Skvělý výpočet proběhl v pátečním LeTram při placení. Jakožto altruista :) jsem šel platit na bar jako poslední a smířen s osudem říkám: "Tak asi to co zbylo..." a slečna za pultem prochází lesík škrtanců a hlásí: jedno pivo, vodka.. ..jedna a pomerančový juice > 97,- Nechávám spropitné a s pocitem, že svět se zbláznil ocházím. Buďto už všichni platí stylem "mnoo asi 3+1 pivo.." a nebo slečna bude krutě doplácet sama. Nemusela by - byla milá.
Další příjemný zážitek byl ze sobotní noci, když taxikář ve své turbo diesel Octavii (autům rozumím...byla zelená) solil celou cestu LTJ Bukema - konečně jízda domů bez rádia City nebo Kiss.
Po takových chvílích si člověk připadá na světě jak "u babičky" :)

Centipede muffinsJsme postižení osmibity a vizualitou s nimi spjatou. (původně jsem tady měl otazník :))
Vypadá to, že existuje jakýsi archetyp old-skool počítačového zvuku (stejně jako ve filmu přece bzučí elektrika v kabelu ;-) tak Pac-man dělá wacka-wacka :) a Pong "tup - - - tup") a hry vzniklé kolem roku 1980, ze kterých se dá neustále a donekonečna čerpat (to samé). I když už to třeba nikoho neohromuje, tak přinejmenším forma zpracování bývá zajímavá a jenom dokazuje jak hluboce se ty věci zakořenily na naší kultuře.
Třeba tady Game Over (8.2 MiB .mov - Centipede, Froggy, Asteroids, Space Invaders a obligatní Pac-man) nebo Roddick vs. Pong 1.5 MiB .wmv :-)
Takže - 2010 ruluje Super Mario.. vzpomeňte si na mě ;-) (a na Louigiho s Yoshim..)

Pluto už není posledníNo - škoda. "Tak nám zrušili planetu" :) Některým trackům (EOST - Pluto 4.6 MiB .mp3) díky přeškatulkování (planeta sem - planeta tam :) trochu ubývá na smyslu (rozhodně ale ne na výtečnosti).
Stejně bylo rozhodnuto ještě před začátkem sympózia...

iBar - interaktivní barTak bar reagující na položené objekty mne rozesmál - Na loňském Siggraphu byla prezantovaná podobná technologie.. stůl který reaguje na dotek a simulátor brčka. No a zatím zjevně není jiné využití než "stůl, který reaguje na dotek" :) Je krásné vidět jak technologie trackingu pohybu a doteku postupně pronikají do běžného života a dovedu si představit, že to pro některé lidi pořád zavání jakýmsi voodoo :) Myslím, že se u toho dá slušně vyblbnout. Teď už jen najít bar v Praze, který by o to měl zájem ;-)

Babičky 80

22-08-06

Trochu nestíhačka s updaty a tak vůbec. Dřepím doma u stroje a ani žádnou kultůůůru nedávám :( Kraftwerk na SOL mě trochu mrzí - inu.. co nadělám. Na druhou stranu jsem v sobotu absolvoval příjemnou rodinnou oslavu, na kterou se dokonale vyvedlo počasí (před i po už bylo hnusně, ale v sobotu - paráda - až z toho mám červený frňák) a na které nebyly davy vyjetých postaviček. I když svým způsobem jo - všichni byli jaksi "bezkonfliktní". Zřejmě se to při oslavě 80tých narozenin sluší. Děcka poletovaly po zahradě. Voda v bazénu byla příjemná. Sestřenka Bára se chlubila novým piercingem v jazyku a já jsem si konečně vyzkoušel mytí auta takovou tou FAPkou (?) - skvělá věc. Až tedy na závěr, kdy jsem do toho proudu strčil ruku... ehmmňo.. jau.Moje Babička - 80 let a pyšná na toBabičce to seklo a zjevně byla potěšená jak se všichni baví - i přesto, že se letos nekonalo žádné želví porno :)

Uhmm... mohu zodpovědně říct, že můj operační systém je nyní naprosto neposkvrněný a voní po vanilce. Jakoby běžel svižněji, tišeji..
Dokonce to vypadá, že jsem nepřišel o žádný login, ani zásadní file. A co mne příjemně překvapilo bylo množství programů, které lze bez komplikací spustil aniž by je člověk musel znova instalovet - prostě jen nakopírovat staré a jede to. Paráda - teď už jen dohnat zadrbaný čas.. :-/

Jak zajistit naposto nepoduktivní dopoledne? Dávat v TV Muže z Acapulca. Nadčasový film s geniálním polínáním eality (dveře na pláži..) a kásnou socioložkou Jacqueline Bisset a snad nejvíc stylish Belmondem co do modelů plavek, býlí a kožichů. Postě Bob Saint-Clai je můj idol :) HáálelujáahMuž z Acapulca - Le MagnifiqueNení ten plakát taky skvělý? A "ten Bach je úžasný. - ehm Heiden." :)

Trojan

17-08-06

A k tomu tématické odpoledne: na disku se mi usídlil jakýsi trojský kůň a ne a ne ten šmejd zmizet (v některých chvílích jsou dokonce dva). Web Sweeper, AdAware, Spybot, AVG - nic. Teda první z nich alespoň něco najde a smaže, leč zřejmě nedokonale. Soubory se mi tu rodí samy z ničeho nic na disku. Chjo. Přesně tuším co to bylo za &^%$@ program, jehož instalaci jsem spustil s tím, že "ok - zadarmo verze s bannerama.. no problema. Stejně to za chvili odinstaluju a vyčistim registry."
Poučení: programy používat open source, případně pěkně cracknuté.
A zítra si dám reinstal windows - parááááda :-|

