Tak - dneska ráno už mi pískání a hučení počítače nedalo a rozhodl jsem se ho opět vyluxovat atp. (znouzectnost maintanance.. pac to stejne moc nepomahalo) Po rozebrání, hnutí s chlazením procesoru, otřením a namontování zpět se ovšem už nerozeběhl. Bios nic, monitor nic, disky nic. Nic nic. Jen větrák v trafu hučel a z útrob se začal linout spálený smrad. Pak jsem si spálil koneček prstu o nějaký tranzistor (nebo co) a usoudil, že čas se naplnil...
Není nad stresory tohodle typu...(zařadil bych to někam mezi svatbu a úmrtí partnera). Připadám si jak slepec bez hole.. nebo tak něco :-/

Tak abych to nějak zhrnul: designblok a move fest, byli (.) a psali o nich všichni a všude. Pro mne se mezní užitek (ano - začal sem chodit na přednášky z ekonomie :) zmenšoval exponenciálně každým dnem, který jsem na tom, či onom strávil a po týdnu jsem začal mít pocit, že bych mohl být kulturním kritikem páč nezúčastněné znuděné pozorování a poslech je k tomu tuším prvním předpokladem.. However - mělo to i světlé chvilky - třeba jungle punkeři La Phaze, kteří mě vytrhli ze zadumání o smyslu toho všeho - a nakonec i strhli. (jen kdyby to čas od času nazabrušovalo ke ska.. ale jinak vysloveně energická show (což je taky klasický termín, který kritici užívají - neníliž..?)
Výsledek je, že mám na stole hromadu práce a asi se z toho zblázním.

A co školka? Školka nic. Začínám propadat lehké panice (ale to se poddá - všechno je díky minulému týdnu trochu hektisch - aspoň si to namlouvám) z toho, že jsem ještě nepřečetl žádný z 150 (MINIMÁLNĚ) textů, které když "přečtete teď, tak zkoušku uděláte, ale když to necháte na poslední chvíli, tak jako většina - ne". Možná to bude také tím, že nemám kouzelný přístup k "elektronické knihovně" (150 Kč?). Pořád se mi nechce opustit punkerský přístup, že na Internetu platí za cokoliv jen idiot. (cokoliv = hudba, filmy, fotobanka, porno, knihy, komixy a časopisy v el. podobě).
Naprosto opačně to je ovšem ve světě mimo Internet - v pátek jsem skončil s absolutně prázdnou peněženkou po výměně dvou posledních padesátníků za korunu, která mi chyběla do kapuccina z automatu. A pak jsem ještě dostal od nějaké kolegyně lentilku - poněkud anilínový tyrkysový odstín. (zřejmě jsem se tvářil dostatečně smutně :)
- swicth -
To, že mě FHS pronásleduje ve všech formách jsem pochopil na pánských toaletách. 12 mušlí vřadě - člověk si pomyslí: pohoda, vklidu se vyčůrám - notabene, když tu nikdo jiný není. Kde se vzal tu se vzal - náš, od dětství ochrnutý, proděkan (respekt). Kulatá postavička o berlích zaparkovala vedle mě a když má člověk strach jestli se ten vedle něj nezřítí a urputně přemýšlí, jestli na akademické půdě platí stejné pravidlo jako v armádě, tedy, že na toaletě se nezdraví - tak nejde nic :-/
Završeno dnešní přednáškou prof. Petruska, která byla uvedena větou: "Dnes je mi 70 let a jeden den". Masterrespekt! Jedny z nejzábavnějších a nejgeniálnějších přednášek ze sociologie, které jsem kdy žažil. Kdyby celou dobu vytrvale nemluvil do vypnutého mikrofonu a v závěru nepomaloval tabuli fixou, která nejde smazat.. Nešlo se neculit.
Samozřejmě, že karma to viděla, takže příští přednášku jsem seděl přímo pod reprákem a přednášející do toho 1. křičela i tak, 2. to vazbilo. Takže po dvou hodinách pod amplionem jsem se už moc neculil a vypotácel se doplnit "kappucino - cukr navic" v krvi.

