Hospitalised

12-05-06

HospitalizedOvšem - už týden ujíždím na 3CD Hospitallised. Někdo by mohl říct, že je to vyměklé - já říkám, že melodické a že hopsám na židli! A že jsem nadšený! A že hezký víkend!!!
Cyantific, High Contrast a London Elektricity - lepší už to nebude! Wuaah..
Ke stažení (via. Sarri)

Cyantific (a) | Cyantific (b)
High Contrast (a) | High Contrast (b)
London Elektricity (a) | London Elektricity (b)

Na slušnou pixelaci (a to že je nemám rad..) jsem narazil. Snad už doby lyžařů po trávě a zmačkaných papírů lezoucích po stole a hýbající se vidličky a hrnečky a... fuj, pominuly.
Tahle má i jakýsi příběh a hlavně je výborně barevně vyladěná. Celé je to focené snímek po snímku na Cannon EOS 20D - šílená piplačka asi. Autor Patryk Rebisz a tady Between You and Me 30 MB - Quicktime...
EOS 20D - Pixelace

Ranní čaj

30-05-05

Uff..ff.puuh. tak nevím jestli horký čaj po ránu v tomhle počasí nelze klasifikovat jako pokus o sebevraždu :) Bleh..

Mezi Ploty

30-05-05

Mňo.. tak teď vážně: pod vlivem dojmu, že tyhle dva dny jsou celé letošní léto, jsem se vykašlal na pány filosofy a vyrazil do Bohnic na dvoudenní festival Mezi Ploty. Trochu jsem nevěděl do čeho jdu, ale s propustkou (vycházkovou - ven z areálu:) - doufám že fiktivního - pacienta mi přišlo, že proč ne... ;-)
Propustka z ústavuDost mě překvapilo jak je to obří - všude stánky, stage, trávníky, zelená huuuu... a i jinak hezký.. Na první pohled. Když jsem se ztratil mezi pavilony a došel někam hluboko "dovnitř" tak na mě najednou dýchlo to jak ty baráky vlastně mají mříže, kolem porůznu ploty, čas od času záhonek - ale jen někde. Taková na první pohled naivní vesnička - na druhý ale oprýskaná, samotná a smutná - už jen ten kostel "tyčící" se uprostřed areálu a zápraží s popraskaným lakem. Brr..
Jinak hudební produkce všelijaká - spíš jsem si užil v neděli na trochu zastrčeném pódiu Skyline, Roe-deer, Southpaw, Miou-Miou a Nana Zorin atd. S rukama nad hlavou - skákajíc na slunci.. :) Co mě pobavilo v sobotu byli Precedes s Bárou Basikovou (úplně jsem zapomněl že (ještě) existují.. Vzpoura Bohů +-1. třída na základce :))) Cocote Minute aspol. mi příjde že kopírují Korn a fakt jim nežeru, že jsou "zlí" :)
Dejvické divadlo s Duškem jsem trochu nestihl - s křížkem... během funusu - už mě nepustili dovnitř.
Asi nejneuvěřitelnější bylo, že na celé akci opravdu neprodávali ani kapku alkoholu. Sice si lidi nosili vlatní, ale i tak - apriori se dalo ke všem přistupovat jako k nevykaleným (..no a nebo jsem naivka :))
Vzato kolem a kolem - víkend par-excelance :) Bez učení a spol. (na úkor budoucnosti...) Dokonce můžu zodpovědně říct, že jsem se v sobotu vzbudil brzo ráno a těšil se na další den - což se mi opravdu často nestává. Příjemné...

Kroupy

30-05-05

Juhuuu... megaprůtrž!!! Kroupy na balkóně jak skleněnky. Paráda..! Jen je mi trochu líto auta, ale to teď asi už nemá cenu řešit. HU!? - zrovna mi vlítl led až do pokoje...! Tak ještě chvíli takhle a začnu být nervózní :))

Víkend

29-05-05

*JOKINGLY*
Iron Maiden;) Nooo - tady jsem fakt nebyl - co bych tam asi dělal :)) Bavím se ale tou představou.. ;))

Praha je asi jediné město na zemekouli, které nemá cityring. Sakra - i Moskva má okruh kolem... Všichni jem nadávají, jak je město ucpané, že by se mělo něco postavit a tak...
O to víc mě překvapilo, když se u Lazara objevil link na stránky mamutího projektu - Existují tedy reálné plány něco takového už konečně dostavět... Hurá!

