Low Fuel

30-07-06

Jak často mi dochází benzín? Jednou za dva roky (v průmeru). Je fajn, že většinou né v zimě uprostřed přázdna v závěji. Není fajn, že většinou v příšerném vedru, když mám jenom sandály a to opravdu není obuv na tlačení auta. A je fajn, že vetšinou pár metrů od benzínky (asi jsme opravdu země s nejhustší sítí benzínek.. v Evorpě).
Tentokrát to ovšem byl extra-extra. Bezmoc, kdy člověk slape na plyn a auto jede pomaleji a pomaleji nastala když jsem sjel z magistrály (thx god - zůstat trčet uprostřed "dálnice" skrz město by mě moc netěšilo.) a kupodivu za rohem byla benzínka. Auto se ještě nastartovalo, ujelo pár metrů za roh a do menšího kopečka k pumpě - ovšem tři metry před stojanem už ani ťuk :-)
Lezu ven, že to dostrkám. Auto v kopečku spíš couvá a nabírá na rychlosti. Naskakování za jízdy a zatahování ručky. Ale osmahlí hoši na benzínce mi rádi pomohli to vystrkat těch pár metrů. Pohoda. Jen nevím co si o mě mysleli :)
A poučka pro z tohoto příběhu: v klidu - i když dojde benzín, tak pumpa je vždycky kousek, takže "až na doraz". Když svítí kontrolka, tak to je ještě na 60 Km :)
Nepoučitelný?..

Stefan Gruber - Big GulpVelký polk. Nějak mi to připomíná Yellow Submarine. Ono celý web Stefana Grubera je lehce halucinogenní.
Pasáž, kde se koulí okolní svět, v téhle animaci je rozkošná. No - pěkný víkend přeji ;-)

Tak tady, na webu Bena Frosta, si snad najde svojí oblíbenou (nebo neoblíbenou) kreslenou postavičku každý ;)
Ben FrostJinak - jo. Přesně - sem línej něco smolit :)

Znudění 3. světem, Šibíkovými fotkami zla, utrpením a válečnými konflikty world press photo?
Inner-City Youth | London by Simon WheatleyInner-City Youth je také svým způsobem šílenost. Zvlášť když si člověk uvědomí, že to je hodinu a půl letadlem a de-facto produkt našeho způsobu života. Čímž nechci plivat na konzum. Bez něj by si naše ekonomika ani neškrtla. Jen ten způsob myšlení lidí je tím jaksi zdeformován a produkt produktu :-) už tak silným konzumentem principiálně ani nebude moct být.
Ztracené existence jsou k nalezení všude - Žižkov a panelákoviště bohužel není tak cool..
Každopádně pěkné fotky se silným komentářem.

Nejlepší místo, pokud člověk nemá klimatizovanou kancelář, nebo alespoň bazén (případně není malý atomový reaktor umístěný v Praze Troji... ..ten je ale chlazený i v zimě.. mmmmňo..) je v tomhle počasí snad galerie či museum.Rineke Dijkstra: PortrétyPortréty Rineke Dijkstra (nevyslovím..), které jsou k shlédnutí v Rudolfinu také osvěží (och..). Ale fakt. Fotografie s barevností, jako kdyby na nich mělo být napsáno "xyz - Light" :) Opět veliké portréty, které v některých momentech působí skoro až sterilně díky jakoby nezúčastněnosti fotografovaných, kterým je v očich vidět jistý stud a rozpaky z objektivu. Tématicky žádný hardcore - milé časosběrné série teenagerek, izraelských vojáků a vojaček, dětí v parku, matek po porodu. Radost pohledět. Prý No-Photoshop. A když člověk příjde blíž k fotce, tak jsou vidět i ty nejmenší chloupky, póry a škrábance na nehtech - neskutečné. (čím to fotí?)
Jen v některých chvílích jsem měl pocit, že autorce jde opravdu spíše o formální čistotu než o vyjádření čehokoliv a tím pádem některé fotografie působí jako z fotobanky. Celkově ale milý a osvěžující zážitek.
Ještě že tu to Rudolfinum je.

