Halloween

31-10-04

Sekání dřeva proběhlo bez větších průšvihů (žádná nová jizva..a to mi párkrát sekera sklouzla pěkne na nohu:), jen mě večer bolely ruce při řízení.Následovalo zvodkování-se u Any
na chatě, hibernace a ranní doklopýtání do auta a zpět home. Vrchol celemu vikendu nasadila včerejší hrr akce s amikama Johnathanem, Brianem a Ryanem (a x jinými - všechny si je pletu..) Ukázalo se, že jejich "mesku nepotžřebujež" byl kec. Všichni už měsíc předtím vymýšleli kostýmy a ač je to šaškárna, tak musím, říct, že do dotáhli k perfekci a dokonce hráli roli postavy za kterou byli. Nejhustší bych řekl, že byla maska "typického militantního američana" - jeansy o číslo menší, stejná vesta na zádech s nápisem "bush is bestest" ;) a vlajkou, spona na pásku z písmen NRA taky s vlajkou a na hlavě vyholeny (!) proužky na stranách a sekundovym lepidlem přilepená "deka" + černý brýle a šílený kecy - fakt jak kdyby zrovna vylezl z obytnýho vozu :-)Podobně si dali záležet i páreček co šel za japonský školačky Fook-yu a Fook-mi (krásně vyvedené na stylových baťůžcích), zmínil bych ještě Johnathana, který byl za Blue-mana (?) - celej se oholil a nabarvil namodro. Pak pochodoval po ulici pouze v trenkách (tmavě modrých) a pantoflích.. Trochu teda pouštěl na cokoliv čeho se dotkl, ale ok. Taxikář asi moc ok nebude, ale to není můj problém.Prostě materiálu na 40ti stránkovou práci :-) A ať už se k tomu tady v Evropě stavíme jakkoliv, tak podobné věci mají i svá pozitiva. Když se podívám na karnevaly, na kterých lidé zesměšňují v maskách svoje lokální politiky aj. mám pocit, že to je taková instatní reflexe přímo z lidu a nemělo by se to přehlížet jako že "blbost". Viděl bych za tím spíš ten zdvižený prst a ti, kterých se to týká by měli začít být pozorní...Je jasný, že kouzelná víla, nebo vodník asi nikoho k zamyšlení nepodnítí - NRA-američan nebo manga girls na druhou stranu ukazujou jak to společnost vidí...

Opouštím tu všechny stroje a vyrážím si vyčistit mozek na chatu. No - vyčistit mozek a k tomu pěkne protáhnout, protože mě tam čekají 3 kubíky tvrdého dřeva k rozštípání (jako by se to nedalo objednat uz naporcovany...) Na druhou stranu v tom vidim jistou symboliku - v den vzniku Českého(a Slovenského:) státu štípat dubový dřevo. Nebo to je buk? Co já vím...
Každopádně vím, že se moc netěším - raz dva tři - rým ;)

Ufff.. teda dnešní den - ble. Po včerejším počasí na triko :( Všechna snaha o koncentraci na knihu je k ničemu. Tak uvidíme po jídle..

Sice si myslím, že doba tunelů je už za námi a že byly vystřídány poněkud sofistikovanějším videoartem a vjingem, ale tenhle tunel
je docela vypečenej - ne? Je pěkné, že se na tom podílelo tolik lidí a nedovedu si představit to domlouvání kdo, kam co da apod. ;-)