Rozumím, že by člověk neměl krást, nebo moc dlouho někomu něco dlužit a obecně žít ctnostně (whatever it means today..), ale když se dívám na "hon na čarodějnice" (..to bych nikdy nečekal, že tohle spojení vážně použiji..) neplatičů ČT, tak si neodpustím úvahu nad prašteností systému, kdy manipulovaný platí systému za provoz nástroje kterým je průběžně hněten. Geniálně nastavené - bohužel pro nás :(

Mimochodem v Reflexu vyšel rozhovor s Billem Plymptonem. Geniální animátor s geniálním humorem.
Citát: "..Kdyby mi šoupli do filmu mončičáka, skončil by rozjetý náklaďákem na placku..." :)) Poznámky o Pixaru jsou také krása.
Bill Plympton - In Your Face

Jo - tak přesně tolik (i když některé stránky obsahově vydají tak za tři a víc:( ) do sebe hustím.
Je hezké, když člověk čte o tom, že filosofie se od vědy liší právě tím, že není empirická a přitom si vduchu vyrábí statistiku:

1219 stránek "vědění" nebo (heh) "moudra" celkem
~ 13 stránek za hodinu stíhám
do písemky 312 hodin (efektivních řekněme 97,5h - 7,5h/den)

97,5*13 = 1267,5

Takže by to te-o-re-ticky mohlo jít. Jenže přečíst není naučit :(

Oko

25-05-05

Tak abych tu jenom neskuhral...
Nerad bych sice, aby to vypadalo, že jsem opravdu vyšinutý jedním směrem, ale tohleto - Eyes (7.5MB .mov) - dělal.. ehm.. japonec :) Prozměnu.. Bžik. ;)
Eyes - Koichiro Tsujikawa
Tady je ještě rozhovor s autorem Koichiro Tsujikawa (21.8 MB .mov). Hezky mluví o vnímání věcí a žasnutí nad nimi. S titul- kymima-mu ;)

To se skoro dalo čekat. Termín atestů (aka. státnice) z historie před prázdninami je za necelých 14 dní - to se asi nenaučím :( Takže opět budou prázdniny s pocitem, že sem nic neuzavřel, nic neudělal...nic. Jediné co mi zbývá je přinejmenším snaha napsat písemku z filosofie - nejbližší termín 7.6. pak až 21. Do té doby do sebe musím nasát... všechno.. odkudsi...
Zase mám pocit, že mi ta škola spíš žere život než cokoliv jiného. :((

Asi bych se měl naučit "vnímat znamení"... :) Když človek potkává průběžně večer známé, které neviděl už třeba pět let, tak to musí zákonitě skončit ukrutně. Pivo opět na nějakou dobu škrtám. Můžu být rád, že jsem se minulý týden nic nenaučil, protože kdyby, tak bych to byl úspěšně smazal :-/
Souhrn zjištění: sambu (nebo tak něco..) zjevně tančit neumím (ale připisuji to teniskám); v Akropoli nejřív decentně zacinkají, že je konec, než nastoupí "vyhazovači"; v 6 ráno je v Metru víc lidí, než bych čekal (ale žádní revizoři :); hod kabelkou do dálky, výšky a na cíl je po ránu super sport, ale někdo to musí koordinovat (a sbírat); potkat se takhle k ránu s rodiči je děs. Rodinný oběd po takovém potkání taky.

:) Také se vám vstává, když je venku sluníčko, líp? Mě každopádně!
Přeji krásný prosluněný pátek, víkend, týden... všechno! :)) Tradaáá..!

Das Keyboard

20-05-05

Ano - tohle si pořídím těsně před tím, než si nechám implantovat chip do hlavy ;) Nebo možná dřív - a budu s tím machrovat před lidma - až budu mezi nějakými pracovat...hmm.. takže by mě spíš docela bavil notebook s takovouhle klávesnicí.. :))
Das Keyboard
Jen teda 80$...? si dělaj trochu srandu.

