PF 2005

31-12-04

Tak jsem podlehl. Na všech webech - na me vyskakuje nejake to PFko. Jako obvykle jsem žádné nevyrobil :-(
Tak tedy snad v tomto duchu přeju hezký, nový a hlavně plný nápadů a realizovaných plánů, 2005. ;)

smiley pffff...

Picante

30-12-04

Umm.. ummm.. kuřecí buritos o půl čtvreté ráno...uhmm....:) Má cenu psát, že se párty, podle mého, povedla..? ;)

Breaksome

29-12-04

Středa - breakbeatu třeba :-)

Miou-Miou

28-12-04

Včera večer jsem se hecnul a vyrazil do Rock Café, kde se konaly koncerty tří kapel za 99,- Konkrétně Roe-Deer, Living Room a Miou-Miou.První asi nemá cenu moc rozebírat - snad, že mě příjemně překvapili - i bez Emy. Living Room mě nikterak nenadchli. Možná, kdyby ten člověk míň zpíval ;) protože jinak hudebně bych řekl, že to šlo... Co mě ale totálně dostalo byli Miou-Miou! Rozkošné. Francouzsky zpívající slečna hrající na triangl. Kytarista z roe-deer (ale to možná byla jen dočasná výpomoc..) Hezké texty.Potkal jsem bývalou spolužačku Winnie, která, poté co utekla od nás z fakulty, psala snad do šesti časopisů ze kterých jich pět zkrachovalo...:-| No, ale teď už zase něco studuje, takže ok.Hlavně ale vyprávěla story kolem obalu cd Miou-Miou: jsou tři. Linoryty. Na prvním jsou kočky jak přemýšlejí o tom, jaké by to bylo létat. Na druhém je, jak teda ta nejodvážnější z nich poletí jako pták a na třetím už jenom koukají jak na nebi letí raketa s jednou z nich. :-))) Nebo tak nějak to snad je...;)
Miou-Miou

Není nad to slavit narozeniny - cizí. Člověk má příjemný nadhled. Neorganizuje nic. Prostě jde jenom "oslavit"...někoho :-)
Můj bývalý spolužák Jiří :) slavil včera svoje 25. narozky. Párty začala v Mánesu (kde sem v hospodě-klubu nikdy nebyl) a skončila (předpokládám...) v Bukanýru - houseboatu zakotvenému u právnické fakulty. V Mánesu hrál DJ Paul Andrews (???) psytrance - výborné. Nijak se v tom neorientuju, ale moc mě to pobavilo. Super mixy, plochy, gradování...v závěru born slippy v bůhvíjakém mixu :) Poté přesun na Bukanýr (kde jsem také nikdy nebyl..) a vytancování se z podoby na všelicos. Co se tam hrálo nedovedu zařadit, ale bylo to zábavné a happy. Jirka skákal ke stropu radostí, lidi tančili. To celé v max. 25ti (to je náhoda..) zúčastněných. Opět se ukázalo, že člověk nemusí být součást anonymního davu aby si připadal, že není vidět a může se vyblbnout dosytosti. Prostě výborná "komorní" veselá oslava. Jen víc takových. Jak poznamenal oslavenec "...to sem ani netušil, ze na mě příjde tolik lidí..." :-)))
Všimněte si, jak jsem se pěkně vyhnul patetickému tlachání o vánocích a spol. ;)

Palma

23-12-04

K narozeninám jsem dostal od Ondry a Simony krásnou palmu. No - musím se o ní starat. Kupodivu nepravidelné zalévání přežívá. Možná trochu hůř zvládá nedostatek světla (trochu bledne...), ale zase mi kouká přes rameno, když se snažím něco naučit / přečíst. Bude z ní sečtělá palma (už jenom proto, že neusíná, narozdíl od mě). Teda jestli přežije vánoční osvětlení ;)
Vánoční palma

:-) Jak moc nevkusné je posílat mailem v příloze vánočního přání fakturu...? (-:

