Z povzdálí sleduji vývoj SunTV a nemůžu se zbavit dojmu, že to je "volaké podezřlé"..
Reklama v rádiu mne nalákala, abych tedy obskurní doménové jméno naťukal do prohlížeče (www.suntv.eu.com), V první fázi tam visela jenom stránka, že probíhají castingy a že shánějí produkční team (platy 3-5k €). Dva dny před oficiálním startem tam bylo odpočítávání s tím, že jim člověk může posílat svoje "zábavná videa". OK. Kdyby tam také nestálo, že "tím, že video pošlete souhlasíte s podmínkami..." - Leč podmínky nikde. Notabene se objevil už i copyright (suntv s.r.o.) po kterém také ani slechu ani vidu ani nic.
Po spuštění se stránky jeví jako divná snůška klipů z jackassu, trailerů a klípků. Jenže jsou tu spoty z castingů - takže to někdo financovat musí. Po městě samolepy, plakáty a flyery. Že by opravdu Japonci, tak jak píšou?SUN TV Hoax?Wikipedia hlásá všechno možné, a japonská stránka se načítá jak šnek. Notabene je v headeru stránek odkaz na autory Továrna s.r.o. - webstudio z Brandýsa nad Labem. Zvláštní zvláštní. Dávám tomu rok - nanejvýše půl :) A jestli je to jenom šmé jak z lidí vytahat obsah pro vlastní projekt, tak by se to mělo troubit do světa. Přijde mi to podobné, jako když si neinvenční moderátoři (rádia Express.. ehm..) nechávají posílat od posluchačů "náměty" na rozhovory...

Ladytron na Unitedislands of Prague 2006Opět stylem "hele housle" jsem v pátek od Lazara dostal lístek na Unitedislands.. bla bla... Za normáních okolností by mě tam nikdo nedostal. Když už ne kvůli ceně lístku, tak kvůli "kapelám" co se tam prezentovali. Nevím přesně jak to pořadatelé myslí, ale skladba interpretů se imo pohybuje kdesi na spodní hranici únosnosti - etno, ska, jakobydrsní hoši s kytarama.. Budiž. Zjevně se publikum našlo, nicméně mám pocit, že hlavně kvůli headlinerům Placebo. (tzv. když už mám na ruce ten kroužek, tak se kouknu i na zbytek.. :-/ ) Nekoukl a bojkotoval jsem. V sobotu jsem se vykopal v půl dvanácné na DJ set Ladytron. Přesně jak psali v Reflexu :) Byli jen dva a byli vystyleovaní jak na obal cd.
Slečna si v půlce drkla náremkem do mixáku a - ticho... Pak zase electro-80-clash-punk-dizorce-blazinec. Higher States of Consciousness od Winka bude zřejmě pronásledovat všechy v kompilacích Best of 90’s cpané lidem v teleshoppingu. I na tu došlo - a bylo to dobré :-D A kdo chtěl poslouchal a hopsal - kdo ne, ten se opil a pobíhal v subliminal masáž marlboro stanu dopolotěla.
Placebo na Unitedislands of Prague 2006V sobotu večer pokračování. Naposledy jsem Placebo viděl ještě se Sneaker Pimps jako předkapelou a to byli Sneaker Pimps jednoznačně lepší (a Placebo to věděli - a působili úměrně tomu zpruzeně..).
Tentokrát proběhlo všechno bez problémů. Vetřel jsem se do pitu před pódiem a udělal pár fotek (a připadal si trochu srandovně vedle typů z půlmetrovými objektivy.. ale - víme jak to je ;-))) Hruď Briana Molka je naprosto hladká.. a má dvě brady ;-) Jinak fajn. I když to v některých momentech vypdalo spíš na přehlídku modelů kytar, než na koncert.

