Odposlechnuto na ulici od rodinky na procházce:
Prťous: Mami, a co je to to požehnání?
(zbystřil a zpomalil jsem :-)
Matka: No, to víš, to je to.. boží požehnání.

Už se může být zlý?? Svátky jsou skoro pryč, tak doufám, že jo :)
Jestli totiž nebylo lepší, když loni proběhlo to (hezky česky) cunami... Najednou bylo co vysílat a reportáže o betlémech z párátek, které stavěli po generace v nějaké horské vesničce, pak část padla popelem a za komunistů ho místní farář schoval do dvojíté stěny skříně, ta však při rekonstrukci fary (zvláště díky neurvalosti stěhováků..) vydala své tajemství, byly relativně v menšině. Letos je to zase běs. A vůbec - standartní bodycount 15 U.S. vojáků z Iráku není nic proti denní 100k z loňska.
To, že příjdu do pekla, vím - so what?!

Převaluji si tu myšlenku jestli vůbec má smysl updatovat o štědrý večer..? Všichni jsou se svými "blízkými" a kdo brouzdá je asociál :-) Inu, tak tedy pro vás.. *** Hezké vánoce *** Optimálně pěkně v klidu.
Jako každý rok se na netu objeví nějaká ta obskurnost z perníčku - letos rovnou celý počítač (část 1. a 2. díl) co dodat. U nás se peče cukroví..
Podstatně nadšenější jsem byl z těhle vánočních tipů - kdybych se o nich dozvěděl dřív, tak se snad naučím i háčkovat -- a okolí by se nestačilo divit + by mě už abolutně odepsalo jako psychopata.
Mrkvej králíček
Úplně mrkvej - chuděra..

Samorost 2

22-12-05

Nějak mi úplně uteklo, že už je on-line druhý díl (nebo spíš jeho část) Samorostu. Sice to je čím dál víc podobné těm Goblins, ale má to svou "českou poetiku" a já dávám zásadní body za animaci (hlavně psa :)) Samorost 2

Taková docela pěkná technická hříčka, když se odmyslí židovský zvyk domlouvání se, že "příští rok se potkáme v Jeruzalémě", je nainstalovaná v Galerii Roberta Guttmanna.
Myšlenka, že si člověk může ke zdi stoupnout kdykoliv a odkudkoliv chce, je docela fajn :) Zvlášť to ocení ženy, které díky téhle instalaci můžou být v mužské části zdi.
V praxi celá záležitost spočívá v tom, že je na plátno streamované video z Jeruzaléma od Zdi nářků a člověk, který vleze do místnosti je snímaný infračervenými kamerami. Prožene se to počítačem a na video modlících se židů se přidá 3D voxelová (voxel - jako, že pixel, ale s informací o hloubce x,y,Z) reprezentace návštěvníka - to vše v reálném čase. Podle toho, jak je člověk agilní se mění jeho barva a může obarvovat i druhé.
This Year In Jerusalem
Zajímavé je si vyzkoušet jak funguje ten tracking. Vzhledem k tomu, že se jedná o umělecké dílo s relativně omezeným, i když nikoliv nízkým, rozpočtem, to má své mouchy.

Ovšem při představě, že u policejních kamer na ulici je vlastně také známá jejich poloha a parametry a k tomu nebývá v ulici kamera jen jedna, se nabízí aplikace něčeho podobného pro určení přesné polohy člověka - vyretušování nebo doplnění. Velký bratr vidí, velký bratr mění... A co není na obrazovce, to není vůbec.

Svatokrádež - já vim. Ale dal jsem si záležet a nevyhledával informaci o tom, kdo vyhrál BB. Plán byl nechat za sebou mem dolézt stejně, jako o vítězi předešlé reality show. (kde teda žádný plán nebyl.. no.. Prostě jsem to najednou věděl - čert ví odkud). A trvalo to pět dní! S tím, že jsem se vysloveně neschovával, dokonce i ven mezi lidi jsem vyšel a tiskoviny letmo prolistoval. Tak teď to vím. A co?! Stejně žiju na Marsu.

