Přístupy

31-01-05

Od soboty koukám koukám.. nějak mi stouply přístupy.
Původní teorie, že se stal zázrak, se ukázala jako blbá. Prolinkování stránek dělá divy. Asi - teda... ;)

Juchůů! Konečně se doberu i filmu k soundtracku od AIR, který mám naposlouchaný horem dolem :))
Opravdu jsem zvědavý jaké to bude. Lost in Translation od Sofie Copolly mě dostalo moc. Tohle bude asi trochu jinak, ale věřím, že své kouzlo to mít bude. Když nic jiného tak pěkné pokoukání, barevný nádech, Kirsten Dunst prdelka.. ;)
The Virgin Suicides
Pondělí 31. 1. 2005 - 21:30 Smrt panen / The Virgin Suicides

Přistihl jsem se, že opravdu existuje věc, kterou bytostně nesnáším. Nemyslím tím jako "nemám rád" - jako koprovou omáčku (bleh..) nebo zvuk polystyrénu o polystyrén (uklízení vrtačky zpět do kufru bylo vždycky peklo...), ale takovou tu neracionální úchylku při které by člověk vraždil. Jsou to otisky prstů na monitoru.
Při pohledu zpět si uvědomuji, že už ve 14ti jsem nesnášel ohmatanou televizní obrazovku připojenou k ZX Spectru (r.i.p ať už jsi kdekoliv... sniff..) a i dneska když mi někdo začne něco ukazovat na monitoru a hmatá mi po něm (potažmo si po něm) tak bych mu ty prstíky schutí urazil... ;)
No ale pojmenování problému - první krok řešení. Budu se snažit být tolerantnější.. popřípadě si sám, v rámci terapie, hmatat po screenu.
Prstem!

..od pánaboha takzvaně. Jiní jenom čumí..

Andraste

Poslední dobou si místo šíleného chlastání po pátcích dávám na ČT "Uvolněte se prosím". Pevně doufám, že ten pořad nějakou chvíli vydrží a že se nestane někomu příliš velkým trnem v oku... nebo to nezačne být nuda.
Dnešní masakr, který tam proběhl, mě naprosto odrovnal. Kraus roznesl dementního politika, co se tam přišel zviditelnit, takovým způsobem na kopytech, že jsem čekal, kdy se rozbrečí. Za všechno asi Krausova věta: "To ste se nějak rozesmál vlastnímu vtipu..nebo co? Já to nějak nechyt, tak až vám to doběhne, tak se uklidníme a pojedem dál - jo?". A jiné - a brutálnějš - a dobře mu tak :) A každému dalšímu podobnému.

Teší mne, že existuje takovýhle pořad, "nabroušený" proti každému, kdo se chová jak dement a jde do něj s jinými úmysly, než pobavit sebe a ostatní.

Heh..už nějakou dobu se chystám nahodit tyhle šílenosti od mých malých...co to jsou..bratranec & sestřenice - jedním slovem..? Vždycky když dorazí, tak jediné co chtějí je pujčit kameru, nadělat hromadu fotek, pustit photoshop (mimochodem...dneska "photoshop" píšu snad po dvacáté a furt tam zapomínám "H" - photosop... jak dement). Kdysi jsem jim ukázal filter Liquify a nějak se jim zalíbil. Ze začátku jenom čmárali, zvětšovali a zmenšovali, ale normálně postupem času do toho vnášejí i jakýsi koncept.

Bára & Michal Liquify Trip
Jen když jsem si poslechl co všechno už zkusili, tak mám dojem, že se to na nich mííírně podepsalo ;)

Tak jsem si konečně dal komplet animované Fimfárum. Přes všechny výhrady (jako hlavně třeba, že v některých momentech tam poskočí kulisy - ale jede se dál jakoby nic...apod.) se to vcelku povedlo.
Osobně favoritní příběh z knížky mám Lakomou Barku (možná kvůli těm Dejvicím ve kterých bydlím... ...jo - sme tu takoví. Nikomu nic! :-)) Možná díky hlášce "...a aby nežrala žížaly.") - no - a ač loutky fakt nemusim tak ale v tomto loutkovém provedení u mě boduje hned v prvním příběhu asi nejvíc čert resp. jeho liška na klíček kterou ladně zabodne chvostem do země a přepne jí do stand-by.

Liška - standing-by. Stick’em with da chwost into the ground.

Naco design?

25-01-05

Tak je to hotové. :) Taková stěna textu, ale za to já nemůžu.

