LOL - Dan Sklenář nafotil Františka Fuku a ZX Spectrum (..a to je důležitý) Fotky jsou k nahlednutí na Flickru. Vzpomínám si, jak mě strasně nebavily textovky of Fuxoftu nicméně respekt před panem Fukou, který se navždy vryl do hlav (asi spíš) kluků od gumáků, didaktiků etc. Podotýkám že JÁ měl ZX Spectrum+ (!) a jen tak mimochodem doufám, že tomu, co ho ukradl spolu s kazetama, ze sklepa upadne (hlavně, že vzal i joystick, ale interface už ne.. debil :- )František Fuka drží ZX Spectrum (gumáka)Při ohlédnutí zpět mi příjde, že dřívější hry, narozdíl od dnešního hyperrealismu, vysloveně nutily (ač se tvrdil opak) děti k aktivaci představivosti. Ostatně, vsugerovat si, že těch pár pixelů měnících barvu je Bruce Lee a šum na pozadí zahrada kdesi v Japonsku, je docela výkon :-) Notabene se do toho vžít. I když to bylo ještě relativně konkrétní ztvárnění. Našly by se mnohem surreálnější příklady (1, 2).

Nechci být úplně škodolibý.. ALE! hehehe... Něco to vypovídá, když mlátí "politiky" na ulici. Je pravda, že v našich zeměpisných šířkách se atentáty moc neaplikují, ale mnohdy by to bylo rychlé a bezbolestné (jak pro koho..) řešení. Jen ten bordel potom si nechci představit. Další vývoj komunistů v čechách?Co mě ale naprosto krká je, že parlament řeší zmlácení nějakého zasraného typa s fotbalovým účesem. Denně je zmlácených x lidí a nikoho to nezajímá. Je zvláštní, že když někdo (chrchly.. např. Kavan.. kašl kašl..) řídí vykalenej, tak se žádné rezoluce ve sněmovně neodsouhlasují.
Doufám, že policie bude "konat" a nikoho nikdy nenajde. Jdu psát transparent na první máj :)))

Tak já nevím - mám to kolo sundat ze skříně, otřít z něj prach a našroubovat přední, nebo né? Chmmm.. ch.. chmm... to bych na něm pak mohl / musel někam jet. Ale zase bude zabírat místo v hale... Na druhou stranu má tu pěknou červenou vydlici (kvůli které jsem si ho ostatně vybral :) a ta na skříni příliš nevyniká. Chmm... Že bych se zařadil mezi davy lidí co jezdí po Letné a ve Stromovce - Mám pocit, že letos už někoho na inlinech sejmout zákonnitě musím. Neúmyslně - samozřejmě.
No - tímhle updatem svět asi nespasím... :)

Jak ten fotbal nemusím a orgasmické reklamy na colu mě neuvádějí ve vůbec nic - (resp. jediné co ve mě utkvělo je pocit, že kdybych náhodou vylezl na Mount Everest, tak si tam koupím vpohodě láhev pití (a připojím se bezdrátově na Internet..:)) - tak mě reklama na coca-colu s kaktusem a balónkem (1 MiB .wmv) výjimečně pobavila. Když jsem jí viděl poprvé, úplně se mi zatajil dech ;) O tom je animace - ukazuje věci které co normálně prostě nejdou. Mozeček se příčí a to je fajn.Coca Cola reklama s balónkem co obejme kaktus - nebo naopak :)

Datatransfer 2006Tak, že by konečně došlo k tomu co tu s mírným chaosem anoncuji a postupně odvolávám už pomalu čtvrt roku? Onedotzero bude v rámci Datatransferu v Arše od 11. do 14. 5. 2006. Pomalu mám strach to napsat "nahlas" :) Takže pokud se to opět změní můžete si tu klidně vostře zanadávat.
...a stejně mi ta navigace na tom webu příjde zvláštní....

