Světu mír!

31-03-06

Mňo - když už jsem u toho Metra a snažím se nebýt příliš cynický these days (což - věřte nevěřte - není snadné :), vybavila se mi paní co běhala onehdá na Staroměstské v Metru kolem kolejí s rozevřenou náručí a křičela (z plna hrdla..): "Mír - světu mííí! Mííííír! Světu mííír! Celému světu mír." A lidi na ní koukali -- a nahlas se smáli. A já jen čekal, kdy se vrhne pod vlak...

Hmm.. hasič v metru.. to nezvěstí nic dobrého. Docela to ale funguje :) Člověk vidí tu uniformu a už to v hlavě jede: ohořelá těla, rozklepané záběry z mobilu, na kterých stejně není nic vidět a zpráva o tom, že nikdo nenašel v dýmu únikový východ (možná také proto, že byl nadepsaný azbukou).
Tak snad raději tu povodeň :-/

Tak který je lepší? Mrtvé morče nebo killer duha?
Jinak ale přeji pěkný den.

Už skoro týden mi leží v žaludku úterní pohřeb. Nebudu moc spekulovat nad tím, jestli v některých fázích (a slepých uličkách) života je smrt, svým způsobem, vysvobození. Teď už vím, že jo a tudíž bych pohřby rozdělil na dva druhy: smutné a méně-smutné.
Tentokrát to byl ten méně smutný a i když se mi několika, zjevně dobře mířenými, slovy podařilo rozbrečet pozůstalou, tak se příliš netruchlilo. Dokonce bych řekl, že nejvíc truchlila pozůstavší hospodyně, která je najednou jaksi bez práce.. ehm..
To ale přeci není důvod k tomu, aby celý obřad nemohl proběhnout dostatečně vážně a nepateticky. (teda pokud to nebyl záměr..) Když totiž paní (uvaděčka?) začala recitovat jakýsi blitek ve verších AA-BB tak ve mě lehce cuklo. Když začla hudba hrát melodii, kde v českém textu Nohavica zpívá cosi o rumu a vodce (..a dotyčný měl lehce - fatální - problém s alkoholem..) cuklo ve mě trochu víc. A ve chvíli, kdy dáma, místo recitování, četla jakýsi univerzální žvást do kterého bylo jméno zesnulého včleněno jak do předpřipravené nahrávky (alespoň že skloňovala..) jsem začal přemýšlet wtf?!
Za ty prachy by člověk očekával přinejmenším důstojné divadýlko bez zásadních přehmatů. Ale dá se pohřeb reklamovat? Asi moc ne-e :-(

Stačí "málo" stačí, aby se všichni chovali, jak kdyby slupli extošku. Včerejší preview slunce vybičovalo dokonce i řidiče tramvají k lidumilství a otvírali dveře už kompletně zavřené soupravy doběhnuvším. Takové výrony empatie jsem od řidičů MHD v Praze snad ještě nezažil!
Zato dneska (jak už to tak býva...) jsou na tom všichni snad ještě hůř. Ignorance na 23609tou. Příkladem budiž metráková čůza (pěkné slovo.. hehehe) co po mě i přes veškeré uhýbání ráno šlapala v tramvaji. Člověk normálně alespoň zabučí...

Tímto se zřejmě řadím mezi mainstream media - o filmu Kachní sezóna psali už snad úplně všichni.. Jenže on si to ten film IMO opravdu zaslouží. Relax pro mozek, oči i uši.
Že je to černobílé má svůj (nejen estetický) důvod, hudební theme filmu je také příjemné (letní odpoledne ve městě, když není co..) a ruchy na pozadí člověku drží v hlavě zaháčkované paralelní scény. Celý film je tak nějak poskládaný z maximálně "vykompozicovaných" :) statických celků s krystalickými konturami. Člověk by tekl z vizuality. (naposledy jsem podobně slintal u jakéhosi izraelského filmu (jméno? ani náhodou..) v KV) Notabene v záběru není snad žádný diagonální pohyb. Při tom všem to ale nepůsobí sterilně (být ten film japonský, tak ale asi není co řešit..:) ani retro.Kachní sezónaZbytek slavobrán Kachní sezóně už postavili jiní, takže možná ještě big respekt Aero Films za vypiplané projekty a jdu to hledat po netu..

