Jako každý rok probíhá kolem CzechTeku obligátní divadlo. Tak jak to tedy je? Je-li smlouva o pronájmu pozemku, tak ať jí nějaký novinář "zvenčí" vyhrabe a ukáže, udělá anaýzu u právníků a ať je tedy jasné, kdo co může a co ne. Takhle si každý hřeje svou polívčičku a objektivní pohled nikde. Příjde mi, že mlží jak jedna, tak druhá strana - asi mají všichni své máslo na hlavě. Nevím, jestli v minulosti nakonec louku opravdu někdo ze zúčastněných úplně uklidil (ale neviděl jsem jí...) a nevím jestli policie opravdu stříká lidem slzák jen tak do aut. (sic se to nabízí.. nicméně opět jsem to na vlastní oči neviděl..)
Stejně jako nova a spol. masíruje už i v seriálech (Redakce) "tupý dav společnosti" tím, že techno párty je zlo zlo zlo, tak mi příjde, že 70% "lidí od techna" je stejně manipulovatelná jako pop-hop teenageři - někdo něco řekne a všichni tomu slepě věří. Jen dva různé konce spektra.
Přes to všechno se mi ale prostě nelíbí, že exekutiva rube lidi. Jestli potenciální hromada odpadků stojí za zmrzačení i jen jediného člověka, tak jsme totálně mimo. (i když o nějaké odpadky tu už zjevně nejde..)
Nehledě na takové maličkosti, jako že tisková mluvčí PČR místo vyjádření oznámí že "až budou mít všechny analýzy hotové, tak se k tomu vyjádří" WTF?! Kdyby přišli za mnou, tak jim přece nemůžu říct, že teď nějak nevím co bych na to řekl, ale do pozítří si tedy nějakou odpověď připravím. Ptali se jich teď - tak mají odpovídat teď.
Moc se mi to prostě nelíbí... :-| Kdyby to bylo poprvé.. chmm..

update:www.policejnistat.cz

Mnichov etc.

29-07-05

Ne - tak ne - je vedro a na velké popisování prostě nemám. Z výletu do Mnichova budiž vyzvednuto nekonečné hledání v takové té zvláštní skládací mapě, výstava obrazů Hunderwassera (všichni znají jeho dům ve Vídni, ale obrazy...), výměna žárovky pravého světla v autě (PRAVÉHO...! U levého NENÍ žádná přiblblá bakelitová krabice, takže se k němu dá dostat...), odbočení o 500m dřív než byla odbočka na benzínku a tím pádem skončení v centru Norimberku (po dalších 30km), hořící auto na dálnici a nervózní německý řidič, co na mě z okna posunkoval ať ihned zajedu na parkoviště a že mě tam..nevim co..zabije (asi) - za to, že jsem ho předjel...
Jo a ještě milý podnik "Die Bank" který se nejdřív zdál jako klasická lounge, ale nakonec se z něj vyklubal parádní galerie-klub se super pohodlnými sofá, obrazy, fotkami, electro-lounge dj a mile vykalenými mnichovany.
Pár fotek z výletu.
Mnichov, Dachau, Norimberk, Wolfsburg ’n’ stuff

Uff.. tak jsem zpět z hrr.. cris-cros - křížem krážem tripu po Německu. V rukách resp. volantu necelých 2000 km a mám toho tak tak pokrk. Chvíli nechci auto ani vidět - no - stejně v něm není ani kapka benzínu.
Updaty se nekonaly páč jsem to chvíli zkusil bez netu (nic moc..musím říct). Bylo mi jasné, že když se připojím, tak kouknu na maily a zkazí mi to celý zbytek výletu. Peklo při procházení kolem netových kaváren si určitě někteří dovedou představit.

Nějak se to pokusím celé "verbalizovat" a nahodit i fotky (whohoo :)) - jenže jak jsem si včera liboval nad tím, že tu (kupodivu) nečekají žádné pracovní maily, tak dneska se s nimi roztrhl pytel.