Jako třešnička, z toho imo hudebně zajímavějšího, působilo vystoupení The Ecstasy Of Saint Theresa. Posledních x festivalových vystoupení se mi zdálo, že už jsou naživo takřka neposlouchatelní. A najednou tohle. Po hodině ladění, štelování a buzerování zvukařů proběhlo, po všech stránkách, hi-fi :) vystoupení ze kterého byli paf snad všichni co nešli spát. Atmosféra jak v koncertní síni. Světla minimálně a hutně temné zvuky se valily prostorem, klouzaly mezi lidmi a končily kdesi ve Vltavě...
Nevěřím v rámci show businessu na náhody, ale zdálo se, že opravdu nečekali, že budou přidávat.

Stojím ve frontě na auto-myčku, sluneční brýle na hlavě, koukám před sebe. Sotva dýchám. Slečna v bílých kalhotách předemnou má asi 2x mytí, vosk a buhvíco za úpravu - trvááá to. Na zemi leží zmuchlaný obal od nějaké tyčinky. Fronta. Lidi opendují a koukají proč to tak dlouho trvá. Otvírám dveře - rozvaluji se. Kolem obalu jde chlápek z posledního auta ve frontě. Shýbá se - a je to litr. A ještě se ptá: "To je tvoje?". "Není", odpovídám přehrávajíc posledních deset minut (jako bych v kapse nosil tisícovky...). "Tak jedem napůl. Máš zpátky..? Hmm.. já taky ne. Skoč to rozměnit.."
Cestou k pokladně zkoumám, jestli je bankovka pravá, rozměňuji - odevzdávám půlku. Víc neřeším. Dekuji.
Tak takhle se vydělávají peníze... S nasazenými brýlemi třeba i víc :-)

Und šmitec

23-06-06

Fotbal mi může.. a tuplem pokud kvůli nějakému zápasu půlka republiky truchlí a obecně je chcíplo.
Když jsem se navečer vracel z (takřka prázdné!!) Letné tak se mi zdálo, že je nějak podezřele ticho... tušení se potvrdilo prvními zprávami. "Naši borci" pukli... So what!? Jako návštěvník / konzument fotbalu bych byl naštvaný spíš za prakticky vyhozené peníze za vstupenku. V porovnání s jakýmkoliv koncertem je to mnohem větší sázka do loterie. (ano - můj vztah k fotbalu je vysloveně vřelý - už od základky :-/ )
Nicméně v aktuálním vývoji bych viděl zásadní výhodu pro ekonomiku. Někdo by měl spočitat v jakém poměru je produkt vygenerovaný (nejen - ale i mediální) mašinérií kolem mistrovství a ušlý zisk vzniklý zatavením "kol kampitalismu" když zrovna "je fotbal".
Určitě se na přenos kouká víc lidí, než co si koupí triko, hrníček, limited-edici sekačky na trávu, vkusnou pokrývku hlavy a jiné fotbalové nezbytnosti... mňo..

Der Fluß

23-06-06

Je to přízemní, ale když jsem procházel Hybernskou ulicí, najednou koukám: sídlo ČSSD. Díky extrémnímu pitnému režimu se mi fakt chtělo.. - nakonec (asi také proto, že byly dvě odpoledne) jsem symbolické politické močení na hlavní bránu odložil na jindy (energii vložím raději do výroby molotowů) a ponechal to u zastavení se a odplivnutí jejich směrem.
Překvapivě - paní co šla za mnou, učinila totéž..

Tématicky k trendům: klip Zero 7 - Throw it All Away (6.8 MiB .mov)Zero 7 - Throw it All Away (6.8 MiB .mov)Není to žádný geniální počin (ostatně jako celé druhé album...), ale myslím, že to pěkně vystihuje, jak věci chodí.
Dost mne mrzí, že celí Zero 7 budou hrát 18.7 jako předkapela Jamesi Bluntovi. Trochu se tím řadí "mimo".. chmm.. Aspoň že na Pražském hradě (zajímavá lokace) - Alternativa je Pohoda na Slovensku. Sice o 120 CZK + cesta jídlo víc ale zase BEZ "týpků ze španělkou" :)))

No nic - jdu se postavit na hlavu.

Mrož -Strojovna chlazeníwww.mrož.cz - Dneska jsem měl dva. Nejsou náhodou chránění..? Hmm.. v tomhle vedru by stejně pošli...