Tak tu mám zase okénko, ze kterého by Freudovi vstávaly chlupy na zádech. Nevím jestli je to vedrem, ale to co se mi poslední dobou zdá jsou šílenosti nad šílenosti. Už jsem se tak nějak smířil s tím, že se mi po shlédnutí Studia Kroměříž (příští) na ČT zdají sny o konci světa, ale aby se mi zdálo o tom, jak si v nějaké lázeňské restauraci dávám tulení mládě v těstíčku... smarjáh.. Ty očíčka. Ty ploutvičky. (Podotýkám, že jsou hnusné! a podle toho jak se tvářila číšnice, tak se asi jíst nemají.. no - kdo to má vědět ;-) ) Zbytek tuleňátka docela ušel, ale trochu leželo v žaludku :-/

Kdy se člověk stává dospělým? Všichni asi tak nějak tuší, že věkem to bude jenom napůl... tak ale kdy tedy?
Když zdobí vánoční stromek s rodiči? Když mu nechcípne kytka na kterou každý den kouká? Když drží o výročí ženu za ruku a říká jí, jak jí děsně miluje a přitom prostě kecá? Nebo když uzavře hypotéku a ví, že příštích 25let jeho život bude patřit bance? Když přestane rozhánět holuby na ulici? Když sobotní noc stráví ve městě a po barech a druhý den si všechno do puntíku pamatuje?
A není to pak nuda..?

Možná je fakt lepší se v neděli budit s vygumovaným mozkem, pak aspoň není pomyšlení na takové.. pomyšlení (..spomyšl, litomyšl...)
Alespoň je vidět kam to vede - zbytek snad ani nebudu zkoušet . I když stromek zdobím (s nechutí - k pryskyřici) a kytka má namále...

Vánoční stromek je vůbec fajn téma takhle "kolem léta". Skoro jako dát někomu pod stromeček sadu grilovacího nářadí... mmmmňo.. V souvislosti s tím mě napadá, že bych tu možná mohl nějak časem vymyslet anketu (pěknou, kňikací).
Třeba teď by se, tématicky, hodila anketní otázka: Kolik nožiček má Váš stojan na vánoční stromek?Rolničky, rolničky...

#10

17-07-06

10 věcí, jak mít pohodu v práci
Deset bodů vedoucích k lepší práci. IMO spíš k větší pohodě při práci. Originál je od pánů Peter Fischli a David Weiss.

Také vám od včera nejede Miranda? Po mém večerním zavaděním o vypínač a trochu drsnějším vypnutí systému s neuloženými věcmi na obrazovce jsem se už nepřihlásil. Resp. Miranda hlásí:Miranda ErrorPři snaze připojit se přes icq2go taky gulaš :-/
Řešení je opět nový ICQ.DLL. Návody tady a tu.

BumpTop™ PrototypeNa cestě za alternativním desktopem jsem narazil na prototyp BumpTop - zatím největší hračku... mi příjde.
Systém vychází z toho, že na stole stejně člověk nemá dokumenty vyrovnané jeden vedle druhého (jako iconky na ploše), vlastně je člověkem určitá úroveň chaosu žádána. BumpTop dovoluje mít dokumenty a okna rozházené po ploše, všechno to do sebe naráží a odráží se od sebe pěkně podle fyzikálních zákonů. Z dokumentů se dají vytvářet úhledné komínky i štosy, je možné je otáčet, zvětšovat, nechat levitovat, muchlat je a otáčet.
Doporučuji kouknout na videa - budoucnost je zase o kousek blíž ;-)

Prázdniny mají jednu zásadní výhodu: tak 2/5 (ano - pětiny :) aut zmizne z ulic, ráno na Nuseláku není zácpa a ani v poledne v Korunovační... Bohužel spolu s auty zmizí také lidi a zbydou tu jen šedé sekretářky a managerky v kostýmkách na které na ulici tedy není radost pohledět :( Všichni krásní lidé jsou v Karlových Varech na filmovém festivalu.
Takže šup do auta a vrrr.. do Vrrrůů :) Počasí luxusní na plácání se po kolonádě s drinkem, posedávání na lavičkách, noční opíjení se a střízlivění u bazénu. Opět se mi nepodařilo se nedostat během prvních dvou hodin do "stavu". Asi nějaký genius loci, či co.. ;-)Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2006A abych tedy zhodnotil "41. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary", tak je stále vidět trend k vytlačení normálních lidi do..pryč a zprestižnění celého festivalu. Cannes třes se.
Znělka (6.4 MiB .wmv) i filmy zacílené na ultracinefily (je mi líto - nedávám) případně fetišisty ozbrojených konfliktů. Je jasné, že filmy by měli něco problematizovat, ale konfekčnost způsobu "dejto to na pozadí ozbrojeného konfliktu v xxxxx" je už trochu do očí bijící. Pěkné nepěkné obrázky se mnou už nehnou. Kde je napětí, pocity nicoty případně kouzlo naprosto nepochopitelného, nezvratného, šíleného nebo nečekaného vyústění? Možná to v těch filmech všechno je, ale zmizí pri postprodukci. Možná producentky žijící v Anglii mají se svou zemí původu společný už jen ten šátek na hlavě a filmy vyrábějí tak jako Kim Ki Duk naprosto bezostyšně pro cílovou skupinu "evropský pseudo-intelektuál".
Ale abych jenom nenadával, tak to má svou výhodu - člověk si může vybrat svůj oblíbený ozbrojený konflikt :-) případně sexuální vyšinutí a střihnout si necelé dvě hodinky relaxu.
Organizačně ovšem respekt (!) - konečne někoho napadlo zařídit bus přímo od stanového městečka až za Thermál a zpět. V inteligentní hodiny jako např. 11h ráno a 3h v noci. Stejně tak úschovna zavazadel - proč se tahat s batohem s mikonou celý den, když˛za 10,- jde dát do úschovny a kdykoliv si z něj, bez dalších poplatků, něco vyndat (roxy - styď se! :) - to celé až do - opět rozumných - 3 hodin ráno. Pití všude dost a "staff" slečny příjemné. Delvita speciálně otevřená až do 23h v noci se stále čerstvýma houstičkama a bazén sympaticky chladivý... což mě přivádí na myšlenku se naložit někam k vodě, spíš než smolit nějaké reflexe z Karlových Varů :)

