Mám pocit, že přesně ve stejný den jsem loni uzavřel, v podobném chaosu, stresu a vůbec LS 2004. Sice už nevěřím ničemu, ale pokud mé výpočty sedí, tak 3+3+1+2+3+2+2=16. A 16 je magické číslo :-) pokud jde o mé kredity. Páni docenti je ještě nezanesli do systému, ale to snad už proběhne bez větších zádrhelů. Stejně je to u některých zjevně jenom hra viz. včerejší rozhovor s vrchním psychologem - panem doc. Břicháčkem:

B: "Tak co? - budete spokojený?"
S: "To záleží na tom, jak budete spokojený vy :-)"
B: "Tak jinak - kolik potřebujete? :-))"
S:"Minimálně 3....ee - 3. ;)"

Paráda. Teď teda už jenom to zapsat do systému...

Voodoo Child

30-11-04

Ha - tak ještě jedno malé vítězství. Už nějaký ten měsíc (hmm. teď koukám že skoro rok..) mi tu leží nepopsané minidisky s hudbou a postupně mi vyprchává z paměti, co že to na nich vlastně je. Hlavně u jednoho, kde už jsem se snažil dopídit x-krát co to sakra je. V počítači žádný obal ze 7mi tracky nebyl :( Až jsem dneska, při štrachání v šuplíku, vytáhl kus papíru a na něm 7 tracků. To je náhoda! Voodoo Child - The End of Everything (1996), takže vlastně Moby :))

Webmaster vyplňuje dotazník:
Výška --- 180
Věk --- 31
Barva očí --- #c152a2

Zjevně to nevymyslel někdo "z branže" páč ta barva očí je poněkud mimo...

"Zítra má být vždycky chleba se džemem, ale dnes není chleba se džemem nikdy." - To se člověk dozví moudra z knih :) Svým způsobem to ale sedí, ne?

Tutti-Frutti

26-11-04

Jak jsem se smál Tině, že obdržela v Holandsku od své "rodiny" vkusný dáreček, tak mě to také neminulo. Na tenhle víkdend přijela do Prahy známá z Holandska - a přivezla všem milé dárky. Obdržel jsem černé SM latex (nebo podobný materiál) pouzdro s kancelářskými potřebami - to se hodí. Třeba izolepa, nebo sešívačka :-) - vše černé. Jako kontrast k tomu malý umělohmotný překotně barevný pohár-magnet na lednici.

Tutti-Frutti - vkusný bakelitový pohárekS ovocem a ledovou tříští :-)
A pytel čokoládových písmenek která jsou prý speciální.Člověk si z nich má sestavit své jméno a pak ho sníst. Zvláštní, ale milý, zvyk. Jdu na to!

Přeji hezký víkend!

Dnešek opět ve znamení "od zdi ke zdi". Zmítán mezi světem techniky a humanitních sraček jsem se ráno vypravil na Malostranské nám. kde má prostory MFF UK. (super prostory se super vybavením musím podotknout) Konal se tam seminář o umělé inteligenci, entech (né těch z pána prstenů :) a různých možnostech jak se to dá aplikovat, programovat a vylepšovat. Úžasný! Sice jsem tam byl za humanitní břeh jediný (a ještě mě specielně vypíchli při představování..) ale i tak to bylo skvělý. Proč sakra nemůžu dělat něco takovýhleho?
V závěru byl předveden robopes od megarobot.net. Sice vypadá jeko AIBO ale už vím co chci až nebudu vědět co s penězma. Rozkošné. Jak člověka oblbne pár servomotorků a tvar psa... Ale ummm... no přehrajte si videa. :)
Pak bohužel úprk do Jinonic na konzultaci projektu - v podstatě to dopadlo ok. A zkouška z bichle Dějiny selských stavů (opět přečteno jen z části:/) která dopadla nadmíru dobře. (asi hlavně proto, že se na nic moc neptal...a jen mi doporučil hromadu další literatury)
Tak - teď nevim jestli si mám číst o algoritmech nebo smyslu života...

Dalibor

24-11-04

Už se vám někdy stalo, že se bavíte po netu s někým a když se s ním pak potkáte, zjistíte, že je to třeba člověk, kterého znáte už dlouho předtím z reálu? Asi ne - to se děje spíš jen ve stupid filmech. No - a pak teda me :)
Normálně... :) domlouvám se s jedním člověkem ohledně videotutoriálů přes net, že je vypalim, on vypálí filmy - potkáme se, proběhne výměna a všichni budou happy. Teorie toliko. Praxe, že mi v tu chvíli, kdy jsme už domluvení začne blbnout vypalovačka nebo média (asi oboje). Pár sms, "sorry, sorry" telefonát - a najednou člověk zjistí, že ten druhý není user XY nýbrž Dalibor. Dalibor z VOŠ filmové v Písku. (kam jsem nakonec nešel jelikož by to moje játra nepřežily - ale ten týden tam stál za to...) Dalibor kterého čas od času náhodou potkávám na různých akcích. Dalibor co dělá v ČT cosi kolem znělek. Hezká haluz.

