Unitedislands - Destroy Everything You Touch

26-06-06

Ladytron na Unitedislands of Prague 2006Opět stylem "hele housle" jsem v pátek od Lazara dostal lístek na Unitedislands.. bla bla... Za normáních okolností by mě tam nikdo nedostal. Když už ne kvůli ceně lístku, tak kvůli "kapelám" co se tam prezentovali. Nevím přesně jak to pořadatelé myslí, ale skladba interpretů se imo pohybuje kdesi na spodní hranici únosnosti - etno, ska, jakobydrsní hoši s kytarama.. Budiž. Zjevně se publikum našlo, nicméně mám pocit, že hlavně kvůli headlinerům Placebo. (tzv. když už mám na ruce ten kroužek, tak se kouknu i na zbytek.. :-/ ) Nekoukl a bojkotoval jsem. V sobotu jsem se vykopal v půl dvanácné na DJ set Ladytron. Přesně jak psali v Reflexu :) Byli jen dva a byli vystyleovaní jak na obal cd.
Slečna si v půlce drkla náremkem do mixáku a - ticho... Pak zase electro-80-clash-punk-dizorce-blazinec. Higher States of Consciousness od Winka bude zřejmě pronásledovat všechy v kompilacích Best of 90’s cpané lidem v teleshoppingu. I na tu došlo - a bylo to dobré :-D A kdo chtěl poslouchal a hopsal - kdo ne, ten se opil a pobíhal v subliminal masáž marlboro stanu dopolotěla.
Placebo na Unitedislands of Prague 2006V sobotu večer pokračování. Naposledy jsem Placebo viděl ještě se Sneaker Pimps jako předkapelou a to byli Sneaker Pimps jednoznačně lepší (a Placebo to věděli - a působili úměrně tomu zpruzeně..).
Tentokrát proběhlo všechno bez problémů. Vetřel jsem se do pitu před pódiem a udělal pár fotek (a připadal si trochu srandovně vedle typů z půlmetrovými objektivy.. ale - víme jak to je ;-))) Hruď Briana Molka je naprosto hladká.. a má dvě brady ;-) Jinak fajn. I když to v některých momentech vypdalo spíš na přehlídku modelů kytar, než na koncert.

Jako třešnička, z toho imo hudebně zajímavějšího, působilo vystoupení The Ecstasy Of Saint Theresa. Posledních x festivalových vystoupení se mi zdálo, že už jsou naživo takřka neposlouchatelní. A najednou tohle. Po hodině ladění, štelování a buzerování zvukařů proběhlo, po všech stránkách, hi-fi :) vystoupení ze kterého byli paf snad všichni co nešli spát. Atmosféra jak v koncertní síni. Světla minimálně a hutně temné zvuky se valily prostorem, klouzaly mezi lidmi a končily kdesi ve Vltavě...
Nevěřím v rámci show businessu na náhody, ale zdálo se, že opravdu nečekali, že budou přidávat.