 150ti lidech.
Řekl bych, že příště to dám znova a už budu vědět do čeho jdu, ale there is no příště for me, since to musim dodělat... :) / :( ??

Pomalu si připadam jak rozmazleny fracek co nic nedělá, jen se fláká po barech, výstavách a koncertech. Můžu se uklidňovat tím, že ze mě v mezidobí, čas od času, něco vypadne... abych to zafinancoval.
No - nicméně opět průšvih v podobě Move Fetivalu, který jsem nejdřív hodlal ignorovat s tím, že "škola a práce", pak se teda rozhodl pro sobotní vystoupení M83 a teď jsem ve fázi, že bych se asi nejraději naklonoval abych viděl od každého alespoň kousek - ale to nejde..no. Večer tedy zlehka s The Dead Sexy Inc. (asi si budu ještě muset pořídit pásek s cvočkama :))) a pak dilema jestli na "VJ Battle" v Matrixu, nebo decentne do Crossu na Kaplicka, nebo spat..nebo nevím. Takové zásadní existenciální problémy... ;-)
Move Festival Praha

My mind is in a state..

Zvláštní - takové ty neskutečné momenty, kdy ze zničeho nic vynoří z nekonečného rozmazeného světa naprosto dokonalý výjev, se u mě odehrávají převážně v naprostém vyčerpání z nespaní, hodně k ránu a z 99% v autě (a asi za to může vždycky i hudba :) Mohl bych je spočítat na prstech jedné (a půl) ruky a pokaždé si přeju, aby trvaly dýl, než ten track...
Jet jak na polštáři městem po poloprázdných silnicích těsně před tím, než se všechno dá do pohybu, správné světlo, hudba - a najednou to tu je... vnímat..

..’Cuz everything I’m missing comes too late

ps: jo - dneska jsem celý den prospal...

Dobře - když tedy nebude ODZ, tak si udělám vlastní - (s blackjackem a děvkama - jak by řekl Bender;) Pche..!
Asi bych měl spíš pracovat, ale koukají tu na mě tyhle OneDotZero DVD a není to snadné - nenííí... šup tam s ním :)
OneDotZero DVDs

Takže změna - vyrážím do Špindlu. Ano - není sníh, ale my humanitní směry ho nepotřebujem - budeme o něm disputovat a jenom si ho představíme v jeho čisté formě jsoucna... ;-)

Jak v guestbooku poznamenala Sarinka (díx!;) - Designová pastva designblok ’05 je skoro za dveřmi (4. - 9. října). Koukám na jejcih web (který mi btw příjde skoro stejně nepoužitelný jako loni...jen leto v bílém provedení) a marně hledám zmínku o mé lásce OneDotZero. Datatransfer jako jo, ale ODZ jako ne? chmm.. to mě moc netěší. Odkud budeme brát "inspiraci" celou dlouhou zimu / jaro / léto / podzim - rok? :)
designblok ’05 bez OneDotZero?

V rámci dobrých skutků a k potěšení mé tety jsem včera vzal otcovo auto, do něj matku a odjel do Rakovníka na vernisáž Sdružení středočeských výtvarníků. Docela mě překvapila různorodost stylů a hlavně svěžest která z některých prací vycházela. Až s podivem, že průměrný věk vystavujících byl kolem 65ti let. Moderní umění zjevně nemusí dělat jen mladí ;) Respekt a doporučuji - mají luxusní nové výstavní prostory a díky různým osobnostem, stylům a technikám to rozhodně není nuda!
...kdybych věděl, jak se autor jmenuje, tak bych ho napsal.. Ale bydlí ve Velvarech č.p. 1 :)Ovšem zato egowar který probíhal během jízdy v autě bych nikomu nepřál:) Nějak člověk odvykne přes prázdniny rodičům a mám ten pocit, že kdyby matka nebyla moje matka a já nebyl její syn, tak jsme se v autě navzájem zavraždili...
Vrcholem všeho byla pokuta za (mojí..) rychlou jízdu :) Zásadní pech - kdybych odbočil z dálnice správně = včas = nejel tak rychle, tak mě policajti nezastavili.. na druhou stranu to byla dobrá záminka pro zesílení rádia a minimalizaci komunikace. O zabloudění cestou zpět se snad ani nebudu rozepisovat... luxusní napůl rodinný výlet.. never more.