Škoda. Mohla to být ženská a mohlo jít o něco jiného než o videa. A mohlo to být jak z béčkovýho filmu :)))

Včera jsem se taky dozvěděl (díky icq poměrně záhy po), že Petře umřel Matěj. Činčilák,
kterýho fakt měla ráda a hodně o něm vyprávěla. Na mě sice, jako většina zviřátek sral a utíkal
předemnou, ale alespoň z něj nepadaly chlupy. (což je u činčil prý obvyklé, když se leknou atd.)
Viděl jsem ho jen párkrát, ale jednu dobu byl díky nekonečným spolužaččiným popisům (jak ohryzává tužku) skoro každý večer skoro i tady u mě. Taková milá chlupatá koule, hopsající po předsíni. Tak si ho budu pamatovat.

Matěj ~7 let..jo to game over sem tam málem měl.. ;)

Tak víkend je pryč a já jsem opět snad i rád. Nějak během něj nedochází k žádnému posunu. V pátek jsme
si střihli s Danem koncert Swayzak. Jejich nové album mi narozdíl od minulého relativně sedlo
tak proč ne. Dan, jakožto "pamětník" komentoval každý loop slovy "ukradený" či "tak to hráli už před 15 lety ti a ti.." :)No zajímavé a hlavně se člověk vrátí na zem s tim, že to co třeba dneska poslouchá taky nemusí být úplně autentické - i když si to sebevíc myslí.
SwayzakPo delší době jsem potkal bývalého spolužáka Lazara pobíhajícího mezi lidma s foťákem a bleskajícím hvězdám večera při hraní do obličeje :) Ale nakonec se jim omluvil a nechali se znova vyfotit..milé. Žádní polobozi za synťákama. Hrálo jim to pěkně musím říct.
S Danem jsme pořešili spoustu věcí a začaly se na mě hroutit další termíny. Třeba konference e-learningu v Abu Dhabi (která vůbec není marná, když všem účastníkům Emiráty hradí týden pobytu..) - jen opravdu už nevím jak to stihnout s termínama prací etc. no a absinth-sprite udělal své....
V sobotu jsem se marně snažil přečíst knihu na dnešní zkousku a dokonce jsem vynechal maturitní ples gymplu. Ono teda stejně chyběli hlavní dva chlastací sparingpartneři Zuzka a Walter (páč se rozprchli po Rakousku a Polsku), ale přece jen mě to trochu mrzí, páč to vždycky stálo za to. Holt příště.
Kniha jaksi neubíhala, a tak dnešní zkouška po přečtení 60 str. z 350ti vypadala podle toho. No - ale přežil jsem... 2 (možná 3) ze 4 kreditů je přinejmenším milé, i když to bylo velmi potupné.

To se ještě musím pochlubit, že jsem se dneska dvakrát dobýval na studijní s tím, že na dveřích bylo, že mají od 13:30. OK. Ve čtvrt na dvě jsem pochopil, že nemám nárok, ale kolem druhé už mi přišlo divný, že mě vyhazujou. Ptám se:
"Máte otevřeno?"
"Ne"
"Jakóó - a oficiálně máte mít?"
"Oficiálně máme mít zavřeno."
"Aha, ale dyť - co je sakra za den?"
"Oficiálně pondělí..."
Ježíš - sem totálně mimo - žiju v domění, že je úterý. Co si o mě jen můžou myslet? Hlavně tam zítra musím znova.

Spááát...

19-11-04

A opět jsou dvě hodiny a opět tu ještě trčím. Mlží se mi oči a bžiká mi z obrazovky. No, ale pevně doufám, že práce, kterou jsem celý den dělal a teď uploaduju bude fungovat i on-line..jestli ne, tak nevim. Pujdu naštvaný spát :-/ a zadělám si na vřed.
Náladu mi lehce zlepšuje jakási ranní rádiová show z roku 2000 - Morning Becomes Eclectic s Air. Kráása. Dokonce s nimi dělají i rozhovor...fchreeeensssousskýýý pchřísfuk rulez :)

Den poté

18-11-04

Tak myslím, že 17. listopad proběhl relativně důstojně. Je milé, že si ještě lidé stále uvědomí, že to, co tu bylo předtím byla pěkná sračka (i když v šesté třídě na ZŠ si to člověk moc nedovede uvědomit). Jasně - i dneska se děje spousta průšvihů a nechutností, ale to už radši nechám být.. Spíš ještě chci dodat, jak totálně nechápu "komunistickou mládež" - WTF?!!? Co to je za dementy? A po včerejší reportáži ve zprávách...eh..ble.

