Tak tu sedím před novým dokumentem ve photoshopu...a nic. Můza nepřichází. Udělal jsem lehounce šedé pozadí a tím to zatím skončilo...tik tik tik.. minuty ubíhají.. Přečetl jsem grafický manuál od loga, ale ani to mě nikam napoposunulo. :( (a to tam mají ještě ke všemu chyby v RGB hodnotách...) Eeeh.. no to je pondělek.

update: ..tak strategická přestávka na oběd - do které jsem vkládal tolik nadějí - taky nezabrala... no aspoň že svítí sluníčko..

Prohřáto

27-02-05

Juchu. Tak už je mi mirně líp. Nechci nic zakřiknout..no. Ale dnešní ráno mě probudil paprsek ostrého slunce right into my face - zezačátku trochu neodbytný, nakonec ještě s radostí tolerovaný :)) Celého mě to prohřálo a ted mi tu pere slunce do prstů na klávesnici a je mi fajn... (možná teda by nemuselo odhaloval nános prachu všude kolem - a poněkud komplikovat čtení monitoru, ale myslím, že pro tentokrát to zkousnu..;)
To se hned dělá všechno líp. A ani se mi nezdá, že by toho bylo "k nezvládnutí" :)) Svět je krása. Chtěl bych ho dneska vidět z vesmíru - kosmíru!

Pro všechny zučastněné (snad ještě) milý flashback. Pro nezůčastněné asi nicneříkající obrazový proud.
Long verze k převzetí koncem týdne na nosiči vašeho výběru. (a nebo se mi zblázní počítač - dopočítá se to do úterka a povede se mi to uploadnout ze školy..)
Silvester @ Bozena (- 1.5 roku) - 3.05 MB
Jak se dalo očekávat, nakonec jsem to vzal - prohlédl a vyházel tmu - cokoliv víc by byla snad škoda :) Jen teda finální verze není tak "dynamická". Zato člověk slyší, co kdo říká...

Spotřeba kapesníků od včerejška exponenciálně stoupá :(
Rýma sux - graphPomalu objednávám další kamion...

Včera jsem se vydal do školy. Primární úmysl byl upload / download...no a když nad tím tak přemýšlím, tak jsem žádný jiný plán snad ani neměl...
Ovšem cesta stála za to. Nejdřív vyhrabat auto ze "závěje" a pak po-ma-louč-ku (jako všichni ostatní) proklouzat provozem. Výjimečně to jelo úplně krásně plynule. Sice pomalu, ale zato pořád. Teda až skoro ke škole. Tam se zřejmě vykašlali na odhrnování a posyp. Kruhový objezd - jeden velký smyk (a to jsem jel správným směrem :) a nikoliv v protisměru..!) a parkoviště před školou s nánosem tak 25cm sněhu (je to možný??? - nemám odhad) Krásného, bílého, k sežrání - sněhu.
No - nicméně ve škole dveře k počítači zavřené (žeby byl zasněžený kabel od internetu..? :)), tak jsem si nechal alespoň vystavit 4 potvrzení o studiu (se může vždycky hodit..) - a nechal se pozvat Evou na colu (nikoliv programově jako že: "hele kup mi colu" - jen jsem zjistil, že jsem z peněženky vysypal Eura a Koruny jaksi ještě navrátil...), pokecal v bufetu, popřál pár lidem k narozkám (se to začíná hromadit...) a šel vyhrabávat batmobil. Skvělý den ve škole. Takový vysloveně studijní...
Jo - ještě jsem si chytil vločku na jazyk. Úplně...doprostřed ;-)

Trocha bulváru, ale kdo by to byl čekal. Ale zase na druhou stranu odhalení, že Waylon Smithers nebo Lenny či Carl jsou teplý, by nikoho nepřekvapilo - tolik :)
Kdyby měl někdo bordel v tom která je která tak:
Patty - kulaté korále, trojůhelníkaté náušnice a vlasy vcelku.
Selma - oválné korále, kulaté náušnice a rozdělené vlasy.
Chlupatý neoholený nohy mají obě stejně brr..bleh...
Patty Bouier

Tak nevim jestli bylo moje lamentování vyslyšeno, ale v květnu by mělo proběhnout druhé Enter Multimediale.
První se konalo tuším v roce 2000 (nebo alespoň to je napsané na katalogu) a bylo toho docela dost na koukání. I když převažoval francouzský videoart (ale to bude tím, kdo to pořádal... :(
Každopádně ten starý katalog je studnice inspirace - i dneska.
Termín zaslání příspěvků je asi už pasé ale i tak by to mohlo být zajímavé...
Enter Multimediale 2