..Kdy se musí postavit chca-nechca automatické pračce. Připadám si jak v první třídě - v ruce jakousi tabulku se symboly a řeším jestli to lehce žluté triko je ještě "bílé" a nebo jestli bílé triko s sytě oranžovými pruhy je už "barevné". Strategicky raději všechno na 40°C. No - uvidíme. Další level bude žehlení.
Praní na 40°

Absolut tma

20-07-05

Hezké to bylo na chatě - tak akorát. Rodiče jsem sice zjevně rozhodil příjezdem, ale buďiž... I tak to stálo za to. Zvlášť v noci, když "Layer0 - mraky" nepustil skrz ani záblesk hvězdičky a spol. Sousedi pryč - tma jak v tunelu. Pokaždé mě to dostane. Zavřené oko: tma - otevřené oko: ještě větší tma :) Jestli je jedna tmavší nebo ne je podle mého už jenom efekt v hlavě (ale někdy mi to přišlo).
Zkoušel jsem usnout s jedním okem open a jedním zavřeným - a bohužel to nejde.. ale kdyby jo, tak by to byl mazec ;-)

Jak příznačné, že když se vykýbluju z mešta, tak začne pršet... Teď zrovna se tu přehnalo "cosi" a padaly z toho kapky.. jak skleněnky. Pozitivní je, že mě po ceste sem nepostihl Kryštof+ nebo jak se to jmenuje (kryschtoff advanced..?:) a i přes stěnu vody, stromy, vítr a to jaká je to tady řiť, stále běží internet ;)
Na druhou stranu musím říct, že udělali docela pěkné koupaliště na jedné z pláží - se spoustou takových nafukovacích "atrakcí" - a že večer snad bude grilování, takže se opět programově přejím...

Play With Me

19-07-05

Loutky jsou psycho! Tahle obzvlášt. QuickTime nutnost. Po načtení stránky nebo jen .movu (13.1 MB) stačí klikat na zářící objekty...třeba v noci.. třeba osamotě.. po shlédnutí Vymýtače ďábla ;)
Play With Me..

Donnie Darko

17-07-05

Podle toho, jak to venku vypadá, tak tenhle víkend bude nekonečný :) Musím říct, že probíhá příjemně vyklidněně. Páteční koupání ve Lhotě, uplavání asi tak 1km (dalších 200 metrů a asi bych se už utopil...) a večer decentní vodky. Zajímalo by mě co vede mouchy a jiné spáchat uprostřed klidné vodní plochy sebevraždu..

V sobotu jsem se celý den přemlouval jestli vyrazit do Svojšic nebo ne a v závěru mě přemohla lenost a nechuť se někde plácat v davu. (ostatně nemusím konzumovat furt a všechno..co je člověku prezentováno) - místo toho jsem si, v rámci dohánění filmů, které už všichni dávno viděli, pustil Donnie Darko. Vůbec jsem nevěděl o čem to je - jen, že tam spadne do dětského pokoje motor z letadla a vystupuje tam divný králík... A docela to ušlo bych řekl. Sice mě trochu zamrzelo, že to skončilo tak, jak se po 10min. filmu dalo předpokládat, ale přinejmenším trochu oklikou.
Ale jinak solidně natočené s takovým tím "retro" nádechem a hlavně hlasy v hlavě... (3x combo :))) ..těmi se nikdy nic nepokazí. Trochu psycho mají mazlíčkové rádi. A ta písnička na konci.. ;) 374 ze 497ti hvězdiček.
Donnie Darko"..the dreams in which I’m dying are the best I ever had.."

Ýáček

15-07-05

No skvěle - tak mi bylo sděleno, že zním jako ten hlas co dabuje v medvídkovi (blbečkovi) Pů oslíka Ýáčka. Jak charismatická to postava oplývající vtipem a inteligencí.. :) Na druhou stranu mám asi blíž k Ýáčkovi než k Půovi, který mi vždycky přišel jako.. divnej.. - a určitě lepší než znít jako Chip & Dale, Stoupa nebo si šlapat po jazyku jako Daffy..
Heh.. to mi teď připomnělo Pinky & Brain - ty dvě laboratorní myši ze kterých se jedna snaží každý díl ovládnout svět - no Animaniacs vůbec;) Aaa.. to by šlo do nekonečna..! Takže to utnu a vyrážím ven na slunce. Přeji krásný prosluněný a provoněný víkend bez zánětu spojivek!

