Monte

31-01-06

Mňam - po delší době (2 roky) jsem se mi do ruky dostalo Monte ("od Zotta" - s tim ditětem v reklamě.. jak na něj tuším babička myslela a přibalila mu to.. a jak je s tím strašně oblíbený.. - troufnu si říct, že Kuba.. :))
Pointa žádná - pardon. Jdu si do lednice pro další - další a pro menší lžičku na přibrždění konzumace.

Tento viekend nebol vöbec jazykove standárdny. V piatok probehla v prostoru Školská 28 prezentácia projektou dvou dam ze Slovenska. Jedno akysi pokus o presudo-video-art-vjing (pustena mp3 na pozadie a poustenie videi z mobilov postupnie za sebov z mediaplayeri - bez naracie i vypovedne hodnóty, ale autórka to presentovala tak bezelstne, ze ji clovek uveril, ze to naozaj myslie dobre:) a ukazka diplomove pracie z rokov 2000 - to tak odpoviedalo :-/ Kamera na hlave a ovladanie druheho pokyny z mobilneho telefónu. Niec muoc.
Huh - už to vc prznit nebudu i když mě to baví :) Každopádně poslední věcí ze Školské byla performance P-P - pro dvě promítačky a dva pány, kteří pouštěli smyčky 16mm filmu, nakterém byli nasnímáni sami, a smyčky z audiokazet. Obě promítačky stály za sebou a projekce se překrývla. Někdy nebylo jasné, co je silueta a co je natočená silueta - docela vtipné.
Další setkání se slovenskou kulturní mafií :p proběhlo v Carculcah (ten web se zmení.. don’t worry.. ;-) s následným prošvihnutím vernisáže fotek :( a dále i ve filmu O dvě slabiky pozadu, který tak pěkně popisuje Tina. Mňo - je to hezky barevné, hlavní hrdinka je v každé scéně v jiném oblečení, a jinak namalovaná (dokonale barevně vyladěná!) ale jinak dost nuda. Slečna si za svůj stav může sama a dobře jí tak. Je fakt, že to známe všichni - někdy člověk prostě "jede".. Pěkné obrazy (takže asi "dobrá kamera"?) ale nějak se to nedostává hloubš a extra vtipné to také není. "SlovAnská poetičnost" konce mě vysloveně nakrkla.
Táky bol tědy muoj slovensky viekond. :D

K tomu, aby se Praha proměnila v noci ze zaprděné, chcíplé vesničky do něčeho alespoň s náznakem kosmopolitnosti stačí jenom když rupne vodovoní řád. Magistrála zavřená - pětiproudová silnice je najednou přehrazená plotem a za ním tma a nějaká dead zone... Ovšem před ním se odehrává neskutečné New York style divadlo zácpy v NOCI. Snad v životě jsem neviděl ucpané centrum v pátek ve 22:45 :-)
Praha - Náměstí I.P. Pavlova - Stau
Improvizovaná značka na Nám. I.P. Pavlova - ty horní šipky jsou přilepené extra. S touto variantou zjevně nikdo nikdy nepočítal ;-)

SAFM, Skeletový atest z filosfie, filosofická antropologie, nebo jak se to vlastně vůbec jmenuje - prostě moje státnice z filosofie se opět nekonala :( Nentokrát to ovšem vtipně utli rovnou před začátkem něčím jako: "Vy?! Vy přidte, až se to naučíte...". Hmm.. zjevně to ze mě čiší, nebo je další level profi filosofa (podotýkám, že to NENÍ ani náhodou, ani v nejmenším, ani - vůbec moje ambice) čtení myšlenek. Nebo mají nějaký sedmý smysl. Voni...

Eat Dog Cat Mouse
Farmář snědl psa (možná vlka), co snědl kočku, co snědla myš, která žrala kukuřici - a pak se kompletne vyvrhli. EatDogCatMouse (10 MB QuickTime) Inspirace matrioškami je jasná :) Ke konci mi to přijde pomalu jak groteska.
Jinak na webu Channel4 - Mesh jsou další - trochu jinačí - animované filmy.

