M83 & Soldout

19-09-05

Whoaaa.. Jsem nadčený!! Ani ne tak z pátečního Rock Café a Dead Sexy Inc. kteří opravdu nebyli tak drsní, jak se jevilo podle popisů v médiích (prostě electro-clash-stylish-pop- punk:) - v prvním momentě jsem měl pocit, že na pódium přišli Right Said Fred :)) Před nimi čeští Lakeside Church, kteří mě docela pozitivně překvapili a nakonec jakási metalová úderka s typem v igelitovém kabátě a balalajkou (a to už jsem celé nedal...)

Oproti tomu sobota sobota sobota M83 M83 M83 Soldout Soldout!!:) Z předešlého večera dost skepticky naladěný jsem dorazil do Paláce Akropolis bohužel trochu pozdě, takže jsem z belgických Soldout neměl tolik, kolik bych si přál. (no - alespoň se pak nechali vyfotit :) Ale výborné, energické, tlačící dopředu :) - proud zvuku a ještě vtipná videoprojekce.
To co následovalo potom mě absolutně dostalo na zbytek večera. Nevím kdy se mi stalo abych už u první písničky na koncertě měl husí kůži... Znělo to asi jako takový ten totální disort, plochy, bordel na konci koncertu Massive Attack nebo rush, když se všechno kolem sleje do hučícího chumlu, který ale má pořád jakýsi řád.
Na pozadí lynchovský rudý závěs - a nekonečná krása. kdyby se člověk mezi hudbou mohl vznášet, tak tady.

OK - konec impresí. Pak jsme se s Davem lehce mázli a cruisovali autem po noční Praze, volali do rádia1 aby nám zahráli M83, protože "ten koncert byl uplně nejvíc.." (místo toho pustil Post Modern Sleaze od Sneaker Pimps -- taky výstižné) a přinejmenším já byl v jednu doma - s příjemným pocitem zadostiučinění ;)