Třinec - Severka - werk a zasněžená krása

07-02-05

No - kde začít..? Páteční cesta do Třince v Martyho luxusním turbo-fordu proběhla naprosto bez zádrhelů. Už dlouho jsem se "nevezl" tak to bylo příjemné - jen tak opendovat, koukat po jiných autech..cumlat Starburst karamelky (největší luxus! :) musím doporučit). V Třinci se žádný industriál nekonal. Všechno zasněžené víc než půl metrem prašanu, bílé, tiché...mrazivo. Prostě sněhová Josef Lada virtualita ;) Pak se šlo do hospody a spát k Do
ovi s dalšími 19ti lidmi ;) Zážitek. Třeba vůbec nechápu, jak jsme se mohli na 1,5m podlahy vejít čtyři a i spát!! Každopádně ráno nastal přesun na kopec. Nakládání věci, vyhrabávání aut ze závějů, roztahování.. all inclusive.
Martyho stroj vás vyvezl naprosto s přehledem až na parkoviště a tady nastal první vážnější zádrhel: chalupa, ve které se spalo byla až na kopci. Na kopec jel jen vlek (poma). Lidé s krosnama to měli lehčí..mňo.. Nakonec ale všechno zachránila rolba a její nasraný řidič, který vyvezl pod záminkou "jednoho baťůžku" hromadu věcí až na kopec, kde to naházel do závěje.. čert vem - hlavně, že to tam bylo. A hurá na kopec.
Počasí se extrapovedlo. Prašan nedotčený => jízdy lesem atd. - nepopsatelné. Do toho smažící slunce a výhled na (západní) Tatry. (všichni mají miliardy fotek - já ne resp. mé fotky jsou na paměťových kartách ostatních. Ale zase jsem něco natočil - jen se tím probrat :))
FLC Snowpark hardcore překážky jsem si moc nedal (nějaké ty trubky / zábradlí jsem sice přejel ale o stylovosti bych tu nemluvil a skok skončil totálním rozmetáním se pod... ale bez vyraženého dechu, takže vlastně ok ;)
Druhý den to samé. Co víc si přát. Možná sedačkovou lanovku ;-)
Cestou zpět jsme v Třinci (na přání) projížděli werkem. Fakt jsem to chtěl vidět, když už o tom všichni mluví. A neskutečné!!! Jako správný tourist nalepený na okénko jsem jenom žasnul. Roury 5m v průměru, nekonečná vedení odnikud nikam, kde každou chvíli šlehá plamen ven. Domy (nebo co to..) jak z Batmana. Pára, kouř, oheň, sníh. Nechápu, ale vypadá to dokonale. Projížďka trvala tak 4 minuty a pak zase šup - do sněhové iluze omrzlých stromů a spol.

Ještě jenou díky moc Doovi za přespání a zorganizování celé akce!