Pondělí večer - víkend snad už dospaný :) Pojišťovny by měly zavést speciální připojištění nejden pro případ, když člověk jede na hory "konat" :-) nějaký extrémní sport (dle tabulek VZP i snowboarding - což mi sice lichotí, leč - nepříjde mi to zas až tak..xtreeeem-voe), nýbrž i (hlavně :) když tam jede lehce zakalit. Už dlouho jsem neviděl tolik lidí a tolik alkoholu na tak málo metrech čtverečních (~4x5x strop / 30.. hmm.. tím pádem asi krychlových.. budiž). Počasí se vyvedlo jen jeden den, zmrzlý kopec byl oba dva dny, ukrainská vodka je luxusní i když jí člověk pije v Beskydech.Poma - sakra..Z veselé cesty zpět bych vypíchl rozsypání ložiska v brzdě pravého zadního kola, následné dření kovu o kov do žhava a Martyho geniální leasingovou společnost, která nám přistavila náhradní auto i kamsi mezi Třinec a Frýdek na parkoviště. Ještě že tak, protože po náročném víkendu bych, čekaje na vlak, zřejmě zhebnul.. Krásnou červenou Fabii přistavili :)

90°

23-02-06

Art a nic víc. 3d grafika na každém kroku - i kdyby to měl být jen (voňavý) kouř z šálku kávy v reklamě :) (a kdo si myslí, že je real - ten nemá královské eRr :))) Člověk prostě otupí. A pak mu třeba nepříjde ani realita dost reálná. No - nicméně - teď jsem nestihl ani sám sebe.. :) Taaakže snad raději ten link na 90° (76MB .mov) případně web 90° (kde je celá věc ve flashi). Okrajově to v některých momentech připomíná Gantz Graf od Autechre, ale opravdu jen zdánlivě. Tohle naráží na prefabrikaci, utváření okolím, boj individuality a já nevím co ještě se v tom dá najít. Každopádně to není jenom zajímavé na pohled!
90°
Ale to sliceování a splývání objektů naprosto proti všem zažitým tvarovým a objemovým konvencím stojí i třeba jen za ten "jen pohled" ;-)

Italská zručnost je prokazatelně vysoká (alto). Odpadávající destičky držící plexisklo kolem hokejového hřiště mluví za všechno (..a budeme generalizovat.. jo. :) - vlaky zřejmě dělají ze stejného materiálu.. :-/
Ano - nějak jsem se omylem nachomýtl k hokeji. Úplně náhodou - ani nevím jak... Jen mi příjde uhozené, že se v přibližně stejných zeměpisných délkách hraje najednou hokej i fotbal. Vždycky mi přišlo, že jedno je na zimu a druhé na léto. Že by za to mohlo el-niño?

Nechci (chci..:) malovat čerta na zeď, ale KÝM budou lákat mobilní operátoři a jiné firmy dušičky, když prostě žádnou zlatou medaili "naši borci" nezískají?? Těžké to bude. Zřejmě příjdou na řadu opět vykytovaná nočňátka... :-/ now.

Puuuh.. úplně se mi zjevují obrazy zelených luk (louk.. obojí vypadá divně) se zbytem sněhu tu a tam, z lesíku vyskakuje koloušek a v březovém hájku uprostřed vyběhne veverka po kmeni. První žluté kvítky vyrážejí z promočené země ven. Nebe je modré s nadýchanými obláčky, které po sobě navzájem se sluníčkem pokukují. Mají totiž oči i pusu - všichni se usmívají a vůůbec neberou drogy. Jo - ještě je tam duha - možná rovnou dvě až tři.. Beruška a motýli (i když je na ně, pravda, trochu brzo). Kolibřík? Koala? Ne.

Špagety

17-02-06

Nevím jak je to možné, ale pokaždé když jím špagety, tak - i přes veškerou opatrnost - skončím s pidi červeným puntíkem na triku. Meh.. buď jsem prase, nebo dement. (aktuální stav - 3 tečky... Jdu kupovat bryndák.)