Neodpustím si předvánoční update. Opět se (celý křesťanský... bžžžž..) svět žene k jednomu datu a pod dojmem, že až tam bude, bude i klid a pokoj... Příjde mi komický jak se k tomuhle "pokoji" snažíme dostat z úplně jiného levelu - všechny termíny, projekty, práce, úklidy etc. musí být hotové do vánoc, jinak NEBUDE pohoda...já už sem (snad) všchny tyhle věci vyřešil - a pohoda nikde :( Zvlááštní...
Tak asi ještě něco zbývá, nebo nevim. Jdu si ozdobit palmu světýlkama a udělat vánoční úklid v "Oblíbených položkách". Třeba to pomůže.

Juchůů - fakultní ježíšek naděloval s předstihem, ale zato slušne. Konečne dorazila krabice se Softimage|XSI Advanced! 3D modelovací program s miliardou věcí kolem. Samo o sobě by to tak velký zázrak (díky internetu atd. ;) nebyl, ale k nezaplacení je 6 výukových DVD. Hezky od začátku. Pro dementy. Za ručičku :) Kam kliknout a co to udělá. Jen bych potřeboval tak kalamitu nebo něco, aby se svět na pár týdnů zastavil, protože jinak nevím, kdy to vstřebám.

Softimage|XSI

BTW, už máte vánoční HalfLife perníčky? ;)

HalfLife 2 vánoční perníčky

Červánky

21-12-04

Kráása. Pohled na gradienty, které se vytváří ve smogu v tomhle mrazivym počasí me pokaždé dostane. No - na přelomu jaro / léto jsou taky, ale jiný. Stát v zácpě a koukat na to - úlet - a hned je (trochu) klid.

Konečně jsem se o dopracoval k dokoukání The Nightmare before Christmas. Film Tima Burtona (Batman, Beetle Juice, Mars útočí, Střihoruký Edward, Big Fish, aj.) z roku 1993. Neskutečně animovaný. Vypadá to jako na počítači, ale není to na počítači :) Celé je to ještě k tomu prokládané zpívanými sekvencemi. Rrrrespekt. Bohužel příběh je takový trochu plytký...ale dá se to překousnout díky provedení :) Krásně je vidět, jak si zkoušejí klasické triky. Věci "žuchají" na zem až po chvíli co visí ve vzduchu, deformují se...prostě paráda :))
Tim Burton’s - The Nightmare before Christmas

Emilie Simon

20-12-04

Tenhle jakoby ponurý klip (Hi-Res 15,5 MB | Lo-Res 8,8 MB od Francouzky Emilie Simon vypadá zase naopak jako loutkový, ale je na počítači. Blázinec. Samotný klip žádný zázrak teda...(i když to jak se na konci točí pozadí a ona stojí a pak spadne na záda je hezký) + si myslím, že mohli vybrat lepší track. Ale co nadělám...;) Hlavně maj nějak blbě nakonfigurovanej webserver, takže ten web moc nefacha...třeba někdy začne..

Nicméně klip je odjinud a v QuickTime (alternative:).
Emilie Simon - Flowers (15,5 MB - QuickTime)

Technooo

17-12-04

A když už jsem se zasekal u těch japonců, tak pod vlivem shlédnutí Ghost in the Shell 2
(který mi trochu už unikl - jednička dobrá, dvojka super udělaná, ale už sem nechytal tu filosofii na pozadí + blbý titulky..) vyštrachávám pro ty, kteří mají rádi japonksne animace klip Ken Ishii - Extra (62.5 MB - MPEG). Není to zas tak velký harcore, jako by mohl být. Skoro žádná krev - prostě klip a ne Akira :). Pokud jste epileptici, tak ruce pryc ;-)

Ken Ishii - Extra (62.5 MB)

No - a já se jdu zase věnovat polygonům a texturám - deadline je dneska...tak uvidíme...

