Rodina NessovýchOldskool! :) Ve čtvrté třídě na základce jsem přinesl domů čtyřku (z čehosi..) a nesměl zbylé díly večerníčku dokoukat. Nesl jsem to těžce. Připadal mi naprosto geniální.
Taková stránka o seriálu třeba i s úvodní písničkou (974 KiB - ač anglicky zpívanou) ale potěší :-)
Wheee..

Jahody lahodyAč to na to nevypadá, a v týdnu má sněžit (wtf?!), tak ale jahody na stáncích vypadají už vysloveně... k sežrání :-) (takže méně synteticky - pominu-li, že je jedna jak druhá) Podle barvy už by mohly být i sladké. Příště neodolám...

Jako už pomalu každý víkend jsem si v pátek plánoval a dušoval se, že se nehnu z domu, dodělám resty a půjdu brzo spát. Se mi to už skoro povedlo..
Jako zásadní úspěh považuji naprostou absenci přísunu alkoholu. K tomu abych zůstal doma bych asi musel vypnout net - brouzdám si brouzdám (naprosto bez postanních úmyslů :)) a najednou mi sepne jméno Sylvain Chauveau s albem, nad kterým jsem se rozplýval před pár měsíci. Koncert v Akropoli od osmi. Čert vem předsevzetí. Před devátou (nebo - po..? každopádně pozdě) parkuji před Akráčem :-)Sylvain Chauveau & Ensemble Nocturne v Paláci AkropolisNa pódiu slečna s čelem, slečna s houslemi, chlápek s klarinetem (a dalšími nástroji - bohžel názvy netusím - hoboj? - taková zahnutá velká věc. Saxofon to nebyl.), křídlo a Sylvain Chauveau s kytarou a krabičkami. Hráli interpretace (předělávky - ehm..) Depeche Mode a kdyby nebyl nějak divně "placatě" nazvučený celý prostor, tak by to určitě bylo lepší. Takhle mi přišlo, že ze zvuku měli nejvíc hudebníci na pódiu. Každopádně ale nic nevibrovalo (mříže nebo tak.. :) a člověk se mohl příjemně ponořit do vlastních úvah. Možná kdyby u toho nemusel stát a mohl se rozvalit v nějakém sofá.. :) Ale to už si fakt vymýšlím. Dobré to bylo. Hlavně klavír a čelo - geniální kombinace imo.
Otázkou pro mne zůstává, kde vzali v Akráči Petrof křídlo a jaký byl asi ten večer set Krüdera (bez Dorfmeistera) v Radosti...

Grrr.. podělanej Photoshop. Při použití Crop [c] a zároveň jeho rotace + zmenšení na číselně zadanou hodnotu si to dělá co chce. Místo 45° to otočí jen o pár stupňů, pohne a ještě změní proporce obsahu. I přes to, že jsou vrstvy sloučené. Mám dojem že Lazar už na něco podobného nadával... div-ný..

Kdy se vám naposledy stalo, že jste "naběhli na sloup" - případně na dveře? Jooo - děje se to většinou jenom v klasických groteskách.. a mě. Před momentem se mi podařilo vpochodovat na otevřené dveře - pěkně zvostra přímo na hranu, až vypadl klíč ze zámku. (přirovnávám to k zutým botám lidí co proletěli předním oknem auta :)))) nebo spíš :((( Mno - a to jsem ty dveře zrovna sám otvíral...
Někdy si tečku zasloužím - asi podvědomí...

V pátek byly ve schránce modré obálky s volebními lístky. Přituhává :) A jako blesk z čirého nebe se v sobotu kolem poledne zjevily v tv předvolební spoty "politických" stran. Blááázinec. Dostatečně dobře udělaný snad žádný - z ODS se mi točila hlava (ale aspoň to bylo na slušnou kameru..) - jinak běs. Komouši zasraný - lev(n)ý fígl - na to, že $$$ za spot věnovali na sirotky, snad už nikdo nemůže skočit - aspoň mě to nechává chladným.. Balbínova poetická strana obligátně pobavila a Koruna Česká - monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska se dle spotu jevila jednoznačně nejsolidněji a nejslušněji! Hodnoty odešly z Evropy začátkem minulého století, tak proč je nechtít zpět, žeano :-)
Poměrně také překvapili Liberálové a ostatní malé strany, které sice někdy až úmorně vysvětlovaly "jak že to myslí" ale v závěru bylo jejich sdělení jasné a prakticky jednotné: Volte neparlamentní strany!