Tak máme na talíři / obrazovce podzimní celosvětovou událost. (ani tsunami, ani dvojčata, ale je to napodzim..zvláštní)
Imo dost průser vzhledem k tomu, jak se severokorejští političtí pohlaváři smějí zbytku světa do očí a je jim prakticky ukradené, co se stane - protože se nestane nic. Všichni analytici se na tom shodují - ono taky, co by se mohlo stát? Zruší se humanitární pomoc = destabilizace = začnou rozkrádat a prodávat co mají = chaos a to nikdo nechce. UNO vydá "rezoluci" - a co? Nic. SK si tím vytře.
Asi by mi přišlo skoro nejefektivnější, kdyby se všichni kolem aspoň na moment spojili a prostě ten SK režim spolu s tovarnou na atomovky zadupali do země. Pochybuju, že mají vyrobené ty bobmy dvě.. takže teď by mohla být docela dobrá chvíle. By asi čuměli jak puk. Skoro by se dalo říct, že je škoda, že tam nemají nějaké "nerostné bohatství".. :-/
Tak - konec humanistického přešlapu :)

Wofl

09-10-06

David O’Reilly - Wofl 7.2 MiB .movJakožepsychocože? To mě tak napadlo při prvním zkouknutí. Divnofilm Wofl (7.2 MiB .mov) od David O’Reillyho se mi ale už při tomhle přehrání zaryl kamsi hluboko do mozku...

Úžasný úplněk (mno - možná né úplně úplněk, ale něco těsně před.. dunno). Každopádně to, co mi tu kouká na klávesnici, je naprosto neskutečné. Dalo by se říct až burtonovské :) Zvlášť ještě jak přes měsíc sviští (potichoučku, aby nikoho nevzbudily) mraky. Kdybych nemusel spát, tak na to civím celou noc...

Festival Der FilmZdá se, že die Kultur dorazila in die Stadt und zůstane až do Weihnachten.
Středeční zahajovací večůrek Festivalu německy mluvených filmů Der Film war více-méně ok. Pominu-li milión foaje (-mrk-) při uvádění festivalu ze strany des tschechischen pořadatels (oslovování velvyslance "pane", komolení jmen a záměny pohlaví přítomných (!) představitelů) a poprojekční verbální onanii jednoho z diváků (proč klást otázku režisérovi, když clověk může přednést polemiku..ehmmno), byl představený film naprosto úžasný! A následné jednohubkování / vínování by bylo mohlo být mnohem lepší - případně delší, kdybych neměl v plánu ráno vstávat.. Životy těch druhých - Das Leben der AnderenFilm Životy těch druhých - Das Leben der Anderen je po vizuální stránce lahůdka. Takhle krásně vystylované interiéry 80tých let jsem snad.. snad ani nezažil :) Určitě hraje roli i absolutní širokoúhlost filmu. Jinak se jedná o další z filmů "vyrovnávajících se" s komunismem. Ale v tomhle případě nikoliv formou komedie jako v Die Sonnenalee (kterou považuji za německé Pelíšky) ani neurčitě divně posměšně jako v Good Bye Lenin - spíš zde ukazuje šílenost praktik tajné policie, která je propletená do struktury společnosti na všech úrovních a mrví životy jeden po druhém. A také jak cizí svět může i zlým člověkem zásadně pohnout, změnit ho, ale z mizérie ve které se pohybuje ho vytáhnout nedovede.
Film klasicky vystavený - s takovým tím zlomovým okamžikem - slabou chvilkou - od které se věci vyvíjejí samospádem a osudy lidí se obracejí naruby - přtom by nemusely a člověk neví jestli se raději nesmát... no šílené.
Některé věci jsou prostě brr.. dodneška si pamatuju pána v kulichu co stával před barákem a paní která mi dávala prázdné zapalovače na hraní když z otce tahala co, kdy, kde a s kým v západním německu dělal :-| Nic moc.

Ten nadpis by mohl být také "Love your automat na Cappuccino s cukrem navic". Nejde to jinak. Po čtyřech hodinách vysvětlování vědeckých metod začínám prostě vypínat. Minimálně dva kelimky to řeší a efekt je (vedle zpocených dlaní - ano moc často to nepiji), že začínám komunikovat s okolím. Okolí mne tím pádem musí mít za magora minimálně na perníku... nevermind. Už znám dva lidi jménem - oni mě ne :) Budu je střašit na chodbě nenadálým oslovováním.. muheheh..
Jdu na další kelimek - odpoledne začíná Úvod do Ekonomie (šifra předmětu YBABE00EI (snažím se v tom najít logiku)).