Už jste objevili váš japonský fetiš? Já už jo. Na www.tokidoki.it ;))

Dneska jsem byl probuzen pánem na mytí oken. Opravdu ho mám rád... :-/
I když tentokrát to snad bylo i dobře, protože sem měl hnusný sen jak jedu po dálnici. Rychle (čož o to..) ale jako totální prase. Kličkoval jsem mezi kamiony až (když "kamera" přepla do jejich kabiny) to zděšeně komentovali. A už i mě samotnému to přišlo dost na hraně. Vyklepaný jsem zajel na parkoviště (které se nápadně podobalo brněnskému Carrfouru u D1), vystoupil a šel ke stánku, kde nějaký "umělec" prodával obrazy vytvořené nalepením takových těch želé-kyselých (červených) hadů na desku. Měl stejné naprodej i brýle s dírkou uprostřed, aby bylo vidět skrz... Mezitím přijela Kobra 11 - vystoupili a blížili se ke me... pak sem se teda vzbudil. Freud mlčí ;)
Připisuju to včerejšímu erroru na kruháči u školy, který jezdím v protisměru (páč je to rychlejší a nikdo tam nejezdí;-)) - až teda včera zpoza kontejneru vyjelo auto..(a já věděl, že jednou vyjede) no - měl jsem co dělat abych to ubrzdil, couvnul a slušně to objel.

Není nad to něco dělat. I kdyby to mělo být třeba vymýšlení
koster cartoonových postaviček. :-)) Jesli není lepší žít v iluzi, že žádnou nemají a když, tak deformovatelnou.

Není nad to, když mrzne... Mobil vydrží nabitý tak půlku doby než normálně, ruce mrznou na volantu a mimo to se při každém kroku člověk zákonitě dotkne nohou promrzlého vnitřku nohavice. Vysloveně se na cestu do školy teším...
Mráz je vůl
Nic moc. Chci sníh!

Překvapivě se z utahaného pátku vyklubal až moc večer ze kterého si mlhavě vzpomínám na rozhovor na wc na téma "To je to triko z kalendářem" :-))) a Slam - elektro nářez střídaný house nic. I když - čert ví.
Sobotní rodinná oslava byla ok. Popíjel jsem čaj a kolu a v závěru rozvážel lidi autem domů. Dorazila mě teta, která mi ze zadního sedadla vyprávěla jak "už fakt měla ééééčko a péééčko [ :) ] a vůbec všechno" a že "je to blbost a nic jí to nedalo, takže její děti hulit nebudou....". Aaaha. Řekl bych, že když to takhle řiká před nima, tak tomu moc nepřispívá...mňo..její věc. Sám si nedovedu moc představit, že bych měl dítě a přišlo mi ve 13ti zhulený domů, takže to budu spíš zpovzdálí pozorovat.
A aby sestřenky nebylo dost, tak si neodpustím klasické "Bára je zamilovaná, Báára je zamilovaná :-))" Hi. Všude po pokoji má napsáno "Martin Novák" (nebo tak nějak). Na jednu stranu jí to přeju, na druhou stranu všichni víme jak to skončí.. Martin je hustej dredař z vedlejší třídy. A tuším, že o ní ani koutkem oka nezavadí. Zato ve třídě s Bárou je 100%ně někdo, kdo by jí "na lyžáku táhl lyže do kopce k chalupě" jenže...atd. No - snad jen doufám, že to chuděra přežije s co nejmenšími následky a psychojizvami.

A když už jsem tak poslouchal muziku pro 17ti letý, rozhodl jsem se že si uklidim v šuplíku a (hlavně) proberu starou poštu (papírovou), která tam už nejaký rok tleje (pohledy, přání, dopisy neeeee..) Slušně jsem se pobavil - třeba přání k svátku někdy kolem 99/00 "Vše nejlepší k svátku, levnější připojení na inet, rychlejší modem a vůbec..." od holky to je milý! :-)) No - dneska je všechno jinak. Možná mám levnější připojení - rychlejší moc ne :-*
Pak sem ještě našel mezi papíry jedny modro-červené 3D-brýle a jedny světlefialovo-bledězelené foliové 3D-brýle, milimetrový papír/pauzák, voňavou dolarovou bankovku do auta (jako stromeček, nicméně už nevoní..), kondom...(to sem se fakt smál)..do 3/2005 ;) a jedenáct (haluz) samolepek "Rakousko voní barvami - poslechněte si."
Bojím se dalších šupíků....

