Mňo.. musím říct, že čtvrtek byl po delší době den naprosté neschopnosti a nechuti něco dělat. Možná, ale jenom možná ;)) za to může smšť na recepci hotelu Balkán. Možná hlavně Honza a frekvence panáků..:)
Hotel Balkán je takový jak se jmenuje - naproti přes ulici je herna Černá Díra a vedle ní Erotic City megastore. Slečny si člověk může objednat na recepci. Hvezdičky prý 3 ale 4. patro má prý (už) 4. (a druhé 2... a sklep.. -1.. asi)
Asi bych se tam v životě nepodíval kdyby spolužačka Lucie nedělala na recepci a nebyl to její poslední den v tomhle etablismentu. Nakonec se to celé zvrtlo do kreslení po sobě propiskou. Kreativita opilců nezná konce... (od nápisů k obrázkům...piškvorky se ale myslím nehrály..) Osobně můžu být rád, že jsem skončil jen s nápisem "balkan forever" přes celou paži a že to šlo docela dobře dolů. Každopádně slušný reset uprostřed týdne.

Doufám, že bude pěkné počasí!!! Dneska večer teda být ještě nemusí, ale pak by chvíli mohlo ;-)
Plán je jasný - dneska obligátní Breaksome s Future Funk Squad v Roxy. Sobotní refresh a odpoledne červené víno zřejmě na Kampě nebo na zahrádce na letné. Neděle sledování každoročních demonstrací komoušů, nácků a anarchistů.
Hmm... vysloveně "plán" :)

Je libo kognitivní masakr? Jak přežít posledních pár hodin pracovního týdne (ale i jiných...)? Google mozaikou!
Montage-agoogle
Líbí se mi přesně takovéhle propojení technologií. Tak nějak by to myslím mělo vypadat. Nabízí se jenom otázka jestli to spadá ještě do "nových médií" nebo už někam dál...

Ajaj... zřejmě už totálně degeneruji. Přistihl jsem se jak při moření se s šířkami, okraji a mezerami na webu cpu do kalkulačky 600 + 8.. a pak si to ještě nahlas zopakuji: "608 uhmm ok".
Napříště si pořídím alespoň pěkné barevné počítadlo s korálky a budu ho mít postavené vedle monitoru.
Děs - běs..

Musim řict, že mě včera samotného docela překvapilo kolik lidí do roxy dorazilo - vzhledem k tomu, že Papaya Paranoia měla před týdnem na tom samém místě placený koncert.. Včera ovšem v rámci free mondays - for free ;) Se vším všudy - i třemi přídavky :)
Slečna s mikrofonem v kimonu dávající si ty nejmonumentálnější pózy a druhá za notebookem a basskytarou v ruce - HODNĚ HUTNÁ basa. Huuu... dj šmudlající desky v některých momentech snad i nosem.. :) Totální nářez zase trochu jinak - hlavně opět mohu jen dodat, že japonci resp. v tomhle případě japonky, jsou opravdu ujetý.
Moje zaškatulkování: jap-speed-bass-tek-punk :) Slušně mi to propláchlo ucho. A dav lidí skandující: I Like Sushi! I Like Sushi! mě příjemně pobavil.
Papaya Paranoia

Národ

25-04-05

Nevím jak moc má cenu se rozepisovat o pátečním YP meetingu. Kalba pro mě na dost neuveřitelném místě :)) Malovaní andelíčkové u stropu.. masakr :) Hudba. Trochu tanec. Masáž... Masáž!!! Na prstíkách slečny Renaty (tuším..) brouzdajících mi po zádech bych se mohl stát klidně závislým...
Snad jen, že jsem narazil na problém: tequilla přestala fungovat :( Zaručený recept jak se zmatlat a najednou nic. Resp. asi jo, ale s jiným pocitem. Chm.. Že by se vytvářela nějaká "tolerance"..? ;-)
Na druhou stranu mi ráno bylo dobře. Procházka skrz náměstí kolem kašny s želvama a oběd (kde se slečna sekla tak o 50,- při účtování) byl už jen takový milý bonus.
Pak už jen překvapivé zjištění, že v Olomouci stále ještě žije asi třetina naší rodiny. (sem myslel, že buď umřeli, nebo se odstěhovali..) A cesta dom. Doma přejedení jahodama a vanilkovým pudinkem. A konec.