Mohlo by se zdát, že logo Tyngltanglu je z akce která proběhla před dvěma lety - ale není to tak. Proste TT04 2006 - jak jinak :) Popisovat detaily asi moc nebudu. Snad jen, že mne nakonec nemrzí krytí s LovePlanetem, že v sobotu začalo pršet a že ještě teď žehlím kruhy pod očima. Rozdíly od minula byly asi ty, že jsem se obloukem vyhnul kakau, VJovaní mne bavilo spíš v sobotu a sobotní noc byla, spíš než inspirativně-relaxační, úmorná pod palbou solidních beatů. Špunty nešpunty - šlo to skrz. Ale jinak dobré. Zvláště tedy Kraťův příjemný hip-hop set na který se dalo skvěle tančit! Pro mne překvapivé boření předsudků :-) DJ Gyd a já :)Gyd - ranní fotomontáž styl: Uwa a Lucaso. :-)

No, tak ale tohle je naprostý úlet. Dlouhá chvíle a dlouhý čas může být dobrá kratochvíle:-) Whohoo.. dneska jsme vtipní..Kratochvíle s dlouhým časem

Po snad čtvrt roce jsem vyrazil na Free mondays do Roxy páč to jinak prostě nešlo :) Vidět a slyšet Magnetik, se kterými na disku jsem strávil poměrně příjemnou zimu, bylo prakticky nevyhnutelné.Magnetik Live - RoxyBoční projekt Moimira Papalescu je parádní čisťounké synth-electro se solidními techno úlety. Je vidět odkud jde inspirace (já tam slyšel záchvěvy Prodigy i Winka.. no - o Kraftwerk asi nemá cenu mluvit ;-) A ať si to třeba nazývají elektronickou avantgardou - u mě to je Retro-synth ;-) aber mňam. (ukázky)
Také byl po delší době zvuk v Roxy výtečný! Po znechucujících večerech, kde se člověk mohl přímo u bedny bavit a navzájem se slyšel bylo tohle trochu jiné kafe (nebo čaj?). Zvuk krystalický a (mo)hutný.
Co se dělo po koncertě nevím - asi začala hrát Ladida a buhvíco.. imo mimo. Takže jsem sedl do batmobilu a odfrčel domů ke stroji klikat.

.. z Mácháče. Nooo - ale kecal bych, že "právě" - spíš ve čtvrtek, ale nějak nenastala ta správná chvíle na update a ten nadpis mi nějak trčel v hlavě.Mácháč XPJak bylo? Převážně hnusné počasí, ale aspoň se dobře spalo :) a grilovat se dalo. Společnost Kaka & Sarri luxus. Po delší době jsem vytáhl kolo, otlačil si zadek a promokl naprosto totálně až na.. ..na trencle. Trochu jsme holt neodhadli situaci a směr putování mraku. Shit happens.
Skvělé bylo vnímat do kdy se člověk ještě snaží nějak jet a zmoknout co nejmín a moment od kdy už je to najednou fuk a projíždí kaluže, užívá si jak voda stříká a dělá za ním v kaluži čáru, čvachtá v botách a chutná na jazyku... Prostě příroda 99.9%. Klíště žádné ;-)

ps: na fotce je Máchovo Jezero jakoby ZA vámi.... to je tak pro ilustraci.

Vžuups.. nějak nefachaly komentáře a guestbook co jsem odjel. Tedy - v případě, že někdo chtěl komentovat: pardon. (nicméně nebylo co..ehm..)
Error byl samozřejmě mezi židlí a klávesnicí. - Při doplňování filtru slov na blacklist se mi tam vloudilo pár uvozovek navíc a script nějak nejel. (A nechci (nebo chci..? :) ) tady nějak plivat na italský spammerský mrdky, kteří pastují věci jako "L’italia.. bla bla.." a apostrofy se to tam jen hemží..)
No nic - konec technického okénka.


Jsem úplně prošvihl "svoje" blogo-narozky :( Tímto tedy happy birthday svému blogu. (a co na to psycholog..? :) ) Někdo má kytky - někdo web.
Je co shrnout? Nic moc. Těší mne, když se někdo ozve v komentářích nebo v guestbooku. Vždycky mám pak pocit, že nějaká ta ptákovina se buď někomu líbila, nebo aspoň něco zaujalo. A vzhledem k tomu, že počítadlo počítá i spammery, tak alespoň můžu říct, že to tu čte i někdo živý a né je roboti ;-) Je to milé.
K blog-narozkám jsem si namaloval alespoň obrázek (jasně - nové funkce by byly lepší..vim), který spíš vystihuje jak se věci kolem mě mají. Nevím co a jak - škola jaksi plyne doprčic a překombinování a odsouvání věcí už přerostlo míru únosnosti. Jako alternativa je řízené harakiri s následným znovupřijetím - což je ovšem dost riskantní a opět to slupne x let života, který sviští kolem šílenou rychlostí a sám nevím jestli se zapojit nebo odpojit, nebo co.
Tak tak se veci mají. Tuuuut...