Velké dilema. Hecnout se a dát Praha-Brno-Praha žlutým busem Flédu na DJ Spookyho, nebo být líný a odjet tak maximálně tramvají do Abatonu na Ralph Myerz and The Jack Herren Band.
Jak se říká - jedním zadkem na dvou židlích... (optimálně na třech).
Nicméně tady je ke stažení trocha angažované hudby mixované právě Spookym - Live Without Dead Time + nějaké povídání.
Update 3.11. - hmmm... koukám, že některé věci mizí z webu než-by-člověk-řekl-švec :(

Při pohledu ven mám ten dojem, že jsem o víkendu dal poslední ucházející den podzimu (a neseděl sem u počítače..). Listí bylo ještě suché a vůbec bylo docela příjemně. Teď do toho napršelo a z čítankově romantického podzimu je hnusná smradlavá kaše.
Psycho léčebna v Bohnicích - KostelOd léta oblíbený "park" bohnického blázince byl zalitý sluncem a lehce pofukovalo. Ticho a klid. Nevím proč, ale mám tam z těch budov pocity jak ze Shiningu. A opět neskutečná stavba "vévodící celému areálu" - (údajně) secesní kostel, který mi příjde stejně, že to je raketová základna (nacistická..). Totiž - kdo si myslí, že raketa je Žižkovská věž (maskovaná strategicky miminkama) - ten se šeredně mýlí. Hm. Možná sem tam měl zůstat.

Cha - zas jsem narazil na animaci, která přesně vystihuje to, o čem imo animované filmy jsou - chcete stádo žiraf ladně pohupujíc krkem a "tykadly" jak prochází letištní halou? Bez problému. Když se jim zrovna nepletou pod nohama obézní tučňáci... atp. Nebo třeba takový slon na trampolíně (9.6 MB QuickTime) odvádějící čistou práci chobotem i ušima - krásná sestava :)
Slon na trampolíně - 9.34 bodu za práci s chobotem dostává od české poroty..
A je to slon africký nebo indický..? ;-]

Respekt pánům z Cube Creative. Mě potěšili.

Mňo - musím říct, že jsem byl blííízko udělání té přiblblé státnice z filosfie, ale slovy komise: Nemáte dostatečně filosofickou metodu. Musíte jakoby simulovat myšlení filosofů. Jo - JÁ VIM. Ale co mám říkat na otázku: Je pravda objektivní? (v mýtu - jo, jinde - bůh ví..slovo bůh je fakt ironie)
Takže pokračování příště a mého utrpení konce v nedohlednu.. -snif- Objektivně ale musím říct, že by to byl zázrak, kdyby se to povedlo páč jediné co ocenili, že bylo správně, byla také jediná kniha, kterou jsem opravdu četl a (snad) i pochopil.
Takže co dál? Plán je asi takový - pořídím si sako (trochu ošuntělé), Kanta mám už půjčeného.. stčím ho pod paží a budu čekat, že něco přeleze. Možná půjdu pózovat na ulici..
Prosím zastřelte mě.. - má duše je nesmrtelná (tak je to jedno.. ale PROČ je nesmrtelná jsem říct nedovedl..)
Filog-off

Sia

21-10-05

No a když nic jiného, tak mě potěšilo tohle video slečny co si říká Sia (33 MB QuickTime) (vim, že to zní blbe.. "slečny co si říká.." ale Sii zas blbě vypadá..). Jen tak na okraj - to je TA s medovým hláskem ze Zero 7 (!!!).
Sia

Miroslav Petříček - Úvod do současné filosofie je něco neskutečného. Obsahově nabité, ale jestli něco uspává, tak tahle knížka. Kdyby pohledy při čtení mohly ošoupávat papír, tak je u některých odstavců prodřený skrz a stejně bych nevěděl co tam bylo napsáno. Fakt peklo... a to sem to četl už jednou někdy před čtyřmi roky. Eh. Tak "hurá" na další kapitolu - dobrou noc :)