Hmm.. doháním co jsem nestihl včera. Kvůli čištění koberců jsem musel odpojit stroj a nakonec jsem radši vypadl do města - trochu bloumat jestli něco o klobouček nezavadí (když už bych se teda měl učit...tak si radši střihnu nějakou "kultůůůru").
Zavadilo bienále mladého umění v Domě u Kamenného zvonu na Staromáku. Hodně zvláštní. Některé věci bych zařadil spíš mezi experimenty z průzkumem (anketa mezi dětmi "co je to rub?", "kdy je něco narubi", "proč se dávají věci na rubi?" apod. (vtipné odpovědi!!) nebo "napište ve skupině, co kdo řekl..."). Jiné bych řekl, že jsou už tak trochu pasé (natáčení klepajícího se pudinku - hezké, uklidňující, ale tak 10let dozadu...) - obecně myslím, že póza, kdy se někam postavila kamera, pustila a umění bylo na světě je tak trochu vyčpchlá.
Za sebe můžu říct, že mě zaujaly bílé plastové kachličky, které byly zespoda natřené žlutou fosforeskující barvou a tak se to kolem nich odráželo na zeď - nenápadné :) a pak ještě překážky do skate-parku postavené podle návrhů architektury nějakého světoznámého ... architekta - jehož jméno jsem samozřejmě neudržel (budeme dělat jako že jeho jméno někoho zajímá?.. asi ne.) A anketa v info-centru, a koberec ze Shiningu a překreslené trailery na horory...aa.. no - čím víc o tom přemýšlím, tím víc mám pocit, že ač jsem ze začátku byl lehce rozladěn, že je to shit, tak to tak úplně shit asi nebyl, protože bych o tom mohl napsat ještě tak deset stránek.
Takže změna - a nakonec vlastně za 40,- polovičního vstupného mohu doporučit, ale chce to mít čas...

I am Triko

20-05-05

Jo - a pak jsem si vlastně ještě pořídil úžasné, sytě žluté triko s potiskem (..po prohlédnutí asi miliardy jiných v Y (: krámech tohle najednou udělalo -cvak- a bylo to jasné.. :) a hecnul se na koncert I AM X :). Menší elektro perverze chlápka ze Sneaker Pimps :) Moc dobré to bylo - lepší než z desky (ze které jsem byl opravdu malinko rozpačitý), jen lidí bylo tak půl roxy. Asi příliš úzký profil..
I AM X

Japonci...co dodat. ;) Interaktivní instalace Khronos Projector, která přehrává video v časo-prostoru podle toho jak moc se tlačí na plátno, je opravdu hezká hračka. Možná nejlíp je to vidět na time-lapse záznamu Tokya, kde se člověk "promáčkne" z rána do večera a zase zpět. Videa to hezky demonstrují. Respekt!
Khronos Projector

Ajajajaj - tohle se mi už dlouho nestalo. Prostě jsem v noci vůbec nenařídil buzení, takže vstávám zvesela o tři hodinky pozdejc... sakra. Jako by nestačilo, že mám obecně blbý pocit, že když spím, nic nedělám. Ještě tohle k tomu.. no - pozitivní je, že alespoň nemám žádné nepřijaté hovory...

Nejhorší je nemít jasný cíl. V tomhle ohledu byl minulý týden báječný - předsevzal jsem si, že dorazím ten přiblblej překlad (jedna z věcí, který se musej pro ukončení FHS UK udělat - ať už je to jakkoliv nepochopitelný nesmysl..) a přestože to byl opruz a stres, tak se při odevzdání dostavil na chvíli pocit, že jsem něco udělal, dokončil...
Zato teď tu už půl týdne posedávám a nevím kde začít, s čím začít, z čeho začít a do kdy bych se to měl naučit. Začínám vymýšlet věci, kterýma bych vyplnil "prázdno". V momentě, kdy k něčemu sednu, tak si uvědomím, že bych se stejně měl spíš učit...a sem zase na začátku.