Zradaaa!

21-04-05

No tohleto teda.. :( Slunce svítí jako..prase..? :) ale pomalu je zase mráz. Už jsem si začal zvykat na poletování venku jen v mikině / triku a teď zas nic.. chm..
Koukám tady skrz okno na včelku jak se snaží dostat eeee.. skrz okno (to je slovní zásoba - co? :)) Nicméně (skrz okno...;) to asi nepujde.. a v přestávkách se ohřívá na zdi (čož asi taky moc nefunguje páč se hřeje na můj vkus už nějak moc dlouho. Mám strach, že se za chvíli odloupne od omítky, spadne na zem a rozlomí).
Z toho by se dalo při troše dobré vůle udělat i nějaké ponaučení Halina Pawlovská style.. nebo prostě: kdo se moc snaží - špatně skončí (když je zrovna venku kosa). Nebo tak něco.
Ostatně co to tak asi může být za charakter včely, která se už teď snaží sbírat pyl. Vetřít se do přízně královny? Taková aktivka.. tststs.. bzbzbz.

Šmarjah - kam sem se to dostal?! :) Ende, Schluß, finito, game over.

A já furt koho mi připomíná! Teď je to naprosto jasný - toho hajzla z hvězných válek.
Mimochodem vidím tu "jasnou souvislost": papež z Polska umírá, když jde do kina film o Hitlerovi (s velkym? s malym? proste jméno...), zvolí ex-nácka němce za novýho papeže s nepřehlédnutelnou podobností k imperátorovi ze Star Wars, pár týdnů před premiérou nového dílu... Jak průhledné.. :)))))
StarWars Pope XVI.

Reklama na Centrum už byla asi nalinkovaná všude kde to jen šlo - tak si ji taky "linknu" :) Baví mě. Sice feministky a "blondýny" asi už brousí nože... ale co. Ty co brousí ať si - a ty co ne jedině dobře ;-)
Reklama - Centrum 5 MB
Drtí mě slečna dávající dohromady skartovaný dokument "To teď má bejt..jednodužší?" :)))

Gympl

19-04-05

Včera se můj...eee... mámy-bratrence-syn-z-prvního manželství...tedy "vlastník" dostal na gymnázium. Gratulace - při dnešním systému přijímaček má pokoj ;-) A hlavně neví co ho čeká :) Muheheheheh eh... heh.. kuck..chropt... 4 roky se gradující klaba. No - i když možná v prváku jsou všichni ještě "slušní"..:)

Přes veškeré zádrhely jsem se (asi o 4hodiny pozdeji než jsem původně chtěl..:) v pátek vypravil do Kroměříže. Původně to měla být kombinace Kroměříž (kalba) - Opava (návštěva téhle šílenosti:))) - nikoliv moje myšlenka nýbrž spolužáků, kteří o tom chěli napsat reportáž...), ale páč sem blbej a při koukání na mapu moc odzoomoval a zdálo se mi to blíž než to doopravdy je... a vstávat v sobotu kolem osmé by mě asi zabilo - se akce Opava nekonala. Hlavně si pořád ještě nejsem jistý jestli to stejně nemělo být v Opavě kdesi na Slovensku...
Ono je to stejně fuk - protože po lehce víno-frisco-pivo-tequilla-vodka (ano - čuně..:-/ ) večeru byla sobota strávená milým plácáním se od ničeho k ničemu asi tak to jediné co šlo ;)
Večer jsem vyrazil od Gyda (ještě jednou děkuji za luxusní ubytování!) domů a musím říct, že jsem mírně přestřelil. Za Brnem u McD se ve mě probudil pud sebezáchovy a na čtvrt hodiny jsem padl do komatu - docela to pomohlo.