Underworld

14-07-05

Má neschopnost rozhodnout se jestli jít, nebo nejít na koncert Underworld se tak nějak vyřešila Lazarovou výhrou lístků. S klidnou duší, že i kdyby to bylo "fakt blbý", tak se nic neděje, jsem odkráčel zvečera kamsi ke Kolbence (která už zřejmě nestojí..) Zvečera - protože to byl opravdu koncert a ne party. Trochu nezvyk jít na "taneční koncert", ale budiž.
Skladba lidí klasicky různorodá - od evropa2 people přes pivo-punk, disko kurvy a zjevně vyžité party-people až po ty co si to prostě nemohli nechat ujít. Musím říct, že Underworld jsou sice hrdinové mé post-puberty, ale nepropadám hysterickým záchvatům při každém tracku. Ale nechybělo mnoho ;) Konečně jsem je viděl ne z 500m jako na Creamfields, ale tak z 5 metrů. Hráli krásně. Klasický průřez - tu tranceověji, tu breakeověji. Avantgardní projekce a v závěru laser. Laser-masakr lépe řečeno. To co se mi odehrávalo před očima jsem prostě nedal. Možná nejpregnantněji by to vyjádřilo spojeni "ty pyčo vole uff" :) Vždycky jsem si myslel, že takovéhle efekty se dodávají do obrazu teprve při postprodukci - tohle bylo RT IRL!!! (a ja jenom WTF!? ;)) Prostě: chlap stál - za ním vyjížděly odnikud (prostě z prostoru) paprsky / jakoby přerušované čárky laseru (a lá twilight zone..bžiu..piou..bžou..) - v hutnějsích momentech to celé nějak přemorfovalo do prolínajících se hyperbol - prostě vizuální mazec na závěr.
Underworld v Praze
Foto by Lazar, kterému ještě jednou megadíx - tuším, že u něj bude fotek ještě i víc :)
LOL na závěr: ten světlomet, kterým byl pobíhající zpěvák nasvěcován zepředu NEBYL na kolejnicích a na motorek - celou dobu tam s ním poletovala jakási slečna :)) Umělá zaměstnanost :)

Mastím tu weby a mám spuštený server a php. Všechno to tak nějak běží a neřeším velké konfigurování. Čas od času jsem něco experimentálně přepsal v .ini souboru phpka - žádná velká změna nenastala a tak jsem jel dál. Až do včerejška. Začal jsem se v tom .ini rýt a ať jsem dělal co sem chtěl, tak změna žádná. Málem jsem rozkousal klávesnici - proč to všem na netu jde a me ne?! Hlavně tedy asi proto, že editují ten správný soubor. Ehm.. ano. Celou dobu se načítalo nějaké default nastavení a .ini byl zvesela ignorován. Nemluvě o tom, že když jsem ho konečně dal tam, kam patří (otázka nanosekundy..) a načetlo se nastavení z něj, tak přestala půlka věcí fungovat. Zřejmě jsem to průběžným "tu a tam upravením" decentně pomrvil. Skvělé odpoledne.. ale zase, když jsem o půlnoci uploadoval poslední soubor aktualizace adminu euroAWK měl jsem docela příjemný pocit. Že jsem něco udělal, že jsem se něco naučil - že jsem nad něčím "zvítězil" ;-)

Huuu... odpolední vytuhnutí, když stroj něco počítá, má své výhody i nevýhody. (v tomhle počasí asi jenom výhody...siéstáá!) Ale zřejmě budu muset být obezřetnější - nějak jsem si přeležel nohu. Jenže nemravenčila..prostě nefungovala když se na ní stouplo. Dokonale jsem se tu zřítil na zem a pak ještě párkrát páč se mi to nechtělo věřit. Takže až se budete nudit - přeležte / odrvte si nohu (ale ne na kachličkách..;)