Industria

22-03-06

Ať si kdo chce co chce říká (i třeba autor..) - já prostě nevěřím, že fotografie na výstavě Industria nejsou ukázkou "práce ve photoshopu" - ve smyslu kompozice. Nejde ani tak o barevné ladění (to budiž), jako spíš o dokonalý drop-shadow nebo spíš outer-glow kolem postav. Pozadí působí někdy až příliš ploše, tak nevím...
Je jasné, že kdyby od začátku bylo... jasné (eh.. no - to je úroveň), že fotografie jsou aranžované a naklikané, tak by skončily spíš v nějaké "mladé galerii", než v Rudolfinu. I když zahalení do jakéhosi mystična přitahuje lidi a nutí je domýšlet. (viz reklamy, kde není v prvním kole jasné o co go) V případě Industrie bych ale netrápil dav ještě mlžením o technice.
Mě stačí, že už týden mám mindrák z toho, jak absolutně nevím k čemu slouží vyobrazené věci. Jedna z mála konkrétních asociací byl Millennium Falcon a Death Star, ale to mi asi mozeček krapet přestřelil.Václav Jirásek - Industria

Chjo.. nějaká pochva mi prokopla blatník na autě :( Čert ví kdy přesně, ale zato fest - až popraskal lak. Zřejmě to byl minimálně vykalenej slon, protože v tom ohybu to muselo jít ztuha. MDFK BTCH DIE! - minimálně na nějakou záludnou dětskou nemoc v dospělosti..
Dědo - máte prokopnutý blatník.. :(Mé krásné auto se pomalu rozpadá :( -snif-

Cat Soup - Nekojiru-Sou (250 MiB)Doporučený návod k použití:

1. Stáhnout (250 MiB) (mezitím třeba absolvovat víkend.. v případě pomalého připojení.. ehm)
2. Vystřízlivět - důležité!!!
3. Udělat si tak 40min čas a klid a kouknout na tu halucinaci.
4. Vstřebávat. Nechápat.

Japonci jsou "divní" :) Teda - jestli kotě, co se vnoří do slona, který je celý z vody, a plave v něm - případně prasátko, které ze sebe vyjme ..bůček asi ne.. tak něco.. šál (co já vím), usmaží ho (a sní), je normální, tak nic nooo...

Prostě - abstrakce par-excelance. Ať už po vizuální nebo narativní stránce. Jakoby se to táhne.. ale nepustí.

Předem mlatím hlavou o stůl, zeď, sloup, chodník - cokoliv, protože jsem nestihl předkapelu Maurcher. Konečně něco "před" co bych vidět / slyšet chtěl a má neschopnost příjde obligátně po. D-;
No - alespoň jsem nemusel čekat na pány Sofa Surfers :)Sofa SurfersPrvní polovinu koncertu se IMO míjeli s obecenstvem - hráli pěkně, ale tleskalo se jindy než čekali a naopak. Zjevně jim to vrtalo hlavou. Ale v průběhu se to nějak přehouplo a k závěru už byli myslím všichni na jedné vlně. Huuuu. Mohlo se skákat, ale to by nesměl být v Akráč, který má sice fajn bar, ale sál, i přes choroše na zdech (hippie přežitek..), klubově útulný není. (+ OPĚT vibrovaly ty mříže či co - asi jim začnu psát anonymy, nebo tu průmyslovou pěnu koupím sám..)
Přes to všechno ale paráda! Super výborná live obří projekce suplující osvětlení a rozmanitá vícevrstvá hudba sahající od dubu až po solidní.. skoro až trash.. cosi, mě opět utvrdily v tom, že mám rád, když jsou na pódiu víc než tři stylish chlápci s kombem a čtyřmi bubny :)
Nakonec mě tedy ani moc nemrzí prošvihnutí AIR: Eating, Sleeping, Waiting and Playing - to se na netu někde povaluje určitě...

