Kuš - z hlavy ven! Nechápu kde se mi to v mozečku bere. Písnička z Receptáře. Furt dokola. Už nechciiii...!

Garbage

30-03-05

12. duben, datum, kdy má vyjít nové album Garbage. (v EU) Pominem-li fakt, že na netu už je. Cha chaa! ;) Stále ještě mě rychlost pomalu větší než rychlost světla dostává... (stejné je to s Morcheebou - taky nové album... jen čumím...) No ale to odbočuju - zbět ke Garbage.
Onehdá mě popadl takový ten pocit, že už dlouho nic nevydali - a že by pomalu už zase (pokud se definitivně nerozpadli...) mohli - et voilá!
Poslední album mi sice úplně nesedlo, tohle to mírně kompenzuje. Nicméně Version 2.0 mám už opět v autě :))
Klip vypadá drsněji než sterilní věci z minulého alba, Shirley Manson také. Butch Vig - stále jako psychopat :) Ale i přes to všechno už mě tolik nedostávají. Že bych z toho už vyrostl?
Garbage - Bleed Like MeStream klipu Garbage - Why Do You Love Me: WMV nebo RM
Heh - taky dobrý jak za posledních pár dní vystoupala garbage.cz na googlu.. (mimochodem designerské peklo... ale zase tam mají spoustu informací.. :)

Krásná ukázka toho, jak některé instituce nejsou schopny překročit práh virtálního světa přičemž naopak to jde skoro samo je popsaná tady... Když o nic jiného, tak jde o prachy.
Docela mi to připomnělo přednášku za účasti dvou šíleně bohatých hráčů z nějaké takové MMORP hry. Vyprávěli o tom, kolik let už to hrají, kde vydělali v těch hrách tolik peněz, jaké jsou kurzy k dolaru a jak prodávají artefakty ze hry na eBay (není nad to si koupit "brnění 5" za 35$ když je kurz ke stříbrňáku ze hry zrovna výhodný :)) Jak problematické je zisky z takových obchodů zdanit (klasicky to nejde (sic nuly a jedničky...), ale jak to člověk neudělá, tak se určitě někdo ozve, že neplatí daně - typciky) a mimochodem z přednášky vyplynulo, že opravdu nejstabilnější ekonomika a potažmo i interní měna bývá v těhle hrách / systémech, když se v nich nikdo z programátorů nevrtá - prostě to nechají běžet...

Co bych za to dal, když jsem (back in the days :) složitě vybíral svoje prkýnko (nakonec Channel... šedo-tmavěmodrý design ico-panáčků na eskalátoru... no.. R.I.P. :) ale nechtěl jsem hnusný a bleh obrázek se kterým by mi to za 1. určitě jezdilo hůř, za 2. bych se s ním nedovedl ani za mák "identifikovat" a za 3. by se mi moc nehodil k mikině :)) (fakt) To všechno i přesto, že byl předurčený k ošoupání.
Nabízí se jenom otázka, jestli mít skate udělaný na míru není trochu snobárna a tak trochu celou věc nepopírá. Ale i tak dobrý nápad!
Create It - Skate It

Sladký svět reklamních spotů a hudby... Na netu blázinec kolem písničky a bota s chipem se prodává sama. Adidas sice tvrdí, že díky integrovanému chipu se něco v botě člověku "přizpůsobí". My paranoici ale víme, že chip je tam hlavně kvůli zpětné vazbě pro firmu ;) Hlavně nezapomenout vyměnit baterii... každých 100 hodin :)

Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že se mi ta reklama pojetím nelíbila potažmo nezdála něčím povědomá a docela jsem koukal - natočil jí Spike Jonze (Being John Malkovich, FBS - Weapon of Choice, Björk...)
Díky milovanému internetu je reklama (a i ta zvlaštní písnička) ke stažní hned v X verzích:
60 sekundový spot a 90 sekundový spot.
Adidas 1 - Spike Jonze Spot
A soundtrack Hello Tomorrow - Squeak E. Clean feat. Karen O z The Yeah Yeah Yeahs. (Milé, jak mi ta jména ale vůůůbec nic neříkají :)) Nevermind - když už jsem si to vygoogloval)
Orignal 1:00
Original 2 :) 1:29
Remix 4:04

password: smilez

Tram stories

26-03-05

Ech - asi mám štěstí na magory v dopravních prostředcích. Ovšem poslední předčil zatím vše. Stříhal si nehty. Večerní poklidno ve voze rušilo jenom občasné cvaknutí takových těch kleštiček (a tušené odsvištění...) Původně jsem si říkal, že vpohodě - tak si prostě potřebuje zastřihnout nehet (jeden)... naivně...
Kde jinde si dělat manikůru než v tamvaji ostatně, že!?..