A když už jsem u toho jídla - víte k čemu jsou palačinky? Já už jo :) (14 MB divx | 10 MB real)La Migration Bigoudenn

Moji oblíbení alkoholici Massive Attack mají vydat někdy v březnu jakési best of. Nu což - pozitivní je, že to nebude jenom snůška tracků, ale i dvd a něco nového. Po minulé desce už nečekám zázraky (a nebudu polemizovat nad triphopem, koncem 90’ etc.:)
První sing Live With Me zní... příjemně a má docela fajn klip (14 MB .flv) - kdo rád vodku a komu se kdy točila hlava v sobotu v noci, když ležel v posteli na zádech, ten ho určitě ocení :-) Slečna mi příjde výborně vybraná - takový ten typ "chci žít dospělý život, dělám v kaneláři asistentku, nezvládám to sama". Massive Attack - Live With Me

..it could be... Kdyby nebyl "ten den"..
Sluníčko už začíná hřát (zvášť když je člověk za oknem) - je to fajn. Fajn jsou take moje super fialová antibiotika (asi jako ten bordel dole.. připadám si jako husa, když ty kapsule polykám) a seznam jejich vedlejších účinků. V lepším případě mi naroste ploutev - v horším uhnije nějaký orgán a naskáčou mi puntíky po těle (doufám, že méně filajové:). Luxus - meh.. :-/

ps: když dnešek programově (pop-punkově) fuckuje i MTV - znamená to, že se to zruší? :-) V tom případě stříhám kravatu a kupuji ocvočkovaný pásek...

Aneb - "Loutkou ve hře newsletterů" :))
Změna ODZ
Eufórie z onedotzero festivalu, který měl podle všeho proběhnout v březnu musí trochu opadnout... Nicméně NEPROPADAT PANICE.
Všechno je jen krapet složitější než se na začátku zdálo a i když na webu ODZ lze najít lecjakou informaci, ta poslední (ale raději také předběžná - i když skoro-jakoby-ověřená :) je, že se celé ODZ odehraje v rámci Datatransferu od 11. do 14. května 2006.
Takže se omlouvám za infošum a konečně sem můžu napsat:
STAY TUNED FOR MORE INFO! haha...

Plná verze (takže s koncem...) Samorostu 2 ke stažení 19,5 MB ;-) (nebo tady)

Dneska stačí málo - utnout jeden směr komunikace a slušná paranoia je na světě. Člověk píše lidem - a nic.. Lidi píší - a nic.
"On se se mnou nikdo nebaví..?", začínám se kývat na židli, okusovat nehty, v noci se převaluji, z kohoutku teče sliz a v lednici svítí světlo i když je zavřená.. (mít kukuřičné pole za domem, tak do něj teď stopro půjdu na procházku.. :-/ ) něco se děje...
A pak nějakými bočními kanály (dix Sarri!) dorazí info, že kdesi-cosi icq.dll se musí updatovat.
Jsem zachráněn - police se prestávají třást, venku začíná nový den, všechno je od rosy.. Miranda se mi věší na krk a dává mi pusu.. kolem pobíhá pes a vrtí ocasem...

A staromládenectví jsou stromy plné lidí... A já úplně necháápu - cože?!
Ženy - Savectví - 1991 (.mp3 1.3 MB) Pěkný víkend!

kNot Photogenic - projekt, který mne před nějakou dobou zaujal při budíčku (asi hláskem Charlie One?) a dost mi lezlo na nerv, že o něm nejde vygooglovat víc. Zvlášť když člověk přeslechne ono "K" na začátku. :-/ Nevermind. Teď už je všechno jasnější a zítra (9. 2. 2006) mají křest desky Underexposed v Akráči. Vzhledem k tomu, že vydávají u stejného vydavatelství jako Magnetik (i když to je něco úplně jiného), tak jsem měl cukání si desku i koupit... nejlépe pak na koncertu. Support by měl být. Leč - Pech :-( Jak na potvoru proběhne dneska definitivní totální řešení mých osmičkek. Díky bohu aspoň v narkóze. Předoperační zpráva, mimo jiné, říká: psychický stav přimeř. (ať už čemukoliv :) - bude-li však (však.. hehehe - supr slovo) ve čtvrtek i fyzický stav úměrný návštěvě koncertu, si netroufnu tipnout :-(
kNot PhotogenicDoporučuji někde aspoň poslechnout... nezní to zle. Takové rozmanité. I když žádná extra progresivní alternativa ;-)