Polka dots

15-06-06

Mňo - počasí k zhebnutí. Jediné příjemné místo začíná být Metro (kde jsou ale ti revizoři - dnes opět - přestup na Muzeu: dlouhý pohled do očí a procházím kolem (středem) bez dalšího povšimnutí. Mám to nalítaný z Kmotra - totiž :)
Nicméně veselé počasí má i jiné vedlejší efekty - všichni (všechny..) se vytasili s letními modýlky. Kvituji s povděkem - ostatně za týden bude už zase podzim - tak proč si to neužít. (jakkoliv..žeano).
Jinak mohu definitivně potvrdit že puntík IS the new proužek. Jen mě trochu zaráží uniformita.. viz. foto z Václavského náměstí. (nemohl jsem si pomoct.. pop-teen cover 2006.. asi :-))Polka dots teenage cover 2006

Revizoři :(

13-06-06

Mňo. Vzhledem k tomu, že na slevněnou tramvajenku už nemám nárok, tak to placení MHD více-méně bojkotuji. Ostatně v noci stejně revizoři nechodí... Zato ve dne. Minulý týden jsem prošel na výstupu kolem - podíval se mu do očí a šel dál :)))) Dneska smůla. Strategická chyba odchodu z vagónu :( Ale pán byl maximálně solidní a došel se mnou až k bankomatu (na ulici) - Dost se to ve mě bouřilo. Zdrhnout / nezdrhnout? Na druhou stranu, když mi věří, že nezdrhnu.. tak je to přinejmenším po-dez-ře-lé...
Takže jsem ho donutil mi ukázat snad všechny průkazy a potvrzení co měl, pak s ním zašel zpět do Metra a za účasti dalších zaměstnatnců, zazahloval 500,- a obdržel stvrzenku z hologramem. Tak to asi fakt byl revizor.
Poučení: musím teď jet minimálně 25x načerno abych byl na svém... Víkendy večer se nepočítají - to platí snad jen faráři, jeptišky a Guth-Jarkovský.

"The new Ora-Ito project named Smiley is the first-ever happiness factor in the form of a perfume which instantly guarantee’s a smile and revitalises your energy level (well, mentally anyhow)." - jinými slovy: "Přinášíím vám láááásku" :)Smiley perfumeDíky Lazarovi za další tématickou vychytávku. Upřímně by mne zajímalo, jak to asi tak voní :-) Na Colette si vůbec vybírají, co prodávají.. tsts..

Včera v roxy jsem na záchodě nad mušlí narazil na tuhle samolepu. Muhehe..

Agitky moc nemusím, ale tahle (13.8 .mov) je mile udělaná. Zvlášť domy co mají oči :-)Humans

Někdy mám pocit, že bych zase mohl začít slavit svoje narozeniny "ve velkém stylu". Třeba když se vratím z vyvedené oslavy někoho jiného. Sobotní "decentnost" ve Wakatě mě opět naladila.Sarris’ rugby podkolenky :)Na oslavě Sarri bylo veselo, "veselo" a ještě k tomu absinth, cuba libre (poprvé v životě mi barmanka naznačila, že se to možná nezdá, ale že v tom JE alkohol.. :) a výborný čokoládový (nebo z čeho..) dort. Každopádně jak dorty nemusím, tak tenhle mě dostal. Home-made, takže si tu brzo založím rubriku "Pečeme a vaříme se Smileym".
Zůstaňte vyladěni ;-)
Sarris’ B-Day

Chmm.. moc pěkně se nám to tu... povolebně podělává (ehm). Včerejší mediálně-projevové psycho jsem si dal až do konce a "jsem zděšený". WTF?! Jedni jak druzí (třetí, čtvrtí....) Dost mě to mrzí - zvlášť po poměrně složitém osobním zvažování a strategizování co volit.
Bohužel trumf vytváření většiny ve sněmovně Zelení již vysloveně nemají :( Ale aspoň mohou narušovat zajetý systém a třeba trochu kultivovat projev - to by se mi líbilo. Mám vizi: Paroubek (spolu se zbytkem těch starců) dostanou už konečně (hromadný) infarkt a pujdou.
Prozatím jsem zvolil tématický soundtrack (1.8 MiB .mp3) - když něco lze po..., tak se to po.... (v .cz tuplem)Povolební Pat (a Mat)