Co víkend? Mohl by být úplně skvelý, kdyby v sobotu ráno nepokračovala přestavba chodníků v ulici = v 7:30 přijede těžká technika (podle zvuků a vibrací domu minimálně tanky..) a (ve vší slušnosti) rozmr..j asfaltový chodník metr po metru. Když byly přímo pod oknem koketoval jsem s myšlenkou vygooglovat jak vyrobit granát.. (v dolní části webu)
V neděli - kupodivu nic nedělali (a to jsem počítal s tím, že mě vzbudí) a dneska prozměnu v 7h přivezli dlažební kostky. Složili je zřejmě doprostřed silnice páč ten zvuk brzd, ducnutí a ticho potom mám, díky přechodu před barákem, v uchu :) Jojo.. začíná být oslizlo.
Takže máme před domem krásné revoluční hromady - už jen nějakou tu záminku..hehe ;)

Jinak musím říct, že obranné mechanismy fungují naprosto spolehlivě - místo xtream-filosofie učení na státnici jsem trochu prohrábl web a na www.smiley.cz je teď firefox, opera, ie friendly verze - s větším písmem atd. Jen teda nefungují odkazy nahoře v menu atp. no - po páteční zkoušce se tomu třeba zase začnu věnovat.
Za připomínky budu vděčný! (třeba to písmo - větší se líp čte, ale je imo hnusný...)

Některé věci u mě přicházejí opravdu se zpožděním. Tak třeba včera jsem poprvé v životě pil burčák... Nebylo to špatné a docela to fungovalo ;-) Nicméně na tričko "I love Burčák" to nebude. Ale barvu to má zajímavou... Hlavně po všech těch historkách o šílených ránech etc. jsem byl nadmíru skeptický a zlehoulinka usrkával s tím, že na mě doma čeká filosofie :((
Takže - přístí rok bez filo-fucking..fuck fuck..shit - a "do extrému"! :)

Foook..
Nechat shořet celý archiv Wallace a Gromita jako PR k novému filmu je asi blbost. Žejo? Tak to budu brát jako fakt. O to hůř. :.(

Lítací sen

12-10-05

Už ani nevím, kdy naposledy se mi něco podobného zdálo. Furt je to samé psycho -- a najednou si člověk lítá :)
Pominu-li, že to celé bylo zasazené do dost divného rámce shánění hotelu k přespání v Německu (=> ceny v €), tak to bylo, skoro, ok. První den jsem nakráčel do hotelu a chtěl pokoj (sic tam byli všichni nazí..) - slečna na recepci mi nabídla jednolůžák za 1000 € (!!). Zjevně ve snu naprosto normální suma za noc :) Ovšem druhý den už nikdo nahý nebyl a slečna nejenže mě chtěla poslat na prohlídku jestli namám vši (?), ale ještě chtěla za přespání 7500 €. Takže jsem jí poslal k čertu, že si asi dělá s obojím srandu - vyšel ven a odletěl hledat jiný hotel...
Létání nebylo úplně čestmír-style, ale spíš jako taková ta hra kde se přistává na měsíci.. Člověk lehce padá a špatně se manévruje.
Nicméně jsem letěl kolem hotelu, který vypadal normálně (ještě, že jich bylo v okolí tolik..), ale na takovém tom panelu před dveřmi bylo přidělané kormidlo z lodě, tak jsem usoudil, že hlouček postávající před hotelem budou námořníci a že nechci spát v hotelu s námořníkama. Vyhnul se těsně lampě (protože z batohu mi bokem vyčuhovala mávací americká vlaječka) a pomalu klesal k anglicky vyhlížejícímu domu obaleném do břečťanu a vybledlých růží (he..?). Kolem ještě (dost nízko nad zemí) proletěl nákladní vrtulník, který nesl další vrtulník zavěšený, za osu vrtule, pod sebou. Nějak to vybrali kolem námořnického hotelu a zmizeli bůh ví kam.
K tomu anglicky vyhlížejícímu hotelu patřila i knihovna s otevírací dobou 17-22h a v samotném hotelu bylo strašných lidí - ale vpohode. Sice mi bylo blbý, že do nich narážím tou vyčuhující vlaječkou při hledání ceníku, ale stálo to za to - 20 € za noc.
A probuzení. :)

:( Tak už jsem si sumíroval do budoucna v hlavě čestné prohlášení o tom, že nevlastním ani tv ani rádio a jak nezaplatím ani ň na poplatcích.
A prdlajs - zjevná inspirace německým zákonem o poplatcích za počítač který je schopný připojení k Internetu. :( Chjooo...