Eh?

22-05-06

Šmarjah - co je zase tohle? :-|

Martina Klírová ve SnowboarďácíchMehehe.. ještě se musím pozastavit u pátku. Původní plán "stay home & relax (SHNR)" se nepovedlo (kdo by to byl řekl..) dodržet a kolem půlnoci (resp. o půlnoci) jsem narazil na zbytek Jelcina v lednici => přelít do PETky (abych nevypadal totálně jako alkoholik) a šup na do Roxy na Pendulum (ok - link není moc official, ale ten klip ;-) )
Samozřejmě - díky stavbě kolektoru až do září nebude jezdit tram do Dlouhé, takže proběhl from-Bílá-labuť-over-Petrský-nám.-after-vodka-run a ke vchodu už jsem dorazil solidně mimo ;-) A jak mám roxy rád, tak zase hráli potichu-potichu-potichu :(( Chjo - dementní dB limit. Když se dva metry před bednou můžou lidi normálně slyšet, tak to je divný..
Noo - ale jinak fajn. A hlavně "celebrity" :))) Kdo viděl film Snowboarďáci (a není ženská) ví kdo je Martina Klírová ;-) Rozhovor před třetí ráno probíhal cca. následovně:
s: "nejsi náááhodou Martina K?"
m: "sem..."
s: "ok - můžu se s tebou vyfotit?" (je mi totiž 17..sem si dodal v duchu)
m: "jj, ale sem dost zkouřená.."
s: "neva - já dost opilej"
pak nějaký šum.. manipulace s foťákem a bleskem a -cvak-
s: "dix - btw - pěkná barva vlasů"
m: "ke? a odkud víš jak se jmenuju?"
s: "ehm... asi z nejakýho filmu"
m: "ježišmarjá!"Martina Klírová - Pendulum v RoxyPěkné - že? Úměrné dané hodině a vůbec "okolnostem".. :) Pak jsem teda utekl spát.
No - a příští víkend přinesu minimálně fotoreport Kotka - Ondra říkal, že prý kalí v Infinity na Flóře.

Marek se v prváku vykašlal na FHS UK. Lucie přišla na fakultu o rok pozdejc než já a už je hotová. (na to že jsme písemku z filosofie psali ve stejné lavici.. ehm..) Marek vydupal ze země PR agenturu (respekt..) Madree Communication a Lucie k němu nastoupila. To že spolu bydlí komentovat nebudu :) Každopádně včera vyvrcholilo jejich čtvrtroční snažení a konal se "gala večer" k příležitosti Holiday Inn Edie Cupu. Kupodivu v Holiday Inn na Vyšehradě. Myslel jsem, ža na Vyšehradě je jenom Kongresové centrum (kde se pořádaly sjezdy UV KSČ a byl tam azbest), disco továrna Hany-bany (?), bazilika, rotunda, hradby, pumpa v domkuk co vypadá jak raketa a zahrádka z grilem.
Překvapení - za Kongresovým centrem je vydesignovaný **** hotel který má dokonce svůj borový háj :)
Všchni zůčastnění byli mladí a krásní - teda až na ty, kteří přes den hráli golf - ti byli starší, méně krásní ale zato bohatí (asi). Po předání nějaké ceny, oznámení výtěžku akce a rozříznutí dortu následovala kalba, která trvala až do chvíle, kdy se přestalo nalévat zadarmo :) Pak dvojka červeného za 140,- nicmoc.. :-/ Organizovaný přesun do Duplexu mě nijak nelákal (zvláštní jak business a kultura nejdou dohromady..) a tak jsem srabsky utekl. Příjemný vedlejší efekt - není mi blbě!Madree Edie cup party v Holiday Inn

Tango - Sony Brania remix hopíků (10 MiB)Jestli jsem před časem slintal ze Sony Bravia reklamy z hopíkama, tak z vydařené předělávky (10 MiB, quicktime) pro Tango slintám ještě víc.. :-)

