Arsène Lupin a spol.

05-04-05

V kině jsem už nebyl skoro ani nepamatuji. Asi mě do něj přímo nic vysloveně netáhlo.. Ovšem v posledních pár dnech jsem to lehce vykompenzoval.
Nejdřív přehlídkou nekomerčních hraných filmů Vysněná zem a pak včerejší noční projekce v rámci Febio Festu.
No - nekomerční filmy byly hardcore - prostě natočené na domací videokameru a sestřihané v Premiere. Asi nejvíc mě pobavil film "Větvičky" o partičce lidí v lese. Dialogy byly převzaté z diskuzních fór a opravdu to stálo za to :)) Názory na svět, boha, etc... Masakr. Dobře vybrané typy lidí. Prostě voda na můj mlýn.
Co se včerejšího filmu týče, tak musím říct, že nevíííím. Bylo to jakoby nové zpracování Arsène Lupina, ale přesně nevím JAK to tvůrci filmu mysleli. Tenhle film nebalancoval ale potácel se kdesi mezi detektivkou, historickým čímsi, komedií, parodií, akta-x a totální sračkou. Staré filmy mají své kouzlo a člověk rád přimhouří oko - u nových by mělo být trochu jasnější jak to filmaři míní. Třeba by pak některé věci nevyznívaly tak směšně. Ale možná že jsem byl jenom utahaný.. a že bych se zese úplně nebavil - to nemohu říct. A poslouchat 2 hodiny 10 francouštinu je pohlazení. :)