Domácí zviřátka - člověk s nimi musí chodit ven, krmit je, pak umřou, pak se kope hrobeček, případne splachuje do toalety. Mrzuté. Asi proto jsem si nikdy nepřál malého "králíčíčíčka", morče, nebo psa. Nejblíž byly dědovy rybičky, ale ty pomřely, když umřel on... Co se nabízelo bylo Tamagotchi - leč to mi také nějak uteklo, když bylo zrovna IN a při experimentování s ním mi stejne umíralo pod prsty :) Virtuální slečna je dost bleh-ukrutná + s tím na desktopu nejde pracovat...
Řešení je moje už dlouho oblíbená, oldskool screenmate Ovečka (115 Kb .zip), která pobíhá po obrazovce, neprudí - maximálně tak pšíká, žere kytky a tu tam učůrne (a dá se jich spustit třeba deset najednou).
Virtuální ovečka

S férovým požehnáním rodičů ("Jeď! - Příjdeš na jiné myšlenky...") :) jsem se přesunul tento víkend na Hanou. Plánované to bylo už dlouho a teď nastala konečně ta správná chvíle. Ostatně - "proč pít tu, když lze pít tam". :-))
První na programu byl večerní Zlín v režii Moon a Anny - návštěva Áčka. Mňooo - nechodím často do takových podniků a plus bych dal za solidní technovsuvku nad ránem, neskutečně krásné prdelky všude kolem a lidi, co tančili fest a furt. A za absenci ploužáků - takže jsem se nemusel cítit trapně ;-) Jinak to bylo all inclusive: podsvícený parket, banda po sobě se plazících slečen co něměli daleko k SM, dvoumetrový typ rubající malého se slovy "..ti pyčo řikám - ne-sa-hej na mě!", odvoz slečny s pořezanýma rukama sanitou a kaluž krve na parketu, kterou kolemjdoucí dj ledabyle opláchl sodovkou..
Bydlení a snídaně na kolejích byly luxusní (dix! moon).
V sobotu následoval přesun do Kroměříže, parádní oběd od Efovy máti (s malinami jako desert) a fotosession v promrzlé chatce.. ..kdesi. Slečnám to slušelo, jen viditelně trpěly. Zaťaté zuby, husí kůže, atp. - holt žádný vytopený prokoxovaný ateliér. Nicméně já se hřál o světlo/met (lampičku.. ehm..) a i jinak mi to zas tak příšerné nepřišlo ;-)
Večerní (kupodivu...) večírek na Piáně byl parádní - lehce jsem se opil a potkal snad všechny co z Kroměříže znám. Díky bohu jsme cestou ke Gydovi dom neumrzli a absolutní výtuh u gentlemanského panáku wisky a Červeného trpaslíka byl už jen takovou tečkou - za tím naším příběhem... Pominu-li polední kuřecí kreaci, kterou jsem obdržel. Jezte u Gyda! :-D Díky opět za všechno.
Díky Zoomovi, který si zjevně pamatoval mnohem víc z toho, o čem jsme se večer bavili (tralalaa..), jsem se dostal ein-zwei a pohodlně k tomu do Brna na bus směr home.
Takové příjemné - i když nepříliš zasloužené - µprázdniny, které jsem si ale o to víc užil!

Opět přišlo období, kdy bych mohl rovnou bootovat do photoshopu. Na jednu stranu super (páč €€€:) na druhou stranu to není učení, čímž pádem zanedbávám školku a čímž pádem to zase pujde od 10ti k 5ti. "ČÍMŽ" - si dám asi na tričko. Už vidím ty nechápající pohledy.
To jsem ale krapánek odbočil - narazil jsem na Photoshop Quiz - takový malý průklep, jak moc PRO je člověk v PS. No - šlapu si programově po sebevědomí.
Ultmativní Pé Es Kvíz - CMYKoví už vědí..

Apriori nevěřím ničemu v té naší virtuální mediální realitce.. věřit co se šustne na netu je snad ještě ošemetnejší nicméně mi to nedá poslat dál: Podle fóra Billyho Westa (týpek co mluví Frye) by měli být 4 Futurama filmy na DVD (úplně dole..) - ne sbírka epizod, ale funglnágl nové animované filmy.
Že bych se dozvěděl jestli to Fryovi a Leele vydrželo :)

Jestli se urychleně nezmění počasí - tedy, nenachumelí tu nebo aspoň nezasvítí slunce, tak opravdu nevím co mě přiměje zítra k tomu abych se vykopal z postele. Tohle je tak ubíjející šedivo.. hm :-(