Klouzačka

25-01-06

Né, že bych měl něco proti zviřátkům. Třeba čerstvě (mrtvé.. to se nedá napsat.. tak jinak - čerstvěěěě..) "skonavší" velryby a baby velrybky je mi vysloveně líto. Ještě, že jí nemusím kopat hrobeček..
Ehm - k věci. Holubi. Doufal jsem, že třeba umrznou a na jaře se mi tu na parapetu ženit nebudou - prd. Létají a procházejí tu i v největším mraze a dupou. Nápad jak se jich zbavit / aspoň trochu je poškádlit: v tomhle mrazu musí voda na parapetu zmrznout raz-dva, tak by mohli dostávat při pristání smyky a sklouzávat dolů.. muhehe. Uvidím jak to dopadne.

Ano - zjevně "nemám co napráci" a ano - asi jsem z té filofuckfucksofie krapet předrážděný :-|

onedotzero festival in Prague 02. - 05.03.2006
Onedotzero bude opět v Praze! A to tak, že od 2. do 5. března 2006 v Divadle Archa Juhů!! Poté, co ho nějak vyškrtli z rámce Designbloku se začalo mluvit o tom, že bude snad jindy - už jsem pomalu nedoufal a pomalu mi začínala chybět pravidelná injekce rozpohybovaných vizuálních neskutečností. Sice je tohle putovní promítání s ročním zpožděním (jako, že v UK mají už 10. a tohle je jen 9...), ale i tak - není zrovna moc zemí, kde by se onedotzero průběžně konalo (čtyři - s Anglií pět :)

Must see++

|| > ZMĚNA < ||

Mňo.. včerejší vystoupení Biosphere v Akráči bylo docela fajn. Pro mne, downtempo fetišistu, dosti zásadní věc a to i přesto, že desky Biosphere jsou spíš ambientní...
Překvapivě se sešlo hodně lidí. Bohužel prostor naprosto dementní na takovéhle akce - není si kam ani připoposednout (a na zem pošlapanou venkovní břečkou se moc lidem nechtělo..) a tak se stálo, napjatě poslouchalo :) a o to víc kouřilo. Na pódiu dva chlápci soustředěně zírající do notebooků a jinak, až na neskutečnou projekci, nic. V některých momentech jsem měl dojem, že udeřila má poslední minutka a že se mi pod vlivem hudby zastavilo srdce. Huuuh.. Ale většinou nastalo probuzení zpět zařinčením nějaké mříže, nebo zábradlí, které při hlubokých tónech nechutně vibrovalo. Dost naprd - když už člověk platí, tak by měl být prostor uzpůsobený produkci. Takhle to musí působit diletantsky i na samotné "účinkující". (a nebylo to poprvé...) Hm.
Biosphere v Akráči - Samozřejmě to není ten v popředí... Fotka ze špatné strany - jj, ale ten plešatý typ byl zajímavější. Připomíná mi postavu z nějakého filmu / hry.. Archetyp šíleného vědce.. nevim.

Nové logo České republiky
OK - tenhle týden ho mají na webu všichni a všichni nad ním vedou zdlouhavé debaty, zuřivě linkují logo Czech Tourism, přemítají o smysluplnosti bublinek (pop, pop, puk.. :), nejdřív se všem nelíbí, ale na čtvrtý pohled už ano, do toho strach z Paroubka... no.. ve smyslu loga "všichni jenom hodně mluví a víc nic" to raději nechávám bez nějakého dalšího komentáře.
Happy weekend!! :-)

Sejmi lampu!

19-01-06

Konečně napadal sníh ze kterého se dají dělat luxusní koule. Lehce povolil a lepí :) Žádná přemrzlá drť.
Fér koulovačku jsem letos ještě nestihl, ale při procházení kolem Žižkovské věže mi to nedalo a vyrobil jsem si krásnou sněhovou kouli (pěkně bez rukavic..), našel nejbližší lampu - a minul. Následovala další, další, a menší a i méně úhledná koule.. nakonec jsem udělal potupný krok blíž k cíli a teda trefil. Asi mi chybí tělocvikové házení krikeťákem do švédské bedny - či co.. :-)
Dostala mne ale anonymní paní venčící psa (který byl v extázi - psi zjevne milují sníh, nebo jim mrznou nohy.. nevim), která si taky ubastlila sněhovku a pokusila se sejmout lampu. Také minula, okomentovala to, že teda nemá trénink a venčila dál - ehm.. spíš krotila - psa.