Rakousko voní barvami, poslechněte si.

No a mám tu za oknem páteční soumrak. Dusk of the week - dawn of da weekend. Co bude nevim. Jediné 100% je sobotní rodinná akce k oslavě tátových 60’.
Lehce jsem přešel na downtempo (zásek na Mandalay - Beautiful a remixu Dusty Springfield - a není to ten track z pulp fiction..) a netuším jestli se ještě k něčemu dokopu. Jediný co - tak, že se babrám sám v sobě...to zas bude...takhle to nejde. 3D knihovna v Konstanz nečeká a někdo ty textury udělat musí.
A mezitím se setmělo...

Už asi mesíc a půl jsem se nemohl dostat na svůj mail @totalservice. Nejdřív mi maily chodily, pak přestaly, pak se překopírovaly na @smiley (obé stejný hosting etc.) a od té doby šmidra.
Začal jsem se pídit kde by tak mohla být chyba. Certifikát na šifrovaný přenos sem stáhnul, v outlooku všechno nastavil - a prd. Helpdesk, mailování a nakonec telefonování :) A stejně nic. Vždycky se to připojilo, zašifrovalo a hodilo chybu při logonu. Takže maily se hromadily. No co - stejně sem řešil školní krizi VIII :)
Teď už mi to ale začlo trochu vadit a tak se to začalo řešit. Došlo až k vyresetování mého hesla etc. a možnosti vybírat přes web. 239 nepřečtených mailů potěší... Zvláště pak těch opravdu pracovních.
Ale povedlo se v pravou chvíli (ač mi to prostě do outlooku neleze ani náhodou..), protože mi rovnou přišel mail z euroAWK
ohledně nějakých úprav - ovšem bez avizované přílohy. Místo ní jen hláška, že "bylo smáznuto - possibly a virus". OK - volám ať mi to pošlou na @smiley - stejný hosting - stejný problém. Tak nakonec, že na seznam. A zase nic. euroAWK je kupodivu taky na stejnejch serverech a při průchodu tam či ven se to prostě smaže - vir nevir. Takže sem je vybuzeroval aby to poslali z jejich mailu na centru - mě na seznam...no není nad pohodlnost a spolehlivost při užívání informačních technologií, že? :) Začínám z toho být lehce neurotický :))

He Got Game

09-12-04

Pioooung-Poiiing...Pioooung-Poiiing...už jsem tuhle od Public Enemy dlouho neslyšel - radio1 opět potěšilo :-)

Díky vánocům jsem začal řešit další problém - mojí malou sestřenici Báru a bratrance Michala. Co jim tak dát? Teta poradila, že nějaké cd superstar. Že prý ale už nejaké mají a....no to není podstatný...každopádně - myšlenka jít do půjčovny a veřejně si to půjčit se mi příčila. Na netu jsem to hledal, našel, nešlo stáhnout...nakonec mě napadlo, že by to mohli mít u někoho v práci. Jak říkal Frogy: "kolega to měl v adresáři MP3Shits" - tak jo - to by bylo vyřešeno (dík a lot). Jen co jsem to dotahal, tak sem to rituálně smázl z FTPka ;)
Vnitřně mě ale užírá, že těm dvěma pálim takový sračky a né něco normálního. Co z nich vyroste a kde skončej? Na nějaký diskotéce s řetězama na krku...
No, ale abych mohl opravdu posoudit - rozhodl sem se to aspoň poslechnout.
Ještě musim podotknout, že všechny desky mají tak kolem 45min. Jestli je prodávají víc než za 300,- tak je to zlodějina...

