Vysvědčení

30-06-05

Od rána se tu trousí před domem nažehlené děti a zvesela si vykračují směr prázdniny. Také bych vykračoval a také bych chtěl vysvědčení - vždycky to byla taková (více-méně) pěkná tečka za celoročním pachtěním a buzerací učama, které - bohužel - stále ještě potkávám na ulici. Když je nahlas pozdravím, tak se leknou :))

Tak došlo k finálnímu porovnávání pupků, kdo jak zhubnul atd. Celé se to trochu táhlo - původní impulz vznikl tuším kdysi v zimě (jelikož to tu mám blbě udělané, tak link na kdy to bylo prostě něbůde..).
Bohužel musim říct, že jsem nezvítězil :( Dokonce ale ani Lucie (která měla díky "dámskému břichu" přinejmenším estetickou výhodu... Eda se nezúčastnil a vítězem se stal Honza. Tímto tedy gratuluji!! a respekt! Je ale také fakt, že dva dny nic nejíst a pak ještě jít těsně před do posilovny hodně pomůže... pak člověk opravdu břicho nemá.
Nicméně to jen dokazuje, že když se člověk snaží, tak to jde. Já to ke konci trochu (vííííc...) vypustil a nic moc. Dokonce jsme se shodli, že v jednom momentě to bylo lepší než teď. Nojo - ta důslednost...
Takže mě omluvte - jdu místo ťukání cvičit, abych se ve Varech nemusel u bazénu stydět.. Učit - cvičit - učit - cvičit.. plán na léto eee... naplánován.

Le Tigre

29-06-05

Naposledy jsem byl na strahovské Sedmičce, tak dobře před sedmi roky (shodou o-kol-nos-tí..:) a pořád si pamatuji jak jsem si dal ránu hlavou o strop. Pak dlouho nic. Až včera: Le Tigre.
Elektro-punk-mazec NY slečinky oblečené v něčem jako StarTrek uniformách pouštící loopy, kytary, projekci a zpívající čas od času skrze megafon. Geniálně stylizovaný projekt. Podnik pukal přecpaný všemožnými lidmi, voda kondenzovala na stropě, tělo na tělo (jako ale fest) - ze všech teklo.
Potěší, že se čas od času objeví i tady něco takhle vtipně jiného. Po hudební i vizuální stránce a koneckonců i ideové stránce...
Le Tigre

Reklama?

29-06-05

Už začínám být totálně zmatený: je tohle real reklama nebo ne? Model, kdy se reklama šíří sama, je optimální a docela funguje (viz úryvky show z českých rádií, kde na konci je taky pěkně a zřetelně radio a frequence :) - tak jak tedy?
Podle zdroje bych to zařadil do skupiny fudge.cz, vtipky.cz a jiné hnusweby (které možná už ani nejedou). Jenže tohleto je udělané dobře...

16 není 45

28-06-05

Výsledky filo. písemky - žádná sláva. 16 z nevim kolika. Ale 45 je minimum pro splnění, takže opět nic. Ale potěšili kolegové, kteří to prý psali už po 18té :))) Budu muset vymyslet nějaké... něco.. (..teď opravdu už nemyslím na taháky...) a nějak to dát, protože 18x to psát nehodlám - tak nějak bych to přibližně viděl.

Není nad to ventiloval občanskou naštvanost (nebo jinou) - třebaaaaa na internetu! ;)) Já osobně si na Metro stěžovat nemůžu (teda až na sezení v nových vozech, které je ok pro tříčlennou rodinu, ale pro lidi kteří se neznají běs-děs. Ale o tom asi písničku nenapíšu :) V londýně je to zřejmě trochu hustší :))) ...nojo..odbory - metla kapitalismu :)) zvuk nutný
London Underground

