Datatransfer 2006 - prolnutý festival

15-05-06

Datatransfer 2006Mňo a je to za mnou. Víkendový Datatransfer v Arše byl tak rychlý, až je mi to trochu líto. I když na druhou stranu, být to delší, musel bych zbytek měsíce jíst kořínky (nebo nechlastat..)
Páteční program mě absolutně minul - best of věci, které už všichni co mají Internet a MTV museli vidět a zas takovou hodnotu bych jim nepřipisoval. Massive Attack budiž, ale "hodnotných" klipů Daft Punk zas tolik není. Spíš ten koncept..no. Takže jsem vyrazil na sobotní promítání onedotzero a byl bych nadšený, kdyby se jednotlivé projekce v různých sálech neprolínaly. Takhle to byl prostě stres (člověk by nejradši viděl všechno...). Lidí přišla hrstka.
Nedělní "kulturní balíček" byl opět spíš v duchu ODZ. Lidi už dorazili (nebo informace k nim..) takže bylo plno. Konečně trocha pospolitosti.
Půlka dokumentu Guinessize Me (o dvou Irech, co se týden živí výhradně Guinessem..) byla sice zajímavá, ale - opět - ve vedlejším sále začínala ODZ projekce, takže nevím zda to přezili :-(
Celkově se mi zdá, že se z témat vytratila hravost a je vidět tendence k zádumčivé ambientní abstrakci a k řešení traumat z respektu a bezradnosti před technologiemi, ke kterým vzhlížíme jako kdysi k rodičům jen nevíme co s nimi. Příliš široké horizonty možností - a tak málo času...

Mohlo by se tedy zdát, že mě to moc nebavilo - to nemohu říct. Třeba velkou radost mi udělalo triko (kolikáté už...?:) s veverkou od Submarinechannel, které tam prodávali.Submarinechannel Squirrel T-Shirt - Prsa jsou samozřejmě moje...S veverkou! :-)