Aj! A když říkám "půjčovna" myslím tím samozřejmě "knihovna". Šmarjah. :-/ Podle toho to pak vypadá..

Opět jsem byl utvrzen v tom, že vegetuji jednoznačně na špatné škole. V knížce z půjčovny jsou nad českým textem doplněné tužkou originál výrazy ve starořečtině (!!!) a vysvětlivky mi jsou také poněkud na nic viz:Platón: Dialog Faidón - vysvětlivky z pekla

Roe-Deer na FAMUPuuh.. takovy pěkný víkend - musím říct. Zvlášť pak páteční megakalba na FAMU. Připomnělo mi to takové ty oslavy, kdy má někdo barák, pořádá oslavu narozenin a trochu se to vymkne - dům se změní v klub. Lidi přicházejí a odcházejí a navzájem se třeba už ani neznají. Dobře - tady to bylo se vstupem (50,- wau.. asi na kolonu uklízeček), ale zato organizovanější a má tan "barák" má 5 pater a v každém je asi miliarda místností ve kterých se prostě vegetovalo se skleničkou v ruce - případně hrála hudba a tančilo v chodbě. Dole v hospodě hráli Roe-deer, Toneless a dál už přesně nevím. Každopádně nenazvučitelný prostor a lidi moc front-2-front koncert nepobírali. (+bylo ještě brzo..)
Co mne ale absolutně dostalo byla akce katedry fotografie, kde se nejdřív pokoušel jakýsi alternativec s kytarou o "cosi" (to jsem přepil) a pak nastoupili panové kteří si tuším říkají Monstral Ego (Hovada, ale to nevím přesně - v podstatě "přesně" nevím nic) s dvěma počítači, kytarou a mc a odvedli live breakbeat jako jsem ještě neviděl. Vtipné a svižné - s výhledem na nasvícený Pražský hrad, snášející se vločky a "projekcí" přes meotar! Úlet.

Postupem času se chodby - původně uklizené a posypané konfetami - decentně měnily na politá koryta střepů, plakátů z nástěnek, kelímků a teda těch konfet (protože konfeti jsou všude!). Pak jsem ovšem srabsky přestal korzovat se sklenkou červeného a utekl páč to vypadalo na nekonečný večírek..

Na příští rok zapisuji tlustou fixou do diáře! Výtečná akce.
Bordel na FAMU

Nemůžu si pomoct, ale tyhle dny, kdy je od rána světlo jako večer, jsou peklo. Jako by se den nemohl rozhodnou jestli začít, nebo to rovnou zatáhnout. A né že by to přebarvilo i na mne. :-/ Skoro vůbec. Bleh.. jo.

A tak se tu utápím v novém albu Hooverphonic - No More Sweet Music. Ummm... aspoň něco - i když nic moc :)

A opět promo čtvrteční filmo-akce v NoDu Roxy. I tentokrát mám na svědomí ten plakát. No - úplně pyšný na to nejsem. Poněkud chyběla invence (žeano..) a když byl nápad, tak to drhlo na zpracování.
Nějak typické: vymyslím si to, pak převaluji týden v hlavě, sednu za comp - mořím se s tím a sám vidím, jak to nejde a není ono. Ctrl+A > del.. a během pár hodin se udělá něco, co všem alespoň rámcově vyhovuje.. to bych tu trapnou mezifázi mohl vypustit.
Tak tedy plakát, ale tentokrát spíš hrstka textů - fakt nic moc :-/
Nobody Fucks With Jesus

