Státní svátek - made in Austria

03-11-05

Tak abych se (nenápadně) vrátil ještě k minulému týdnu a našemu státnímu svátku.. nic moc. Zato den předtím jsem si střihnul rakouský státní svátek - ani ne tak kvůli oslavám Rakouska, ale kvůli muzejím a galeriím zadáč (stylově - "kostenlos" :).
Jako - dobrý - ve Vídni jsem byl naposledy v prváku na Gymplu a to si to pamatuji nějak jinak. Asi jí od té doby nějak zkomprimovali, či co.. všechno bylo nějaké menší... Jen Burger King v jakémsi předělaném paláci v centru byl obří. Nevím jak to dělají, ale ty hranolky jsou naprosto nepřekonatelné! Proč sááákra nejsou i tady.
Jinak klasické poletování po galeriích přerušila přehlídka armády (a přelet stíhaček - třeba taky Grippenů? Třeba jsme jim je půjčili..:)) Oba dva...
Mám ten dojem, že jsem nikdy neviděl live takový to.. ..jako z filmu - tanky na ulici.
Sice nechápu proč Rakousko slaví státní svátek přehlídkou tanků (nepukli náhodou mimo jiné ve WWI?..) ale budiž. Tanky malé, větší, velké a velké jako kráva. Mezitím nějaké obrněné vozy - všechno osazené typama co vypadají, jako, že jsou pyšní. Je fakt, že asi málo hraju hry, protože průměrný hráč dovede vysypat názvy tanků a samopalů z rukávu - i když ho probudí ve tři ráno. Já tedy ne - spíš jsem se bavil tím, jak prudce zastavovali na červenou a trochu se bál, že když ten chlápek co to řídí dostane infarkt, zhroutí se na ty páky (jojo.. Indiana Jones) a ten kolos se na fleku otočí o 90°, tak ze mě zbude jen placička. To jezdí ukrutně rychle!
Díky bohu přehlídka raket středního doletu se nekonala - a jestli, tak ten den někde jinde - třeba v Číně?
Podtrženo - výlet super, jídlo dobré, Vídeň ok, billboardy na Palmers a Triumph jednoznačně nejlepší... ..a proto mám Rakousko rád ;-)
..A stejně žádná Vídeň není..