Takže blokáč proběhl. Na to, že to vypadalo, že se na něj vůbec nedostanu. Někdy ve čtvrtek kolem půl jedenácté večer jsme dorazili na místo. Ubytovali se v tělocvičně tamní základky..no..a vyrazili do hospody, kde už zbytek "kurzu" popíjel. Lidi vesměs neznámí. Některé tváře jsem znal z přednášek, ale mám ten matný pocit, že si o mě myslí všechno nejhorší díky kecům, které ze mě lezly behěm nich. (hlavně Světu písma I+II, kde mě profesor vyhodil v závěru na chodbu... ehm.. :))
Ale zpět k Husinci. V pátek proběhl výborný oběd v Prachaticích v indické restauraci. Nikdy jsem nic indického myslím nejedl - a tohle stálo za to: kuřecí kostky, placka, zelenina.
Potud OK jenže to maso bylo zabalené "v zeleném emailu" (e-mailu ;), který úkrutně pálil. Jako fakt šíleně. Ale stálo to za to. Mňam.
Navečer jsme si začali připravovat projekty k realizaci. V mém případě šlo už jen o dostříhání zvuku k videu, což šlo relativně raz-dva, postavení stanu, vymyslet, jak to teda budu promítat, nahnat lidi ať se jdou kouknout a nějak to ustát, kdyby se to nikomu nelíbilo...
Zuzka mi nahnala lidi, Pepa s Edou pustili synchronně videa, já si stoupl do světelného kuželu a čekal co bude. 1 minuta, 2. 3..5. Konec. Lidé to okukovali, lezli do stanu a v závěru zatleskali a chtěli to pustit ještě jednou! Cháááá! Mazec. Naprosto mě to dostalo. V tu chvíli se mé ego vyšvihlo do takových výšek...no hodně vysoko prostě.
Další "produkce" teda už probíhala z mé strany s vítězoslavným úsměvem na tváři (ale snažil jsem se tvářit neutrálně). Znovu zatleskali ;) Myslím, že bych si na to mohl zvyknout. Hmmmm...
Tady je záznam, který udělal Eda. V místech kde nenahrával jsem dal přímo video, které se promítalo na stan. Má to kolem 10 MB (divX)

Smiley Husinec 2004 performance (10 MB divX)

V sobotu jsem (když profesor usnul..) utekl z Husince do Brna na YP meeting, který se konal na Flédě. Cesta byla šílená, ale nakonec se to dalo. Ani jsem moc nebloudil - Husinec-Bavorov-Písek-Tábor-Pelhřimov- pak to měl být původně Humpolec, ale už mi to přišlo jako "že moc filmový" tak jsem se trefil spíš na Jihlavu a pak Brno. Dorazil kolem desáté, byl donavigován na Flédu, vyložil věci u Romana a Elis a chtěl jít VJovat. Leč moc dlouho mi to nevydrželo. Nejdřív mi to moc nešlo, ač Gyd hrál super. Pak už nebyla energie a dostatek morálky.
Fléda je pěkná, ale místo nahoře u osvětlovačů je strašně opuštěný - zvlášť když dole všichni tančí atd. Takže pardon. Příště se už dám dohromady a poctivě si odšmudlám své :-))
Naprosto geniální mi přišla backstage (se sprchovým koutem..vlastně celou koupelnou...). 85% akce jsem strávil tam. Průběžnou "konverzací" s asi miliardou lidí - paráda!
Původní myšlenka pít nealko moc dlouho nevydržela, takže jsem přes ledový čaj a frisco přešel plynule ze sodovky na pivo a posléze na tequillu, která byla jasným prolomením zábran co se alkoholu toho večera týkalo. Tuším, že Patawův a Gydův geniální nápad, složit se na lahev vodky to už jenom potvrzoval.
Takže se snad ani nedivím škobrtnutí po cestě domů o chodník a rozbití si kolena. Moc hezky. Roman mě ještě před usnutím ošetřil (díky:) a najednou -cvak- ráno. Marty, vybaven, mi poskytl kus své snídaně (také díky) a vyrazili jsme směr Praha. Po cestě na dálnici mě předjíždělo auto se samolepou FLC - je jasný odkud jeli;)
Kdesi mezi Brnem a Prahou mi začal docházet benzín. Po tak 30km benzínka. Leč buďto jí zrovna rozebírali, nebo stavěli - každopádně benzín neprodávali a spíš jí svářeli.. Trochu méně klidný sem jel dál a když konečně došlo na další benzínku fakt mi spadl kámen ze srdce. Do nádrže se vešlo 50l a určitě by se vešlo ještě neco málo navíc. To de - celou dobu žiju v domění, že mám 48l nádrž... Pán za kasou mi sdělil, že když jsem natočil přes 40l tak mám nárok na lahev červeného. OK - jenže musím vyplnit jakýsi formulář. Ještě, že mi asistoval, protože třesící se rukou vyplňovat malé kolonky je peklo. Nakonec to zredukoval na jméno a adresu a pohlaví (né zaškrtnout...1 do kolonky muž, 2 žena..nechápu..)Každopádně nakonec jsem dorazil, vrátil projektor a šel spát. Bylo to trochu náročnější, ale super! [editováno 9.12.]