Upocený víkend pomalu končí a slunce mi stejně pálí odrazem od protějšího okna rovnou do očí. Bouřka se konala všude, jen ne tam, kde jsem byl já, takže žádná action.. :)
I když je to trapné, tak se v pátek "jedno" s r9 - po připojení Pety Adamce - zvrtlo v nekončící chlastačku a chození od podniku k podniku :) Upřímné konstatování "tyve - já sem ňák nasračky..." vypadlo snad z každého. Viva la sebereflexe :)))
V sobotu se ozval Eda, že má dvě místa ne guestlistu Urban Rapublic, takže primární cíl - dát se dohromady:) Urychlení regenerace redbullem vyvrcholilo v bageterii, kde jsem se snažil objednat bagetu a pití.. nevím jestli může redbull "najet" ale podle pocitů přecházejícíh ve vlnách, třasu a neschopnosti formulovat objednávku souvislou větou, bych skorořekl že i jo :- Ještě, že mají prodavačky natrénovaný takový ten klasický objednávkový checklist, takže nakonec stačilo jen zabručet resp. reagovat v momentě, kdy říkala to co jsem chtěl... :)
Mezitím se všechno X-krát změnilo a musel jsem vyzvednout a odvézt na akci nějaké časopisy => hledání tiskárny + hledání skladu v tiskárně + dohadování se s vrátnými.
Hodnocení Urban Rapublic? No nevím - podle mého málo lidí. Pěkný graffiti wall. Beatbox hustě! Freestyle battle dost dobré (od pánaboha to maj..) - Jestli to musí být tak osobní a prostě trapně sprosté, tak holt teda jo no.. ale přišlo mi to pak lehce monotematické. Následovali Jižní pionýři a to jsem prostě nedal nedal nedal a odešel na reggae koukat na prdelky - léto bude fajn ;)
Avizovaný stan Radia1 stál zanic (prostě tam vůbec neměl být..) takže jsem byl kolem 2h doma. Jestli náhodou by ta městská kultura neměla zůstat ve městě... ;)

Ufffff... ještě pořád jen funím. Jak nastane hezké počasí tak mě začnou rodiče lákat pod záminkou grilování na chatu. Asi mě maj přečteného.. :) Když kvůli ničemu jinému, tak kvůli grilování jo. Jen ta míra nějak chybí. Ale stojí to i za šílenou (nebo spíš mnou pomalu nenáviděnou) cestu, kde postupem let jsou v silnici pořád větší a větší díry, kopce kolem cesty mizí a křížů přibývá. Za vrchol považuji, když postavili novou silnici - bez zatáček a stromů kolem - a někdo na ní přestěhoval původní "pomníček" - tak 300-400m? Na jednu stranu chápu, ale to si ho pak můžou dát klidně ke dvěřím do garáže a vyjde to nastejno... (jsem mííírně rozhořčen :)

Dost dlouho mě v popisech grafických karet a LCDček pronásledovaly věci jako "digitální in / out" atp. Nějak mi pořád nebylo jasné v čem tkví ta zásadní výhoda. Tady ten článek o subpixel renderingu to docela pekne ukazuje. Třeba hrany se tím dají pěkne vyhladit i když už tam "pixel" jako takový prostě není :) Takže jestli někdo sedí za LCDčkem a má ho připojené na digi-výstup tak něco uvidí - zbytek světa uvidí něco také, ale k zázraku bych to nepřirovnával ;)
Subpixel rendering

h4xor g8gLg

23-06-05

H3h3 - tot4Ln3 n3Zvl4d4|V|, al3 sR4nd0vn1 t0 j3.. >>>> l1nK.

Uff.. tak snad radši normálně. Mé realné překlepy mi většinou stačí. A vůbec - s tímhle se takhle "dělat" je eh.. Asi jsem málo "hacker" :)
Přijde mi, že postupně je z (jakéhokoliv) undergroundu vysáváno všechno to, co je snadno pochopitelné a postupně přežvýkáno masovou společností...chjo...

Tak jo - písemka je za mnou. I když jsem tam seděl sakra dlouho tuším, že moje definice pojmů jako "experiment", "ekvivalence" nebo "solipsismus" (ten poslední jsem opsal..:) jsou spíš naivní popisky, než filosofické definice, takže další termín až v září. Chjo. Do té doby se snad něco naučím víc...
Ale aspoň to mám za sebou.