60. narozeniny v rodině nejsou na programu každou chvíli. I když teď se to asi začně trochu hromadit.. Každopádně -- o víkendu slavil strýc na chalupě v Jizerských horách s rodinou. Sjelo se takové decentní jádro - některé lidi jsem neviděl od té doby, co vylezli z kočárku a "omylem" mi přivřeli prsty ve dveřích (je fakt, že na dvěřích se houpe jen magor.. stejně jako kouká do hlavně natažené vzduchovky a střílí zapálenými šípy z kuše přes střechu dřevěné chapuly - v létě, nebo se rozhodne válet sudy z kopce za barákem.. a pak zvrací, případně zapaluje Kanagom (červený) na půdě nebo skáče do stohu ve kterém je vosí hnízdo.. :)Chalupa - Jiřetín pod BukovouJep - vzato kolem a kolem to byl příjemný víkend s hodně vzpomínkami u grilu a piva, posíláním rodičů do háje (mají furt pocit, že se musí o všechny starat.. tss..), snahou zavraždit krtka citrónem (?) a konstatováním, jak je obdivuhodné, že jsme přezili dětství (a nástup zábavní pyrotechniky na trh.. ehm..)

A vlastně i cesta byla výtečná. Sice jsem byl totálně utahaný, že ani Redbull nepomáhal, ale ve stavu vvnímání mě držel pořad High Fidelity s Timem Otisem. Zaprvé mě těšilo, že byl příjem po celé cestě a zadruhé to byl neuvěřitelný mix breaků . Prostě soundtrack k cestě autem, sám v noci, utahaný, po dešti, lesem kde se odpařuje voda ze silnice a povaluje mlha. Na nebi prosvícený layer mraků a mobil neukazuje ani čárku. Potemnělý breakbeat k cestě kamsi...

Je pěkné, že se pánové z Kotrmelců tak snaží, ale MY (my - jakože já - ale na netu je všechno plural.. imperatis) nakupujeme přímo u výrobce = kvalita a ne hemžení pixelů. No flame.PsyOp - Coke Happiness Factory (17 MiB .mov) Nová reklama na colu (17 MiBs .mov) od New Yorkského studia PsyOp (pro mne jedni z největších motion design mastas - hlavně během čtyř let vydupali neskutečné studio s respektem po celém světě. Doporučuji pchrošchvištět archive!) je k sežrání. Všechno se to hýbe (tučňáci mávají) a sedí a je dokonale vybarvené. K nám reklama v rámci kampaně "The Coke Side of Life" pravděpodobně ani omylem nedorazí, takže se budeme muset spokojit i nadále s orgasmicky se šklebícími obličeji sportovců a celebrit.
V souvislosti s vizuálem téhle reklamy jsem si vzpomněl na projekt IML, který vytvořili v roce 2000... ..asi když se nudili. Work in Progress (48 MiB .mov). Je o nekonečném rozporu co je důležitější, jestli koncept nebo následná realizace. A jak to tak chodí - někdy stačí aby přišel někdo třetí a vnesl do projektu něco nového...Work in Progress (48 MiB .mov)A hlavně je tu vidět, o kolik se za šest (6!) let posunula 3D grafika a animace!

Los Angeles - Let’s be friendsJee - v tykovémhle světě bych chtěl žít (jj - stačí něco slupnout - vim..) :-)
Docela mě překvapilo, že animaci z minulého spotu dělali stejní lidé jako tuhle L.A. - Let’s be friends (7.3 MiB .mov), ze které se už dlouho rozplývám... njn - pánové z The Three Legged Legs to mají docela zmáknuté. Docela..