Mno..tak jsem absolvoval dalsi vystavu na Hrade. Tentokrat sem si zazitek nechal chvili rozlezet a musím říct, že celou záležitost mohu doporučit pouze fanouškům a nebo těm, kteří si libují v depresivních abstrakcích (vzniklých převážně náhodnou metodou) vyrobených vyšinutým soustružníkem:) Boudník, jakožto kámoš Hrabala a spol. trochu víc chlastal a podle toho jeho díla teké vypadají. Temné, vrstvené struktury ve kterých se možná snažil najít záchytný bod pro sebe samého v době, kdy začaly ve společnosti, bujet nové a neznámé struktury se kterými si sám nevěděl rady.Učitě by bylo zajímavé sledovat jeho díla, kdyby se mu podařil krok od 2D tisků k prostorovým instalacím, kde by měl možnost "vrstvit" ještě mnohem víc.No - tenhle krok se mu prostě nepodařil. Chlastal dál, 90% jeho děl nazval "Strukturální grafika" nebo "Aktivní grafika", a v závěru se obvěsil.Vtipný highlight výstavy je "Fotografie zdi podle instrukcí Vladimíra Boudníka" :-)) a v strukturovaném (jak jinak...) životopise bod: "rozvod, kterému následovalo ovinění za napadení veřejného činitele".Každopádně ale z výstavy v člověku něco utkví.

Vylepy...

29-08-04

Snad radeji bez komentare. Zucastneni se pousmeji - nezucastneni maji smulu.;) Neee - no, asi jo.. Ostatne, kdo si tak muze ulitavat na vylepovani samolepek, ze? Tak jenom pro orientaci - prvni video je z Karlovych Varu - Rotes Berlin (Propaganda) a to druhy z letosniho Tyngltanglu.Asi si budu muset taky vyrobit nejakou samolepu, abych je mohl lepit slecnam po prdelkach :))
2.91 MB
1.01 MB

Hmmm...

24-08-04

Tak dneska se fakt nic, ale lautr nic nedeje. Mam ten pocit. Uz sem si updatoval antivira, adaware, defragmentoval disk, precetl weby...svadim to na pocasi a psychicky se rozkladam. Jeste k tomu tohle hazeni papiru do kose x-ta variace - pravda tahle aspon trochu tezsi.

Tak mi bylo konecne ukázáno, kde je knihkupectví Fraktál resp. Fraktály. Už se nedivím, že jsem to nemohl najít na netu.
Uslintaný z knih, které tam mají, jsem se dal dohromady, opsal si ISBN a rozhodl se, že se kouknu na amazonu jestli to nemají levnější (mají tak o 500,- :), ale ještě předtím jsem se chtel zeptat paní u kasy, jestli nemají svůj web, že bych se kouknul do jejich katalogu, a dodal jsem, že sem jejich web nenašel - ani na googlu. (Hlavně teda proto, že jsem hledal ten fraktál..) No nicméně paní si mě změřila, nahodila prohlížeč a do řádky z adresou napsala www.google.com - naskočil Google. Pak se na mě otočila a s výrazem, že jsem fakt idiot, napsala opět do řádky s adresou www.fraktaly.cz dodávajíc: "dyť vidíte, že to jde i z googlu..." - no co dodat. Na debatování sem se moc necítil, ale zajímalo by mě, naco jí takový google vůbec je ;)

Dneska jsem se vzbudil a žádný bolehlav - žádný bublající žaludek - nic. Pohoda ráno, pominu-li, že prší.
Proč se tu o tom rozvádím? Protože od středy končí večery někde v hospodě. Nejdřív v mým profesorem, kterážto posezení s ním bývají velmi přínosná (takovy off-škola přednášky), ale taky dost náročný (člověk si snaží mězi 12°kama udržet alespoň minimální intelektuální úroveň..mno..moc to nejde:) 4:30 doma - uff..uff..
No a hned druhý den po dání se dohromady sem měl sraz s Efou a po zevlění po Praze sme nakonec šli do kina a následně do, nově otevřeného, GuluGulu v Týnský, kde nás přišel vyzvednout Dušan - právník (kterýho sem viděl poprvé v životě) a dotáhl na jejich podnikový večírek do kubánského baru/restaurace v Kaprovce. Tam následovala Mojitová smršť sponzorovaná Ernst & Young. Paráda - proplétat se mezi slusně nakalenými právníky, pozorovat big-bosse, jak vyřizuje asi půlmetrový lístek účtu a dělat trochu bordel - no, ale nevyhodili nás. Mažná ale vyhoděj Dušana.