Člověk by si mohl myslet, že v kostele nebude mráz.. prd. Podle mého jim brzo ta svěcená voda zmrzne a bude utrum. Nachomýtnul jsem se v sobotu před kostel sv. ..nevim a zrovna byly otevřené dveře, vevnitř se svítilo. Myšlenka že se alespoň trohu ohřeju mne přešla s párou která vycházela faráři od pusy. Zrovna byla bohoslužba. Čistě ze zvědavosti (o teplotní výhodě už se opravdu mluvit nedalo) co se bude hlásat, jsem postál vzadu opodál vedle zvláštní babizny co si dost agresivně mumlala nějaká.., podle mého zaříkadla, protože modlitba zní jinak. (takový ten model šílené stařeny posedlé dáblem.. když to skončilo tak začala prodávat Nový prostor)
Nevím - celé kázání mi přišlo poněkud kýčovité ("vánoce by měly být pořád - a né si odpouštět jen o štědrý den.. bla bla.. láska, bla, všichni.. bla a konec"). Takže jsem, po vzoru Honzy, který pospamoval plakáty, na čtvrteční akci "Nobody fucks with Jesus", theologickou fakultu UK, také ještě vyvěsil nějaký ten poster a šel na svařák. :-)))
S ježíšem nikdo v kostele nevymrdá

Jemná

12-12-05

Tohle mě poměrně pobavilo - člověk si tak vykročí na kalbě do lednice, najde (shodou okolností..) vodku - koukne jen ze zvědavosti co že je to zač.. a ona Pixar vodka. Přeci jen není Pixar jako Pixar
Nechápu že to může projít. Jdu si, v tom případě, založit DreamWorks SGI s.r.o. a pěstovat marihuanu ve velkém..
Pixar Vodka - no to sem nepil.. voe
(..a pak si Mr. Incredible cvaknul se Suellym..:)

Besídka

11-12-05

Není nad spolužačky s velkým bytem tesně pod střechou. Sice děti (a možná nejen ty) měli z toho večera takovou menší vánoční neurózu, ale což - dobré to bylo. Každý nově příchozí byl uvítán symbolickým přivoláním ježíška (hlasitě z balkónu.. ) a následným zacinkáním & dárkem - jak říkám, děti z okolních bytů budou o štědrý den dál hrát apaticky na Playstation - ježuch-neježuch.. muhehe.
V kontrastu s minulým víkendem, kdy jsem skončil poslední snad ve všem co šlo, byla tahle akce víc než úspěšná. Náš team (Honza a já) zvítezil ve stolní společenské hře Activity - a to i přes pokročilou hodinu (3 AM), slivovici a mou neschopnost pantomimicky ztvárnit "pást ovce"...
Prostě takový slušný a decentní večer bez zásadních incidentů a rozhazování mozkových buněk jak konfet. Pominu-li moje explodující pivo, ohození celé místnosti, polití cukroví, ovocného salátu, kolem sedících lidí a rozmáčení dárků a koberce...
Typický ježíš

Když už jsem u těch velikonoc.. mikuláš mi přinesl (umm.. however..) kindervejce a v něm byl (složený - resp. neskládací) prťavý Smart. Malý Smart cabrio a malý leták s jinými modely Smartů. Moc pěkně. Ale autíčko je rozkošné a čokoláda jak jinak - mňam. Jen mám strach, že na mě z příštího vajíčka vyteče CocaCola případně vypadne smlouva na životní pojištění :-/

Nicméně, mám naprosto nevysvětlitelné nutkání - chci Smarta :)))

Tentokrát s předstihem hlásím, že tuhle sobotu 10.12. od 10 h proběhne v budově Matematicko-fyzikální fakulty na Malostranském náměstí 25 v posluchárně S4 další miniseminář na téma Umělé bytosti a počítačové hry. Předchozí byly víc než zajímavé / zábavné. Jestli se někde lidem berou iluze o počítačových hrách, tak tady ;-) Praktické je, že člověk může kdykoliv přijít i odejít.
Tentokrát to má být rozdělené na dvě části. 1. studentské prezentace (dopo) a 2. zvané přednášky. (odpo) Zvlášť přednáška o arabských počítačových hrách bude fér - tzv. koho asi střílejí arabové v hrách když západní svět střílí je..?

