Lítací sen

12-10-05

Už ani nevím, kdy naposledy se mi něco podobného zdálo. Furt je to samé psycho -- a najednou si člověk lítá :)
Pominu-li, že to celé bylo zasazené do dost divného rámce shánění hotelu k přespání v Německu (=> ceny v €), tak to bylo, skoro, ok. První den jsem nakráčel do hotelu a chtěl pokoj (sic tam byli všichni nazí..) - slečna na recepci mi nabídla jednolůžák za 1000 € (!!). Zjevně ve snu naprosto normální suma za noc :) Ovšem druhý den už nikdo nahý nebyl a slečna nejenže mě chtěla poslat na prohlídku jestli namám vši (?), ale ještě chtěla za přespání 7500 €. Takže jsem jí poslal k čertu, že si asi dělá s obojím srandu - vyšel ven a odletěl hledat jiný hotel...
Létání nebylo úplně čestmír-style, ale spíš jako taková ta hra kde se přistává na měsíci.. Člověk lehce padá a špatně se manévruje.
Nicméně jsem letěl kolem hotelu, který vypadal normálně (ještě, že jich bylo v okolí tolik..), ale na takovém tom panelu před dveřmi bylo přidělané kormidlo z lodě, tak jsem usoudil, že hlouček postávající před hotelem budou námořníci a že nechci spát v hotelu s námořníkama. Vyhnul se těsně lampě (protože z batohu mi bokem vyčuhovala mávací americká vlaječka) a pomalu klesal k anglicky vyhlížejícímu domu obaleném do břečťanu a vybledlých růží (he..?). Kolem ještě (dost nízko nad zemí) proletěl nákladní vrtulník, který nesl další vrtulník zavěšený, za osu vrtule, pod sebou. Nějak to vybrali kolem námořnického hotelu a zmizeli bůh ví kam.
K tomu anglicky vyhlížejícímu hotelu patřila i knihovna s otevírací dobou 17-22h a v samotném hotelu bylo strašných lidí - ale vpohode. Sice mi bylo blbý, že do nich narážím tou vyčuhující vlaječkou při hledání ceníku, ale stálo to za to - 20 € za noc.
A probuzení. :)