Sice kopu děti do hlaviček, ale jsem čím dál tím víc zodpovědný... ehm ;)

Plán práce v neděli odpoledne le-hou-lin-ce narušila tahle moje oblíbená filmová ptákovina. Člověk jde náhodou kolem puštěné tv a je to...
Původně jsem chtěl zůstat jen na oblíbené scény jako sbor mexičanů na pláži zpívající takové to "hááálelůůjah" místo "kukurukukůůů", potoky krve stékající ze schodů aztécké pyramidy, vynechávání písmene R v dialogu, když přestane fungovat na psacím stroji a scény, kdy spisovatel v románu ničí svého hrdinu :)
Heh - napsané to je slátanina, ale odpovídá to tomu filmu :) Stejně si myslím, že je nedoceněný. Prolínání "reálné" a fantasijní části mě baví. Člověk musí aspoň trochu dávat pozor...

Výjdu ven a běhěm cca. deseti minut chůze na ulici jsem dal (sic nechtěně) kolínko postupně dvěma malým dětěm přímo do hlavičky.. Tak nevím... se motaj no. Ale stejně si pripadám děsne. ;)

Mám za sebou další úspěšnou "operaci" větráčku na grafické kartě. Nějak je "hlučnější" - někdy až dost nesnesitelně a dneska ráno byl zas jeden z těch blbých dnů, kdy byl stroj hlučnější než celý lab ve škole. Nepomohlo poklepávání na kastli, šťouchnutí ani naštvané praštění do počítače a nadávky v duchu.. :(
Takže opět - rozebrat počítač, vyndat kartu, odšroubovat větráček... A něco s tím udělat. Tentokrát už bez větších servítek - šroubovák v ruce a rozloupnul jsem ten fckin’ větráček a nakydal do něj vazelínu. Jak sofistikované řešení :)) Ale zdá se že po promazání vcelku drhne méně. Nicméně už se opravdu těším až týhle kraksně dám spíš poslední pomazání :) a poletí... Ještě se mi teda povedlo lehce na-od-lomit konektor klávesnice, když mi šikmo na hraně postavený počítač spadl... Nemechanik každým coulem.

No - ale teď hurá do práce - než se zase něco po....

Tak a je asi rozhodnuto - téma trika a podobné až do vánoc :)))
Totiž - co při zkoušení oblečení s těmi věcmi, které si člověk zkusí, ale stejně neveme? U kalhot to je jednoduchý, přes ramínko nebo složit a šup s tím zpět na stojan. U čehokoliv jiného se to mírně komplikuje. Nejsem dost drsný na to, abych to nechal v kabince prostě ležet - ať si s tím slečny prodavačky poradí. Přinést jim to na pult jako chumel věcí, s tím, že si to má složit, ale že to nechci, mi taky úplně nesedí (ale většinou to tak končí..:). No - stejne se snažím to nějak složit alespoň přibližně do původního tvaru...(počítá se ještě snaha?) Asi jsem ale nižsí stupeň vývoje, protože ke složení trika potřebuji alespoň stůl nebo něco na co si to položím. Narozdíl od prodavaček, které to zvládají jaksi ve vzduchu a ještě během nanosekundy...
Možná (!!) ale natrénuji tenhle hmat (trik?) na skládání trika - a všichni budou jen čumět.
Složení trika 1.9 MB

Tématicky podobné.. sem si opět lehounce ulítl na tom jak to je hezky vymyšlený logo, jen trochu non-international s tou hříčkou. :(
The Trick Brothers :)
btw jestli tohle je webová prezentace studia bratři v triku, tak potěž..