Mnohem víc teď přemýšlím na tím, jestli je jako dneska slunovrat, nebo jak teda? Každopádně je to spíš sluno-odchod (jestli to chápů správně..) Slunovrat se slaví. Sluno-odchod - na tom není moc co slavit (kratší dny atp.) - ten se spíš zapíjí. A nebo prostě hledám jenom záminku?! Hmm..?

Slunečný víkend - hezký, jen jsem z něj tentokrát moc neměl. Neustále nademnou visí ta přiblblá písemka z filosofie... energie na koukání do papírů je minimum a k tomu všemu v sobotu večer vypli elektriku :/ Až mi to přišlo skoro srandovní - i kdybych se chtěl učit, tak to potmě prostě nejde...

Samara

17-06-05

Tak akce v Roxy se vyvedla. Lidí přišlo hodně a celé to snad není vysloveně ztrátová! (pokud se všechno neprochlastalo na baru ;) Po sushi se během přestávky jen zaprášilo. Zajímavá byla skladba diváctva - zřejmě jsou japonské horory dost "in".
Za sebe můžu říct, že u Kruhu jsem měl husí kůži, když ta potvora lezla ven z televize. (dobré to bylo!) Druhý film jsem vynechal a třetí (Nenávist) už nějak nefungoval... (možná ale na slečnu za mnou, která byla buďto totálně labilní, nebo absolutně vypálená, protože neustále opakovala: "tyve - to nedávám, ne - to ne... a to už neee.. " :)))
Za největší úspěch akce bych považoval, že Lucii převečené za Samaru z Kruhu, se podařilo vystrašit jednu japonku (jen tím, že na ní šáhla..) málem k smrti (teda breku..). Když jí její přítel uklidňoval, tak se Lucka šla omluvit a slečna dostala další záchvat :)))

Kolik kdo znáte živých Adolfů? Já tak Borna a konec. Jméno předurčené k nepoužívání. Naprosto nevyužité - i v kalendáři. Některá jména se tísní ve dvou na jednom dni a pak je tu Adolf, kterého nikdo nepoužívá, ale hlavně, že má svůj den - celý - pro sebe... chm. ;)

Nevím, kolik Space Invaders je v ČR (já vím jen o jednom :( každopádně by to chtělo přidat, aby mohla být i tady podobná výstava jako v L.A. :))
Space Invaders (a jiní) třeba z rubikových kostek - čož už mi příjde jako extrémní mazec (zvlášť, když jsem s rubikovou kostkou nikdy nedovedl udělat nic jiného než "kytičky")
Space Invader
A pro ty co si chtějí zahrát, trochu jinak - isometricky:) - je stránka tady

Ha - včera jsem vyrazil do školy pro potvrzení o studiu (prozměnu..) a docela mile mě překvapilo jak je celá fakulta zaspamovaná plakáty na zítřejší ASIAN HORROR NIGHT :) a co hlavně (při vší neskromnosti) se na ně dá koukat!!! (-:
Na jedné z nástěnek byl plakát trochu zakrytý jakýmsi papírem (agitkou ohledně sirotků v Turecku..) - chvíli jsem přemýšlel, jestli je to vůči sirotám fér... -škub- -trh- ..no a skončili kdesi..pryč.
O trochu míň mě potěšilo mgzn.cz - sice to běží (ještě) pod jejich hlavičkou, ale neinvestovali do toho ani Ň, neráčili ani zabučet a nahodili si ten poster na jejich web - nato, že z toho nemam ani koronu..nic moc. Slušnost?

Hehehe :) S některými věcmi by mohlo být víc srandy než s laserovým zaměřovačem (nicméně tak nějak na stejné úrovni...) Ale ještě víc cool by bylo mít celý pásek z LCDčka :))
Scrollující spona na pásku

Víkend s hnusnym počasím = hnusný víkend. Odkrvená ruka na myši a fakt zima mě, upřímně, neba...
Z pátečního posezení (a lehkého opití..) v Popocafe mi utkvěly v hlavě hlavně :)) nespočetné skupinky angličanů motajících se bezprizorně v centru - nikdo je díky nové vyhlášce nenahání do bordelů... tough life..
V sobotu proběhlo obligátní hypnotizování zavřené knihy - v neděli její (potupné..) otevření. Moudra z ní nicméně ani potom sama od sebe nepřeskakují :( Peklo a modré nebe k tomu. Přes to všechno: "budiž tento týden zábavnější"! Děkuji.