Web MED UISK FF UK

Smileytilky

24-01-05

Kdo potřebuje ještě nějaký céčka, béčka, multivitamíny a co já vim co ještě. V neděli odpoledne jsem nasadil "nabrandovaný" lentilky a zatim...to docela ujde ;)
Smileytilkydix Simona & Ondra

Vždycky jsem měl takovou teorii, že kdyby byl člověk za věci, ktery dělá do školy placený, tak by se třeba víc učil, líp učil, připravoval, nenechával věci na poslední chvíli...mňo tak dnes mohu konstatovat, že ne.
Výroba webu pro Mediální studia i přes veškeré proplacení poněkud drhne - kde jinde než na mě. Zítra nebo pozítří má být kdesi napsáno, jak to dopadlo atp. Od soboty to po malých krůčkách vyrábím. Včera už po větších. Zatím stav tak 74% - tak to snad během dne dorazim a bude pokoj (v duši...) Snad.

BTW doufám, že podobně chumelí i jinde. Tady je to úplná krása - vločky bžžž...šikmo-nahoru...a pak...pomalu dolůů...a...zleva...šup... nahooooru...a ve spirálce dólu...ffffff...float...float...sněh..sněh... nevím jak jsou citoslovce sněžení. Prostě krása in motion.

Tak mě opět trochu mrzí, že nebydlím v Bristolu, protože koncert Portishead bych někdy zažít chtěl. (hlavně jsem měl pocit, že už to definitivně zabalili...) Dokonce se zdálo, že bude i nové album, ale nebude :((

Reflex

20-01-05

Jedna trafika - nic. Druha trafika - nic. WTF?

Update:
Mňo - tak po projetí netu se věci částečně vysvětlují. Mě to ale nedá abych si tu nepřihřál svou mediálně-paranoidní polívčičku..a jenom podotkl, že co je psáno nemusí být dáno. Jak udělat humbuk kolem vydání čísla? Tím, že ho nevydáme, necháme lidi spekulovat why a pak vypustíme info o zmršených čárkových kódech (které jsou notabene každý týden stejné). Není na layout atd. náhodou šablona? Sousedí spolu snad redakce ABC a Reflexu, takže by to někdo prohodil? Kdo v tiskárně ještě zasahuje do vzhledu..?
Asi marketingový šotek. Velká akce, která se vyplatí.

Co jsou vsechny časové smyčky světa ale proti úžasnosti úžašňáků. Jsem naprosto nadšený. Animace snad nemá cenu ani hodnotit - co mě ale snad i víc dostávalo byla architektura ve filmu. Taková a la 60’ - rodinné domky, hodiny na zdi, rychlodráha uvnitř sopky, byt módní návrhářky...robot co ničí město, do toho sci-fi vychytávky se světýlkama - všechno jako kdyby se člověk vrátil o pár desítek let zpět - nechal se rozmačkat na placku a natisknout do komixu :-))
Opravdu by mě zajímalo jak probíhá v Pixaru příprava animátorů, protože to mají neskutečně zmáklé. Rozsekal mě typický způsob jak se paní Incredible během akce najednou zasekne a kontroluje přes rameno jak má velký zadek ;)
Opět nekritických 497 ze 497 hvězdiček. A už mi ani nevadí ted překlad...
The Incredibles - Edna

Ufff... . V zásadě myšlenku že společnost silně determinuje chování a vnímání pohlaví, podporuji...co nadělám - snad se to změní. Ostatně po absolvování volitelného kurzu feministických teorií (úlet) to ani jinak nejde. Ale -huh- ta forma...mi vrtá hlavou. Spojme všechno dohromady - buďme proti všemu....eee...:-/

Snažím se po nocích dohánět filmy, které zřejmě už všichni viděli před sto lety. Včera v noci jsem kdesi vyštrachal The Butterfly Effect. Není nad to koukat na film bez jakýchkoliv předsudků a očekávání. Vůbec jsem netušil co a o čem to bude. Příjemné překvapení :) Sice se nejedná o nějaký "přelomový" filmový počin, ale bavilo mě to. Myšlenka chlápka který vytěsňuje své špatné vzpomínky a posléze najde způsob jak se k nim vrátit a změnit tím přítomnost, se mi líbí. Prostě mám rád pohrávání s časovými smyčkami ve filmech. I když pravda je, že si s tim mohli filmaři vic pohrat a zabudovat tam nějaké ne-na-první-pohled-viditelné vychytávky / změny... ale to by pak byl asi úplně jiný film.
The Butterfly Effect

Hňyh :)

18-01-05

Konečně! (23:24) Z nebe padají TAKHLE velký chuchvalce sněhu. Chodníky totálně zachumelený a hlavně nedotčený páč sou všichni zalezlý... Jasný - zítra to bude to tam (dá se to tak napsat - ne?:). Ale ještě tak hodku a půl, přestanou jezdit i auta, a nastane "sněhové ticho".