Kdyby se někdo náhodou dneska nudil (a nááhodou si toho ještě nevšiml.. a náhodou chodil dřív sem, než tam..) tak dopuručuji posledních pár příspěvků z youngprimitive. Mohu potvrdit. Všechno co píše Peca, Heb i Gyd je pravda. Vzpomínám si na, zkouškou z angličtiny vystresovaného efu, jak mi píše po icq "..když poseru konjunktivy, tak sem v piči, ale jestli jednou praskne to s kotrmelcema, tak fakt nevim".
Mohu doložit sjetinou z hitorie.

Mňo - jsem dostal k narozeninam hydratační krém. Denní - For Man. Pořád mi vrtá hlavou jestli to mám brát jako "Jsi málo metrosexuální.. přitvrď", nebo "Vypadáš staře". Každopádně ale můžu říct, že po dnešní aplikaci se "moje pokožka cítí stále hebká". Jenom ještě musím vychytat takový ten tup-tup-tup-grif (kořen nosu, líc, líc, brada.. :)) před zrcadlem. Help!

Závěj

13-03-06

Mám za oknem takovou decentní, a hlavně protiholubí (!), závěj. Doufám, že chvíli vydrží. Nebo, že si holubi nepořídí lyže. I když to asi není příliš pravděpodobné, protože, jak by si asi zapínali přeskáče.. křídlama.

V sobotu proběhne "další se série" extrazajímavých seminářů o virtuálních bytostech. Strategicky až od půl druhé odpo. ;-) Lepší, než koukat.. na skoky na lyžích..

Čas od 13:30 do cca. 18.30 - budova MFF UK, Malostranské nám. 25
Posluchárna S4
13:30 Pavel Jiroutek, MFF UK -- Řízení autonomního robota (přednáška)
15:00 Enaktivní koutek Jan Burian, VŠE -- Enaktivní paradigma v umělé inteligenci (přednáška)
Matěj Hoffmann, MFF UK -- Modelování interakce konekcionistického agenta s prostředím (presentace)
Cyril Brom, MFF UK -- IVE - "Inteligentní virtuální prostředí" stokrát jinak, tentokrát enaktivně (presentace aplikace)
17:30 Denisa Kera, Petra Jedličková, FF UK -- New media studies (přednáška a diskuse)

PLUMP DJs

10-03-06

Někdo musí do Mekky blízat obelisk.. jiný sedí a čeká :) V sobotu KONEČNĚ dorazí do Abatonu, podle mého, největší breakbeatoví mastaz Lee Rous a Andy Gardener - Plump DJs!
Všichni jsou předpokládám tak na-tě-še-ní, že mám skoro strach, jak to celé dopadne. Absolutní vychytávka je registrace na breakbeat.cz, kdy lístek stojí půlku. Asi půjdu blízat jejich server ;-) Díky!
Obrázek nahazovat odmítám jelikož mi vizuály labelu Finger Lickin’ příjdou čím dál tím víc infantilní. Zato nějakou mp3 bych mohl... Je těžké vybrat nějakou extra vypalovačku - 80% jejich tracků je úplně hůůů-tadam-pam - ale určitě z breakového šílenství vyčuhuje detoxikační pohlazení Morning Sun (7 MiB) s vokálem, slečny z Lamb, Louise Rhodes. (skvělé nad ránem..)

µTorrent
Jedete v .torrentech? Já samozřejmě ano. Nejde bez. Koncept je geniální a poté co člověk s nechutí zavrhne originálního klienta (s tím, že tomu nerozumí...) a přejde na něco jiného, se ukáže, jak skvělá věc to je (a pochopí jak funguje:). Klientů spousta. Azureus smaží procesor jelikož je v Javě, ABC je trochu velký a nedá se moc štelovat. Ovšem µTorrent! 158 KiB prťavý, v paměti zabere půl toho co ABC, nařídit se dá úplně všechno - včetně refreshe obrazovky, link na vyhledávače, selektivní download a v poslední verzi i šifrování přenosu.