No - uznavám, že to vypadá jak tisková zpráva, ale prostě mě to baví, tak proč nezaPRovat ;-)

Paráda - už tři dny za sebou ráno zapnu telefon.. ..a nic. Žádné nepřijaté hovory, žádné info o zhoršujícím se stavu účtu, žádné maily. Taková pohoda až mě z toho mrazí... Třeba jsem mrtvý :)

Mikuláš je za námi a mě tu furt ještě leží velikonoční zajíc nebo králík či co... takže si dám o velikonoce čokoládové mikuláše - asi. Jen mi příjde, že při bližším pohledu, jsou ty figurky fakt slušně psycho. Úsměv manika - zorničky jak tůně.
Jsou tu váááánoce děti. Jezte velikonoční zajíčky! Or die.

Jak bych si tak sedl, aby mě to nebolelo...? Po akčním víkendu začíná tělo přicházet k sobě a já nevím co s tím!
Jako obvykle - prosinec = měsíc firemních večírků. Takže jsem v pátek vyrazil na mecheche totalservice.cz s tím, že jsem nikoho z nich pomalu rok neviděl a tak by se slušelo.. Fáze 1: Laser Game (běhání potmě s pistolí a stílení po ostatních..) - záležitost, kterou jsem absolvoval poprvé (a od té doby myslel, že naposledy..) někdy na gymplu v polední přestávce (a ve světlém oblečení což v UV světle není zrovna výhoda.. :) Tentokrát (poučen) jsem nastoupil kompletně v černém. Mno - nebudu to příliš rozpatlávat - skončil jsem s - (mínus!) 144 body poslední. Vzato kolem a kolem mi to v soutěži "Postřílej laserem své známé" docela i vyhovuje. Pak následovala druhá fáze - večeře & večírek ze kterého jsem musel vypadnout dost brzo kvůli sobotnímu turnaji ve Squashi.
Jo! Až tak. Turnaj! Takový testosteronový dýchánek... Všichni mě zadupali do země (palubovky) a bylo - 14tý ze 14ti... Posledních pár hodin jsem se už jen díval a cpal se Corny tyčinkama - nic jiného se zjevně v těhle podnicích k jídlu neprodává. (pokud to člověk nechce ve formě tablety s nápisem Mega Muscle Fit..)
Po vyhlašování vítězů nastal přesun do roxy na breakbeat kde jsem se už definitivně fyzicky dorazil. Známé tváře na némlich stejných místech - neznámá jména. Kristýna představila svého nového "spolubydlícího", Kaplick zahrál průměrně a já mám pocit, že se teď tak rok nebudu potit - není co :)

Křup křup

03-12-05

Chachá - už to křupe pod nohama :-)

Nové funkce - New Features
Jen jsem si řekl, že zběžně představim nové funkce tady na webu:

1.věc, které si asi nikdo moc nevšiml je, že když se v guestbooku nebo komentářích klikne na něčí nick, tak se automaticky přepíše do pole pro text (s následnou dvojtečkou a mezerou :-) - praktické (není liž pravda? :), když člověk nechce zmršit složité jméno.

2. funkce je vyhledávání, kterého si snad nešlo nevšimnout... Co dělá vyhledávání?? Asi se schovává.. :-) Uznávám, že to není žádný geniální vyhledávací nástroj a-lá google, ale rámcově tím prohledávat jde. Takže když někdo bude chtít zjistit kolikrát jsem se tu zmínil třeba.. hmm.. tak třeba o pornu - není problém

Excelentně! V době, kdy hlava katolické církve nabádá nejen třetí svět k nepoužívání kondomů, vydává prohlášení, že homosexualita je jen dočasná tendence z rozmaru (ať si zametou před vlastním prahem... málo tutlaj.. :) a v Americe se na školách učí Darwinova evoluční teorie a ten blábol o 7 dnech a žebru (s tím, že možné je obé, ale pravděpodobnější to druhé..) mne fakt vysloveně těší, že tu máme za tři týdny vánoce. Světový den boje proti AIDS Fascinující kolik českých portálů se o dnešku zmiňuje :-/