Víkend

17-01-05

Víkend, víkend, víkend...copak se dělo. Nic. Konečně jsem se dohrabal k návrhům pro FLC snowpark ale v zásadě relaxační volno, které jsem přerušil v neděli ve 20:00 - Místo zapnutí TV jsem ostentativně otevřel PDFko (ehm...no;-) Umberta Eca - Foucaultovo Kyvadlo. Po hodině jsem to zavřel (i se slovníkem) - nechápu proč to někdo ukládal v Comix Sans. 600 stánkovému textu to určitě dodalo na čitelnosti...hm. Pseudointelektualismu bylo nicméně učiněno zadost - so what!? :)
Do dvou do rána jsem se snažil nějak kloudně vyřešit error, že když je v guestbooku moc dlouhý odkaz, tak se to po.... No - nevyřešil. Takže to asi nějak typicky česky obejdu.
O ranních zbíječkách (+ něco jako zubařská vrtačka, ale na plné vol.) půl metru nad mou hlavou se už snad ani nebudu příliš rozepisovat - jen doufám, že se ti řemeslníci navzájem zabijou, nebo uvíznou ve výtahu, uklouznou na přechodu nebo jim zaskočí.

Sedím si sedím, zvednu oči a před oknem vysokozdvižná plošina a v ní dva chlápci. První co mě napadlo byl díl Simpsnů, kde se Mr. Burns snažil zabít Grandpa, jak vrazil na té plošině do Bartova pokoje a když se "umáčkl" tak prosvištěl zdí k Lise, která spala...atd.
Koukám, že už opravdu melu z posledního. Ale lautr nic se neděje. Až teda na včerejší koncert Alvik v Akropoli, na který jsem se, díky fuckin’ nemoci (nebo zodpovědnosti?...grrr...) nedostal ’-((

Velký

13-01-05

Tyjo, tak nevim, ale příjde mi, že na prvním obrázku má ta s modrými vlasy větší prsa, než ta s velkými prsy... Jestli v tom páni z Reflexu nemají trochu bordel. :)

Ráno jsem vyrazil k doktorce - v docela happy náladě s tím, že je mi líp ale uvidíme co paní dr. Happy taky proto, že jsem nebyl probuzený zbíječkama od sousedů (nějak to přesunuli na odpoledne...teď je to pekkklo..zato.)
V čekárně byla asi miliarda lidí v průměru tak o 50 let starších než já. (jj - good old dětská lékařka, u které když člověk přišel do čekárny, tak potkal vždycky někoho ze základky, probralo se co kdo dělá za střední, kde se jak moc ožral atp. - čas utekl raz-dva) To tady se to redukuje na "Kdo je poslední k paní doktorce?" a "Jo, takže tady po paní..je ten pán a pak...".."nene - pak jsem já, pak ta paní a potom ta co tu byla a ted je na záchode...", "Néé - ta jde jenom na injekci.."..přicupitá obtloustlejší dáma "Já jdu jenom pro předpis" a slečna, která se snaží přihlásit do ordinace svého přítele - Španěla (not so easy..) Mazec. Dřepnul jsem si, měl zafixovanou paní v zeleném, po které jsem měl být na řadě, ale to vůbec nebylo nutné, protože pán, který všem vyprávěl o svém působění za války v Polsku (a jak pak jel lodí kolem Afriky...) v pravidelných itervalech opakoval jak se věci mají, kdo po kom je. Přičemž ho pokaždé zmátly dvě dámy, které tvdošíjně říkaly, že jdou společně a aby to nebylo tak snadné, začali se míchat lidi, kteří šli k úplně jiné doktorce. Takže vitálně vypadající paní poté, co zjistila, kdo je poslední k té "naší" a prohlásila se poslední dalšímu člověku po čase prohlásila: "Já jsem vlastně první...a poslední.." a začala řešit s druhou, co šla k té samé doktorce, dnešní poměry: "Tech zbraní co dneska je - to nebylo ani za komunistů...toho násilí všude kolem.","A ty mrtví v té Asii...že to vždycky postihne ty nejchudší", "CO říkáte - já špatne slyším!", "Že to postihne vždycky ty nejchudší...", "No to máte pravdu - a zeměkouli to otočilo...hrůza." ;)))

Vím, že se nemají poslouchat cizí rozhovory, ale já se SNAŽIL si číst - jenže to nešlo... Doufám, že tam zase nějakou dobu nebudu muset.