No tak to čumim. Fialové plakáty co byly všude po měste a podle užitého jazyka (mocipán, požadujeme, etc.) jsem sázel na antiglobalisty (s přístupem k dobré tiskárně..:) případně nějak hodně zakuklenou kampaň Strany Zelených, se ukázaly být kampaň Unie Svobody. Cužetve!? Jakooo - respekt za provedení - doména s koncovkou .US bez záznamů o tom, kdo jí registroval, barva, která na ulici do očí bije a houževnatost při posterování. Výtečný koncept - to tu ještě, v politice, nebylo. Krásně se ukazuje, že předvolební kampaň je srovnatelná s uvedením značky na trh. Nicméně se tím Unie Svobody šoupla kamsi (hodně) doleva - ne? Je jasné, že loví dušičky, kde se dá a v tomto "segmentu voličů" se najde určitě dost takových, kteří levným heslům, a naoko progresivitě, podlehnou. Kdyby tam nebyla garnitura Němec a spol., tak by jim to člověk třeba i mohl slupnout... takhle jsem spíš zvědavý na kolik procent se vytáhnou. Já tipuji 2-3 a aspoň je to nebude stát takový balík peněz jako ostatní strany, páč kdo šetří má za tři (zvlášť když se nedostane na čtyři roky ke korýtku..)It’s Legal to be US - LOL

Bulva Fabula

21-04-06

Je fajn, že se něco děje. I když on the fly generovaná geometrie z Pure Data a MAX/MSP má své kouzlo a určitě k VJingu patří, tak midicontroller a video loopy také. Nicméně bych považoval za přinejmenším solidní opravdu smyčky "mixovat" a ne jenom prolínat dlouhé předpřipravené sekvence. Je pravda, že středeční Bulva Fabula byl downtempo večírek (pro nadšence...) ale i tak musím říct, že videa dost nuda. Nekonečné mraky, moře, pole, slunce, mandaly, mraky, les, mraky - sem tam nějaké proužky. Eh.. Alespoň, že nebyla vidět žádná komprese materiálu.
V první části (Clad & Blue) byla vidět snaha o improvizaci - DJ i VJ mixovali a v závěru to i gradovalo.
Druhá - část (000333 & Embryo) mi přišla už hodně prefabrikovaná a nejvtipnější okamžik na plátně byl Ladislav Pešek podložený citerou (nějaký track od Cornershop... tuším?). Z poklimbávání v sofa mě vytrhl až "guest star" Zdeněk Blína z -123min. Jak ho nemusím, tak to co odvedl bylo exkluzívní, ultraprofi! Jestli někdo ten večer zvládal svůj "nástroj", tak to byl on. Dokonce potlačil i obligátní "dikymoc" a "padada - mamvasradlidičky" :-) Čož mě neskonale těšilo :)))
No - s VJ akcema se teď nějak roztrhl pytel, tak uvidíme co přinese květen - já doufám, že něco výrazného. Třeba 7.5. v Akropoli :)Bulva Fabula - Roxy, Pešek, Blína

Solidní jízda... někdy stačí k rozaktivnění málo - Freeland a sluníčko. Dveře na balkón otevřené - auta hučí, stroj hučí. Stoj mě brzdí. Auta jedou. Já....

Ich bin X - Die AlternativePěkný závěr dnešního hudebního "od zdi ke zdi". Celý den se bavím Goldie Lookin’ Chain - Your Mother’s Got a Penis (a vůbec celými Goldie Lookin’ Chain...pěkná ptákovina ale super věci na pozadí :) a pak najednou nové album I AM X. Už mi to nepříjde jako taková hudební perverze jako první album. Možná si za ten rok a něco už všichni pomalu zvykli na tenhle "Elektromarsch". No - zní harmoničtěji, možná je temnější ale řádně slizké - každopádně z toho ten sklep s X-kem na zdi přímo cítím.. Už se těším na koncert 29.4. (who needs, ten samý den, Dresden Dolls za 600,- v Abatonu..) I když tentokrát asi bez publika na pódiu :( I když..
Tak - v duchu předposledniho tracku - After Every Update I Die.. jdu spát.