Nikdy mi nikdo neposlal písničku po rádiu. Asi poslouchám špatné frekvence... nebo možná právě naopak :)) a možná díky bohu zato. ;)
Nicméně - když jsem jel ze školy, tak v rádiu hráli Lamb - Gorecki. Taková krása! A v závěru moderátor utrousil, že to bylo pro Kubu ;) Je mi jasné, že ne pro mě, ale i tak to bylo milé. U písničky, která se mi celá vybavuje už jen při pomyšlení na ní.

..I wouldn’t fear.

Mimochodem to tak nějak zabalili, jestli jsem to správně pochopil :( a dělají na svých sólo projektech. Takže hned tak nějaká nová deska něbůde.

Heh - zase jsem se projevil jako absolutní pako. Abych přišel dřív do školy se mi snad od základky (a odpoledního vyučování) nestalo. A teď? Přichvátám do školy (se zpožděním - jak jinak), vběhnu do "třídy" a nic. Cizí ženská tam exhibuje u tabule na téma 2D grafika a automatické rozpoznávání prvků v ní, nebo tak něco.
Vyjdu ven, zkontroluji číslo místnosti, patro... a pomalu se dostavuje pocit bezmoci. Jak to? Že by se mi něco neřeklo..?
V kanceláři mi ovšem pán suše vysvětlil, že "Cyril má přednášku někde - asi na chodbě - a hlavně až za hodinu".
Fakt jak dement. Ale zas je vidět, že když se chce...:))

Zdá se, že mám asi definitivně smůlu. Smiley.com koupili nějací "výrobci" kurzorů a ikonek do mailů. :((
Minimálně šest let tam byla přiblblá stránka s nějakou pohádku o žirafě co šla pouští... věnovaná otci toho, co vlastnil tu doménu. Chápal jsem, že to asi neprodá - když je to takhle osobní... A smířil se s tím.
Má cenu to víc komentovat? Žirafa asi umřela v poušti... Doufám, že nikdo ty jejich ikonky a nesmysly nebude chtít. Dup.

Ono tedy je těch japonských "vynálezů" na netu jen 19 ale i tak se opět ukazuje že Japonci jsou magoři, magoři, magoři. Chci tam! Chci tam! Chci tam!
Mimochodem mám dojem, že mají le-hou-lin-kou fixaci na hromadnou dopravu...
Useless japanese inventions

Aaaahh...

21-03-05

Krása. Vyrážím ven. Sice mi trochu kalí náladu to, že jdu na finančák s daňovým přiznáním, ale i tak... :) Odsud to vypadá, že je venku pěkne.

Jo - barva mého obličeje už přeskočila z "nebyls na horách" na "si byl v solárku?" - to už není tak cool co?

Tak víkend je pryč. Musím říct, že me nakonec potěšilo i počasí. Nevypadalo to původně ani na záblesk sluníčka. Ještě by mohlo být mírně tepleji...
Sobotní párty v Roxy byla standartní. Lidí dorazilo o trochu méně než by se asi všem líbilo, ale aspoň bylo místo. Směs lidí taktéž normální. Známé obličeje - neznámá jména :) Maximálně tak Lazar a Kristýna, která dorazila s, prozměnu, novým přítelem (mám dojem, že životnost jejích partnerů je 2 - 3 měsíce resp. breaksome party ;-)) A tahat pak fotky z jejích ex je dost problém..hm.)
Největší halucinace večera byl chlápek, který mi tvrdil, že sice neví jak se jmenuju, ale že ví přes koho se známe :) Taky nevím jak se jmenuje, ale měl pravdu - známe se (asi) přes jednoho spolužáka.