Tuleň

Víkend je za mnou a já sem snad i rád... (komentář Zuzky "voe - to rikaj chlapi po 40 a víkendu s rodinou..") Ale co naplat. Puvodní myšlenka, že vyhraju letecký zájezd do Hamburku (díky spolužačce, která dělá ve firmě co to organizovala...a dodala informace týkající se soutěží, které měly ten večer proběhnout) na nějaký reklamní párty na cigarety, zanikla v pocitu, že stejně musím pracovat. V pátek večer - mňo.. Moc dlouho to nevydrželo a už sem seděl u vínka s kumpánama v centru a v hlavě dozrávala myšlenka přeci jenom vyrazit na Adama Freelanda.
Sice proběhl ještě nějaký přesun po městě, ale nakonec jsme zdárně dorazili k roxy a juchůůů na hudbu. Před Freelandem cosi vyráběl na pódiu Escon Waldez (ať už se píše jak chce) - v mých očích / uších vyjetej kulturista a magor, kterej do lidí hustil přes nějaký sequencery (či co..) pomalu systémový techno. Lidi sice tančili, ale trochu nechňápali (nebo sem nechňápal jen já...?). Když konečně vypadl, tak nastala "agitka".
Je mi jasný, že hudba odjakživa nese nějakou myšlenku, ale nemělo by se to přehánět. Celá párty situovaná jako anti-bush kampaň mi přisla trochu mimo (v ČR) i když relativně vtipná (hlavně jak to všichni žrali...) a chlápek za řečnickym pultem s maskou GWB na hlavě machající kolem sebe samopalem a rozhazující $ bankovky mohl toho či onoho vykalence slušně vyděsit. ;)Každopádně i videoprojekce se nesla tímto směrem, ale byla velice zdařilá, no a Freeland hrál.... ze začátku divně, nuda, šeď, flat..nahovno až pak najednou nastal zlom (Nirvana...) a začlo se kalit nejvíc a už se nepřestalo. Všechny zmasakroval a když kolem páté předával Kaplickovi byli všichni ještě slušně rozjetí a tančilo se dál. Nicméně sem po půl hodině odpadl a mazal dom. Totálně vyčerpanej. Jak říkal Petr: "kdyby tam nebylo zakouřeno, tak bych měl pocit, že sem udělal něco pro svoje zdraví".Sobota - totální tumpachovost a tomu odpovídající večer.
Adam Freeland v RoxyPolitické myšlenky na párty ano nebo ne? Za chvíli si, s takovou, budou moct Adam F. a Chumbawamba podat ruce :-)) a to i když to prý nebylo jeho dílo, ale dílo/myšlenka produkce...

Ping-pong

22-10-04

Včera jsem konečně hecnul a vyrazil na ping-pong. Ne že bych to nějak uměl, ale je tu teorie, že když se člověk shýbá pro míčky, tak tím vlastně posiluje břicho a tudíž mizí pupek. Musim říct, že jsem byl příjemně překvapen místem, kde se hrálo. Nějaká základka / střední (obřích rozměrů - trochu amerika - na shodech venku posedavaly holčičky "homegirls" a byly moooc hustý..) a v traktu s těločvičnama za 30 Kč / hod. si člověk vybral jeden z nespočtu stolů umístěných v dlouhé chodbě, oddělené závěsy. Místa kolem habaděj, světla taky - dost mě to bavilo (hlavně kolem nebyly stromy a kořeny jako v lese na chatě).
Mohlo by to fungovat, kdyby posléze nenastalo pivo.. ;)

Jinak jsem se ještě konečně dopracoval k rozhovoru s Čtvrtníčkem Reflexu - ROFL - smál sem se v metru jak idiot. Doma ještě zásek na pár posledních minutách "Ze života zvířat" čož také nemá obdob (neurotické ryby, které se bojí potopit hloubějc, aby jim nepraskla hlava..:)
Pak uz jenom tel. s Efou ohledně encodingu videa (což po naročnějším večeru věru nebylo moc akční, ale snad sem pomohl i tak..imaginací programu a jeho nastavení:) a finito panenko - de se na kutě.

Abych tady netrousil jenom euforický přispěvky, tak mě docela dorazilo že Němci zavedli daň za počítače schopné se připojit k Internetu! Měsíčně 17.03 € jakoby poplatek za televizi a rozhlas - a PC SCHOPNÉ se připojit. To si za chvíli budeme kupovat licence pro upload a odesílání mailů (jakožto "vysílání")?! Cítím se empört.

Tak jak je to teda s tim vaším bohem?
(malý b velký B - jak chcete) I na tuto otázku člověk najde na webu odpověď. A někdo to roky studuje a celý život řeší... ;)

Tak přemítám, jestli tu používat háčky a čárky a nebo ne. Postupem času si člověk zvykne je nepoužívat a dokonce i ignoruje, když nejsou v textu použité ale já se přistihl, že píšu tak nějak napůl. Když mam před sebou word, tak to jde, ale do webu či icq mi chvíli prsty lítaj na horní řádku a chvíli ne. chm.. chm.. Zase, když už to ty háčky umí... No, ale tím pádem se zvyšuje možnost udělat chybu / překlep.