SphereXP

18-11-04

Většinou mě jakékoliv nadstavby a alternativy exploreru nechávají chladné, ale jelikož přece jenom to 3D mám rád, tak si neodpustím nalinkovat SphereXP. Je to v podstatě taková koule do které si člověk ukládá okna s programy (jako do taskbaru dole). Zatím to má spoustu much, ale jako koncept se mi to líbí.

SphereXP

Vzhledem k tomu, jak je venku (vítr & déšť) pravděpodobně vynechám (a to jsem opravdu chtěl) dnešní protisystémový průvod Prahou. Byla by to moje svatá povinnost, kdybych byl "pražským intelektuálem" - nejsem :) a za daného stavu by se musel stát zázrak (ale třeba mě jeětě nejaké zprávy vyhecují).
Jdu budovat vlastní systém. To mi připomnělo myšlenku jednoho sociologa (jméno nevim -- nejsem :-) který popisoval, jak se v dnešní době způsob protestu přesouvá z ulice dovnitř struktur proti kterým se bojuje. Pro mne přijatelná a vítaná myšlenka. Ostatně má snad někdo dojem, že jakákoliv demonstrace nebo prostě jenom dav něco může změnit. Podle mého ne - maximálně poukázat na.
Lidé shromáždění na ulici se pohybují totálně mimo struktury, se kterými nesouhlasí, ale dostanou se tím třeba do médií, která mohou fungovat jako jakési "společné hřiště"...

...a ted zjištuji, že není dobrý nápad objedvat během plození updatu. Poněkud jsem ztratil niť - nu což. Jdu trávit :)

Kapelu radium.nfo mají v povědomí pomalu všichni. To že se jmenují po doprovodném Info souboru k pirátským audio aplikacím skupiny radium už všichni netuší. Ostatně čert vem - všichni začínají na ne-uplně-legálním softu :)
Zajímavější je v této souvislosti asi to, že podobně činí zřejmě i microsoft. Pokud se podíváte do adresáře WindowsHelpToursWindowsMediaPlayerAudioWav, tak tam v každém souboru (při prohlížení, ne přehrávání) je na konci text:
LISTB INFOICRD 2000-04-06 IENG Deepz0ne ISFT Sound Forge 4.5 - který nám říká asi toto: Program ve kterém byl tento soubor uložen je Sound Forge 4.5 - ovšem není koupený od Sony (původně Sonic Foundry) nýbrž "dodán" audiowarez grupou Radium (konkrétně membrem Deepz0ne)
Roztomilé - ať si všichni zametou před vlastním prahem. Koncerny zvlášťe.

Asi měsíc a kus mě uhání nějakej člověk z pojišťovny Kooperativa a snaží se mi vnutit životní pojistku a to i přes to, že to dělala už před půl rokem nějaká jeho kolegyně a taky mi to nepřišlo, jako nějaký zázrak. Řekl sem jí, že nechci a byl pokoj.
To tenhle člověk, nejen, že se vnutil pod záminkou informací o povinným ručení na auto (o kterým nepadlo nakonec ani slovo) ale ještě permanentně otravuje mobilem (kterej fakt nevim, kde vyštrachal..) - Třeba dneska ráno. Jestli sem si to náhodou nerozmyslel.
Jako bych mu neříkal, že se kdyžtak o tyhle věci postarám sám, až budu chtít.
Normální Life Spam tohleto...

Tak mě čeká pěkný víkend s třemi DVD (některé oboustranné!) retrospektiv režisérů Spike Jonze, Michel Gondryho a Chris Cunninghama. Nejlepší klipy od nejlepších režisérů :-) Jsem na to natěšenej jak malej kluk.Directorslabel
Heh - příjemné zjištění, že DVD obsahují vždy jen max 4.48 GB dat => žádná ztráta kvality při množení ;) (jakoby s tím počítali nebo co...)Jen ty knihy do školy mi trochu kazí náladu :/ Musím být siln--ný... musí--m...odolat...