Stanton Warriors hráli pěkně. Mixovali horem dolem co to šlo. Třeba jen tak jakoby nic najednou sample Chemical Brothers "..your finger - is on the button.." a pokračovalo se dál. Pěkné. Ale zas takový nářez jako Freeland to nebyl.
Mimo to jsem se snažil si dokázat, že zábava na párty není přímo úměrná obsahu tequilly v krvi - a srkal vínko...a kolu. Tak nevím... :) Ale když nic jiného, tak mi dneska není blbě.

Příjemně mě překvapila tahle velikonoční záležitost:
Neděle 27. března 2005 - Roxy - KID LOCO DJ set

Nejede web. Kdy jindy než teď člověka napadá miliarda věcí, které by se daly updatnout, ale není to kam napsat. Respektive je, do notepadu a pak copy & paste.. Kdybych byl totálně off-line, tak čert vem, takhle ale člověk ví, že všechno ostatní jede, jen jeho vlastní web ne.. asi z toho pomalu magořím hm. :(
Ale zase jsem si uvědomil, jak moc návykové tohle celé je. Zhluboka dýchat - však oni mi to nahodí...

Uff... prave jsem se vratil z Alp. Udolí krásné - zprava hory, zleva hory. Kdyby měl člověk blbý den, tak by mohl říct, že se na něj ty hory řítí. V lepším případě jsou ovšem zalité sluncem, vrcholky házejí stíny - na ty hory na druhé straně..ehm. Luxus. Jak z filmu. Hotel příjemně vydesignovaný (sice ne tak jako Side Hotel v Hamburgu :) ale i tak), nadupaný elektronikou a úplně skvěle tam vařili!!!
Po dni a půl na sněhu, který byl při 23°C (jsem nechápal..) na kopci hnusně težký, jsem přeladil z plánu "vyjezdit se do absolutna" na chycení "hele - nebyls náhodou na horách?" barvy. Tak mám spálené uši. A taky trochu nos... a tak... ech.. no.
Zbytek času jsem věnoval pilování stylu :))) - jízdy na switch nebo jak se to říká - prostě opačně než normálně. To je jak začínat znova na prkně. Mám teď modřiny po celém těle na těch nejobskurnějších místech :-/
Ježdění bylo tedy už trochu boj, ale zase to šlo jen v triku. Krása, řítit se po svahu, do obličeje fouká horký fén (tuším, že se tak nějak ten vítr jmenuje...), člověka předjede snowboardová slečna v tílku a u vleku jich postává ještě víc - v různých barvách ;) Radost pohledět. Takže - letos dávám prkno zpět na skříň. Sníh ať pro mě za mě roztaje a nastane jaro!

Menší promo, ale na tyhle pány se opravdu těším! A vůbec.. už jsem si dlouho nedal nic v Roxy...a vůbec.
Jen mám strach, že když se TAK těším, tak to bude stát za prd...hm. No, tak se snad radši netěším :))
Stanton Warriors - 19. března 2005 v Roxy
Je normální řešit v pondělí co o víkendu..?

Včera se mi v metru stala zvláštní věc. Nebo zvláštní..no... každopádně se mi to často nestává - až mě to celýho rozhodilo.
Nastoupím do vagonu, protáhnu se kolem lidí co stojí ve dveřích a chytnu se tyče. Rozhlížím se kolem kde kdo je a tak, přemýšlím odkud kam lidi jedou, hledám něco zajímavého... Najednou psychoo - oční kontakt se slečnou napravo (v ruce igelitka s novými jeansy). Ucukla pohledem až jsem se lekl a taky oči šup na reklamu. Co to sakra bylo?! Po chvilce mi to nedalo a zase jsem začal bloumat po lidech - a zase slečna - a zase pohled z oka do oka. Cuk. Pak ještě jednou a víc jsem nevydržel a začal in-ten-ziv-ně studovat reklamu před sebou :)
Chvíli jsem potlačoval vlastní ješitnost a pak si vzpomněl na přednášky o proxemice, o tom jak si lidé sedají (nebo spíš nesedají) vedle sebe na veřenách místech, jak se na sebe nekoukají páč to tomu druhému může přijít jako narušení té jeho zóny a jestli je divné, že si na přednáškách sedám vedle lidí a né ob-židli.
Zase na druhou stranu na gymplu jsem nesnášel, když si někdo sedl vedle mě do MOJÍ lavice. Přitom jsem jí měl přiraženou k vedlejší, kde seděl Walter...divný. Tak nevím jestli jsem tím lidi štval, nebo štvu teď...hmmm.