Dávám nekritických 497 hvězdiček ze 497.Film, ve kterém se Jim Carry vymanil z klišé Ace Ventury, Blbý a blbější atd. Mimo to super natočený - žádné ultramega efekty, ale čas od času decentní haluz doplňující už tak slušně ujetý děj. Vizuálně přívětivé, civilní a do reálné reality zasazené - ač se špetkou surreálna ;). Ve zkratce - chlapek zjistí, že si ho přítelkyně nechala vymazat z hlavy, protože jí nebavil a tak to nenechá jen tak a nechá si jí taky vymazat, jenže v průbehu mazání zjišťujě, že jí vlastně smazat nechce. Film se odehrává převážně uvnitř jeho hlavy, v jeho vzpomínkách - bežících / mizících nazpátek k momentu, kdy se poprvé potkali. Ve snaze ponechat si alespoň nějakou vzpomínku, bere přítelkyni do zákoutí mysle a vzpomínek, kde nemá co dělat.Někdy úsměvné - jindy trochu tragické / romantické ale každopádně za shlédnutí stojící. BTW barva vlasů Kate Winslet se ve filmu prý mění (oranžová / modrá) podle toho zda se obraz odehrává před nebo po vymazání jejích vzpomínek, tak dávejte bacha ;)Věčný svit neposkvrněné mysli

Predevcirem zvoni telefon a tam Efa s Tinou a ze jdou na do Míčovny Pražškého hradu na výstavu diplomek z pražského (i když v tom byl dobrej gulaš imo) VŠUP.Příjemné vytržení z mého nicnedělání a tak jsme vyběhli na kopec zaplatili 30,- vstup a zkoukli výtvory.Musím říct, že některé práce byly vcelku super, jiny shit, shit, shit (např. plyšový zvířátka, ze kterých šel strach a vůbec). Ukázalo se, že in-barva mezi studenty byla opraná-jedovatá-bledězelená a že si všichni pujčujou navzájem fonty popř. dělají ve studiu Najbrt :-))
Vyzdvihnul bych zajímavé návrhy potahových tkanin (sorry no photo), brutální tech-návrh Vinohradské nemocnice (no photo) a hezoučkou flash hru alá Goblins / Samorost.
Takže za těch pár korun doporučuju - přinejmenším (se / je) konfrontovat s realitou ;)

A jeste me kousl mravenec do rtu. Parchant - ale lepší než žihadlo od vosy.
Vos je prý letos obzvlášt hodně a po chladných měsících hledají dost agresivně potravu. ALE - do v polovině září to mají zabalit a přestat lítat - prý jim končí "letová sezóna". Tak snad.

Že se ještě vracím k těm lemmingům, ale nikdo mi nechce veřit, že vychází z reálných zviřátek. Vyhrabal sem knížku "SAVCI - známí i neznámí, lovení, chránění..." která tím pádem, konečně, splnila svůj úkol a pomohla mi něco najít. (na to že jsem jí dostal někdy v sedmi...) Ted může shořet...protože internet ;)
Nicméně v knížce se píše:

Lumíci rodu Lemmus...
...malá zvířátka, s tělem 8—13 cm dlouhým, na krátkých nožkách. V zimě se díky velmi hustému kožichu podobají spíše kuličce. Žijí v severních polárních oblastech...
...Migrace lumíků je zkrátka záhada... ...bez cíle pobíhají sem a tam, a pak se najednou pustí všechna jedním směrem a nic je nemůže zastavit.
Jdou stále kupředu, překonávají i větší vodní překážky a přitom ve velkém množství hynou, ačkoli umějí plavat. Krouží nad nimi mnoho ptáků, kteří je loví, ale lumíci je nevnímají. Ani větší vesnice či město je nezastaví. Tak například v roce 1963 zaplavili ulice švédského města Oestersundu.
...Někdy se lumíci vydávají do nitra pevniny, jindy k břehům moře. Jakmile dospějí na mořský břeh, nahrnou se do vody a plavou dál stále stejným směrem, až do jednoho zahynou. A tak existuje legenda o masových sebevraždách lumíků.
Jeden norský přírodovědec popisuje, jak se stal svědkem takové sebevraždy. Bylo to v roce 1868. Norský parník se tehdy těžce probíjel jedním z fjordů, protože všude, kam oko dohlédlo, byla hladina pokryta plovoucími lumíky...
...
Jeden z významných současných amerických ekologů Ch. Elton se snažil najít souvislost mezi migrací a skvrnami na Slunci.

Dobrá - uznávám, že v knize nepíšou nic o tom, že by "vyhrabali noru, vlezli do ní a poslední nejtlustčí jí ucpal svým tělem a všichni se udusili". Ale někde na netu to určitě napsany je...