Chacháá! Carrefrour - Kindervajíčka za 9,90,-! Pastva!
Nosem..?! :)Po přečtení článku v Reflexu se mnohé vysvětluje - zbavit se jich než bude horko a roztečou se. Z průměru zatím vystupuje magická liška-mnich co zavírá a otvírá pusu, když jede (po nekluzké podložce :)

Ano - novinář ze mě nikdy nebude. Už jenom kvůli rychlosti zpracování informace... Takže nyní - týden poté - je ke stažení intervivárium :) s ZenTV (17 MB). Nejšílenější momenty, kdy jim, nebo si navzájem s Edou, skáčeme do řeči jsem se pokusil vystřihnout. Úroveň otázek je úmerná hodině a alkoholu v krvi :) Bordel na pozadí jsou uklízeči. Potom, co jsme skončili "natáčení", nás zastavil nějaký chlápek, že prý co jsme zač?
"Nooo - jako oficiální bloggeři" my na to. Tak nám vysvětlil, že on je "jako oficiální produkční", takže by se třeba momenty, kdy pánové mixovali věci od Disneye, neměly objevit na veřejnosti. Ok ;)
ZenTV interview
Link na soft, kterým mixují VJamm a jejich nikoliv nezajímavý projekt Now The Movie.

A je to - z obrazovky zmizne lehce afektovaná tmavovláska (přítelkyně nějakého hráče..?) a tvarohoidní cheerleaders (že jim to solárko nezaplatili...) Jinak ale jsem nadšen!! Sice se musím uculovat tomu, že poslední troška "intoušství" padla v momentě, kdy jsem, v sobotu, vyrazil k Ondrovi do práce na projekci, ale nakonec to za to stálo. Hokej - lepší model než fotbal. U piva z plechovky, buráků a 2m projekce digitální televize proběhl zápas - pro mne bez větších emocí. Zřejmě jsem prototyp ne-fanouška a dostatečně to neprožívám.. ..prostě jsem hovno fanoušek - a hlavně NEMAM DRES! ;))
Dnes se konalo repete - průběh prakticky tentýž. Jen cesta domů byla možná trochu hlučnější + některé vozy Metra z centra, v zastávce i za jízdy, hopsaly tak 15cm nahoru-dolu, scratchování eskalátoru - taky vtipné.
Dokonce mi nezbylo než se zúčastnit komunikace MISTŘI! - mistři. :) (co člověk tak může udělat, když před ním stopne auto s lidma co tečou z oken a zařvou na něj.. :) Ale jo - ok. Dokonce jsem pak měl poťouchlé nutkání zakřičet do ucha páru co šel předemnou ztichlou boční ulicí dom - něco jako ve Shreckovi :]
Zřejmě si to ale ještě dneska v noci pěkně užiju - díky nonstopu přes ulici. Už pomalu píšu i v rytmu - Češi...Češi.. :)))

Uff - dnes takřka bez přestavky, včera do 4 do rana - už mě to neba. :( Zjistil jsem, že word respektive OpenOffice je pekelný nástroj a že v ňom umim velký prd. Ale jako dobrýýý. Jen třeba jsem si celý život myslel, že nástroj "stylista" má co dočinění se "stylem" jak člověk píše. Trochu jsem se netrefil - no - stane se. ..K se učím no..:) Zvlášť když mi jeho okno pro odrážky, formáty odstavců a buhvíčeho posledních 15 hodin svítilo na obrazovce - a stejně jsem udělal něco špatně páč při "generování obsahu" je tam furt něco navíc... grmf..
Čekám už jenom ranní joke od techniky, třeba že nepůjde elektrika, podělá se disk nebo dojde toner...

Sobota

10-05-05

Bláázinec. Dneska je co - úterý..ok. Příjde mi, že tak sobota / neděle. Je to naprosto jasné - jak furt dřepím u počítače a nic se neděje. Internet mi pozvolna šplouchá na nohy a já nic..
Najednou jsem lehce předávkován kulturou a děním kolem vůbec. A ještě k tomu uchozenýýýý. Dementní Akráč a Vítkov - odevšad je to daleko. Roxy - pěkně na tramvaji.. no ale asi nadávám nepatřičně (spíš ze zlosti a vyčerpání..) První dva dny byly přinejmenším zajímavé - všechno se stihnout určitě nedá. Mrzí mě, že některé věci nejsou dublované. Všechno mít nemůžu - holt...no.... grmf.. Natáčím, fotím - nestíhám zpracovávat (jezdit od Akropole domu..a zpátky..ehm). Do toho překlad, práce, hamburgery, domlouvání předání natočených věcí z Entru a k tomu hromada nových filmů na disku...