Kolmo

17-05-06

Uuu.. výborné světlo (!) Ze vzduchu na chvíli zmizel pyl a vůbec všechny barvy jsou takové sytější - než to vyschne a v létě zprahne.
Před oknem mi padá kolmo voda, čas od času přiletí nějaký blesk, na pozadí konstantní šum, člověk ja tak mile ulepený a po ulicích se trousí lehce omoklé slečny... Mám rád jarní bouřky. (ať už to zní jakkoliv kýčovitě)

Tak já už fakt nevím co se mi v té hlavě honí a kde se mi to tam bere, ale včera se mi zdálo že nakupuji na ulici kokain. (..samozřejmě.. Dejvice jsou totiž úplná coco-čtvrť :-/ JXD sice píše furt o hulení, ale "co si budem povídat"... tu deku kterou čas od času nosí má určitě z Kolumbie a v těch zviřátkách se, pod záminkou novinařiny, dá převést mnohé..)
Samozřejmě, že celá transakce neproběhla vklidu, tak jak by asi měla. Nejdřív předcházel zvláštní mnohasmyslný rozhovor s dealerem (nigga v obleku..pruhovaném - což ale nebránilo tomu, aby seděl za volantem Hummeru - cabrio). Překvapil jsem sám sebe, jak "mnohasmyslný" rozhovor dovedu vést. Mňo - najednou se chlápek odlepil od sedadla a začal tancovat (jako dancing baby) a pak mi do ruky cool-vmáčknul koks tak za 15k což usuzuju podle toho, jak reagoval na mých cool-zaplacených 350,- :-))) Vytasil bouchačku a začal na mě řvát. Docela se vyhrotila perspektiva (jiný objektiv..asi) a v hlavni, kterou mi šermoval před očima, byla vidět lesklá kulka. No - nějak se to vyřešilo. Přesně nevím jak. Ale nesejmul mě.
Přemýšlím který snář počítá s něčím takovým...

Datatransfer 2006Mňo a je to za mnou. Víkendový Datatransfer v Arše byl tak rychlý, až je mi to trochu líto. I když na druhou stranu, být to delší, musel bych zbytek měsíce jíst kořínky (nebo nechlastat..)
Páteční program mě absolutně minul - best of věci, které už všichni co mají Internet a MTV museli vidět a zas takovou hodnotu bych jim nepřipisoval. Massive Attack budiž, ale "hodnotných" klipů Daft Punk zas tolik není. Spíš ten koncept..no. Takže jsem vyrazil na sobotní promítání onedotzero a byl bych nadšený, kdyby se jednotlivé projekce v různých sálech neprolínaly. Takhle to byl prostě stres (člověk by nejradši viděl všechno...). Lidí přišla hrstka.
Nedělní "kulturní balíček" byl opět spíš v duchu ODZ. Lidi už dorazili (nebo informace k nim..) takže bylo plno. Konečně trocha pospolitosti.
Půlka dokumentu Guinessize Me (o dvou Irech, co se týden živí výhradně Guinessem..) byla sice zajímavá, ale - opět - ve vedlejším sále začínala ODZ projekce, takže nevím zda to přezili :-(
Celkově se mi zdá, že se z témat vytratila hravost a je vidět tendence k zádumčivé ambientní abstrakci a k řešení traumat z respektu a bezradnosti před technologiemi, ke kterým vzhlížíme jako kdysi k rodičům jen nevíme co s nimi. Příliš široké horizonty možností - a tak málo času...

Mohlo by se tedy zdát, že mě to moc nebavilo - to nemohu říct. Třeba velkou radost mi udělalo triko (kolikáté už...?:) s veverkou od Submarinechannel, které tam prodávali.Submarinechannel Squirrel T-Shirt - Prsa jsou samozřejmě moje...S veverkou! :-)

Alkokrajky

12-05-06

Fuuuf... ještě, že se myší jezdí po stole a nevergluje ve vzduchu. Po včerejším "vyběhnutí na pivo a narozky" a návratu nad ránem kolem čtvrté / půl páté (timestamp odhalen podle poslední komunikace přes ICQ....offline samozřejmě :) bych možná tak kreslil pěkné krajky, než cokoliv jiného...mno.
Víkend za dveřmi - hodlám ze zavřít do Archy na Datatransfer. Jen tedy cena za projekci: 120 Kč (3 projekce 300 Kč, 5 projekcí 400 Kč) je zlodějina a hnus...

