Demonstrace

02-08-05

Včera jsem odpoledne vyrazil na anoncovanou demonstraci k Ministerstvu vnitra - podpořit, podívat, trochu se opálit (bylo hezky). Knihy sice říkají, že demonstrace je anachronizmus, ale já v tom vidím další stupeň naštvanosti - po křičení na televizi a nadávání v hospodě. O efektivitě se lze opravdu dohadovat...
Musím řict, že mě překvapilo kolik lidí dorazilo a hlavně jakých "různých" lidí - věkově i vzhledově (škatulky ;)) Program: "protestsongy" na kytaru, skandování hesel, házení vajíček a projevy, které ve chvíli, kdy se začaly zvrtávat v "anti-všechno", pořadatelé utli. Za to odemě mají bod. Obecně to slušně vedli a po vypršení nahlášeného času akci oficiálně ukončili, dav odveleli na Letnou a odešli. Leč dav nikoliv - přijel systém a spustia muzika. Co dodat..? Kolem lidé pili pivo, víno a balili jointy...a tak si říkám jestli demonstrace == kalba? IMO ne.
No, ale postupně se dav i se systémem přelil na tu Letnou (z druhé strany budovy ministerstva :)) a zvesela se pokračovalo. Samoobsluhy v okolí měly žně.
PČR ;-)
Opět jsem se utvrdil v tom, že tato forma elektronické hudby a všeho kolem není úplně my cup of tea. To ovšem nemění nic na věci, že si Stát - ale i kdokoliv jiný - může dělat co chce. Jo a přišlo mi nechutný kolik fízlů postávalo mezi lidma - s ledvinkama a mrňavejma vysílačkama - zero tolerance!