Celý - dlouhý - článek je tady..

Konsepti židlePuuuhh... tak a je to. Designblok skončil a ja bych potřeboval tak 5-6 hlav abych to všechno udržel a ještě mi to k něčemu bylo :-) Takhle mám v mozku koláž všeho dohromady a občas se něco vynoří trochu jasněji. Třeba koktejl ve Vitře potažmo Konsepti - už dlouho jsem nezažil tak vydesignované prostory (celý dům..ehm..) a s tím i lidi (dokonce i barmani byli imo "z katalogu")..
Karlínské superstudio (tovární hala) mě dostalo už samotnou rozlohou. (kam jinam dát labutě - kolotoč - než DOVNITŘ :) - co se vystavovaných věcí týče mě překvapili Portugalci s jakousi pojízdnou výstavkou jejich chápání designu, Rakušáci tím, jak to pojali oficiálně a čistě (ale i tak měli některé jejich letáky perforaci na filtry :), práce z bratislavské VŠUP, polštáře a trika VoHoZ a věci slečen z Monidee (škoda, že ten web nemaj pořádný).
Pomalu mě přestává bavit "porcelánové retro" - předělávky více méně starých artefaktů do porcelánové podoby. Už je to tu pomalu pět let a pořád se najde někdo, kdo ze sebe vypotí další "kelímek" (nic proti kelímku! - kelímek rulez!).
No - ať tak či onak. Designblok = záslužná záležitost a dobrá reflexe dění v designu (disneyi :)).
DesignBlok Love Mobile? :)

Vizita

10-10-05

Možná to vypadá, že jsem celý týden pobíhal po městě a rozplýval se nad disneyem :) - to zas ne. Mezitím jsem posedával ještě po hospodách. A absolvoval divadlo! Což byl opět zážitek jelikož naposledy jsem dal Sluhu dvou pánů v Národním a v porovnání s Archou to je opravdu jináá.. Nicméně si nestěžuji - ba - jsem nadšen! Ostatně kdo by nebyl z Duška a jeho Vizity. Taková jízda po asociacích, až jsem se v některých momentech normálně nechytal... (no aspoň jsem pokrytecky zatleskal s davem a smál se až když to polopaticky vysvětlil pro ty blbší..ehm..:)
Ale postupně mě to vcuclo. Po přestávce, červeném a odsednutí si z řady přímo u pódia jsem už neměl panický strach že nastane interakce s publikem (a jako že nastala.. ale decentně verbální), a v přítmí jsem (už bez větších problémů) slzel smíchy. Geniální! Dušek je démon.
Haně díky moc, že mě vzala na svou druhou "čestnou vstupenku" - dobré to bylo :-)

Noví sousedné "nad" mají nový satelit. Jsou to černoši a mluví - dost kupodivu - rusky.. Na druhou stranu to vyvětluje velikost toho satelitu - špióni. A místo příjmu vysílají :)
No, ale uznejte...

Nějak se mi pokaždé koncem září začne nepříjemně vkrádat do hlavy OŘECH. Vlastně bych proti němu nemusel nic mít, kdyby byly všechny září / říjen přelomy suché a slunečné. To je pak potěšení po něm lézt a bušit bydlem (vyjmenovaná slova po "B" :))) do větví. Když je ale zima, oslizlo a ospalo, tak nic moc.
Dneska měla proběhnout každoroční akce. Už při probuzení bylo šero a za okny to čvachtalo... Celou cestu k žaluziím jsem se modlil (nebo tak něco...) aby hlavně pršelo a nebylo PO dešti. Když prší, tak na strom leze jen blb. Takovou radost jsem z tak hnusnýho počasí už dlouho neměl.