Matfyz, megarobot, selské stavy

25-11-04

Dnešek opět ve znamení "od zdi ke zdi". Zmítán mezi světem techniky a humanitních sraček jsem se ráno vypravil na Malostranské nám. kde má prostory MFF UK. (super prostory se super vybavením musím podotknout) Konal se tam seminář o umělé inteligenci, entech (né těch z pána prstenů :) a různých možnostech jak se to dá aplikovat, programovat a vylepšovat. Úžasný! Sice jsem tam byl za humanitní břeh jediný (a ještě mě specielně vypíchli při představování..) ale i tak to bylo skvělý. Proč sakra nemůžu dělat něco takovýhleho?
V závěru byl předveden robopes od megarobot.net. Sice vypadá jeko AIBO ale už vím co chci až nebudu vědět co s penězma. Rozkošné. Jak člověka oblbne pár servomotorků a tvar psa... Ale ummm... no přehrajte si videa. :)
Pak bohužel úprk do Jinonic na konzultaci projektu - v podstatě to dopadlo ok. A zkouška z bichle Dějiny selských stavů (opět přečteno jen z části:/) která dopadla nadmíru dobře. (asi hlavně proto, že se na nic moc neptal...a jen mi doporučil hromadu další literatury)
Tak - teď nevim jestli si mám číst o algoritmech nebo smyslu života...