Podezřelá postava stojící nehybně u zdi v noci na metru Dejvická.. jednoznačně dealer - ještě jeden je podobný na Kampě :) O kus dál jsou koleje (jako - kolej.. - blbější "hříčka" se snad ani nemohla vylíhnout..) - tak je to jasné. Na otázky neodpovídá - jen se divně tváří...
Krapet nepatřičně působící sněhulák v Metru na Dejvické

Fuj - ještě že mám žaluzie. Nechápu to sice, ale každý paprsek co projde skrz, odrazí se od monitoru a padne mi do oka, neskutečně bolí kdesi uvnitř hlavy. Přitom jsem včera spořádaně seděl v noci doma a pracoval :-/ A k tomu venku něco poletuje. Určitě jsou to prťavý ninjahvězdičky co se také zasekávají do mozku. Pff.. ani mě nehne vytáhnout paty z domu.
Tak alespoň mám námět na manga charakter ;-)

Podle data výroby dost stará věc, ale takhle při pondělku mi udělala radost. Zvláštně dynamický comix na klasické téma s prvky hc :)When I am KingŠkoda, že jich není komplet zadarmo víc..

Zjev Xavier Baumaxa roste, roste - přeroste. Nicméně se jím bavím už od chvíle, kdy na R1 hráli Otvírákem a ticho po pěšině.. Zřejmě společnost dospěla k tomu, že si ráda poslechne kritiku sebe, jazzového establishmentu, pop-hoperů a prostě spektrem tam a zpět - bez zábran.
Ona už sama úvodní báseň stojí za to ;-)

A tímto dnešní linkparádu ukončuji. Doufám, že všichni velkolepé dílo o fotbalových bafuňářích viděli nebo alespoň slyšeli. (teď doufám, že to jsou ti, co si myslím, a není to třeba.. třeba brankář.. jako vikář - třeba - podobný vzor :) Já seděl celých 48 minut před monitorem a nechápal. Ono stačí těhle +/- 70 sekund. :-)
Und Schluß... keine Links mehr.

Rambo

04-03-06

Poprvé (!) v životě jsem včera shlédnul Ramba s tím, že je to skoro klasické... Mňo - a usnul jsem kdesi uprostřed (příliš se tam toho opravdu nenamluví).. k závěru jsem se ještě vybičoval k vnímání konce, ale i tak říkám LOL. S odstupem dvaceti let film působí přinejmenším úsměvně - zvlášť když v TV k obědu běží defacto to samé, jen možná s méně krví, pod rouškou Walker Texas Ranger apod.
Nicméně téma traumatizovaných veteránů se určitě ve filmech opět vrátí. Vždyť už po válce v zálivu vyšlo x filmů které se neustále točily kolem toho kdo, kde se na koho vyprdul a jak "selhala rozvědka" :) (teď mě napadá jen, tuším, Skála.. ale určitě je filmů se seversky vypadajícími psychopaty z elitních jednotek víc). Loni jsem chytil ve Varech jakýsi film řešící to samé ovšem v prostředí veteránů z Čečny a - kdo si počká, ten se dočká - filmy o vyjetých absolventech mise v Bagdadu na sebe nenechají dlouho čekat. Jen se musí dost lidí vrátit domů, aby měli publikum, protože jestli to bude kalibru "rambo", tak potěž..

Přesně takhle to bylo - jak vernisáž tak kalba. Já si k tomu můžu přidat, jen to, že slečny byly po ránu krásně svěže barevné a že mi bylo dost zle.

O2

01-03-06

Zda se, že už došlo i na Telecom a Eurotel a zvesela se budou integrovat do globální identity mateřských firem. Název se změní - splyne na Telefónica O2 Czech Republic, a.s. Což snad není prodejní název - už jenom kvůli tomu dlouhému ó... Tak asi zůstane u "ou tů". Nechť - jejich reklamy jsou sympatické. Bublinky vzduchu stoupající pod vodou jsou balzám na duši :)O2 bublinkyUvidíme co bude za půl roku...