Lunochod

02-06-06

Nebo třeba LUNOCHODEM :-)Lunochod - vystřihovánka z ÁbíčkaTak si říkám - lunochod: mrtvá ikona 80tých let. Kdo o něm ještě dneska mlu/ví?

Musím říct, že mne Praha čas od času vysloveně překvapí. Třeba prostor minigalerie Fotografic je svým způsobem jedinečný. Oáza klidu, vystavené pěkné fotky a o ulici dál největší provoz-bordel na nábřeží.Tango ve FotograficMimo to tam probíhal kurz tanga (ano - kalhotky...;-)) Všechny předsudky a šílené představy ultra-maskulinních samců v košilích s volány (?) a špičatých ženských bez obočí, co to tam solí ta--tada--ta-ta od zdi ke zdi, jsou, po návštěvě závěrečného večůrku, ty tam. Taková pohoda. Všichni krásní a hlavně normální! (=žádné upjaté čůzy a blbečkové co to strašně prožívají a prudí, když si člověk jede něco jiného, než hraje. Ano - taneční mne v jistých ohledech poznamenaly).
O 10+ lahví vína pozdeji to šlo všem jako po másle a já se jen usmíval a plánoval, jak se to taky naučím. V této formě ano :)

Acabado

02-06-06

Abych citoval Kateřinu: "Odvoleno, dějiny státu přesměrovány". Kéžby. Podobné pocity jsem měl v 98’ :-/ Jen tentokrát mám radši zamluvenou tu letenku do Argentiny... :)

Blázinec. Mezi neskutečnými zprávami ve Zprávách (..jj ;-) mne poslední dobou vysloveně pobavily dve věci:
1. armáda pronajímající pozemky na Czech tek - LOL (Kunlovi ucukával koutek, když o tom mluvil na kameru. Možná že ubalili do těch filajovejch papírků - armádní ganju :) Fakt mě to jejich zacílení kampaně baví - dotahují to do konce. Nicméně nakysle bych mohl poznamenat, že když nepřijde mohamed k hoře.. pozveme ho a zmlátíme.
2. dítě narozené s třema rukama. To už teda ne moc "LOL" spíš mě ihned napal Goro z Mortal Combatu. Taková vychytávka! Třeba by člověk mohl úplně vklidu telefonovat za jízdy... Zas je fakt, že pro lyžaře by to byla investice do hůlek navíc. (ale jednu by mohl vpohode zlomit.. třeba první den.. v Alpách). Nebo být hip-hopaa :) K tomu je takový člověk úplně stvořený. Ovšem nedovedu si představit jak žongluje. Yo..Morta Comba Goro - Yo!

Mimikry

01-06-06

Mimochodem (lenochodem?) mě napadá, že kdyby na začátku kampaně ODS místo modré zvolila taky oranžovou, tak mohla vypálit socialistům docela rybník. (Už jenom kvůli té panice v agentuře druhé strany... "COŽE?! Oranžovou? Kterej $%@# - máme nakoupené pomeranče a mandarinky (na podzim je budem rozdávat páč nebudou...)) - Ty žvásty by nebyly tak jednoznačně oddělitelné a nedalo by se tím tak levně "operovat".
...
A naopak. Ale na borůvky se fronta nikdy nestála.. Ty si člověk musel vždycky natrhat v tu správnou dobu sám. Případně byli k ruce rodiče :) Stejně se ale člověk - chca-nechca - někde upatlal.

Och - jak symbolické :-)) To jsem původně ale nechtěl. No nic - jdu naposledy pročítat reklamní materiály malých neparlamentních stran a přemítat nad zodpovědností volby a jejím důsledku...