No, tak tento víkend byl opravdu vypečený od začátku do konce. Nějak si to budu muset v hlavě nejřív poskládat a pak sem šoupnu najakou impresi. Alespoň mám pocit, že se něco děje - a to je dobře.

17:05 - nikdo nestíhá. Spolužačka, kterou jsem měl vézt nejede kvůli práci vůbec (nevím jak to hodlá vyřešit se zápočtem..) Eda průběžně shání notebook, firewire, ntb s fw, kabel na fw k ntb no mazec. K tomu Zuzka (eda’s gf a spolužačka a mimochodem bydlí v Prachaticích) potřebuje odjet, takže jedou teď. Ovšem Pepa, kterého měli vézt taky nestíhá a kolem 18:30 teprve má vyzvednout světla v Arše. Já též nestíhám. Nakonec povezu Pepu a světla.
Počítač počítá jak o život a já už se jenom dívám a poslouchám Alpha. Ty tak hezky sklidní...

Husinec II

02-12-04

Prozměnu nestíhám. Ta škola mě jednoho dne zabije, nebo se zabiju já kvůli ní - v autě... No, dneska večer začíná blokový kurz "Intermediální umění II" aka. předmět jenom jednou za rok přes víkend a šmidra.
Problém 1: že v Husinci u Prachatic - mírně z ruky.
Problém 2: musíme mít připravený projekt, který tam realizujeme.
Nevím jak to dopadne. Mám strach a hlavně to ještě namám dopřipravený..nějak se to táhne. Díky Janě za projektor č.1, pánu policajtovi, který mě nedal pokutu (ač brblal, že až 1000,-) za stání v zákazu zastavení a jiným policajtům, kteří ráno začali rozdávat pokuty ze vzdálenějšího konce ulice a tudíž jsem to stačit přeparkovat. Myjí nám ulici. Poslední dobou nějak často...což je dobře, ale možná by mohli spíš průběžně přes rok, než X-krát na podzim.

Pornocombo

02-12-04

Nevím přesně kam stránku Pornocombo zařadit. Je to porno? Je to umění? Projekt?
Každopádně je docela pěkně udělaná. Obsah nemusí každému sednout ;) ale co?!..

PornocomboTřeba když nic jiného, tak mají alespoň nositelná trika.
Mňo. Doufám, že dorazíme dobře a potká se zese pár milých lidí a že pěkně zakalíme.
Letos musím v Husinci jen víc spát - loni mi 7 hodin za 4 dny tochu nesedlo a domů musel řídit spolužák Pepa...

Phuck it all

01-12-04

Nebýt tohodle videa (12.5 MB)
, tak bych mile nezaregistroval, ze na Slovensku ;)
mají také supastar. Chjo - mozek zanešen dalším nězmyslom...
Phuck it all (12.5 MB)