...must come down. Možná to nění úplně to správné přirovnání, ale tak nějak mě napadlo, když na mě při podávání osmého referátu do školního systému vyskočilo, že už mám jeden opravený a měl bych se dotavit na přezkoušení. Eh.. je dobré to mít opravené, ale ještě jsem se nedostal do knihovny, abych tu knížku pořádně přečetl... takže dneska jim vecpu ještě jeden referát a od zítřka se opravdu stěhuju mezi knihy a lampičky do studovny.

Celý minulý týden jsem přemítal, kam se vrtnout v pátek (Bonobo v Brně, nebo SolidSteel v Praze) - nakonec zvítězil chladný kalkul: cesta do Brna + vstup > listek na metro + zadačo do radosti.. Docela me překvapilo kolik lidi tam bylo. Nadšení se drželo v mezích, ale koukat se na Mixování (s velkým M) byl zážitek. Taneční to - kdo by to byl řekl - večírek moc nebyl (i když v některých momentech bylo veselo). Postupně se ale hudba posouvala někam, kde sem jí buď nechápal, nebo už sem byl utahany...čert vi. Možná se zapínal pud sebezáchovy, protože v sobotu ráno od 10h měla teta vernisáž.. No - rodina už si o mě musí myslet, že sem divnej, protože poslední dobou se vždycky na nějakou tu rodinnou sešlost dostavím poněkud zmuchlaný předcházejícím večerem. Ale vcelku to ušlo a dobře jsem se tam najedl :)Neděle relax v rámci možností a úklid.

Nemůžu se zbavit dojmu, že s "myslím to upřímně" kampaní přišla čestina o možnost prostého vyjádření morálního stanoviska (uff..) Jasně, vždycky, když někdo spustil "...a ted k vám budu naprosto upřímný.." tak to zavánělo šméé, ale v jistých situacích slovo upřímně stále jistou váhu mělo / mít mohlo.
Dneska naprosto bez šance. Myslíte to vážne? - Pff..no jistě..., spíš "upřímně"..ne?
Ve chvíli, kdy to použije i reklama v obdobně ironickém kontextu cca. 20x za 30s je myslím konec a obsah slova je ten tam.
Třeba se jednou vrátí...

Sice dneska zase trochu neslyším, ale včerejši koncert Groove Armady za to rozhodně stál. Všichni škarohlídi, kteří tvrdí, že když nedorazili úhlavní dva pánové (který stejně nevim jak se jmenujou - pracovně: Ren a Stimpy..) musim říct, že who cares.. V pruběhu koncertu jsem postupně přehodnocoval žebříček mych nej koncertů a doputovali až na druhé místo:) Po druhém přidávání - no vlastně už během prvního. Totálně super zvuk, hudba, projekce, lidí v Roxy akorát (Kománková sice napíše, že tam bylo vedro, ale at si pp), páni hudebníci excelentní, mc - super, zpěvačka - kus ženský s trikem "Groupie" :-)) Dávali si nás všechny a všichni jim to slupli i s žížalkama. Všichni skákali - prostě mazec.
Groove Armada v RoxyFotky z techna.cz (kdyby mel nekdo problem..)

Mňo - opět na mě dosedl pocit, že mam odporný pivní panděro. Méně bolestná varianta, jak se ho zbavit - tedy pitím vína místo piva - selhala:( Opět. Budu muset zvolit drastičtější metody - a do léta ze mě bude řecký bůh ;-) Jako inspiraci beru tohohle typa, který to zřejmě vzal hodně vážně přičemž já se klidně spokojím se stavem kdesi kolem stého obrázku (ale jelikož se mi nenačetly všechny, tak nevim, jestli nepřestřeluji)
John Stone Fitness!
Pictures > Pictures By Day - Front view. (nejak ten odkaz vzdycky presmerujou na jejich home...tsss) Otázkou ale zůstvává jesli věřit každému obrázku na webu...