MK Dance

11-04-05

Pfffindělí a vůbec nic se mi nechce. Málem jsem se ani nedovykopal z postele - no - nakonec mi stejně nic jiného nezbylo sic prozměnu místo zbíječkování u sousedů brousí parkety - taky super zvuk... hhhhrurummmm m mm m m.... Extra budíček.

Víkend více méně pracovní :( V pátek světlá chvilka v Divadle Járy Cimrmana na představení scénického tance skupiny MK Dance. Pominu-li, že se to opět velmi povedlo, tak největší vychytávka byla asi ta, že jsem koupil nejposlednější lístek do absolutně vyprodaného divadla. Za zlomek peněz a že prý na nějakou židli, co je přistavená - hmm.. přistavená možná byla, ale taky byla tma a volné "regular" místo po člověku který asi nedorazil bylo vidět a bylo moje - cha! :))

Trika

11-04-05

Opět jsem si dal trip po obchodech. A opět mě místo hledání čehokoliv jiného (co bych třeba fakt potřeboval..) bavilo se brobírat tričkama.
Některá jsou úplně super! Ale co se dá dělat - trika jsou z 90% pop. Chvíli jsou krásná, úžasná, originální a pak najednou splasknou. Stanou se z nich obyčejná trička na doma, na ven, na chatu... nic extra prostě.
Chudinky :))) By se měl zařídit třeba hřbitov pro trika která nikdo nechce. Nebo že by je někdo nosil aby si nepřipadala tak bezvýznamná a bez smyslu bytí...

Resolume 2.2

09-04-05

:) Jsou programy, které člověk používá, nějak se v nich orientuje a dokonce někdy i nějaký ten produkt z něj vypadne. Pak jsou tu hry a potom ještě věci, kde by člověk jako ráááád, ale zasekne se na tom co by s tím všechno šlo dalo dělat, kdyby uměl všechny shortcuty...
U mě je to klasicky VJ soft Resolume. Nová verze - nové nastavení výstupu, nově přeházené klávesy, trochu překopané prostředí (s růžovou linkou... :) Z některých věcí jsem jelen.
Resolume 2.2

Huuuuh... někdy si říkám, jak je stěstí, že jsem se k některé hudbě nedostal v 17ti když vyšla. Kdyby jo - asi bych skončil někde s jehlou v ruce :- nebo v blázinci :)
Stíny lezou po zdech. Fakt psycho. Alespoň tak mi tahle deska příjde. Ale super... jen jsem to úúúplně nečekal - mňo. Tak alespoň se to hodí k tomu venkovnímu divno-šedu.

Čmárání

07-04-05

Heh - na včerejší přednášce jsem se opět přistihl, že je ve mě opravdu hluboce zakořeněné nutkání čmárnout slečně co sedí předemnou po krku propiskou. Asi relikt z gymplu - kde jsem ten krk měl počmáraný tedy já - od slečny za mnou (ehm..) Držím se - ale fakt to svádí :))
Taky mě dostává, jak některé věci přežívají i na vysokoškolsém levelu - konkrétně psaníčka resp.: dvě holky sedí vedle sebe na přednášce a vedou dialog přes papír před nimi.
Zřejmě na to mají ženský nějaký gen nebo co, protože když mi onehdá spolužačka šoupla papír s dotazem ohledně plánování nějaké hospody, nešlo nic - ani se soustředit na přednášku, ani na kloudné plánování - natož pak, abych to shrnul v jedné větě.