Některé věci by se měly křičet (do Internetu) hodně nahlas. Třeba to jak paní překladatelka Michaela Šmejkalová zmršila knížku básniček Tima Burtona - The Melancholy Death of Oyster Boy (kupodivu - tenhle web uz jede snad sto let..)
Tvrdím, že když se dělá překlad, měl by překladatel znát miminálně reálie resp. (emoční) pozadí ze kterého překládaný text vyšel. Nebo být alespoň podobného ražení ;-] V případě Burtona možná nestačilo shlédnout Karlíka a továrnu na čokoládu nebo Beetlejuice...
Tady je moc pěkná diskuze k podobnému povzdychnutí.

Hřebíček
Chlapeček Hřebíček
zdobil umělý stromeček
Dílko vážně hrozivé
bylo snad slepým stvořené.

The Boy with Nails in His Eyes
The Boy with Nails in his Eyes
put up his aluminium tree.
It looked pretty strange
because he couldn’t really see.

V originále morbidní a cynické - v překladu debilní. Už jen spojení "Chlapeček Hřebíček" - HŘEBÍČEK to je přece najaké koření, ne? :) skoro stejně "romantické" jak Koriandr a Rozmarýn..
Překlad Brie Boy snad radši k dobru nedávám a zůstávám u originálu. Navrhuji spojit síly - udělat pořádný překlad (po netu jich je..) a vydat to natruc znova.

Někdy se to tak nějak vyvrbí :) Od středy jsem se prakticky "kulturně" nezastavil. Nutno teda dodat, že úroveň "kulturnosti" byla klesající - vrcholící (jestli při klesání něco takové je možné) večerem s Final Destination 2 (hodnotný film, lek jsem se jednou - zřejmě otupěn únavou). Tak popořadě:supernova (geometric abstraction reconsidered) Supernova - nový pohled na geometrickou abstrakci. Není sice úplně nový a v momentech sjíždí k poněkud retru, ale výborně koncipovaná výstava člověka postupně pohltí se vším všudy. Ze začátku se zdá, že půjde jenom o narýsované monumentální akrylové obrazce, ale pak člověk narazí na projekce, klikací flashoviny (kvalita nic moc, ale ta struktura za tím je dost velká), experimenty s materiály (reflexní fólie na aktovky) a férové pohrávání si s návštěvníkem výstavy dokola rozestavenými LCDčky. Vrchol IMO 5 min. záběr na systém provázků na kladkách ze kterých závěrem vznikne v prostoru židle - sem čuměl. Pán co to hlídá se naopak smál pod vousy (parchant:)
Do 30.4.2006 v Domě u Zlatého prstenu - mohu maximálně doporučit! (pokud je člověk trochu formalista... ...nebo grafik.. čož výjde skoro nastejno :-/

Po vizuální abstrakci jsem se hecnul na prozatimní vyvrcholení festivalu Stimul - prozměnu zvuková abstrakce. A prozměnu opět lidé odcházeli, ale tentokrát to nevadilo - Archa byla i tak narvaná. Hodit tam ten večer granát, tak Praha příjde o 90% (pseudo) intelektuálů a hudebních elitářů ;) Začátek jsem opět nestihl. Kora et le mechanix - dva páni a jejich notebooky mne příliš nepřesvědčili, stejně jako "hlavní hvězda" Christian Fennesz (nudáa.. jak hudebně tak co do projekce). O poznání zajímavější byl Philip Jeck, který 1. hrál na přenosné kufrové gramce (a nějaké krabičky :) 2. vypadal tak na 60. a měl i příjemnou projekci - i když byla nějak rychlejší než on :) Může se stát.. Bohužel - díky skluzu programu a faktu, že večer byl v ambientním duchu - jsem už v hledišti poklimbával. Myslím, že jsem nebyl sám. I když člověk co seděl vedle mě, jak když spolkne pravítko, po skončení jen vydechl "Virtuózní...." :-) No - já si beru příště kartáček sebou :)
Mateřídouška na festivalu Stimul Nejsilnějším zážitkem tak zůstává projekt Mateřídouška. Silný vizuální koncept, který staví na uslintaných vzpomínkách a obrazech z dětství. Zpěvačka v masce kočky-princezny doplňuje přes ní běžící projekci. Hudebně opět kdesi v ambientu, ale tentokrát s gradací, která nenechá představení zapadnout (do propadliště mozku :))
Jedinou výhradu bych měl k technickému provedení některých momentů v projekci. Když se mění pořadí objektů, tak prostě přebliknou - mě to rušilo. Ale já jsem co se tohodle týče pošahaný a možná to byl i záměr... Každopádně by mohli spíš vydat dvd, než cd :) Zajímavého materiálu mají spoustu.

