Jak si tak před sebe hniji (pominu-li divadlo) co do společenského a kulturního života :( a konzumace alkoholu :) (...ted mě napadá jestli exituje neco jako "uzavřít do smileyku" - takové něco jako "smíšené pocity"..) hecnul jsem se nakonec na koncert novozélandských Minuit (ostatně jsem o nich už psal) s hlavou plnou skepse, protože alba mne až tak moc nenadchla... chmm..

Tak teď můžu říct že by žádná alba vydávat vůbec neměli a prostě by měli jenom koncertovat. Charismatická prdlá slečna v modrých punčocháčích a dva týpci co dělali cosi za strojema (jeden teda imo nedělal nic - prostě čas od času pohladil kufr s nápisem Minuit :-) a mož-náá zmáčkl čudlík) odvedli něco, co na desce prostě slyšet ani cítit není. Klidně by mohli rozhopsat dav na nějakém open-airu a myslím, že kdo dneska do Roxy dorazil, ten si to užil.

Já - nepoučitelný - si k tomu všemu v závěru koupil placku - s rybou (už je v šuplíku.. ale!) :-)

R.I.P. OiNK

23-10-07

Chmm... obvykle mne nějaké zátahy protipirátské policie nechávají chladným s tím, že si za to lidé můžou sami nepozorností a přílišným machrováním. (u natáčení filmů v kině apod.) Převážná většina serverů/trackerů také byla pel-mel kde se mísily sračky s míň sr..mi.

Né tak torrent tracker OiNK - který byl už od samého počátku, před necelými čtyřmi lety, plný rozumné hudby. Po čase přerostl v mastodontní archív kde bylo proste alles. (a ve všech stupních kvality) Komunita rozmanitá a respektující. A dneska zhaftli majitele serveru, jeho otce, server vypli a Internet čučí jako puk. Fuck :(

BTW - těhle cca. 10-15let bude jednou v historii zmiňováno jako totální anarchie na Netu co do tahání věcí apod. Vzpomeňte si na mne (s vnoučaty na klíně resp. u hologramu :-)))

Kdy je člověk zralý na urychlený short-cut do postele? Když už si nevybavuje ani shortcuty které celý den používá. Třeba teď jsem bádal nad tím, jak vlastně přesouvám layery v PS a udělal jsem s ním všechno - od zoomu po rasterize. Ale ani se nehnul.

Heh - vcelku mi to připonělo dávný problém s PINem telefonu, který se mi podařilo po požití během chvilky zablokovat.

Mňo Ctrl+Alt+Sleep

Na pomezí punku a reklamy - Efovo triko kolem sebe za poslední týden rozvířilo docela pěkný mediální obláček - který byl prd platný (ale to bylo jasné předem) ale aspoň nezůstanou plné sklady (Viděl jsem to - když se sjede z dálnice ke Kroměříži tak hned nalevo je obří hala. Za stohy beden s trikama, vzadu, kam normálně šoféři transitů nepříjdou si přivydělávají holky z UTB a Prostějova šitím triček a háčkováním kulichů, ale o tom se "jakože mlčí")

Čas od času se nějaká z nich vzepře a uteče dělat do Tesca - že prý si tam polepší, - a snaží se mu to vrátit. Inu.. Někdy se to i daří. Teď už zbývá jenom zvážit zda chodit nakupovat v homemade triku, nebo bojkotovat úplně. (Já mám už na seznamu adeptů Billu.. a arogantní zloději z hospody U Medvídků jsou od roku 1998 na blacklistu..)

UPDATE

Námořní pěchota. Námořní pěchota? Námořní. Pěchota. A neutopí se oni s těmi bágly a všemi kapsičkami, když vlezou do vody. Vidím ten pluk (nebo jinou vojenskou jednotku - jinou neznám.. ještě možná batalión, ale to je možná to samé, jen z jiné doby - jsem líný wikipediovat) jak stojí na břehu - v "plné námořní", týpek zavelí a všichni, jako Lumíci, vpochodují do Atlantiku.. glub.. glub.. blub.. ..

Doufám, že něco takového má i armáda ČR :-/ - ještěže nemáme moře.

