Sylvain Chauveau & Ensemble Nocturne

29-05-06

Jako už pomalu každý víkend jsem si v pátek plánoval a dušoval se, že se nehnu z domu, dodělám resty a půjdu brzo spát. Se mi to už skoro povedlo..
Jako zásadní úspěh považuji naprostou absenci přísunu alkoholu. K tomu abych zůstal doma bych asi musel vypnout net - brouzdám si brouzdám (naprosto bez postanních úmyslů :)) a najednou mi sepne jméno Sylvain Chauveau s albem, nad kterým jsem se rozplýval před pár měsíci. Koncert v Akropoli od osmi. Čert vem předsevzetí. Před devátou (nebo - po..? každopádně pozdě) parkuji před Akráčem :-)Sylvain Chauveau & Ensemble Nocturne v Paláci AkropolisNa pódiu slečna s čelem, slečna s houslemi, chlápek s klarinetem (a dalšími nástroji - bohžel názvy netusím - hoboj? - taková zahnutá velká věc. Saxofon to nebyl.), křídlo a Sylvain Chauveau s kytarou a krabičkami. Hráli interpretace (předělávky - ehm..) Depeche Mode a kdyby nebyl nějak divně "placatě" nazvučený celý prostor, tak by to určitě bylo lepší. Takhle mi přišlo, že ze zvuku měli nejvíc hudebníci na pódiu. Každopádně ale nic nevibrovalo (mříže nebo tak.. :) a člověk se mohl příjemně ponořit do vlastních úvah. Možná kdyby u toho nemusel stát a mohl se rozvalit v nějakém sofá.. :) Ale to už si fakt vymýšlím. Dobré to bylo. Hlavně klavír a čelo - geniální kombinace imo.
Otázkou pro mne zůstává, kde vzali v Akráči Petrof křídlo a jaký byl asi ten večer set Krüdera (bez Dorfmeistera) v Radosti...