Koukám, že se mi jaksi zakutálela myšlenka :) ehm.. co jsem tím celým chtěl říct? Tak že by přece jenom ta ješitnost..? :) Ale to snad néé..! :))

Od chvíle, kdy jsem vyšel v Amstru z jednoho skateshopu mě užírá, že jsem si tam nepořídil triko. Ono bylo lehoulince narůžovělé ale možná že bych se s tím smířil, protože ten obrázek na něm byl naprosto úžasný. Teorie, že si ho najdu na netu etc. byla špatná sic si nepamatuju ani značku, ani případně jméno toho shopu.. k vzteku.
Nicméně při hledání jsem narazil na Aarona Kratena (jak moc infantilní je hodit za takovýhle jméno smileyka? :) Taky docela slušný - tomu triku se to skoro podobá. Stylem - protože na něm byli spíš roboti a tak..
Aaron Kraten

Čas od času mě nějaká reklama nebo něco v ní vysloveně dostane, potěší, pobaví. Třeba hlas v reklamě na dobrou vodu "příroda regeneruje...". Kdyby měl mít můj počítač hlasový výstup, tak takovým hlasem, prosím. :)))
Upřímně jsem se usmál u verze "dobrá voda čaj" - WTF? Zajímalo by mě, jak dlouho rešili jestli je "fakt blbý to takhle nazvat" a nebo ne..
Úplně jinak (ale také upřímně) jsem se ovšem usmál u TeleAmígos. LOL. Vím, že to není nic nového, ale pobavila mě... hehe "jsem Hugo - tvůj nejlepší přítel.."

Včera jsem zaslechl tuhle slovní úlohu. Doufám, že to reprodukuju správně:

Zabalená čokoláda stojí 110 Kč. Čokoláda stojí o 100 Kč víc než obal. Kolik stojí obal? 10,- to není :)

Trochu jsem odvykl...

Huh.. v tomhle vidím zdvižený prst: mladík se upil tequillou k smrti. Tak doufam, ze alespoň zlatou.

Efův výkřik že "Punk’s dead!" a moje včerejší intenzivní procházka po obchodech mě utvrdila v tom, že se snad už ani nedá pozastavovat nad tím co je a není mainstream. Koneckonců stejne jako punk’s dead, tak i rocker look is dead, techno je dead, snow- a skaterlook r.i.p. o etnu a kovbojích snad ani nemluvě a nezávidím těm co mají tribal tetování (jako fér - ne hennou :))) Koneckonců i celou "nekomerci" už přežvýkala a vyplivla komerce, tak co člověku zbývá?!
Ať si každý nosí co chce, ale ať je z čeho vybírat. O lidech podle šablony si můžu přečíst v klasických sci-fi novelách a né se na ně koukat.

Tak víkend je za mnou a kupodivu s příjemným pocitem, že se něco hnulo. Možná to bude tím, že na mě konečně plivla (s přihlédnutím k výsledku...o políbení nelze mluvit) můza a vyprodukoval jsem nějaký ten návrh. Možná i pátečním ping-pongem s Danem, kde jsem si v některých momentech připadal jak v tranzu. Míček lítal (sice jak se mu zachtělo), ale jeho repetitivní cvakání má něco do sebe.
Po docvakání jsem spěchal na křest desky kapely UDG do Akropole. Lehce skeptický a absolutně nevědíc do čeho jdu - no, ale "zadarmo i kdyby škodilo" ;-)) - kdyby nic jiného, tak jsem se tam najedl. Pominu-li typa co mi rozlil přes celý oblíbený pruhovaný svetr hned po příchodu víno a pak u šatny vyprávěl svým kámošům jak "tyve - skočim a nějakýmu chlápkovi sem přes celý břicho rozlil víno..", tak to docela ušlo. Kapela stávající ze snad 6ti kluků se na pódiu docela hýbe a dovedou lidi slušně rozskákat. Trochu mi to připomínalo 100° ale nemůžu uplně soudit - not really my cup of tea... Ale publikum bylo totálně mimo, tak z nich asi budou hvězdy :))) nebo co.
Poslední metro domů a jen pár vín zaručovalo příjemné sobotní probuzení... a od té doby pracovní nálada.
To jsem zvědav jak dlouho mi to vydrží.