Jako pravděpodobně doživotní konzument televizí jako MTV, Viva nebo VH-1 (prostě čehokoliv, kde běhají klipy atp.) mě nemohlo minout divadlo kolem Jackskona. Divadlo v pravém slova smyslu, protože jak není povolený přenos ze soudní síně, tak televizní stanice postavily kopii opodál a celý průběh procesu tam hrají s herci a michaelovým dvojníkem. Jestli z toho děti, které hrají svědky a vyprávějí kam všude jim kdo šahal, mají či budou mít trauma po zbytek života nechť posoudí někdo kompetentnější :)
Stejně je to celé dělané jak pro dementy: záběr do soudní síně (šíleně nasvícené mimochodem..) - někdo něco řekne, střih na moderátorku venku, která to okomentuje slovy "ten a ten řekl to a to - myslel tím že něco..bla bla..). Mateřská škola. Zprostředkovaně se dozvídáme zprostředkované... mediální křeč.

Nic proti zviřátkům - dokud po mě neslintají a vysloveně nesmrdí - a pokud to není holub a taky pokud si zrovna neužívá svou svatební noc (den, čtvrthodinku.. - vím já) u mě na parapetu nebo balkónu.
Letos jsou nějak všude a už mě nebaví je odhánět. Hlavně přestali reagovat na pouhé překlopení žaluzií a pomalu ignorují i bušení do okna :( grr.. Si asi koupím orla nebo tak něco..

V kině jsem už nebyl skoro ani nepamatuji. Asi mě do něj přímo nic vysloveně netáhlo.. Ovšem v posledních pár dnech jsem to lehce vykompenzoval.
Nejdřív přehlídkou nekomerčních hraných filmů Vysněná zem a pak včerejší noční projekce v rámci Febio Festu.
No - nekomerční filmy byly hardcore - prostě natočené na domací videokameru a sestřihané v Premiere. Asi nejvíc mě pobavil film "Větvičky" o partičce lidí v lese. Dialogy byly převzaté z diskuzních fór a opravdu to stálo za to :)) Názory na svět, boha, etc... Masakr. Dobře vybrané typy lidí. Prostě voda na můj mlýn.
Co se včerejšího filmu týče, tak musím říct, že nevíííím. Bylo to jakoby nové zpracování Arsène Lupina, ale přesně nevím JAK to tvůrci filmu mysleli. Tenhle film nebalancoval ale potácel se kdesi mezi detektivkou, historickým čímsi, komedií, parodií, akta-x a totální sračkou. Staré filmy mají své kouzlo a člověk rád přimhouří oko - u nových by mělo být trochu jasnější jak to filmaři míní. Třeba by pak některé věci nevyznívaly tak směšně. Ale možná že jsem byl jenom utahaný.. a že bych se zese úplně nebavil - to nemohu říct. A poslouchat 2 hodiny 10 francouštinu je pohlazení. :)

Nemohu si odpustit (z pochopitelných důvodů :))) promo pro nový Lazarův blog. Asi nemá smysl to komentovat - ať se každý podívá sám. Mě dostávají ty doprovodné obrázky u příspěvků..a věděli jste, že Večerníček má 40 let?
Lazar Blog

A je tu opět pátek. Tentokrát trochu rychleji než obvykle :) Juchů! V souvislosti s aprílem mě nic vtipného nenapadá - nenapadá a ani nepostihá (nepostih.. nepostihlává..ne-po.. blbý slovo). Možná tak nejzábavnější jsou právě probíhající projevy k vyslovení důvěry vládě, kde při projevech křesťanských demokratů běží dole v obraze crawler, že papež má zástavu srdce :)))
Večer mě čeká milé posezení se Zuzkou a Waltrem (a gin-tonikem..). Pokud se budou věci vyvíjet v průběhu dne, tak jako doposud :)), tak to bude večer na víc než kacířské téma. No ale nebudu předbíhat. Cesty páně jsou... bla bla.. :) S takovou dojdu nejdál do pekla - hehe. Jooo - už čekám prst boží - až mě sejme... bzzzz.
Happy Weekend!

4 AM update - Poslete SMS ve tvaru: ZIJE? na 666 666. Obratem obdrzite aktualni stav. (jednotlivych organu...) Cena SMS je 7,- Kč s DPH :))))