Sice se mi podařilo zapatlat jima kapitolu o "morálce a etice" :))) ale musím říct, že už jsou voňavé a sladké!!! Tak aspoň něco pozitivního.

Werbung, Werbuňk.. nebo spíš takový malý support Edy a Honzy, kteří dali dohromady promítání klasických japonských hororů (jako na plátno - legálně..). No a já vyráběl "plakát" - médium zatím nezmáklé, takže je tam asi spousta chyb, ale to nic nemění na faktu, že 16. 6. (teď co bude čtvrtek) proběhne v Roxy "Noc asijského hororu - Asian Horror Night". Promítat se budou japonské originály filmů Kruh (klasika - všichni viděli, až na mě..), Nenávist (dům, kletba.. umírání..) a Oko (slepá dívka, transplantace oka, 6 smysl...)
K tomu všemu sushi, koktejly, animované filmy.. a já nevim co ještě.
Sice mám dojem, že všem zúčastněným organizátorům tečou nervy a v závěru se rozhádají (nebo tématicky - pozabíjí) ale to neva - když vydrží do čtvrtka do večera, tak bude alespoň dobrá performance ;)
Takže jestli budete mít někdo cestu kolem - začíná se v 18:00.
Asian Horror Night

Připadám si ultranudně. Neděje se ale lautr vůbec nic. Stránky v knížce neutíkají, to, že u toho usínám, už taky není nic nového, Grippeny nepadají (ale ani nelétají :), elektrárny běží a v médiích nic dostatečně burcujícího... Snad jen že v Americe se 9 měsíců potom, co vypli na 3 dny proud rodí extrémně víc dětí (lol - ale chápu...) - kdyby podobný princip nebyl popsaný v před-před minulém Reflexu v souvislosti s Polskem a výpadkem TV, tak by to možná bylo i zajímavé. No nic - jdu zas poklimbávat nad písmenka..

Madagascar

08-06-05

Chci víc tučňáků! :) Film ve kterém hrají jen tučňáci...
Jinak tedy nechci malovat čerta na zeď, ale příjde mi, že produkce animovaných celovečerních filmů nabrala nehorázné tempo a mamutích rozměrů - jednou to přece musí přestat lidi bavit - ne? Zjednodušování tvarů postaviček chápu jako šetření. Dřív se s tím nemuseli tolik kreslit a dneska to nesežere tolik času při výpočtu. A jestli to postupně skončí jak u Pocahontas, tak potěž...
Prozatím trailer Madagascaru 24 MB Quicktime - od "těch co dělali Shrecka" :) Zjednodušení geometrie je zjevné..
Madagascar - Trailer (24 MB Quicktime)

Looser Inc.

07-06-05

Mňo.. nevím... NIC. Ale s tím se tak nějak počítalo. Pominu-li, že jsem čekal u špatných dveří do budovy (zamčených.. ..ale ne sám.:), tak jsem přinejmenším na písemku přišel včas.
Místnost, kde se psala, byla nacpaná lidmi co měli výpisky, kopie, taháky - všechno...perspektivní studenti. Když rozdali zadání, tak se zeptali, jestli to někdo nechce rovnou odevzdat - asi vědí proč. Hned se ozvala nějaká slečna a vrátila to. Po chvíli další a další a další... a po čtvrt hodině přemýšlení nad otázkami jako: "Co je to zrůrazňující základ?" (asi jednoduché (za 1 bod.) - když člověk alespoň tuší..) jsem odevzdal netknutý papír a šel s ostatními (co na tom byli stejně - dokonce i ve stejném ročníku..heh :) na kafe.
Z nějakého nepochopitelného důvodu jsem si k tomu ještě vsugeroval, že je pátek, takže při hledání, jestli není některý z profesorů zrovna ready na konzultaci, jsem také moc nepochodil... School sux..co dodat.