Roxy - chill out - Lední medvěd by už chtěl trochu umýt...
Echmech.. nezvládačka, ale můžu si za to sám. Díky školce jsem odsouval a hrnul před sebou (takže nečetl maily..) hromadu práce a teď nevím kde co updatovat dřív.
Pátek se nesl v duchu nuzování z nepovedené státnice a ať jsem se snazil sebevíc, tak bar Černý Petr, kde jsem si chtěl poslechnout Monstral Ego/hovada, jsem na Koněvce nenašel. Po chvíli chození sem a tam jsem to zatáhl panákem a přemítal, jak by bylo fajn, kdybych měl "ten Internet" :) furt sebou a mohl se kouknout kde že to přesně je.. Něco jako mobil mi samozřejmně do hlavy nepřišlo - asi ty technologie přestávám zvládat ;-)) Skončím jak babička...
Následovalo obligátní roxy, kde králi potichu a dost nudně imo. Takže taková barově konverzační párty. Snad jediné co mne zaujalo (a pořád přemýšlím jesti pozitivně, nebo nee - spíš tak zváštně.. "ambivalentní pocity" muhehe) byl piercing jedné slečny v zádech. Slušně. Dávám 1-2 huh :|
Ovšem zásadní výhoda zimy (hned po sněhu!) je tma - a to tak, že i ráno. Žádné špatné svědomí, že "tyve - už zase svítá..". Nic. A ptáci zřejmě pomrzli, takže příjemný návrat ranní 8čkou.
WTF..?


"Divadlo je od toho, aby se lidé divili" - říká klasik. Well - já jsem se ne-di-vil :) ale těšil na sobotní návštěvu Divadla Archa páč už bylo pomalu na čase vidět Nickname.
Jsem nadšen. Dynamické po hudební stránce - základní hudební motiv pulzuje jak z Lola běží o život a je zvukově krystalicky čistý (mezi námi netopýry..) a i celé představení sviští příjemně v tomto duchu. Strohá "scéna" (4 židle na kolečkách, světla a překvapivě ostré projekce na zem (dobrý projektor :)). Mezi tím vším se odehrává prostě výjev z chatu prokládaný verbalizovanými emotikony, postavy mluví přes sebe, šeptají si, floodují, ignorují se.. Každá z nich chce v roomu něco jiného a člověk si uvědomí, že to vlastně tak nějak zná. Ty typy/ky- ty "postupy". Celou dobu se zdá, že to bude jen hezky udělaný výjev ze života edentit, ale nakonec se najde i jistý přesah do reálu, který na mne působil trochu banálně, ale řekněme, že tam je pro blbší.. mňo..
Nickname - Skutr - Divadlo Archa
Ale jinak super relax večer s následným posezením v divadelním baru s dvěma Hanami (sem si připadal jak v komixu), herci a tvůrci (teda - ti všichni seděli u jiného stolu ;)
Doporučuji - už kvůli tomu herci co hrál v reklamě na škodovku s připláclým nosem na sklo..
(btw - teď jsem zkoušel jestli mam pořád svuj nick na xchatu a zjevně proběhla or roku 2000 nějaká čistka.. ;-)

A uplný puntyk ;) za víkendem byl nedělní hurá útěk do Abatonu na Art Brut. Kabaretní kytarovka které přeskakoval (bych taky neřekl, že to někdy napíšu..eee) Moimir Papalescu & The Nihilists - na ty jsem se těšil snad i víc a díky dost pozdnímu začátku jsem to i se svojí časovou morálkou vklidu stihl. Pekné, pěkná, ok.
Art Brut imo spíš srandovní.. a jak mne upozornila Zuzana - ten zpěvák má mastodontní ruce! :-D Toho bych si byl nevšiml protože mne znervózňoval nabroušený securiťák, který před mýma očima odtáhl v kravatě nějakého vykalence kamsi dopryč - bez výstrahy a dost brutálně - jen za to, že pohazoval po kapele prázdné kelímky (které tam ani nedoletěly - notabene). Možná by stačilo nejdřív jen říct, že nic nikam házet nemá a "my tě vidíme, vole". Takhle měl večer zkažený on a mě to trochu rozhodilo.. chmm.. :-|
Art Brut v Abatonu - Ležící, spící...

...chmm..

