Stimul - Mateřídouška - Scratch Perverts - Vibrations - alles

16-04-06

Někdy se to tak nějak vyvrbí :) Od středy jsem se prakticky "kulturně" nezastavil. Nutno teda dodat, že úroveň "kulturnosti" byla klesající - vrcholící (jestli při klesání něco takové je možné) večerem s Final Destination 2 (hodnotný film, lek jsem se jednou - zřejmě otupěn únavou). Tak popořadě:supernova (geometric abstraction reconsidered) Supernova - nový pohled na geometrickou abstrakci. Není sice úplně nový a v momentech sjíždí k poněkud retru, ale výborně koncipovaná výstava člověka postupně pohltí se vším všudy. Ze začátku se zdá, že půjde jenom o narýsované monumentální akrylové obrazce, ale pak člověk narazí na projekce, klikací flashoviny (kvalita nic moc, ale ta struktura za tím je dost velká), experimenty s materiály (reflexní fólie na aktovky) a férové pohrávání si s návštěvníkem výstavy dokola rozestavenými LCDčky. Vrchol IMO 5 min. záběr na systém provázků na kladkách ze kterých závěrem vznikne v prostoru židle - sem čuměl. Pán co to hlídá se naopak smál pod vousy (parchant:)
Do 30.4.2006 v Domě u Zlatého prstenu - mohu maximálně doporučit! (pokud je člověk trochu formalista... ...nebo grafik.. čož výjde skoro nastejno :-/

Po vizuální abstrakci jsem se hecnul na prozatimní vyvrcholení festivalu Stimul - prozměnu zvuková abstrakce. A prozměnu opět lidé odcházeli, ale tentokrát to nevadilo - Archa byla i tak narvaná. Hodit tam ten večer granát, tak Praha příjde o 90% (pseudo) intelektuálů a hudebních elitářů ;) Začátek jsem opět nestihl. Kora et le mechanix - dva páni a jejich notebooky mne příliš nepřesvědčili, stejně jako "hlavní hvězda" Christian Fennesz (nudáa.. jak hudebně tak co do projekce). O poznání zajímavější byl Philip Jeck, který 1. hrál na přenosné kufrové gramce (a nějaké krabičky :) 2. vypadal tak na 60. a měl i příjemnou projekci - i když byla nějak rychlejší než on :) Může se stát.. Bohužel - díky skluzu programu a faktu, že večer byl v ambientním duchu - jsem už v hledišti poklimbával. Myslím, že jsem nebyl sám. I když člověk co seděl vedle mě, jak když spolkne pravítko, po skončení jen vydechl "Virtuózní...." :-) No - já si beru příště kartáček sebou :)
Mateřídouška na festivalu Stimul Nejsilnějším zážitkem tak zůstává projekt Mateřídouška. Silný vizuální koncept, který staví na uslintaných vzpomínkách a obrazech z dětství. Zpěvačka v masce kočky-princezny doplňuje přes ní běžící projekci. Hudebně opět kdesi v ambientu, ale tentokrát s gradací, která nenechá představení zapadnout (do propadliště mozku :))
Jedinou výhradu bych měl k technickému provedení některých momentů v projekci. Když se mění pořadí objektů, tak prostě přebliknou - mě to rušilo. Ale já jsem co se tohodle týče pošahaný a možná to byl i záměr... Každopádně by mohli spíš vydat dvd, než cd :) Zajímavého materiálu mají spoustu.

Selfmade triko :) No a páteční Vibrations snad nemá cenu ani moc rozpitvávat. Velkolepá akce :p Vizuálně -mňam-. Absolutně nabrandované. Nedělám si iluze, že hostesky měli Vodafone i kalhotky.
Bohužel, hlavní důvod mé návštěvy, Bauchklang, z nějakého důvodu nedorazili :(( High Contrast byl, řekněme, standardní. Scratch Perverts stačili během hustého vystoupení vypít láhev Jacka Danielse a nějaké plechovky Plzně. I tak to byl hodně velký mazec - mimo jiné kvůli výtečnému MC. A pak už jenom Kaplick se svým kámošem - do šesti ráno. Do extrému. Čím dál tím lepší! Kristýna odprezentovala opět nového přítele - čím dál tím horší.. :)
Chillout byl po delší době výtečný! - Dostatečně rozlehlý a útulně zařízený s příjemnou hudbou na pohupování-se s lahví sektu v ruce (dix Patawa ;-) a šmírování co má kdo na triku za barvy a obrázky kvůli inspiraci.

A kdo dočetl až sem, tak pro toho je tu skoro velikonoční bunny mandala (650 KiB - 2352x2352 pixelů) :-)))