Vychytávka noční Prahy: laserový mega-trojúhelník mezi Žižkovským vysíllačem (stále s miminkama:), památníkem Vítkov a věží na Karově mostě (tuším..) - Tlustá zelená čára přes noční nebe odkudsi-kamsi je fakt techno.

Už už to vypadalo opravdu na víkend straveny u klávesnice, když se věci daly do pohybu. Překlad: 1. průchod a opravy - doraženy. Teď už mě čeká jen znovu projití 150ti stran textu, přepsání pasáží, které jsou fakt nečesky, do srozumitelnějšího jazyka, překopat odrážky, naskenovat obrázky, vytisknout, kroužková vazba a do pátku to odevzdat ve škole... není to úplně nereálné..!
Jenže - kde se vzala, tu se vzala takhle pěkná kartička ;)
Enter Multimediale 2(nevím komu děkovat víc - Denise, Edovi nebo Pavlovi..?)
Každopádně to pro mě znamená, že prolezu nejlépe všechno co má enterMultimediale na programu. Počínaje včerejším "koncertem" (no - spíš DJ/VJ performancí) ZEN TV (Matt Black & Juxsta). Takový Solid Steel - bez gramců, ale zato s notebookama, dvdčkama a nekonečnými video i audio loopy - a to tak že všeho. Od posledních klipů z mtv po záběry z Eva tropí hlouposti :)) Dobré to bylo.
Po skončení nějak zrála myšlenka udělat s nimi rozhovor na kameru - jedno pivo se vymýšlely otázky a v polovině druhého jsme se hecli. Pánové si mezitím dali brko, takže to šlo skoro samo... :) Sestřihám, nahodim.

Víkend k ničemu - překlad neubývá.. ALE mezi tím vším mě pobavilo opět animované dílko Dona Hertzfeldta - člověka, který kreslí jako ehm.. no třeba já.., ale animuje jako da bůh, nicméně tedy dost šílený věci :)) Narazil jsem na Ah, L’Amour 11 MB (wmv). Běs! Postavený na klišé od začátku do konce ;))
Ah, L’Amour

hm...

06-05-05

chm.. hm.. hmm.. jestli bude celý víkend tak jako dneska, tak nevim. Probuzení do šera downtempem z rádia - nic moc. Ani se mi nechtělo otevřít oko - ani druhé. Plán žádný. Pětadvacet stránek (oboustranně - fck..) překladu k opravě leží na stole a mám pocit, že se na mě ty písmenka brzo vrhnou, zadupou, sežerou... eeech. :(

3:00 AM - co dodat :) Dorazili jsme na Chodov, kde se "to" mělo odehrávat - hrála kapela Vypsaná fixa - opět - not my cup of tea (nebo jakákoliv jiná anglická fráze vyjadřující to samé) Klasický model rockové (nebo kam bych to tak zařadil) kapely "rebelující" proti systému - "sou tu policajti - musíme to vypnout - no ale ještě jednu zahrajem..." Pche - z nějakýho důůůůvodu mi to připomíná Chumbawambu - stejný teenage pop-kecy. Stejně to úderem desáté vypli.
Ale i tak neskutečný množství lidí skákajících, řvoucích, atd... Slečnám to slušelo - to nemohu říct. (žřejmě žádné filosofky..:) Pivo 15,- Vodka 20,-. Po delší době jsem byl v echt studenstkém a kolejním baru / hospodě / disco - a to rovnou hned ve dvou! Jeden podnik víc "navoněný" druhý s fotbálkem atd. Citrus 20,-. Ráno pravděpodobně umřu....

