Slovenský víkend

30-01-06

Tento viekend nebol vöbec jazykove standárdny. V piatok probehla v prostoru Školská 28 prezentácia projektou dvou dam ze Slovenska. Jedno akysi pokus o presudo-video-art-vjing (pustena mp3 na pozadie a poustenie videi z mobilov postupnie za sebov z mediaplayeri - bez naracie i vypovedne hodnóty, ale autórka to presentovala tak bezelstne, ze ji clovek uveril, ze to naozaj myslie dobre:) a ukazka diplomove pracie z rokov 2000 - to tak odpoviedalo :-/ Kamera na hlave a ovladanie druheho pokyny z mobilneho telefónu. Niec muoc.
Huh - už to vc prznit nebudu i když mě to baví :) Každopádně poslední věcí ze Školské byla performance P-P - pro dvě promítačky a dva pány, kteří pouštěli smyčky 16mm filmu, nakterém byli nasnímáni sami, a smyčky z audiokazet. Obě promítačky stály za sebou a projekce se překrývla. Někdy nebylo jasné, co je silueta a co je natočená silueta - docela vtipné.
Další setkání se slovenskou kulturní mafií :p proběhlo v Carculcah (ten web se zmení.. don’t worry.. ;-) s následným prošvihnutím vernisáže fotek :( a dále i ve filmu O dvě slabiky pozadu, který tak pěkně popisuje Tina. Mňo - je to hezky barevné, hlavní hrdinka je v každé scéně v jiném oblečení, a jinak namalovaná (dokonale barevně vyladěná!) ale jinak dost nuda. Slečna si za svůj stav může sama a dobře jí tak. Je fakt, že to známe všichni - někdy člověk prostě "jede".. Pěkné obrazy (takže asi "dobrá kamera"?) ale nějak se to nedostává hloubš a extra vtipné to také není. "SlovAnská poetičnost" konce mě vysloveně nakrkla.
Táky bol tědy muoj slovensky viekond. :D