Konečně jsem do sebe nasoukal další knihu a bylo to hrozivé! Blbých 100 stránek mi trvalo kolem týdne a ještě jsem tomu pomalu nerozumněl. (slovník cizích slov vždy po ruce - listování při každé druhé větě) Možná jsem tomu nerozumněl vůbec a hlavně to uspávalo.
Otevřu knihu - oči začly klouzat po řádcích a chrrrrr... Což o to - kdyby potom následovalo normální procitnutí, ale zřejmě zmítán pocity viny, že chrápu místo vzdělávání, se mi zdálo jak procitnu, jdu se mrknout jestli nepřislo nějaké smsko aaaaa žuch! - to byl jen sen - furt ještě spím. Za chvíli se probudím - jdu k počítači, kliknu aaaa žuch! - zase sen a furt spím. O pár minut později se probudím, že teda jako teď už fakt, otevřu knihu aaaaa... a takhle ještě párkrát. Všchno barevné s prostorovým zvukem. Když se mi povedlo definitivně se probudit, už jsem nevěřil ničemu.
Asi mi to leze na mozek. Nechci vidět zkoušku.
Další na programu je 550 str. bichle psána pomalu staročeštinou - jsem zvědav.

Všichni známe - nemá cenu představovat. Jen někdy je to trochu blbější, jindy se culím od začátku do konce. (třeba kulmující povodně mě kdysi totálně rozsekaly)
Tak třeba v dnešním reflexu bonusová trojstránka! LOL
Jen sem myslel, ze "ty vogo" se říká i píše "ty vago" - sem se asi splet.
Tyjo - ale štve me, že už nevim jak dlouho na www.hanahana.cz připravujou shop etc. - a furt nic :( Určitě bych zainvestoval.

Net je nekonečnou studnicí informací, hudby, porna a v neposlední řadě i komixů. Od dementních po geniální a naivních po ee..méně naivní.
The White Ninja Comics
je asi jeden z těch naivnějších. O to víc mě některé díly baví ;) Enjoy, když už zase slezl ten sníh...

White Ninja Comics

Chumelí!

09-11-04

A je tu první (pro mě) letošní sníh. Zatím sice nedrží na zemi, ale to NEVA. Jen co se nadeju určitě ho bude víc :) Jen mě v té souvislosti straší pořizování zimních pneumatik. Loňská zima se sice na letních ujezdit dala, ale jedno nabourání (já za volantem nesedel...) a kecy pánů ve Špindlu (když mi pomáhali dostat auto několikrát ze závěje) za to možná nestojí. Chm chm.. uvidím... pomalu přestává sněžit..

Není nad probuzení zbiječkama. Celý víkend a i dnes. Resp. - dneska k tomu ještě při otevření dveří na balkon přibyl smrad čerstvého asfaltu. (ten chlápek co ho rozhrnuje má na sobě kraťasy...) Což o to - v pondělí ráno člověk stejně vstává brzo, ale o víkendu?! Kreteni. Předpokládám, že do příští soboty se dopracují k druhé straně silnice a chodníku, takže přímo pod moje okna...

Páteční posezení s Waltrem a Zuzkou dopadlo, tak jak dopadnout muselo - i když zpočátku to na to nevypadalo. Nejdřív proběhlo obligátní vypruzení prodavačky za pultem v McD (nemaj vanilkovou taštičku, tonik, pistáciovou zmrzlinu, pizzu, MCtequillu, kuřecí stehýnka, gin..) Vím, že to není "hezký" - ale co.. :-) Nakonec, ona se usmívala ;-)Pak krátce roxy a giny s tonikem a B52ky v Markýzi de Sade. Nějak sme se dostali na téma Evy B. a spol. a věřím, že němci u vedlejšího stolu byli celí nesví :)) Někdy po jedný jsme doškobrtali do Picannte a totálně se nacpali... ("nekonečná" cola - 45,- geniální vynález..)Už už to vypadalo, že vyrazíme domů, když se ukázalo, že Walterův bratr je v podniku poblíž. Při objednávání dalších B52ek do Waltera někdo drcnul a najednou hořel krásným modrým plamenem... Všichni na to koukali jak zkoprnělí (fakt to vypadalo moc hezky). Možná, že nebyl dobrý nápad snažit se oheň zfouknout, protože tím vystříklo ještě víc absintu z panáků ven...ale nakonec se všechno povedlo uhasit a vypít. Pak už jsme byli opatrnější.Od rána naproti v ulici zbiječkujou a nedělá mi to moc dobře.

Někdy mi opravdu udělají v rádiu radost. Třeba dnešní probuzení pomalými beaty a v závěru ještě track ze soundtracku k Horem pádem - Brisbane II (Illustratosphere tuším..) To se člověku vůbec nechce vylézt z postele. Žádné výkřiky djů z éteru - jenom milý a počasí úměrný hlas Jeronýma Janíčka. Jenže pak přijdou reklamy...