Pořád řikám, že Praha je zaprděná, ospalá (díra:) vesnička ve srovnání s jinými městy. A opět jsem v tom byl utvrzen. Chjo.. Nuda-šeď oproti Amstru kde i řidič autobusu vklídku prohodi pár milých slov anglicky lidi si dávají v oblečení modýlky že je vidět jak nad tím co nosí přemýšlejí. Knihkupectví plné supa knížek o designu, galerie s progresivními (a poněkud i angažovanějšími) plakáty, chlápci co VJ-jujou pomocí joysticků, multikultura kam se člověk podívá.
Co se děje tady? Pár lidí si něco šmudlá doma - čas od času to hodí na net. Veřejná prezentace minimální :( Když už něco, tak to sklouzává do komerce... art nemá šanci.

Něco by se s tím mělo dělat!

Ještě jeden zážitek vlastně mám a pak už cimrmanovsky "opustím téma": Konečně mě vyvolávali na letišti :)) Teda, né že bychom to zdržovali schválně - to zas ne. Ale je to jak z filmu.."ding ding boing: Attention please, Mr. Havranek, please proceed to gate nr. 28 immediately" Cool :-)))

Už méně "cool" je fakt, že jsem měl v batohu svýcarský nožík. Na pražském letišti jsem prošel kontrolou, batoh poslal rentgenem (ještě koukal na prosklenou bednu zabavených nůžek z manikůry, nožů a plastových příborů) a bezděčně nastoupil do letadla.
Cestou zpět mi pri rentgenování chlápek přinesl batoh s tím, že tam je nůž. Nejdřív mi to vůbec nedocházelo a pak jsem se už jenom omlouval (totálně jsem zapomněl, že ho tahám sebou). Nožík zabavili a daufám, že mi ho Tina (které tady ještě jednou strašně moc děkuju za střechu nad hlavou - a vaření!) přiveze...

To dá člověku trochu zamyslet, k čemu je takový letištní poplatek, když si každý může (přinejmenším v Ruzyni) pronést na palubu nůž - he?! Nora Nováková (nyní Fridrichová :) by měla radost..

Docela jsem si přes týden oblíbil tuhletu kreslenou postavičku. Možná ani ne tak v její kreslené podobě jako spíš v plyšovém provedení.
Když jsem jí viděl poprvé, tak mě nijak nenadchla - přešel jsem to s tím, že to je další z nevkusných obřích "žehlících" plyšáků. To jsem ale ještě netušil jak krásně se na ní (ano - prý je to TA Nijntje) bude ležet. Skvěle se dala použít jako polštář u TV a vůbec... Vždycky se dala nějak naštelovat a uvelebit se na ní. Zásek na knížkách jejích dobrodružství (třeba Jak byla v nemocnici, nebo Jak pršelo..a jiné...napínavé.. :)) byl také slušný.
V závěru jsem jedl u stolu, kde seděla Nintje z talíře na kterém byla Nintje lžící s obrázkem Nintje :)))
Nijntje aka MiffySarince díky moc za odkazy (eng | nl) - by mě nenapadlo že postavička z roku 1955 bude mít web...

Heh - když je víc zážitků najednou, tak nejsem schopný to nějak rozumně shrnout. Nicméně se pokusim.

Takžeeee..hm..jo..v úterý jsme si tedy udělali výlet po Holandsku. Haag (kde jsme neviděli Miloschevitsche :(, studentské městečko, vyjížďka na pláž, porcelárna (přes vodní kanál..), cross rally po úzkých uličkách a mostech (s ruční brzdou ;)), zácpa před Rotterdamem a dedukce, že plantáže kolem dálnice jsou, pokud se v nich svítí, plantáže marihuany...jak jinak.
Psycho při bloudění po Amsterdamu ve večerní špičce a hledání haly, kde se mělo odevzdat auto nikomu nepřeju. Mapa nemapa - nevidíc na cedule kolem silnice a díky padlé tmě nepoznávajíc okolí - to bylo peklo. Hlavně, když mělo být už půl hoďky zpátky a před očima se mi rýsoval účet za další den.. no, ale nakonec se zázrak stal.
Večer proběhla decentní oslava a druhý den intenzívní prohlídka Amstru a zjištění, že kolem 12h jsou ve vitrínkách vystavené úplně šílené maminy (45+) - kypré archetypy ženy-venuše. K večeru nastoupily na šichtu zjevně (ZJEVNĚ!) mladší a o krapet lépe vypadající "slečny" - i když taky ne všude... Třeba v čínské čtvrti ne. Výborné - člověk přejde přes most a -cvak- na výlohách 80% textu tím jejich písmem (dunno jak se to jmenuje..). Super!
Následovala cesta na kole dom (trochu musím říct, že mám ještě furt otlačený zadek..od sedla závodního kola) a výtuh u vína a dětských her.
Další den proběhlo máslení, vaření a suspend.
Potom už zbyla na seznamu jen návštěva van Gogh musea. Tím jsem splnil všechno co jsem měl natvrdo v plánu. Mezitím je asi miliarda dalších věcí, které (doufám) vyplavou až se prohrabu fotkama a videem :-)