Dneska sem se osmelil a vyrazil do skoly. Nic se moc nezmenilo, jen v chodbe z bufetu do haly je koberec.. Bufet standartne smrdel spalenym tukem, vsude lidi, slecinky zahalene, takze taky nic.
Jediny co jsem vyresil bylo potvrzeni o studiu (i kdyz je to opet nahnute...), takze slevnene jizdne jeste bude :D a poresil reklamaci jednoho pocitace. Taky sem si chtel dat prvni update ever ze skoly, ale prd - opet mi nejak odeslo heslo z hlavy resp. jeho x-ta varianta... takze holt priste.

Designblok a Datatransfer jsou ti tam. Musim rict, ze to bylo pomerne narocne. Priste nepromarnim ani den a vklidu projdu vsechno za cely tyden - takhle se to proste za 3 dny stihnout neda..Ale i tak musim rict, ze dojmy jsou vlastne positivni. Designblok jakozto akce nabiva cim dal tim vetsich rozmeru a je videt, ze se vsichni snazi. Sice me holesovicky botel Neptun (kotvici v - asi radioaktivnim - bahne) vizualne nijak neoslnil, ale zato nektere vystavene prace o to vic.Dalsi zasek byl v hotelu Josef, ktery je vydesignovany az to vic nejde - "az na pudu" :-) (mam dojem, ze i jablicka v mise jsou naraficeny tak, aby to oku ladilo) Hezke - treba si jednou budu jezdit taky po takovych hotelech...No - a stezejni akce - primitani One Dot Zero v divadle Archa sice nezklamala, ale nepotesila cenou 110,- za jedno promitani. Diky tomu nastalo velke premitani co shlednout a co ne. Nakonec zvitezila ceska sekce, retrospektiva Ivana Zachariase a Shynoly, japonska sekce a sekce klipu (ted nevim jak se to jmenovalo) Kolem a kolem neuveritelny. Cizi vesi klasicky "wau", Zacharias diktuje, Shynola - nechapu kam na to chodej a jak to delaji... Ceska sekce, musim rict, ze me prijemne prekvapila, protoze od lonskeho roku probehl znacny posun (jak v kvalite zpracovani, tak tematech). Vyborne udelane. Prispevky meli hlavu a patu. Uz se nejednalo o "opojeni technologii", nybrz snahu neco vajadrit. Smekam a do pristiho roku uz musim taky neco dodat.

Vcera v noci jsem prepnul na nemecke NDR (Severo-nemecky-vysilani) a zasekl se na Peliskach v nemcine ;) Mazec - pockal sem si na Polivku i Duska no a musim rict, ze Pelisky maji sve kouzlo. Ale v cestine jaksi vetsi.. Nejak to funguje jinak - clovek si ty sceny vybavoval v materstine a bylo mu to tak nejak blizsi. (ty kecy u stolu o vanocich a pod.) Proste to clovek zna. V jinem jazyce, nezli cestine, jsem nikdy vanoce s rodinou neslavil.
Je na tom pekne videt, jak presne vedeli co toci a ze to lidi dostane (nebo v to alespon doufali...)
No - abych to nejak uzavrel: myslim proste, ze nektere veci ma clovek hluboko zakorenene a ze spousta z nich souvisi i s jazykem ve kterem je zaziva, proziva a mysli.

Tentokrat probehla (z me strany) cela akce bez vetsich impertinenci. Slusne jsem se odporoucel a o pul jedne uleham do postylky. Probehlo to celkem tradicne - tentokrat obohacene o prvnaky, se kterymi se nikdo nebavil jelikoz je nikdo nezna. Trochu skoda - ale casem se to podda.. Jinak dorazily klasicke zname tvare (i ma oblibena spoluzacka, ktera asi ani nevi jak se jmenuju, mile Bravicko:) + par, zrejme absolventu. (socialne vyhlizejicich...ehm..)Pekne se to rozjelo, ucet na A5, Metallica a posleze nejaky SKA z repraku (...njn), remiza ve fotbalku (hraju jak ponocnej), hromadne ochutnavani modelu, teoreticke zvasty, fotky. Prijemne a decentni...dalo by se rici.

