Nickname v Divadle Archa - dvojtečka pomlčka velké dé

17-01-06

"Divadlo je od toho, aby se lidé divili" - říká klasik. Well - já jsem se ne-di-vil :) ale těšil na sobotní návštěvu Divadla Archa páč už bylo pomalu na čase vidět Nickname.
Jsem nadšen. Dynamické po hudební stránce - základní hudební motiv pulzuje jak z Lola běží o život a je zvukově krystalicky čistý (mezi námi netopýry..) a i celé představení sviští příjemně v tomto duchu. Strohá "scéna" (4 židle na kolečkách, světla a překvapivě ostré projekce na zem (dobrý projektor :)). Mezi tím vším se odehrává prostě výjev z chatu prokládaný verbalizovanými emotikony, postavy mluví přes sebe, šeptají si, floodují, ignorují se.. Každá z nich chce v roomu něco jiného a člověk si uvědomí, že to vlastně tak nějak zná. Ty typy/ky- ty "postupy". Celou dobu se zdá, že to bude jen hezky udělaný výjev ze života edentit, ale nakonec se najde i jistý přesah do reálu, který na mne působil trochu banálně, ale řekněme, že tam je pro blbší.. mňo..
Nickname - Skutr - Divadlo Archa
Ale jinak super relax večer s následným posezením v divadelním baru s dvěma Hanami (sem si připadal jak v komixu), herci a tvůrci (teda - ti všichni seděli u jiného stolu ;)
Doporučuji - už kvůli tomu herci co hrál v reklamě na škodovku s připláclým nosem na sklo..
(btw - teď jsem zkoušel jestli mam pořád svuj nick na xchatu a zjevně proběhla or roku 2000 nějaká čistka.. ;-)