To jsem to docela shrnul - ne?

Tak let resp. pristani na zdejsim letisti povazuji za to nejprisernejsi, jake jsem kdy zazil. Jestli jsem se nekdy posledni dobou fakt bal, tak ted, kdyz letadlo hopsalo nahoru-dolu dobrava-doleva...sikmo.. uff.. no ale nakonec jsme sedli.
Poresili zavazadla a nasedli do busu, ktery nas mel odvezt do Amstelfenu. Nigga za volantem naznacil, ze na listy se muzem...tak jo. Na konecne nastoupili do busu revizori..trochu prituhlo, ale nakonec nigga naznacil revizorum, ze se na to maj..
Ted jezdime stejne nacerno (i kdyz se to nemaaaa..) a revizor zatim dalsi zadny. (statisticky vzato by se uz zadny snad ani konat nemel:)

No a zatim jsme stihli VJ akci v Melkweg (prijemny podnik - skoro jak roxy..malinko mensi ale super), par vystav graf. designu a lahev ginu s tonikem.
Co se VJu tyce, rekl bych, ze u nas to muzem vsichni zabalit... Skupinky chlapku - jeden za gramcem a ctyri za pocitacema (s Resolume :) a davali veci...nikdo nechapal. Snad jenom u tech prvnich jsme si jeste rikali, ze "no tohle umime lip"..pak uz ani nahodou...mno..
Vubec mi to tu prijde mirne kreativnejsi..

Ted resim pujceni auta pres net... ..nejak jim to blbne. Jedno se pujcit povedlo - druhe ne...tak asi budem jezdit tam a zpet..po skupinkach - nevim. Pan na hotlince uz me zdravi jmenem :)

Nicmene - na poreseni toho je jeste cely zbytek dne, takze frcime tramvaji do centra prozmenu na nejakou kulturu...

Strasse der Spezialisten
Část instalace o třech obrazovkách / promítacích plochách od Studio Soi - k vidění v rámci letošního Berlinale.

Ohrwurm

11-02-05

Určitě se už snad každému někdy zasekla v hlavě otravná melodie nebo písnička...ale proč se mi to musí stát ve 2 v noci, když chci jít spát?!? A ještě k tomu extra otravná a ani nevím jestli jí mám v hlavě správně, nebo jsem si to vymyslel...každopádně je to na nápěv reklamy na plastová okna: "já ráda vlastu, i když propad chlastu...tram ta dáda..tram tada dá..okna z plastu.."
V mé hlavě: "na tom prasnym mostě konvalinka roste - nikdo ji tam nezalejvá..hmmhmmmm...neporoste.."

Ránu z milosti - prosím...

Tak postupně začínám balit kufr. Čeká mě týden v Amsterdamu, ale co mě tam čeká si netroufám odhadnout.
Po projetí netu jsem narazil na zásadní problém: holandština. Zdá se, že něčemu podobá...ale né zas tak úplně. Tak bůh ví jak dopadnu.
Na mém seznamu je, když se všechno bude stíhat, rovnou v sobotu Finále VJ - Visual Sensations.
Visual Sensations
Pak klasicky museum moderního umění, Van Gogh Museum (..to spíš podle výše vstupu..ehm) a noční prohlídka Red Light Districtu (čistě ze zvědavosti - není to přece "město hříchu"? ;) )
Těším se, že to bude zase změna prostředí. Na druhou stranu už teď vím, že až se vrátím, tak se zblázním z nahromaděných nesmyslů.
ALE! Z čistého alibismu si sebou přibaluji knihu o nějakým mrtvym mlynáři, takže ve volných chvílích bych se mohl věnovat i škole....heh ;)