13-01-06

Chm. chmm. chmm... zjevně nejsem filosofický typ. Nebo obecně studijní typ.. Zas ta filosofie byla na dosah ruky - a zas se to nepovedlo. Ja už nevím.. :(

Tohleto pěkně sedne k dnešnímu dni a mé náladce.. chmm.. Klip od Prodigy - Voodoo People [Pendulum remix] a rovnou ve dvou provedeních 13 MB (XivD) a 72 MB (zazipovany m2v - mpeg2). Grr.. The Prodigy - Voodoo People (Pendulum Remix)
Docela to frčí, na to, že track je dobrých 12 (no tyjo..!) let starý..

Tak odešla TV - žbliklo v ní a šmitec. Po 15ti letech - solidní výkon. Sice jsem spíš čekal, že jednoho dne exploduje obrazovka a všichni v místnosti budou strnule sedět se střepy v hlavě, ale asi jsem se koukal jen na špatné filmy a četl moc komixů (Lobo :-)
Zajímavější byla ale reakce - žádné "kruci - přístroj odešel", ale takřka iminentní zapojení "záložního stroje" a pokračování v konzumaci...

11.1 1:11

11-01-06

Cha - není nad tyhle datumy - úplně jsem si počkal a ledvaco přeskočí 10. sekunda na 11. odesílám update. (který asi nikdo moc neocení pač se u něj nezobrazuje čas, ale to neva :))
Jen škoda, že třeba není rok 2002 - to by byla megasymetrie, že by se o tom dalo něco i napsat.

eee - du spat

Zítra proběhne další ze seminářů o umělých bytostech. Vždycky to bylo super. Tentokrát bude určitě také - leč, bohužel - bez mé účasti páč muthafuckafilosofie :(( Takže se pravděpodobně budou probírat úplně zásadní věci a tato přednáška se zapíše do dějin. Nedivil bych se :-/

Přednášející: dr. Joanna J. Bryson z University of Bath, GB
Místo a čas jako vždy (až na ten čas.. a posluchárnu.. a den..): čtvrtek 12.1.2005, 15:40 budova Matematicko-fyzikální fakulty na Malostranském náměstí 25 posluchárna S5
Konec kolem 17h s následnou hospodou.

Jak už načato v guestbooku - o víkendu proběhla oslava Jirky - Zooropy - spolužáka z jedné školy (&^@#!tyvefuj), kde nám v průběhu studia umřel profesor (díky bohu ne v hodině, ale těsně..) a pak to šlo už z kopce a utekli jsme oba. Ale to odbočuju..
Nechápal jsem prostory ve kterých se to konalo - jakási aula (ale auly nemívají integrovanou pípu, bar a lednici) ve střední škole na okraji města. Pěkně - s vrátným, který tam celou dobu "bděl" nad trousícími se skupinkami.
Nevím jak to tam vypadá normálně, ale tenhle večer se fakt vyvedla iluze slušného klubu. Gramce, projekce (Pěkně z dvd = barvy & kvalita. Žádný CinePak :), mlhostroj, světla, strobáč, laser (malý příruční :)), fotbálek a lidi posedávali, klábosili, jedli nebo tancovali. Dokonce se konal i indoor ohňostroj, který trochu osmahnul lino. A nechyběla ani klasická pártyvsuvka - princezna absolutně naprach obskakovaná kamarádkami (rozcházející rauš - blbě - v podpadkách :))) a sex na záchodcích.
Na to, že jsem si jen odskočil mezi Platónem a Descartem, mne akce opravdu pobavila a inspirovala. Jen tak dál! Zooropas 26th birthday

V noční tramvaji jezdí zlitci - o tom žádná. (Proto si take nedovedu představit, jak by tam fungoval revizor - leda by to byl robocop.) Vždycky se najde někdo, kdo buď smrdí na celý vagón, nebo povykuje - také na celý vagón... vládne napruzenost.
Teď o víkendu jsem ale vlezl do tramvaje, která byla celá tak nějak úplně jinak naladěná - skupinka vzadu bavila všechny svými kecy. A to tak že všechny bez ohledu na to, jestli přistoupili v průběhu, nebo už se nějakou dobu vezli s. Lidé se uculovali, smáli a v jednu chvíli i kdosi zatleskal. Bohužel nejsem schopen interpretovat nic jelikož mi umrzla část mozku / paměti :-(
Přesto - jedna z nejzábavnějších cest home.

ps: průběh vs. prúběh..?

ok google hlásí 2 720 000 průběh : 98 prúběh.. tím by to mohlo být vyřešené a já opravuji hrupku :)

Skvělý měsíc mne čeká, resp. už tu je. Filosračky (jinak tomu už snad ani říct nemůžu) všude kolem. Příští týden další pokus o zkoušku a do té doby bych chtěl přečíst ještě tak dvě knihy. Nevím.. nevíííímmm. Usínám s tím, že bych neměl spát a učit se - probouzím se s tím, že jsem se vzbudil pozdě a měl se už dávno něco učit. (učit = číst ty filo-jsoucno-hrůzy) Chjo.