Nemam loutky rád - to už tu padlo hodněkrát. Aaaaale máme tu další výjimku - Tima Burtona a jeho geniální styl (ty zakroucené...věci.. :). Ač všude píšou, že to jsou loutky, tak teda mají na můj vkus docela vymakanou mimiku - skoro jakoby na počítači...hm.. Každopádně po prázdninách bude v kině nový film Corpse Bride - "tragický hororový příběh o lásce a omylech". Ve zkratce - chlap, ženská -> svatba. On zpanikaří a uteče a pak omylem nasadí prsten nějaké mrtvé = jsou manželé a už si nemůže vzít tu živou :))) Trailer Corpse Bride 16 MB QuickTime ke stažení.
Tim Burton’s Corpse Bride
Podoba s Johnny Deppem není náhodná ;)

Tak a už mě to nebaví - už odmítám pít alkohol - ať už "společensky" nebo "do extrému". Stejně to vždycky skončí stejně. Tento týden přohlašuji za týden abstinence, čištění organismu, pití čaje a pramenité vody... ..cvičení jógy a zenových meditací (případně si o tom budu jen číst :)... no - a ve středu se uvidí ;)

Huh - zvesela jsem doma. Z nosu se mi valí rýma a trochu to pripisuji extremnim skokum teplot a počasí vůbec - a stanu..a svému spacaku který je zjevně tak do +20°C :)
No - popořadě. V pindělí se, přes veškerou mojí skepsi, kolem jedné za dveřmi objevil Efa se Zoomem, Sus a Peťou, v zápěstí dorazil Patawa a vlastně i Prochyn a Marty s Peťulkou. Všichni ready - já vylézající ze sprchy. Takže chaos, ale s menším spožděním jsme vyrazili. Cesta ok. Ve Varech jsme postavili stan takovou rychlostí, že bychom mohli jít klidně i do soutěže - a odputovali do bazénu. Večer proběhlo cpaní-se na film, pak cesta do stanu a ukolébání šuměním kolem stojících topolů ve větru...ššššššš-ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ...
Ráno mě vzbudilo jak ch...prší a zima. Takže se šlo na film a na pásmo krátkých filmů (fintička - přečkat dobu, kdy pouští lidi kteří mají lístky místo za skleněnými dveřmi, v "lounge" z 60tých let se osvědčila) Musím říct, že krátké filmy mě možná pobavili víc než dvouhodinový western The Wild Bunch u kterého tekla krev (notabene blbě udělaná) z plátna.
Pak už jen becherovka, keyrum, kola, redbull, vodka...snad všechny podniky ve Varech, okružní jízda busem a focení mého pupíku před hotelem Pupp :))). Doškobrtání za světla do stanu a vedro vedro vedro.
Po procitnutí jsem si střihnul "back to reality" kolečko po luxusním tartanovém okruhu stadionu - ovšem naboso...a krokem... Jak tak sluníčko přidávalo intenzitě, tak mam spálená chodidla..nechápu. Zbytek dne proběhl trochu v tranzu - snaha zesynchronizovat se se zbytkem skupiny marná.
Ráno po sedmé jsem musel sbalit stan, vyhodit z něj "spoluspáče" a odfičet vzhůru novým zážitkům - na pohřeb :- ech.

Podtrženo-sečteno bych řekl, že:
- mexická restaurace změnila kuchaře a nic-moc teda..nic moc.
- znělka letos také nic moc (ale když mi bylo vysvětleno, že v ní vystupují postavy ze všech minulých, tak to alespoň dává trochu smysl)
- hlavní je se nestresovat, že něco člověk neuvidí
- bazén není na střeše 16ti patrového hotelu..a je vyhřívaný
- na okruh stadionu se nedá vjet autem
- podprsenky jsou letos pasé
- první řada na balkoně v Thermalu je fakt blbá - není vidět na titulky
- Anifest nebo Letní filmová škola by nemusely být špatnou alternativou.