Při listování nějakým časopisem jsem narazil na celestránkovou reklamu linky psycho-bezpečí. Záslužná věc - o tom žádná. Co mi ale přišlo neskutečný je, že je sponzorovaná Phillip Morris.
Normálně bych to přešel, ale když pár známých v Bohnicích už nějaký ten čas strávilo a buďto se tam kouřit naučili, nebo nedělali nic jiného. Nadopováni prášky - sedí, čumí, kouří. Co taky dělat jiného. (jejich slova..)
Příjde mi teda lehce nevkusné aby výrobce cigaret sponzoroval něco takového. Třeba ty rady na lince probíhají stylem: "hmhmhm.. jojo... no - dejte si cígo...a uklidněte se". :)))

No co to je?! Přijedu do Makra a paní u vstupu mě posílá s batohem pryč ke skřínkám kde si ho mám nechat. Po mě jde paní - v ruce megaigelitku a tašku - a nic. Vklidu vpuštena.
Brblám..brblám..wtf..

Skvělé - vývoj jde kupředu. Ještě pár let a konečně se dožiju svého vysněného mobilu, který bude fungovat jako mp3 player, 6Mpix foták s rozumnou optikou, přenosný disk, rádio (i když na tom netrvám) - bude možné přehrávat video a upgradovat pamět... Zatím se holt smířím s tím, že mám smůlu :)
Ale zjevně se dá fotit poměrně pěkně i s tím co je v mobilech dneska. No, když nic jiného, tak je to pěkně barevné ;)
Fotky z mobil

Jak tak postupně vstřebávám nové singly Mobyho, tak mám čím dál tím víc pocit, že opravdu, ale opravdu, dorazil tam, kam před ním Faithless a určitě i spousta jiných.. Je to stejné. Příjde mi to jak přes kopírák. Trochu škoda. Když se člověk podívá zpět, je vidět (slyšet) že to šlo i jinak: Everything is Wrong a Play jsou imo trochu jinde nežli řada poslendích 3 alb..njn.. hmmm...

No - kde začít..? Páteční cesta do Třince v Martyho luxusním turbo-fordu proběhla naprosto bez zádrhelů. Už dlouho jsem se "nevezl" tak to bylo příjemné - jen tak opendovat, koukat po jiných autech..cumlat Starburst karamelky (největší luxus! :) musím doporučit). V Třinci se žádný industriál nekonal. Všechno zasněžené víc než půl metrem prašanu, bílé, tiché...mrazivo. Prostě sněhová Josef Lada virtualita ;) Pak se šlo do hospody a spát k Do
ovi s dalšími 19ti lidmi ;) Zážitek. Třeba vůbec nechápu, jak jsme se mohli na 1,5m podlahy vejít čtyři a i spát!! Každopádně ráno nastal přesun na kopec. Nakládání věci, vyhrabávání aut ze závějů, roztahování.. all inclusive.
Martyho stroj vás vyvezl naprosto s přehledem až na parkoviště a tady nastal první vážnější zádrhel: chalupa, ve které se spalo byla až na kopci. Na kopec jel jen vlek (poma). Lidé s krosnama to měli lehčí..mňo.. Nakonec ale všechno zachránila rolba a její nasraný řidič, který vyvezl pod záminkou "jednoho baťůžku" hromadu věcí až na kopec, kde to naházel do závěje.. čert vem - hlavně, že to tam bylo. A hurá na kopec.
Počasí se extrapovedlo. Prašan nedotčený => jízdy lesem atd. - nepopsatelné. Do toho smažící slunce a výhled na (západní) Tatry. (všichni mají miliardy fotek - já ne resp. mé fotky jsou na paměťových kartách ostatních. Ale zase jsem něco natočil - jen se tím probrat :))
FLC Snowpark hardcore překážky jsem si moc nedal (nějaké ty trubky / zábradlí jsem sice přejel ale o stylovosti bych tu nemluvil a skok skončil totálním rozmetáním se pod... ale bez vyraženého dechu, takže vlastně ok ;)
Druhý den to samé. Co víc si přát. Možná sedačkovou lanovku ;-)
Cestou zpět jsme v Třinci (na přání) projížděli werkem. Fakt jsem to chtěl vidět, když už o tom všichni mluví. A neskutečné!!! Jako správný tourist nalepený na okénko jsem jenom žasnul. Roury 5m v průměru, nekonečná vedení odnikud nikam, kde každou chvíli šlehá plamen ven. Domy (nebo co to..) jak z Batmana. Pára, kouř, oheň, sníh. Nechápu, ale vypadá to dokonale. Projížďka trvala tak 4 minuty a pak zase šup - do sněhové iluze omrzlých stromů a spol.