Už už jsem myslel, že slovem této zimy bude "šipka" (..šipka protáhla cestu do vesnice; silnici prorazila až teprve šipka; silničáři museli použít šipku i vícekrát; bla šipka šipka bla..). Chyba! - Protože tu máme "prolomenou střechu" - to je mnohem akčnější (vzhledem k tomu, ze uz toho umírají lidé). A také se to děje každý den! Zpravodajské požehnání.
Asi by se ty střechy měly stavět.. eh.. mnooo do šipky?! ;-D

Už pár měsíců se hudebně bavím a nechávám postrkovat blogem We are Monsters. Pěkné shrnutí starších věcí, tipy na, pro mne, často i neznámé (ale dobré) věci a když je člověk dost rychlý, tak stihne i něco sosnout, než to někdo nabonzuje.We are Monsters

Tak jsem neumřel :) ale zrovna pozitivní naladění se při tomhle hnusu venku také nekoná. Sníh mizí.. a to už to vypadalo docela nadějně. Zvlášť v pátek, kdy jsme s Ondřejem vyrazili do Rokytnice na kopec - všude silnice protažené a prosolené, jen tady v Dejvicích závěje, led a rampouchy (!). Všechno vypadá zasnězené lépe - takový make-up přírody ;-) Teď jak to zmizlo by člověk blil..
Apropo... silvestr :)) Plán-neplán docela zafungoval - v podvečer jsem ometl auto, pendloval po známých a dával si zatáčky s ručkou (ve vedlejších ulicích ’fcourse..), nic nepil a dobré to bylo. Do chvíle, než jsme s R9 začali experimentovat se limetkami, Smirnoffkou, tonikem, Jelzinem, RedBullem, cukrem a kakaem. Takový pejsek-a-kočička drink. Je fakt, že z toho vodka cítit nebyla ani náhodou (zato jí tam nebylo málo) a překvapuje mne, že vůbec někomu chutnal.(museli jsme to namíchat znova). No - a k tomu maminčino veselé cukroví a před půlnocí přesun do JetSetu na Silvestr Rádia1. Zřejmně nejlevnější párty ten den ve městě. Hráli dobře, v závěru i zlámaně s live vokálem. Bohužel akce nebyla tak rozjětá, jak by mohla být.. :-( Připisuji to prostředí baru, který je úplně maximálně vystyleovaný a působí příliš snob-managersky. Lounge - a prostě nebylo kde alespoň lehce tančit :-(( Osobně jsem si myslel, že do tohodle podniku nikdy nevstoupím - no - všechno je jinak. Ceny panáků byly ok, obsluha příjená a svižná, všude čisto a vzhledem k chcíplosti se časem dalo i sedět. Panáků bylo krapet (asi) víc a za bonus večera považuji balónky s héliem - sem mluvil jak šmoula..

Whoa! A ještě jedna supa-zpráva potvrzená Sedloněm himself (předevčírem v noci, tak zvažme.. ehm..).
V březnu přijedou Plump DJs na Breaksome do Roxy. Sice už tu tyhle tendence byly víckrát, ale teď tedy už snad opravdu.. Den po narozkách to bude takový "fajn dárčik" :-))

Asi si pořídím nějaký diář, abych si to do něj mohl tlustě červeně s vlnovkou a dvojitým rámečkem zapsat... ..kdybych na to třeba zapomněl a nějak mi vypadlo, že jsem to psal sem. Ech... Koukám - úroveň...

Ehh..uff.. jak jsem loni byl po silvestru krásně střízlivý a akční, tak teda po včerejší noci mám zas na chvíli vybráno. Žaludek hopsá, ruce se klepou a v některých momentech mám pocit, že prostě umřu :) Moc pěkné.. moc..