Nastal problém, který jsem si myslel, že nikdy nemůže nastat. Otěhotněla mi kadeřnice. (jestli chlapi chodej spis k "holičkám", tak holička..)
Karolína si mě omotala kolem kulmy ;) takovým způsobem, že nikomu jinému nevěřím, že mne ostříhá dobře... psycho jak z cosmopolitanu.

Asi z té školy dostanu infakt. Většinou tam v poslední době přijedu s jasnou představou mého studia (jak na tom jako sem..) a během chvíle a rozhovoru s pár lidma se to radikálně změní. Nejprve zjistím, že jsem v totální prdeli a takřka vyhozen. O pár dní pozdejc mi spolužačka ukáže harmonogram termínů a z něj vyplyne, že vlastně vpohode. Jdu opět do školy na zkoušku, potkám jinou spolužačku a behěm rozhovoru se ukáže že ona i já jsme přece jen v pěkné prdeli (s tim rozdílem, že ona studuje ještě jinou fakultu...) Zkouška proběhla potupně - ale proběhla. Jen se na to můžu rovnou vykašlat a vyšlo by to nastejno. (ostatně koho zajímá kdy se v raném novověku jedly ryby..a jaký druhy masa..;)
Ve skvělé nenáladě jdu k vedoucímu studia - nechat se dorazit. Ten, když jsem se představil, vykřikl jenom "Havránek - joo - vy máte průůser :-)), no ale pojďte se podívat jak sem to zaonačil..." A opravdu to nějak zaonačil; všem včera / dneska přišly dopisy o vyhazovu - mě ne! Já totiž ty kredity mám odkuďsi vyčarovaný... Teď už je jenom musím "potvrdit výkonem" aby to v systému neházelo chybu. Prostě slovy doc. Pince "...to je jasný - všichni na zimu usínají jen havrani se probouzej..."
OK - tohle mě pěkně protáhlo. Jsem připraven studovat do totálního vyčerpání.

Bžžž..

03-11-04

Včerejší den - ráno nechuť k dočtení knihy, která měla být vrácená už v pondělí - ok - přečtu a zjistim, že na konci je ještě 10 stánek keců o autorových metodách. (což u zkoušky nemusí být úplně od věci...) Jenže těhle pár stánek psal zřejmě dement - naprosto nečtitelné.
Pak autmo do TS vyzvednout reklamovaný počítač ze školy a šup do školy (zázrak byl, že město bylo vklidu průjezdný)...
Ve škole rovnou (se špatnym svědomím) do knihovny. Slečna za pultíkem prohlásila, že jeden den nikoho nezajímá a že vpohode a jestli prý nechci něco prodloužit. Tím mi zasadila do hlavy brouka - saakra prodloužit co? Snad nemám někde nějakou pujčenou knihu o které nevím?! Doufám že ne.
Pak nahoru do labu - připojit počítač, upload, download, výpal, pokec, naslibování všeho všem, zapomenutí co sem komu slíbil (sorry). Půjčení další knihy v knihovně...a drive home. Teď řeším klasické dilema mezi knihou-povinností a natěšeností na čerstvě dotažené věci z netu.

Pixel

03-11-04

Už nejaký ten rok odebírám ABC...
Kecám ;) - Ábíčko už nějaký ten rok neodebírám, zato odebírám PIXEL, který chodil jak se mu zachtělo. Většinou tak o týden dva pozdějc, než byl k dostání v trafice. To mě dost štvalo, ale co naplat. Člověk si zvykl.
Posledních pár čísel chodí nechutně přesně začátkem měsíce, což mě těší jen zvyklý na to, že příjde až kolem 14.ho jaksi nestíhám vstřebat ten minulý.
Svět se mi nezavděčí :-)))

Vyšinutý

03-11-04

Teď když koukam na to co jsem napsal přemýšlím - jestli to je takový to "vyšinutí z větný stavby" nebo já?

Listí

01-11-04

I když se teploty zatím drží, tak už týden čekám takový ten den kdy foukne a všechno listí, které ještě zůstalo na stromech spadne (monthy python style :-) a pak už fakt bude podzim.
Zatím plánuju jestli se budu patlat v melancholických náladách, nebo to přebiju nějakou aktivitou / vínem. Hudebně si soundtrackem k Danny the Dog, který vystřihli celý Massive Attack poněkud koleduji... Vcelku vyvedené - leč poněkud bezvýchodné.

Massive Attack - Danny the Dog OST - Cover