Mňo - designblok. Letos prakticky bez alkoholu absolvovaný, zato s latté v ruce (Poprvé v životě jsem to pil brčkem - div-ný. Ale co by clovek čekal u stánku Mattonni..) tudíž zlehka roztěkán. O to víc jsem to(ho) stihnul. Myslím.

Co bije do očí je "konvergence k veletrhu" což vlastně není špatně. Poklábosit s autory nad titanovým prstýnkem, chemickou výrobou tkaniny/desek, laserovou technologií, kvalitou reprobeden, karobovými vlákny nebo úskalími při výběru porcelánu bylo fajn - zvlášť když se očekává nějaká reakce na informaci ("ten laser pak zahýbá" např.) Gymnaziální vzdělání má své meze - nebo jsem zrovna chyběl..

Krásně se nám kastují designéři - vip s vip a mladí mezi mladými a veselými. Tomu odpovídalo i umístění a velikost "stánků". Nicméně i tak platí, že bez vtipu není zájem a suše vystavené věci zjevně nikoho moc nezaujaly. (pokud lze věřit barevným čtverečkům)

Já našel své favority poměrně záhy. Lustr z účtů a miska s lžící (jak prozaické - nicméně talíř s vidličkou už nic moc). Přiznávám že u misek jsem měl sto chutí je strčit do kapsy a odnést. Nafukovací skleník - fér. Keramické reprobedny ve tvaru psa - dovymyšlené po technické stránce. Talíře s dětskými obrázky nabádaly k tomu je nakoupit a trápit další generaci dětí hloubáním nad tím proč ksakru má ten žabák černý obdelníček přes oči a proč je vedle hrábí cedulka s číslem. (Né že by původní výjevy u tety na talíři měli menší dopad: cudná, ale šibalsky pokukující holčička mžourá na žabáka, který sedí před plotem a kouká - jinam, vede něj je motyčka a kolem jde kominík - WTF?! Opět - hranice gymplu dosaženy - já tam tu alegorii prostě nevidím..). Nafukovací expozice Olgoj Chorchoj - také koncept dotažený do konce.  Děsná byla ovšem prezentace (teď přesně nevím ale připadalo mi to jako jakéhosi) Domu bytové kultury - na málo místě kromada nudných věcí. Proč tam lezou mi není jasné.

Stejně tak mi není jasné proč má designblok stále ten nepoužitelný web ve flashi ve kterém, aby člověk něco našel, ztratí poslední zdravý nerv.

Nazvěte mne přemrštěle paranoidním, ale není to pomalu se ustalující manýr marketingu a PR u filmů - dělat humbuk kolem toho že se dá stáhnout na netu?

Stačí na moment nahodit na rapidshare, rozsít linky do pár blogů a pak to nabonzovat aby to stáhli z netu. Všichni klikají jak diví, mainstream media kopírují jedno od druhého tiskovku o počtech diváků a zisku filmu. Následně informace o kvalitě ripu a kdo to mohl vynést ven.. Kvalitu filmu to stejně nezmění. Možná ta čísla.

Jakoby to už nebylo jedno. Ukažte mi funkční link. Na závěrečnou scénu s Trojanem bych se rád koukl znova - on je prostě neskutečný! Kdy vyjde DVD - záhy?

Huh.. vstávání je zlo zlo zlo. Dobu spaní do 11h a neprijatých hovorů po procitnutí už mám za sebou. Všchno má své meze. Stejně tak i vstávání brzo. Jakože fest... brzo. Tz. ještě když je letní čas za tmy. Jako správný demagog tvrdím, že to není zdravé. Stačí se podívat na lidi v Metru a tramvajích. Všichni opuchlí, nikdo nekomunikuje. Základ je nějaké čtivo zdarma.

Oproti tomu kolem deváté už nikdo (tak) opuchlý není, lidé co jedou do práce jsou na první pohled lépe naladění, vystylovaní, nepůsobí primárně naštvaně. Čtivo zdarma zůstává, ale už se komunikuje mezi sebou.

A mezi tím vším jsem já smolíc (Ládínek?) spot bez pointy :-) Přiznávám, že by se mi ta nafukovací raketa teď hodila. Escapism at work.. mnonic.