Ještě jenou díky moc Doovi za přespání a zorganizování celé akce!

Že se ještě vracím k tomu víkendu... ale nedá mi to :) Protože po sobotním vyježdění se dosytosti a mírném relaxu se dům postupně přepínal do kalicího módu. Na pokoj č.12 se koncentrovala slivovice atd. takže i lidi :) Veselo bylo - to ano. Už jenom závod nabíječek baterií do foťáků mluví za všechno (ani nevím kdo přesně vyhrál... bylo to na delší trať).
Tuším že pod záminkou, že "zítra ráno se jde na kopec" jsem vypadl (trapně) ještě před půlnocí a že teda se bude spát. A málem i jo, kdyby se najednou nepřiřítilo na pokoj X lidí se (kupodivu) slivovicí... chvíli se zdálo, že se bude dát spát dál, ale nakonec se párty rozjela se vším všudy: pití, kouření na pokoji, klopýtání po chodbě, přepadení cizího pokoje, sněhová bitka uvnitř, vyhazování lidí z okna do sněhu, polštářová řežba. Ještě, že nedošlo na čtyři krásné, červené (a určitě i plné) hasicí přístroje na chodbě...
Zvláštní - a žádná učitelka, nebo tak něco, na nás nepřišla :))) čím to asi bude. ;) Ale zřejmě jsme na hotelovém blacklistu.

Víkend absolvován bez zranění!! :) Yesyesyes.. dneska to už asi dohromady nedám - zahlcen zážitky a prožitky - ale jen co se lehce zregeneruji vynasnažím se to celé nějak artikulovat (tak do tří odstavců..? Víc stejně nikdo určitě nečte ;) No uvidím - každopádně si tu teď sedím s přiblblým blaženým výrazem na tváři - takhle to má být. Pozitivní vytržení z šedi-nudy-nic obyčejna.

Tak. Zbaleno. Odjíždím do Třince a posleze na hory - juch.
Doufám, že to dopadne líp než moje poslední dva pokusy dostat se na hory.
1. sem skončil ze 40tkou horečkou :(
2. se zlomenou kliční kostí :((
Takže doufám, že mě tentokrát někdo kdyžtak dorazíí ;) abych se netrápil. Happy weekend.

Hm :- Kouknu z okna a všechno jak na podzim. Fakt k ničemu tohleto.. Tak jsem si užil chumelenici alespoň včera...no stejně ale.. když už se člověk konečně našteluje, že je tedy Zima - a venku to začne vypadat jako Zima se vším všudy, tak by to tak mohlo i chvíli zůstat.
Asi si pustim nějakej screensaver nebo co a dám ho za okno..

Do jisté doby (než ta Karolína otěhotněla) byla návštěva holiče pohlazením. Teď je to silně traumatizující záležitost při čekání jak to dopadne... minule to docela ušlo zato dneska - hrůza běs. Slečna (kupodivu ta samá co minule) me o-ku-dla-la... totálně...hnusne. Mám účes jak na gymplu :( Chjo..

Být holka a mít pokojíček v prvním patře rodinného domu v americkém filmu, tak tam vyběhnu a zamknu se. :)))

Tak já už fakt nevím. Jdu o hodinu dřív spát. Buzení si nařídím o půlhodiny dřív. Vstanu o hodinu pozdějc... "sacrebleau" :) kde je chyba? Člověk by doufal v něco jako spojené nádoby, nebo přímou úmernost..trojčlenku..

Tak shořelo video. Definitivně. Zablesklo se v něm (hezky.. zeleně) a dál už ani ťuk / píp / skříp. Hlavně teda skříp, protože poslední dobou vydávalo divný zvuky a vypínalo se jak při přehrávání tak při nahrávání (čož zamrzelo trochu víc většinou...)
Co teď - s mrtvou analogovou bednou..?

A vůbec mě tak napadá co se děje se starými televizemi atd. Že by se vyhazovaly do popelnice - to asi ne. Mám pocity, že životní cyklus TV je něco kolem 30 let. Nejdřív běží a všichni se na ní koukají. Pak začne vynechávat. Pak se po.... Opraví. Koupí se nová - stávající se odveze na chalupu či chatu...tam pomalu dožívá...
Postupně se k ní kupují nové a lepší antény aby šla chytit i Prima :)

No ale co pak? V receptáři by z toho udělali botník...