Underworld

14-07-05

Má neschopnost rozhodnout se jestli jít, nebo nejít na koncert Underworld se tak nějak vyřešila Lazarovou výhrou lístků. S klidnou duší, že i kdyby to bylo "fakt blbý", tak se nic neděje, jsem odkráčel zvečera kamsi ke Kolbence (která už zřejmě nestojí..) Zvečera - protože to byl opravdu koncert a ne party. Trochu nezvyk jít na "taneční koncert", ale budiž.
Skladba lidí klasicky různorodá - od evropa2 people přes pivo-punk, disko kurvy a zjevně vyžité party-people až po ty co si to prostě nemohli nechat ujít. Musím říct, že Underworld jsou sice hrdinové mé post-puberty, ale nepropadám hysterickým záchvatům při každém tracku. Ale nechybělo mnoho ;) Konečně jsem je viděl ne z 500m jako na Creamfields, ale tak z 5 metrů. Hráli krásně. Klasický průřez - tu tranceověji, tu breakeověji. Avantgardní projekce a v závěru laser. Laser-masakr lépe řečeno. To co se mi odehrávalo před očima jsem prostě nedal. Možná nejpregnantněji by to vyjádřilo spojeni "ty pyčo vole uff" :) Vždycky jsem si myslel, že takovéhle efekty se dodávají do obrazu teprve při postprodukci - tohle bylo RT IRL!!! (a ja jenom WTF!? ;)) Prostě: chlap stál - za ním vyjížděly odnikud (prostě z prostoru) paprsky / jakoby přerušované čárky laseru (a lá twilight zone..bžiu..piou..bžou..) - v hutnějsích momentech to celé nějak přemorfovalo do prolínajících se hyperbol - prostě vizuální mazec na závěr.
Underworld v Praze
Foto by Lazar, kterému ještě jednou megadíx - tuším, že u něj bude fotek ještě i víc :)
LOL na závěr: ten světlomet, kterým byl pobíhající zpěvák nasvěcován zepředu NEBYL na kolejnicích a na motorek - celou dobu tam s ním poletovala jakási slečna :)) Umělá zaměstnanost :)