V sobotu jsem nabral do auta ještě znamou s manželem (tušim UK.. každopadně mluvi anglicky) a frčelo se směr Dobruška na kamarádovy narozky.Chvili trvalo, než podvědomí spojilo název místa s F. L. Věkem a já si pomalu začal představovat tu idylickou vesničku o max. 10 domech (doškových střechách, selkách v šátcích na hlavě, vůni čersvtě upečencých - třeba - buchet, apod.)Bohužel Dobrušku zprznil bolševik (pravděpodobně), takže se nad ní tyčí 10 paneláků - jinak malebná je - to jo.Když jsme dorazili pršelo a ukázalo se že tam fakt nikoho, až na oslavence a lidi z auta neznam (jménem ani náhodou). Handicap, který se vyřesil typicky: "..dyť ty vlastně znáš mýho bratrance - jak sme se tenkrát potkali.." (Jo - bratrance znám - je to kamoš ex-přítele mojí bývalý žačky.. každopádně si to pamatuju;)Jinak na oslave bylo požehnaně lidí, ale převážně (manželské) páry a chlapi mluvili převážně anglicky, ať už byli odkudkoliv. I tak se slušně pilo a tančilo. U toho bych se možná pozastavil, protože se tančilo k hudbě hrané z CD a hlavně všechno byly ORIGINALY. Nechápu. Hrálo se příjemě přes Royksopp, Primal Scream, Underworld, Keane, Dandy Warholes až po Jacksona a Scissores Sisters (což je mimochodem slušná hudební prdel..heh) - takže takový lepší pop (co si budem povídat...)
Tančila dokonce i 70ti letá babička (projdu video zaznam a snad nahodim) s amikem z Kalifornie, ktery vydržel chlastat až do úplnýho konce, kdy uz oslavenec padal do bazénu, do krbu, do kopřiv...ale furt pohode vysmatej. V závěru si amik nechal natočit 4 petlahve piva (prý na cestu a na ráno). A opravdu (nechápu) - ráno při všeobecnym zevlingu ve stínu (páč přestalo pršet a začlo být opět nesnesitelně) načal druhou lahev (první padla po cestě kolem hřbitova domů) a pokračoval... Jelikož se pohyboval neustále s kufrem, tak to vypadalo, jako že je "straight from the airport" - a zajímalo by mě, kde nakonec skončil - Califorňan v Dobrušce.. hehe.. a jaké si odveze zážitky z ČR.Mno - zkrátka sem chtel říct, že to byla nakonec moc příjemná akce na které se podíleli i oslavencovi rodiče a kmitali kolem všech pozvaných a svého syna ať už byl jakkoliv nakalenej atd. Respekt.

Hm...hm.. asi bych to mel pojimat strucneji - ze? Propříště..

"Tož" super. Nebo tak nejak. Kazdopadne zarazeni meho webu do Youngprimitive Commonwealthu je samo velkou cti. No, ale vyplyva z toho pro me
1. ze se o to tady budu muset prubezne starat
2. cas od casu neco vyplodit / vymyslet, abych tady neserviroval jenom txtovy prispevky
3. trochu si vylepsit administraci webu, abych to mel pohodlnejsi
4. nahodit nekam taky linky na YPM(embers)

Hmm...tak ale casem, jelikoz z myho posmrkavani na Tyngltanglu se vykuklil humus nejvetsi a uz tri dny mam pocit, ze mam misto mozku rymu. (ano - nabizi se napsat rybu, ale "pánové - notak.." )

A mame to za sebou. Letosni YP TyngTangl probehl. Myslim, ze probehl vpohode. Jediny problem bych shledal v me neschopnosti zabalit si kapesniky, coz pri kombinaci akce, konajici se venku mezi polemi a mnou - po matce alergik - muze byt dosti fatalni. Zachranila me Tina a Helm. thx

Mám ten dojem, že od tohohle víkendu minimálně půlka populace, co hraje hry a je online hraje / stahuje / instaluje / reší problémy kolem / snaží se sehnat Dooma III. Všichni víme o co běží, takže se to tom tady rozepisovat nebudu... To JÁ smažím Lemmings (přiznávám - trochu znouzectnost), ale je to taková ta hra, která mě dostala snad ještě před pubertou - samozřejmě sem o ní tenkrát jenom četl.
V té souvislosti mě poměrně pobavil tenhle obrázek.

Tadaaa...

05-08-04

Tak dlouhou trvalo, než jsem se dostal k výrobě těhle stránek a najednou mě nenapadá co sem, takhle na začátek, napsat.
Každopádně se rovnou alibisticky omluvím, že tu ještě všechno nefunguje, tak, jak by mělo a obsah také není úplně kompletní (třeba fotky - tam není ani ťuk...)
No - a uvidíme co přinese zítřek.