MFFKV 2006 aneb Jak se ze mne stává nenáročný divák

10-07-06

Prázdniny mají jednu zásadní výhodu: tak 2/5 (ano - pětiny :) aut zmizne z ulic, ráno na Nuseláku není zácpa a ani v poledne v Korunovační... Bohužel spolu s auty zmizí také lidi a zbydou tu jen šedé sekretářky a managerky v kostýmkách na které na ulici tedy není radost pohledět :( Všichni krásní lidé jsou v Karlových Varech na filmovém festivalu.
Takže šup do auta a vrrr.. do Vrrrůů :) Počasí luxusní na plácání se po kolonádě s drinkem, posedávání na lavičkách, noční opíjení se a střízlivění u bazénu. Opět se mi nepodařilo se nedostat během prvních dvou hodin do "stavu". Asi nějaký genius loci, či co.. ;-)Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2006A abych tedy zhodnotil "41. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary", tak je stále vidět trend k vytlačení normálních lidi do..pryč a zprestižnění celého festivalu. Cannes třes se.
Znělka (6.4 MiB .wmv) i filmy zacílené na ultracinefily (je mi líto - nedávám) případně fetišisty ozbrojených konfliktů. Je jasné, že filmy by měli něco problematizovat, ale konfekčnost způsobu "dejto to na pozadí ozbrojeného konfliktu v xxxxx" je už trochu do očí bijící. Pěkné nepěkné obrázky se mnou už nehnou. Kde je napětí, pocity nicoty případně kouzlo naprosto nepochopitelného, nezvratného, šíleného nebo nečekaného vyústění? Možná to v těch filmech všechno je, ale zmizí pri postprodukci. Možná producentky žijící v Anglii mají se svou zemí původu společný už jen ten šátek na hlavě a filmy vyrábějí tak jako Kim Ki Duk naprosto bezostyšně pro cílovou skupinu "evropský pseudo-intelektuál".
Ale abych jenom nenadával, tak to má svou výhodu - člověk si může vybrat svůj oblíbený ozbrojený konflikt :-) případně sexuální vyšinutí a střihnout si necelé dvě hodinky relaxu.
Organizačně ovšem respekt (!) - konečne někoho napadlo zařídit bus přímo od stanového městečka až za Thermál a zpět. V inteligentní hodiny jako např. 11h ráno a 3h v noci. Stejně tak úschovna zavazadel - proč se tahat s batohem s mikonou celý den, když˛za 10,- jde dát do úschovny a kdykoliv si z něj, bez dalších poplatků, něco vyndat (roxy - styď se! :) - to celé až do - opět rozumných - 3 hodin ráno. Pití všude dost a "staff" slečny příjemné. Delvita speciálně otevřená až do 23h v noci se stále čerstvýma houstičkama a bazén sympaticky chladivý... což mě přivádí na myšlenku se naložit někam k vodě, spíš než smolit nějaké reflexe z Karlových Varů :)