Bienále Zvon 2005

20-05-05

Hmm.. doháním co jsem nestihl včera. Kvůli čištění koberců jsem musel odpojit stroj a nakonec jsem radši vypadl do města - trochu bloumat jestli něco o klobouček nezavadí (když už bych se teda měl učit...tak si radši střihnu nějakou "kultůůůru").
Zavadilo bienále mladého umění v Domě u Kamenného zvonu na Staromáku. Hodně zvláštní. Některé věci bych zařadil spíš mezi experimenty z průzkumem (anketa mezi dětmi "co je to rub?", "kdy je něco narubi", "proč se dávají věci na rubi?" apod. (vtipné odpovědi!!) nebo "napište ve skupině, co kdo řekl..."). Jiné bych řekl, že jsou už tak trochu pasé (natáčení klepajícího se pudinku - hezké, uklidňující, ale tak 10let dozadu...) - obecně myslím, že póza, kdy se někam postavila kamera, pustila a umění bylo na světě je tak trochu vyčpchlá.
Za sebe můžu říct, že mě zaujaly bílé plastové kachličky, které byly zespoda natřené žlutou fosforeskující barvou a tak se to kolem nich odráželo na zeď - nenápadné :) a pak ještě překážky do skate-parku postavené podle návrhů architektury nějakého světoznámého ... architekta - jehož jméno jsem samozřejmě neudržel (budeme dělat jako že jeho jméno někoho zajímá?.. asi ne.) A anketa v info-centru, a koberec ze Shiningu a překreslené trailery na horory...aa.. no - čím víc o tom přemýšlím, tím víc mám pocit, že ač jsem ze začátku byl lehce rozladěn, že je to shit, tak to tak úplně shit asi nebyl, protože bych o tom mohl napsat ještě tak deset stránek.
Takže změna - a nakonec vlastně za 40,- polovičního vstupného mohu doporučit, ale chce to mít čas...