Selfmade triko :) No a páteční Vibrations snad nemá cenu ani moc rozpitvávat. Velkolepá akce :p Vizuálně -mňam-. Absolutně nabrandované. Nedělám si iluze, že hostesky měli Vodafone i kalhotky.
Bohužel, hlavní důvod mé návštěvy, Bauchklang, z nějakého důvodu nedorazili :(( High Contrast byl, řekněme, standardní. Scratch Perverts stačili během hustého vystoupení vypít láhev Jacka Danielse a nějaké plechovky Plzně. I tak to byl hodně velký mazec - mimo jiné kvůli výtečnému MC. A pak už jenom Kaplick se svým kámošem - do šesti ráno. Do extrému. Čím dál tím lepší! Kristýna odprezentovala opět nového přítele - čím dál tím horší.. :)
Chillout byl po delší době výtečný! - Dostatečně rozlehlý a útulně zařízený s příjemnou hudbou na pohupování-se s lahví sektu v ruce (dix Patawa ;-) a šmírování co má kdo na triku za barvy a obrázky kvůli inspiraci.

A kdo dočetl až sem, tak pro toho je tu skoro velikonoční bunny mandala (650 KiB - 2352x2352 pixelů) :-)))

Tak jsem prozměnu dostal pokutu. Za parkování v zákazu stání. Chápu, že když tam ta značka je a je na ní, že od 7h do 14h se budou cídit ulice, tak by tam člověk neměl parkovat. OK beru. Kolem jedné odtáhl poslední čistič, tak jsem si to auto šoupl zpět na místo.. a jen tak koutkem oka sleduju, jestli se třeba něco nestane (přeci jen do dvou zbývá něco kolem hodiny..). Ulice se začne zlehka zaplňovat dalšími auty. Najednou koukám - policajti a odtahovka. Vyběhnu k nim, že "cože?!" a oni ukazují na značku, na 14tku a že prý to je složité mytí a mám být rád, že mi to neodtáhli. A že ještě přijede malej a velkej "kombajn" na mytí. OK (sic nerad) souhlasím - moje blbost, ta značka tam byla a je - a já sem se na ní programově vyprdnul. Nicméně místo "kombajnů" přijelo postupně jen asi deset odtahových vozů a odtáhli ta auta, která se v ulici pod dojmem, že je již uklizeno, usídlila. V 13:52 odtahovali poslední auto. Čistící vůz do 14h žádný nedorazil a pochybuji, že kdy nějaký dorazit měl.
NEHORÁZNOST NEJVĚTŠÍHO KALIBRU - BUZERACE OBČANŮ! Já své daně platím (i když toho letos moc nebylo..) nikoliv za to, aby si ze mě stát dělal prdel. Fuck Policie ČR, fuck radnice Prahy 6, fuck Magistrát hlavního města Prahy!