Haluz

11-01-05

DJ Shadow - Diminishing Returns - na posledním tracku první části najednou scratch scratch mix - Jiří Korn - Akrobat....chvíli to hraje a pak zase mix mix scratch a je fuč. To by mě zajímalo, kde k tomu přišel :) Že by v katalogu Supraphonu?...

No - teplota spadla na klasických 36.5° takže jsem (nebo alespoň bych měl být) schopen fungovat..

Neskutečné - dohání mě čtvrteční kalba! Zřejmě jsem Lucii zasadil do hlavy slušného brouka prohlášením, že "tyve - máš větší pupek než já" (a to ona chodí na výrazový tanec a já nevim co ještě 2x týdne..možná i víckrát...). Dorazilo od ní hecovní smsko cituji: "Mam napad! Pod se vsadit o bricho...Kdo bude mit do konce mesice na brise svalovinu jako...".
Takže jo. Volba vína bude na winnerovi. Deadline je 13.2. skoro 5 týdnů, tak se uvidí kdo z koho.

Jo jo - to jsme my - studenti humanitních věd, kde by tělesnost neměla hrát žádnou roli :))))
No - jdu hledat relevantní literaturu. Jo - to jsme my... :)

Zzzimnice

09-01-05

Tam, kam to cely den smeřovalo, to došlo. Mám teplotu a slušně se klepu (těch překlepů co člověk vyrobí :)))
Spouštím paralen.exe a čaj + med add-on. DOUFÁM, že to přes noc zmizne!

Včera proběhl klasický dýchánek studentů FHS. Tentokrát v trochu menším počtu (prvňáci se asi učej, nebo co...) ale i tak to vcelku ušlo.
Lucie (ne ta s psycho-friendem..) potěšila zprávou, že míří vesele do páťáku (takže si už nemusím připadat jak dement...sám :-)) Honza má prozměnu vyhazo-přerušeno do konce února (takže není student, ale ještě ho nějak vezmou zpět...nerozumim - ani snad nechci - dokud se to netýká mě...:) Jediný Eda nějak proplouvá zatím vpohodě.
Nicméně mezitím, co není Honza na škole už stačil vyrobit pokračování Dračího Doupěte ;) a píše do docela pěkného, nového (vydesignovaného) časopisu MGZN (dříve, resp. odnož Zionmagu...) Zatím teda web MGZN moc nevypadá, ale snad se to zlepší. Hezké pokoukání za 39,- předplatného je zadáčo. Jak se to bude vyvíjet dál si netroufnu odhadnout, ale zatím to tipuju někde mazi Živel a Hype.

MGZN

Sluníčko se leskne v mokrym asfaltu a normálně je vidět čas od času i modré nebe - sem happy (jak málo stačí :-)). Doufám, že to chvíli vydrží :) Ráno to na to nevypadalo.
V půl osmé mě probudilo bušení majzlíkem do kachlíků u sousedů zeshora (sezhora??..vím já..) předělávajících úplně byt (teda - oni se vlastně odstěhovali do menšího - poté co vyhodili syna z domu.. a teď se teda renovuje ten původní byt....no čert vem) Prostě - není nad bušení do trubek od topení a spol.
S nenáladou jsem na sebe hodil oblek a vyrazil na "jednání" o aktualizaci / předělání (konečne...) webu Mercury Business Center. Trochu jsem trnul protože slečna, která tam byla dřív na marketing byla jako dost <> a nějak jsme si nesedli. O to příjemnější bylo zjištění, že ta, která je tam teď je milá, sympatická, věcná a slušná - a ne taková disco-solarko-nehty...no nic.. Prostě super. Domluvili jsme se na všem co šlo - vnutil jsem jim novou domenu :) a odešel s milým pocitem, že když se jim to bude zdát moc drahý, tak se s ní domluvím nějak jinak a veřím, že to půjde...

Nasedl do tramvaje a koukal do slunce.>

eeeh...

06-01-05

Heele.. normálně taky někdy nevíte, když si šmejdíte jazykem kolem stoliček, jestli ste zepředu, nebo zezadu? Já sem totálně dezorientovaný..