Mluv s ní

09-09-05

Vzhledem k tomu, že jsem tenhle týden trávil noci v diverzních barech po městě - ať už s bratrem Efova kolegy Freda - brazilcem Hugem, nebo s Waltrem a Zuzkou (zvláštní - to se člověk může stokrát ujišťovat, že "ráno - vole - musí vstávat / pracovat / na sál" - stejně to končí vždycky stejně..), tak mi včerejší večer přišel jako zelená oáza klidu: procházka městem, jídlo, film a spát.
Mluv s ní - viděl jsem to poprvé a přišlo mi to pěkné, příjemně nepolopatické - milá změna. Toť ovšem vše. Naprosto ale mě dostaly scény odehrávající se na divadle. Geniální! Škoda, že jich bylo jen pár.

Ha - sice s (vydatnou) pomocí temné strany moci, ale hlavně že vůbec - se mi podařilo "udělat" písemku na 57 bodů - nevím z kolika (tipuju ze 100 - i když na naší fakulně bych se nedivil, kdyby to bylo třeba z 96.. :- ) ale hlavně že mám víc než 45 puntíků-bodíků => ok.
Tím se ovšem dostávám do fatální fáze studia, kdy už se věci opravdu musím, chca nechca, naučit sic teď už bude všechno jen ústní..ajajajaj.

Mám pocit, že opravdu nekupuji věci pod vlivem nějakých slibů, že jsem cokoliv vyhrál, můžu vyhrát nebo budu kamsi zařazen. Hlavně - asi nepotřebuji plastové figurky nebo školní batoh či blok s obrázky hrdinů aktuálního animovaného filmu bežícího v kině... (přesto ale některé můžu mít rád..:)
Když jsem doma narazil na pytlík chipsů Chio kde reklamní pásek hlásal lístky do kina zdarma v každém balení a kompletní informace na www.chio.cz, tak mi to nedalo se podívat jak to tedy je s tím "každým" balením sic v mém opravdu nebylo nic - jen brambůrky..
Takže jestli chápu správně bod 5 jde o 80k vstupenek, které jsou v 80k baleních označených páskou. (bod 4) 80k <> 80k => že by tedy opravdu bylo něco v KAŽDÉM soutěžním balení..?
Jenže pak tu máme bod 8 kde můžou kdykoliv změnit pravidla dle libosti a vtipný bod 12 kde "..Provozovatel nenese odpovědnost za technické chyby vzniklé během soutěže a během vkládání výherních kartiček do soutěžních balení.
Výborně - takže kartičky "se nedají" do balení - je to error při plnění a kdyby měl někdo kecy tak se změní pravidla, nebo se "soutěž" utne :- Se mi to teda moc nelíbí. Zvlášť když jsou tyhle věci napsané na netu a né na balení samotném. Což o to - mě šlo o chipsy a byl bych jakékoliv promokydy ignoroval, kdyby mi nepřišlo divné, že za 24,- člověk dostane lístek za +/- 150,-. Ale co naivní dětičky a babičky..? chm.. Jako moc fér způsob jak něčemu pomáhat v prodeji mi to nepříjde.
Chio - zvláštně pojatá promoakce>

Škola

06-09-05

Bohužel - musim řict, že budova stale po prazdninach stoji. Zatim tu neni moc lidi = volno na počitačich, ale jinak stale stejné.. :(

Whoo.. konečně jsem se dobral posledního remixovaného alba Freestylers a jojojo! Od breakbeatu k drumnbassu - krasný přechod v průběhu desky. Taková menší dopolední párty mi tu prosvištěla kolem. Ještě pořád hopsám na židli ;) (už vim proč se dělají zátěžové testy kancelářského nábytku :)) Push UP..poiiiinn..booouu...
Škoda jen, že večer v celém městě nenajdu podobně veselou akci... tak ale sluníčko svítí - pátek je tu.

Hurikán Katrina - smutné etc. ale možná mnohem smutnější je ale komentář moderátorky na ARD, která byla naprosto šokovaná tím, jak se na místě kudy projížděl konvoj s prezidentem začalo překotně uklízet a aranžovat, aby byly hezke obrázky do médií.
Na místě, kde prý nikdo vpodstatě nežije, se najednou objevili záchranáři, hasiči, vrtulníky - všechno. Bush vystoupil, novináři to natočili / nafotili a bylo. Jak z literatury :(

Tak po posledních dvou updatech mě asi zažaluje nejen Krteček Miler, ale i stát Izrael :)) V té souvislosti jsem se dozvěděl, že podle Vnitřního vazebního řádu věznic má obviněný právo na "nepřetržitý a nerušený 8mi hodinový spánek" - a když ho někam vyšlou, tak to může dospat během dne!
To se může hodit ;)