Je hezky, kdyz se nekdo dobere sveho snu a dela nakonec opravdu to, co delat vzdycky chtel. Znamy se celou dobu patlal po redakcich casopisu az to nakonec vzdal a zacal delat kolaze a malovat a zivi ho zena. Dyt proc ne. Prijemne me potesilo, ze ma dokonce i na webu par obrazku, i kdyz jich existuje vic a urcite jsou nektere i lepsi. Nicmene to tady linkuju v ramci solidarity a pod heslem "ne vsichni jsou photoshopem zivi".
Jiri Papousek - Naivni umelec

Den neden

06-10-04

Vcera to byl zase jeden z tech dnu, kdy sem nebyl schopnej naprosto niceho. Rano sem se vzbudil, s premahanim vstal a s nejvetsim sebezaprenim zasedl za klavesnici. Po chvili civeni do monitoru sem to vzdal. Takhle se to opakovalo celej den. Nakonec sem vypotil stranku a pul textu a sel spat. Den nahovno.

Dneska to snad bude lepsi do te miry, ze neco napisu, i kdyz to pekne zacina: telefonat od nejakyho kamose cloveka co si nechal delat web, ze prej by chtel pristupy paac to predelava. No neni to k vzteku?! Doufam, ze to bude mit hnusny.
Tak a nyni jdu tukat nesmysly do skoly.

Mel sem pocit, ze me jo. No - zmylil sem se. Na svete sou mnohem horsi pripady. Sem vpohode. Kreslim si kyticky a oblacky a ptacky co zpivaj (si zpivam) a vcelicky a zizaly...

Po patecni regeneraci a shlednuti shit-filmu (Upir v Brooklynu - nerozumim, ze to vubec nekdo natocil - a podobnych :) sem se v sobotu hecnul na squash. Jo - uz dlouho sem se nehejbal. Mozna sem pred tim nemel obedvat, protoze poslednich pet minut sem citil v zaludku kazde sousto. No - propriste pujdu sportovat nalacno a prejim se az posleze. Jako pekny vedlejsi efekt jsem celou nedeli proskuhral a nemohl se ani hnout. To same, ale uz v mensi mire, dnes. Vcera jsem jeste, proti sve vuli, musel jit klatit orechy (jako kazdy rok), takze v desolatnim stavu nasledovalo lezeni po strome a mlaceni tyci do vetvi. Dnes se mi prava ruka trese, ze skoro hrnek neunesu.
Kdyz sem splhal po strome, tak stara dama, co sla na odpoledni prochazku, z protejsiho chodniku volala: "Nelezte tak nakraj MLADIKU. Orech je krehky. Takhle se zabije nejvic lidi!" Musim rict, ze "mladiku" mi nikdy nikdo nerekl - pekne. :-) A nespadl sem, zato v ulici pod stromem prejeli psa...

Ja vedel, ze nemam zapinat RSS, kdyz potrebuju pracovat. Mezi hromadou zprav byl i nasledujici clanek o vyzvaneci melodii, ktera vyvolanim podvedomych procesu, zvetsuje prsa :-) Ano - zeny v Japonsku to zerou.
Pro ty, kdo nechteji cist hromadu nesmyslu a radeji si rovnou poslechnou onen "zazrak snoubeni psychologie a techniky" :-) primy odkaz na zvoneni zvetsujici prsa. (zni to divne) Premyslim, jestli to funguje i na muze / mladiky :-)

Meine kebule

01-10-04

Tak se tak prochazim bytem a zjistuju, jak moc sem vcera musel bejt. Tu lezi bunda, tu triko.. Ech. Skolni chlastacky budou moje smrt. Zrejme mi pukne hlava plus mam matny dojem, ze sem si kdesi na Smichove odplivl - fuj.
No, ale abych tu jen tak nelamentoval - tady je odkaz na pomerne super animaci "Muž který sázel stromy". Vyrobena bez pocitace :-) Stahujte, nez to zmizi z webu. Velikost 210 MB
Muz, ktery sazel stromy - L’homme qui plantait des arbres