Co je nejlepší na netu? :) Přísun všeho, co si člověk zamane. Jak supermarket, jen člověk neplatí - dokud ho nezhaftnou a nenaúčtujou mu to. No a hlavně v supermarketu asi těžko budou prodávat věci, které ještě vůbec neobjednali nebo vyrobili. ;)
Během vánoc jsem se tedy konečně dobral Flunk mají rozkošný obal... Oproti tomu nová deska Chemical Brothers má dost divný obal - připomíná mi to nějaký aktivistický plakát...


ps: nějak jsem nepobral davidholmes.tv Tak buhví kam linkuju...

Pěkně jsem si naběhl. Po skoro pěti měsícíh co jsem to tu updatoval přes jednoduchý formulář a veškeré další úpravy byly složité, jsem si vyrobil malinko lepší formulář a hlavně už jde bez větších obstrukcí editovat a mazat příspěvky.
No - a to je ten problém. Třeba předchozí příspěvek jsem předělával asi sedmdesátkrát až z něj zbylo co z něj zbylo.. (tak aspoň je kratší a neurazí :)) Stane se ze mě (nebo už jsem?) neurotický upravovač...

Včera sem dostal SMSku od spolužačky, že by potřebovala vrátit knížky, který mi půjčila u nich v knihovně. OK - no problem řikám si. Beru telefon a volám - leč to nebere ona, ale její přítel (?) a už to jede: "Ty si myslíš, že jí budeš takhle volat? Zabiju tě až tě potkám!" - cvak - Pochvíli točím znovu a opět přítel: "To si myslíš, že Lucinka bude tobě a panu ...nevim.. půjčovat knížky? Odkrouhnu tě!" Na pozadí pokřikující Lucie. Slušné psycho. Doufám, že byli jenom blbě vykalení - jestli ne, tak potěž pánbuch (Herrkniha)...
Odpoledne se s ní snad potkám ve škole. Beru si neprůstřelnou vestu a budu dávat pozor, jestli mě někdo nesleduje cestou dom :)

DMS

04-01-05

Určitě považuju možnost poslat dárcovské sms za pokrokový a hlavně líné mase lidí přístupný způsob, jak podpořit nějakou věc.
Co mi ale vadí je, že stát si na to přihodí nechutnou daň a operátoři tvrdí, že sms za 3,- je režijní cena. Hergotfix co to je?! Nemá to být charita, kde všichni dají co můžou? Stát chápu, že nějaký zákony atd. (stejně mě ale mrzí) a operátoři by se při miliardách zisku měli stydět.

19:54 update: tak jo - někoho to zřejmě trklo a stát vrátí daně nadacím a operátoři, snad, budou účtovat míň...uvidíme o kolik.

No, tak nejen, že mi mozek jede tak na 8% a psycha normálu vystrkují svoje chapadla zpět. Ještě k tomu je hnusně, hnusně, hnusně. Prší, mrholí a už od dvanácti to vypadá, že padne soumrak. Teď párkrát "bliklo" venku světlo a asi padl, nebo už nevim.Taky se mi nechce věřit, že má do zítra napadat na horách 60cm sněhu.
Kdyby tak alespoň to...

Silvestr

02-01-05

Nevím, ale pokaždé, když slyším slovo silvestr, tak sem mi vybaví spíš Sylvester & Tweety. Pak nastane lehký chaos z i/y.. no čert vem...CT1 hlásí: "letošní oslavy nebyly příliš velkolepé", BBC hlásí: "letošní oslavy nebyly příliš velkolepé..bla bla.." smiley hlásí: "letošní oslavy nebyly příliš velkolepé, zato bez kocoviny" :) Nakonec jsem utekl z Prahy do Chlumce resp. Nepolis (či jak se to jmenuje...) ke kamarádovi co tam mají takový milý statek - s bazénem, kulečníkem, saunou etc. Daviďák přitáhl svůj vytuningovaný počítač a 5.1 bedýnky, takže jsem konečně zažil NFSU2 a Half Life 2 s prostorovym zvukem. Autíčka - nehratelný bez volantu. Half Life jak film. Toliko technická stránka večera. Jo - ještě tam byla vlastně vodní dýmka, takže mám dojem, že ještě teď mi ze všech pórů leze jablko, višně nebo exotická směs...Her o panáky (baňky ;))) jsem se nezúčastnil - no aspoň to ráno bylo ok. (stárnu...? moudřím...? rozumním...? :-))No a den na to jsem frčel ještě za světla domů - za světla proto, že sem došel k bodu, kdy se cítím slepý jak patrona. Pořád to bylo ok, ale teď najednou, když nevidím na dálnici značky a názvy výjezdů, je to už fakt nanic. Potmě tuplem nanic. 24.1. mám termín tak se uvidí...