No a na závěr proběhl nedělní Fresh Spring VJing Storm. No - upřímně řečeno - produkce žádný zázrak. Ze začátku jelo fest techno a k tomu b/w spirály, kosočtverce etc. Moc jsem to nedával. Rakušáci to vykompenzovali krásnými záběry přírody a docela downtempem. Lidí přišlo pomálu, zřejmě se všichni připravovali na Roni Size a spol.
Výborné bylo obří plátno "zaroh" (přes celé pódium a boční zeď sálu) na které promítalo 6 projektorů. V některých momentech jsem si přišel jak v nějakém klasickém cartoonu.VJ projekce v AkráčiKolem půlnoci jsme odtajtrlíkovali k batmobilům a hurá směr Harfa, kde měl Dan nějaké vstupy. Pocestě R9 koupil u benzínky 0.87 litru benzínu. ;-)
Hala na Harfě působí z venčí naprosto neskutečně - mříže vibrující na oknech, ven probleskávající světla, dunění hudby, trousící se lidé - kolem zbořeniště a zaparkovaná auta.
Roni Size a Dynamite MC odvedli co se asi čekalo, nicméně mi přišlo, že tentýž MC byl před pár týdny na Vibrations podstatně zábavnější. Sizeův set (jestli to tak šlo nazvat) spočíval v hromadě od sebe oddělených (tichem!) masakrů davu. Nevím co si pánové dali, ale mě to přišlo dost hrbolaté, takže jsme takřka po skončení vypadli a začal jsem rozvážet. Zvláštní - kolem 4 ráno - o svátek - Praha jak vymetená. A to tak že totálně. Na Černém mostě ani jedno auto. Jižní spojka stupeň –20 :) Cestou nás minulo tak 8 aut (jsem jel opatrně a pomalu - hlavně nenápadně ;-)Roni Size - Dynamite MC - Kaka - Dave (stejně není vidět ani jeden z nich..)Co jsem tedy nestihl byl křest desky mých oblíbených Miou Miou, koncert MEW, který byl určitě super. Trochu mi deska svou "opusností" připomínala M83. A tedy opět Anifest - ten mě mrzí fest.

S jídlem se nehraje! :) - Jak kdy.. (3.5 MiB .mov)Docela vtipné - jak zvuk dotváří obraz. Bez něj by třeba wäsa-magnetofon (3.5 MiB .mov), a jiné, nebyl vůbec tak zábavný.. :) a i ostatní projekty Owi Mahn nejsou marné!

A jelo se dál..
Million Marihuana March - Hudební produkce na LetnéSobotní Million Marihuana March mne myslím krapet minul. Na Letné sice bylo hodně lidí, ale řekl bych, že větší pohoda byla klasicky na zahrádce než před podii, kde probíhala produkce. Systémy a Gaia Mesiah a určitě ještě něco víc, ve chvíli, kdy se z beden ozvalo "kuřte si co chcete -- delejte si co chcete" sem se šprajcnul a odkráčel na pivo. S prvním souhlas - druhé je imo prostě blbost. Ordnung muß sein :-) a nezodpovědnost kapel (nebo spíš snaha se zalíbit?) je do nebe volající.. Stejně všichni chodili čůrat do McD.. tak nevim co to mělo být.Brutal Popular v CarculcahVečer ještě proběhl v Ibn Carculcah večírek Brutal Popular. Příznačný název - hrály se zprzněniny všeho možného, ale bylo to zábavné! Fascinující mi přišla technika užítá k produkci: sub-notebook, mixák a iPod :-) Docela přijemné a úsměvné mixy od "účinkujících" eFhA (66 MiB) a Vila (34 MiB)