Onehdá jsem si při čtení jednoho mailu vzpomněl na starou DOSovou hru The Incredible Machine (TIM). Je to takové to: míč spadne na klec s myší - myš se rozeběhne v kole a přes převod rozpohybuje pás na kterém je závaží - závaží dojede na okraj pásu a spadne na baterku, tak se rozvítí a přes lupu zapálí svíčku (ať už to je nebo není možný), která před ní skáče na trampolíně. Když je svíčka trampolínou vymrštěná dostatečně vysoko zapálí knot děla - dělo vystřelí kouli. Koule spadne před kočku, která se vyděsí, naježí, udělá salto a po šikmé ploše sklouzne k akvárku se zlatou rybkou a může jí sežrat...
Ještě výborný bylo Incredible Toon - což je to samé v cartoony provedení. Třeba člověk může za zvuku Mozarta nechat spadnout kovadlinu na kočku, která se pak rozsype na střepy... No strávil jsem s tím dost času :)))
Tak tady je k sosnutí zazipovaná TIM (450 Kb) - Mě to funguje...support kdyžtak v guestbooku nebo ICQ. Hezké hraní a pěkný víkend.
The Incredible Machine (450 Kb)

Matfyz - LOL

03-03-05

Včera jsem absolvoval (a tenhle semestr i nadále budu) přednášku na matfyzu. Pořád se tomu směju - já - který měl kdesi ve třeťáku málem pětku z matiky a potácel se kdesi mezi vektory, integrály a limity.. se včera při plném vědomí uvelebil v posluchárně na Malostranském náměstí a poslouchal přednášejícího, který chodil před tabulí v ponožkách, přepínal mezi dvěma notebooky a čmáral na tabuli takový to "suma" znamínko ...a jiné..
V momentě kdy se zeptal jestli "je v místnosti někdo kdo nezná matematickou definici neuronu" jsem se už usmíval a zvedal ruku - a kupodivu jsem nebyl sám! Jen chlápek co seděl opodál se naklonil ke slečně vedle něj a špitl jí: "Tss.. já to programuju". Inu - každý podle svého ;-)
Ale jinak to šlo. Hlavně mě opět fascinovaly ty prostory ve kterých se to odehrává. Neuvěřitelý, starý dům / palác - předělaný a napěchovaný technikou - všude místo, světlo, nové vybavení. Prostě kdyby nic jiného tak pohlazení pro oko (jestli se to tak dá říct:))

Už den dva mám pocit jako by mě přejelo deset parních válců, ale co mi zvedlo náladu byl short The Awakening of Consciousness (67,6 MB Quick Time) | (49 MB Win Media).
Respect - za 7 měsíců vyrobit něco takového ve dvou!

Postižen 8 bitovým dětstvím jsem se na konci upřímně zasmál. Všichni jsme na tom stejně...
The Awakening of Consciousness

Heh - kouknu do školního systému a můj studijní průměr se zlepšil z D na C. I’m a "C" student now :)
To je nějaká haluz ne? Když nic nedělám...
Si to nalepím na zadní nárazník auta jako v klipu Smashing Pumpkins. ;)

Vincent

01-03-05

Miluju internet. Fakt. Člověk se o něčem dočte, tak si to sosne a je to. Třeba krátký animovaný film Tima Burtona - černobílý, ale úžasný. Je o klukovi, který radši horory než hraní na flétnu + měl menší tik na Havrana od E. A. Poa. :)) Doporučuji - pokud máte animovanou obscesi :) Heh - to mi připomnělo výbornou knihu 16 překladů Havrana na které jsem jeden čas ujížděl...
Tim Burton - Vincent