Bulva Fabula

21-04-06

Je fajn, že se něco děje. I když on the fly generovaná geometrie z Pure Data a MAX/MSP má své kouzlo a určitě k VJingu patří, tak midicontroller a video loopy také. Nicméně bych považoval za přinejmenším solidní opravdu smyčky "mixovat" a ne jenom prolínat dlouhé předpřipravené sekvence. Je pravda, že středeční Bulva Fabula byl downtempo večírek (pro nadšence...) ale i tak musím říct, že videa dost nuda. Nekonečné mraky, moře, pole, slunce, mandaly, mraky, les, mraky - sem tam nějaké proužky. Eh.. Alespoň, že nebyla vidět žádná komprese materiálu.
V první části (Clad & Blue) byla vidět snaha o improvizaci - DJ i VJ mixovali a v závěru to i gradovalo.
Druhá - část (000333 & Embryo) mi přišla už hodně prefabrikovaná a nejvtipnější okamžik na plátně byl Ladislav Pešek podložený citerou (nějaký track od Cornershop... tuším?). Z poklimbávání v sofa mě vytrhl až "guest star" Zdeněk Blína z -123min. Jak ho nemusím, tak to co odvedl bylo exkluzívní, ultraprofi! Jestli někdo ten večer zvládal svůj "nástroj", tak to byl on. Dokonce potlačil i obligátní "dikymoc" a "padada - mamvasradlidičky" :-) Čož mě neskonale těšilo :)))
No - s VJ akcema se teď nějak roztrhl pytel, tak uvidíme co přinese květen - já doufám, že něco výrazného. Třeba 7.5. v Akropoli :)Bulva Fabula - Roxy, Pešek, Blína