Mám dojem, že poslední dobou vyzobávám výhradně akce, ze kterých půlka lidí odejde ještě před koncem :-/ Ve čtvrtek byla v NoDu Ciant Evolution Night - večer s experimentální elektronikou. Je fakt, že to asi nebyl každého šálek čaje, ale tak mám net - vím do čehu jdu :) V krátkosti: Guy van Belle - člověk generující quadrofonní zvuky pomocí jakýchsi blikátek a světelných senzorů. (přemýšlel jsem, jestli ho mám vyfotit z blesekm..) Zajímavá technologie - poněkud nezvládnut(eln)á.. Slávo Krekovič stavěl s laptopem obří ruchové zdi. Mám pocit, že některé frekvence buď nebraly moje uši, nebo bedny v NoDu (možná ale, že je vůbec nepouštěl :). A závěrem zahrál Michal Mariánek s vizuální podporou Tomáše Hrůzy. Jednoznačně nejkonvenčnější produkce večera, ale zase naprosto zvládnutá.
Trochu nevím kam to celé zařadit, ale myslím, že se večer vydařil. Je fakt, že přeci jen od hudby (trapně..) očekávám jakousi melodii potažmo rytmus, ale na druhou stranu vývoj jde kupředu a fashionpunkové kytarové úderky a konfekční jazzová tria toho moc nového, co do struktury zvuku, nepřinesou.
Michal Mariánek - Ciant Evolution Night
Big respekt Edovi (který stále ještě nemá web, ale už umí html :)) za organizaci!

To máme ale pekný den.. Všichni vypadli, v bytě ticho a klid (teda až na hučení větráku ve stroji). Původně jsem měl být v Innsbrucku na Zuzčiný promoci, ale díky pánům spolujezdcům, kteří budťo na poslední chvíli onemocněli, nebo jsou lemry (koukám tvým směrem Waltře!) se Reise nach Österreich nekoná :-( Na druhou stranu - alespoň si tedy můžu užít Prague Free Fashion Weekend. Mumraj jak na bazaru. Stovky krásných věcí - bohužel z 95% na ženský. O pěkné, alespoň, triko nebo "doplněk" pro chlapy jsem zatím nezavadil - pokud tedy nechci standart s natištěným agresivním "urban" designem nebo infantilní graffiti style.

Před cca. 14ti dny jsem konečně vzal 56.6 modem (resp. mobil s gprs) a zahodil ho hooo.. ..ooodně daleko. On se sice možná bude někdy hodit, ale teď zrovna ne. Konečně normální připojení ADSL. Limit žádný, žádné FUP - pohoda. Skok z max. 5 Kb/s na 120 Kb/s je mazec! Konečně dává Internet zase smysl: Flashové weby nejsou až zas tak nudně-zdlouhavé. :) Žádné čekání na stažení pármegové mp3ky. Album přes noc? Tss.. Za deset minut je na disku! LOST TVripy? Jedině DVD! :-) Noo a mimochodem i ta práce jde trochu svižněji - odesílání návrhů (a změn..) už není tortůra.
Před spaním na mě ze tmy vesele poblikávají hypnotizující zelené diodky routeru a já s klidem v duší jdu Sandmanovi vstříc, protože vím, že data tečou...
Jen musím někde koupit větší disk, nebo nový balík dvdček..

Tak - konec aprílových blbostí. Jsem docela rád, že to proběhlo přes víkend. Je fakt, že když mi v sobotu ráno zvonil telefon, tam spolužačka (zjevně v mánii) a že prý se plánuje "školní" návštěva Matějské pouti - tak mi to přišlo, jako nějaký bullshit. Až věta: "Reflektuješ o čem se bavíme?" mne definitivně probrala a utvdila v tom, že po této škole k psychologovi budem muset chodit všichni... Nicméně - Matějskou jsem nestihl (když jsem dorazil, tak naše "skupinka" zrovna vycházela). Stejně s přestávkami pršelo a horská dráha byla prý pomalá. Za ušetřených 25,- jsem dal první jarní pivo na letné. Tak mám splněno a už se začínám těšit na léto.. (nebo si to alespoň namlouvám)
Ve snaze dostat ten jarní "feeling" jsem dal i "první jarní zmrzku u MCD" - byla dobrá - jaro nic :-/ Tak nevím čím to. Poslední dobou mám dojem že floatuju ve vzducho-aktivito-pocito-horizonto-východisko-prázdnu. Možná potěší nové album Zero 7 - The Garden. Mohlo by.. ale jsem - asi jarně - skeptický :-| Zero 7 - The Garden

Finito

01-04-06

Ehm.. tak jsem dodělal školu, odstěhoval se do vlastního bytu a přibral deset kilo.