Nevěřil bych, že to řeknu (natožpak někde napíšu), ale: ještě jeden protažený víkend a normálně zhebnu. Přechod z víkendového módu je tak pozvolný až skoro žádný. Válendogrande prokládané flákáním se po městě případně po nějakém "kulturnu".. Produktivita je, i přes pěkné počasí, na bodě mrazu.
Takže když se nadechnu a jedním vrzem to shrnu (pomalu začínám pochybovat, že z logiky jazyka je něco takového vůbec možné - na druhou stranu - co čekat od člověka, který říká místo "šmitec" "šmidra" a "dřepět v parku"..) tak asi takhle:
Minulotýdenní Solidsteel v Radosti byl asi fajn, nepamatuji se.
Koncert I am X byl také fajn - pamatuju se na hordu teenagerek sápajících se na Chrise Cornela. Místo kde na ně šáhl si pravděpodobně některé ještě raději nemyly.. Předkapela Index - standardně znějící UK kytarovka.. čekám, že o nich už nikdy neuslyším :) (hehe.. sem zlej)
(záznam koncertu I am X odkudsi - každopádně to ale není Lucerna Music Bar :))I AM X a Index v LMBKřest desky G8 Transglobal mne dost překvapil. World-cokoliv-music mi nikdy nebylo zrovna blízké a tak jsem dorazil bez větších očekávání. Nastoupilo 5 hudebníků a 3 zpěvačky a odvedli mix rytmů fakt (snad) z celého světa. Funky-groovy-rnb-jazzy s trochou elekra. K mému velkému potěšení se nekonaly žádné bubínkové etno orgie, ale sóla na saxofon, příčnou flétnu a bubny (trochu metalově umístěné nad pódiem.. :). Závěrem už němeli co přidávat, tak hráli znova :) Určitě si je dovedu představit na open-airech jako kontrast / alternativu k, ve slepé uličce se pohybujícím, Skyline nebo už trochu slizským 100°. I když nejsou tak "cool".G8 - Transglobal - Bubeník z Čechomoru?

Masterplan

05-05-06

Vidím v tom nějaký vyšší plán: jaro - feromony - alergie - totálně ucpaný nos :( Si to moc neužiju..
Na druhou stranu - hurá - je tu sluníčko & zahrádky => uvidíme jestli "puntík is the new proužek" ;-)

Trochu s křížkem po funuse (pro německy mluvící: mit dem Kreuz nach dem Funus..) - H5N1 má svých "15minut" už za sebou.. (snad? - stát už nakoupil / objednal vakcíny, tak se může řešit něco jiného.. třeba volby.. a jine veci - treba volby.. nebo treba volby)
Nic-mé-ně. Dnešní Reflex - Douša:Douša - VirusPobavil mne :-)

Promo vsuvka (-:Fresh Spring VJing StormNeděle 7.5. 20.00 Palác Akropolis (velká scéna)
Vstupné: 60 Kč

První květnová neděle přivítá na velké scéně Paláce Akropolis show, při
které si na své příjde každý příznivec VJingu. Mimo jiné se můžete těšit na
VJ Romana Duška, VJskou dvojici Sheba + Pascal Silondi (FR) pracující s
počítačovými 3D modely, na 1in0out(AT)
- Experimental VJs Roberta Praxmarera a Reinholda Bidnera, kteří
experimentují s celou paletou softwarových nástrojů včetně těch, jež si sami naprogramují. V neposlední řadě vystoupí také VJ noM se svoji energickou show, po níž vás svým ambientním setem zklidní VJ Clad, na malé scéně mezitím představí svůj unikátní koncept - mixování webu - Stéphane Kyles(FR).
Večer bude rozdělen na dvě části - první bude nabitá těkavou video smrští promítanou na několik projekčních pláten a plazmových obrazovek v rytmu drum’n’bass DJ Igraczcha, druhá část večera se ponese v poklidném tempu ambiente DJ Stanzima s neméně poutavým vizuálním výstupem.

Velká scéna
20.00 - 22.00 DJ IGRACZECH
20.00 - 20.30 VJ SHEBA
20.30 - 21.00 VJ ROMAN DUŠEK
21.00 - 22.00 VJ noM
22.00 - 24.00 DJ Stanzim

22.00 - 23.00 1in0out
Experimental VJs Robert Praxmarer(AT) + Reinhold Bidner(AT)
23.00 - 24.00 VJ CLAD

Malá scéna
23.00-? VJ SHEBA + VJ Pascal Silondi (FR)
VJ Stephane Kylés (FR) - Mixování webu

Jsem zvědavý co se z toho vyklube.