Docela příjemné info, že Uměleckoprůmyslové museum v Praze protáhlo úterky zdarma i na květen. Dokonce je v tom "zdarma" i přednáška. Výborně! Jen kdyby to tak bylo někde napsáno obřími písmeny aby se to dozvěděli všichni.
Jinak hezká (ale malá a na můj vkus s nepříliš informacemi o vystavovaných kusech - no zřejmě jsem rozmazlený nebo co...) výstava Františka Víznera. Skleněné objekty - nové vypadají jak kdyby vypadly zrovna z renderu nějakého 3D programu, starší jsou někdy dost peklo, ale po chvíli zkoumání si i na nich člověk najde nějaký ten záhyb a "fakt vychytávku". Bonus jsou obkladové kachle použité v Metru ;) Kdo by to byl řekl...
Užitý design v masovém měřítku - klasický artefakt ze školní jídelny: váza (zrovna jedna z těch děsněších věcí, ale barevně se mi sem hodí líp :))
František Vízner

Sonár

05-05-05

Že bych se letos už konečně hecnul.. když už o tom písou i v reflexu..
Sónar
Co jsem viděl záznamy, tak by to mohlo být takové trochu větší a lepší enterMultimediale :) Které se (i přes minimální propagaci) blííížííí!!!

Jaga Jazzist

04-05-05

Musím říct, že koncert se vyvedl velice. Alvik uhmmmmmm....krása (mimochodem mají nový track) - Jaga Jazzist Total-mazec. A jak by před rokem napsala Kománková - "bylo hnusný vedro". Nooo sice bylo, ale tak nejak se s tim dalo počítat a stejně to stálo za to.
Deset hudebníků na pódiu (pro mě nepochopitelné, jak se mohli bez dirigenta sladit...), každý strídavě hrál tak minimálně na tři nástroje - geniální. Zjistil jsem, že mám menší slabost pro xylofon nebo vibraphone nebo jak se tomu vlastně říká (pooing, toiing.. :)) a že pokud člověk chce vypadat jako "seveřan" tak potřebuje minimálně plnovous - flanelová košile je jen bonus :)) Fotky z techna tuná.
Jaga Jazzist

Mimochodem jsem se dozvěděl, že dneska je rektorský den - ok. Alespoň nebudu jak dement stepovat před zavřenou školou :) A taky že prý je majáles. Ač jsem se roky vyhýbal, tak letos zřejmě vyrazím okouknout co se za tím skrývá ve zdejším provedení. Internet se rozchází v datech i programech... jsem zvědavý. Počasí je trochu magor, ale věřím, že se nějak sklidní.

Nevydržel jsem. Krásné počasí atd. mě včera dohnalo, přes veškeré povinnosti, přimontovat přední kolo kola (...), dohustit a vyrazit skrz město do Akropole koupit lístek na dnešní koncert Jaga Jazzist a Alvik - nevím na co se těším víc :)) Jsem zvědavý - hlavně se tam všichni za daného počasí asi udusíme...hmmm..
No - ale cesta byla zábavná. Přistihl jsem se, že totálně ignoruju jednosměrky a lehounce tím rozhazuji protijedoucí auta. Jeden dokonce zastavil a nevěřícně koukal (a něco posunkoval - tseeee... platí lahvemi;) Pak už jsem si dával trochu bacha - a zese - zvonek namajíc - volat na lidi "z prava" taky nepomohlo... Chvíli chodník - chvíli silnice, kde zrovna bylo víc místa a nebyla červená. Prostě biker každým coulem ;) Ale hlavně že mám krásnou červenou vidlici. (ne - ne od krve..)

Už dlouho se mi nestalo abych se vracel domů z pátečního večera za absolutního světla. Svítání beru, ale "za světla" už je lehce na hranici :) Krapet mě to zaskočilo, když jsem se naprosto utahaný vyškrábal po schodech roxy nahoru. Aaaale mělo to své výhody - už sem nemusel řešit noční tramvaj a nějaké přestupování -> denní prázdná (teda až na 3 paní, které jely asi.. nevim.. v sobotu - do továrny? A 2-3 rozmazané slečny:) 8-čka skoro před barák - paráda..!
Sprchu, zatemnit a spát. Jen kdyby tak šli vypnout ti ptáci venku...
Zvláštní - člověk je polohluchý z hudby, ale tyhle frekvence se nějakým záhadným způsobem do mozku dostanou...