Žil jsem v domění, že koncert Thievery Corporation má být dneska. Pondělní soutěž na rádiu1 (můj telefon zřejmě není kompatibilní s jejich ústřednou, takže sem se nikam nedovolal..) mě vyvedla z míry - díky bohu!! (mrkev..)
Vyvedená akce. Lidí hodně, ale ne hlava na hlavě a hlavně ale (uffff :)) 3 zpěvačky a 2 MCs a zbytek hudebníků. Zázračná atmosféra!! Ze začátku se dav trochu ošíval, ale nakonec se vlnili všichni. I lidé na balkóně se pohupovali a v závěru došlo i na stage diving jedním z rasta MCů :)
Po skončení byl na stánku s cd a tričky papír, kde se člověk mohl zapsat na mailing list. Trochu jsem nepochopil typa který se ptal: "What is this for?"; člověk za pultem: "It’s the corporation mailing list". Na to typ: "What corporation?!" a člověk za pultem: "Eeee.. The Thievery Corporation?!!!" Tak nevím, nevím - jestli se nespletl v domě, nebo co dělal celou dobu v té roxy...:)))
The Thievery Corporation

Někdy minulý týden bylo ve zprávách, že na Vltavě, tady kousek, zase po X letech jezdí převoz. Informaci jsem přijal, uložil a tím to skončilo. Až do včerejší projížďky na kole. Nejbližší most 20km daleko a zpět přes město by to bylo dokopce. A ’éle phřevozz. On opravdu existuje!! :) S dvěma typy, kteří se snažili postavit na břehu takový ten altánek z plachty. Možná kdyby nebyli totálně vykalení by to šlo. Jeden postavil nožičku, druhý zatáhl na druhé straně - celé to spadlo - a tak dokolečka. Trochu jsme jim s Ondrou pomohli (třeba zasunout dvě tyče dosebe..) a s méně vykaleným se svezli na druhou stranu zadáč. Aspoň že tak. Jinak mohu říct, že Vltava je pomalu tekoucí, trochu smradlavý, nazelenalý hnus. Na plánu města je jako bleděmodrý proužek mnohem hezčí...

Karlovy vary

04-07-05

Venku to zatím vypadá docela slušně. Třeba to chvíli vydrží. Ať tak, či onak (lépe ovšem tak) odpoledně fičím do Varů. Letos konečně plně vybaven a bez vetšího stresu. (předloni stan žádný -> spaní v aute, loni stan koupený 5min před odjezdem - a posléze vyreklamovaný zpět. Letos krásný stan tak pro rodinu s dětmi :))) Průběžně upgraduji. Mimo jiné mám v kufru přibalený i gril, takže pokud počasí vydrží (a nikdo mě s tím nevyhodí - bude i bbq) Hodlám se decentně plácat po promenádě, koukat na zelené řasy rostoucí v termálním potůčku a čas od času dát nějaký ten film a update ;)

Patrície

02-07-05

Od zalogování do mailu mi v hlavě zvoní: Patrície - často blije :))) Věta z knížky, kterou jsem četl jako malý. Nějaké veselé příběhy ze školy..název si už přesně nepamatuji - něco jako "Mikulášovy lapálie" nebo tak něco.. Každopádně ale: Patrície - často blije :))
Také jsem měl spacák s příznačným jménem modelu "Patricie" - takový tmavý s puntíky - a když mi bylo dvanáct, tak jsem se v něm v noci poblil...
Magická síla jména by se neměla podceňovat ;-)

Čmelák

01-07-05

Sedím si u photoshopu a najednou citím jak mě něco šimrá - kouknu, nejdřív panika, ale pak vidím, že je to čmelák (který se asi přiletěl schovat před deštěm...). Ale JAKÝ čmelák! Úplně k sežrání - chundelatý, baculatý..se všema nožičkama - bzučící (možná spíš vrčící - teď nevím jak dělá čmelák.. :)) Úplně vpohodě se mi procházel po ruce, pak přebručel na nohu a zas na ruku. Jak kdyby mu o nic v životě nešlo - prostě si přiletěl, poseděl, prošel se a rozhodil mne svou vyrovnaností. (žádné mlácení o okno..)
Zkoprnělý jsem ho odnesl na balkón ať si užije na rozkvetlém Durmanu.