..takže dneska nic. Spíš tedy pokus a okouknutí, jak to vypadá, kde se to píše atp. - vážně míněné to bude až 21. (a do té doby někde musím schrastit nějaký FAQ a naučit se ten..)

Dvojčata

04-06-05

Skvělé - Karolína minulou sobotu porodila kluka a holku. Nezbývá než pogratulovat a popřát ať jsou zdraví a tak podobně. Nicméně teď bude asi půl miliardy let na mateřské dovolené. Sáákryš. Kdo mě bude stříhat?!
..Leda že by jí opustil manžel (nebo se vyboural.. prašť jak uhoď) pak se dostala do brutální finanční krize - rodiče by jí zavrhli a tak by musela děti odložit a jít pracovat ;) Muhehehe...

Geniální. Smál jsem se nahlas u monitoru. Po delší době filmové bžžž! A to jsem to nečetl (mám na disku snad ještě i v T602ce...:-/ ) Celý film je fakt u-je-tý - počínaje delfíny co odletí jen tak do kosmu (před demolicí Země..), přes maniodepresivního robota, interiéry jak kdyby složené z nových Nokií, palubní počítač s bombastickým hlasem showmastera, Johna Malkoviche, suché komentáře zákonů fyziky (které poněkud nefungují...), louku na které člověk dostane ránu lopatou do obličeje, pokud na něco jen pomyslí ;), výrobnu planet a počítač Deep Touhght (který místo hledání otázky na odpověď kouká na TV). Celé prokládané výbornými stylish animacemi, vysvětlujícími o co jde.
Řekl bych tak Monty Python feat. Simpsons feat. cokoliv z Cartoon Networku :) 497 ze 497 hvězdiček. IMO must see.
Stopařův průvodce po GalaxiiA teď mě prosím omluvte musím to ještě párkrát zkouknout a přečíst, abych mohl okolí dostatečně obtěžovat hláškama z filmu (třeba:"..i feel like a sofa..":))) + si jít koupit tričko, kšiltovku, klíčenku, hrnek a ručník s logem průvodce po galaxii.. :)

Constantine

02-06-05

V rámci dohánění filmů, které už všichni viděli jsem se koukl na Constantine. Čím víc se mi to rozkládá v hlavě, tím víc se mi to líbilo... Celou dobu se člověku nenápadně, ale zato velmi důsledně, vnucuje myšlenka, že lidé opravdu jsou jen takovou hračkou pro boha a satana a že si z nás dělají prdel. Dotažené do absolutna v takové té scéně po-titulkách..
Vizuálně vydařené - barevné nádechy scén, neskutečné perspektivy, tu a tam přidělaný nějaký ten odlesk navíc - působí to dobře. Keanu sice vypadá stejně jako v Matrixu (ať se snaží sebevíc) Zato ženská, co hraje Archanděla Gabriela je něco neskutečného - odporně osciluje mezi sviní a "miláčkem", arogancí + má lehce francouzský -cink- :). Jestli je něco androgynní, tak tohle :) Paráda - potěšilo.
ConstantineNo a pak jsem koukl ještě na Alone in the Dark (myslel jsem, že to bude mít něco společného s hrou u které jsem strávil hodně příjemných hodin.. :) a prd. Jestli se to dá nazvat B-čkový film, tak jedině s "B" jako Bullshit a blbost. Spíš možná S-kový nebo P-čkový..

No tak nevím jestli jsem se náhodou o víkendu nenakazil.. :) Vařím čaj - otevřu lednici a konvici dám do lednice - zavřu. Něco je špatně... ok. Vyndám konvici z ledničky a snídám. Po snídani nesu do kuchyně hrnek od čaje a -šup- je v lednici... WTF?
Mohl bych to nějak svést na roztržitost? Já ale nemám proč být "roztržitý"..!