Asi nemáte nainstalovaný Flash.

No tak tedy: veselé vánoce.. ;-) - cink -

OK - žel bohu není moc čas psát a když, tak člověk mění spíš status na facebooku. Nicméně dnešní návštěva lékárny proběhla následovně:

Já: "Prosím jeden kartáček a nějaký mezizubní kartáček"
Slečna prodavačka: "Kartáček a lubrikant?"

Zanesené podvědomí.. malilinko :)

A jako definitivní doražení filmového dne proběhl Pineapple Express. Zhulenecká haluz v retro barvách, která ke konci už trochu předbíhá sama sebe. Asi nelze srovnávat přímo se Superbad - to bylo o něčem jiném, ale je fakt, že u Pineapple Expressu jsem se asi víckrát zasmál.

I když mě ke konci už trochu štvalo koukat se na vygumovance, scénky domlouvání se jestli na 1-2-3 nebo 1-2-3-ted prostě jsou ze života. Boj s mafií už méně..

Není to Jackass - diky bohu, ale i tak je mezi hrdiny filmu takové zvláštní la-ten-tní "jiskření" ;-)

Další film na seznamu je nový Woody Allen - Vicky Cristina Barcelona. Cassandra's Dream nebyl špatný. Určitě lepší než Scoop. Jsem zvědavý. Uvidíme co kino potažmo Internet přinese...

A pokračovalo se dál.. novým filmem bratří Coenů (taky dobrá fráze..) Burn After Reading.

Klasicky zvláštní pocit vycházející z celého filmu tam je. John Malkovich v roli manžela Tildy Swinton = mrzne obrazovka. Zajímalo by mne jestli tihle dva spolu dovedou být normálně v jedné místnosti. Nebo spíš jestli s nimi dovede být ještě někdo další :)

Ostatní herci výborní! (taky) A to tam hrál i "ten co hrál Sledge Hammera v tom seriálu". :)

Celý film je neskutečná přehlídka toho, že omezenost si nevybírá - napříč vrstvami, napříč zaměstnáními, napříč pohlavími - každý má svou bubble a na některé věci prostě kašle, nevidí a neuvidí.

Když se v neděli táhla Veletržní mlha, kolem semaforů vytvářela neskutečnou záři a člověk si připadal jak na Sněžce (bez těch aut 'fcourse) bylo jasné, že ten den se už nic dělat nebude. Čaj, film, film, film a možná nějaké jídlo.

Čerstvě na disku: Kung-fu Panda. Poslední dobou jsem co se animovaných 3D filmů týče trochu opatrný. (všude samé kozy.. ošklivý) Nicméně musím říct, že Panda se povedla - a to jsem k té postavičce měl dost velký odpor. Je to dynamické, zábané, barevné, roztomilé, bla bla bla.. všechno. DOST mi to připomínalo 3 roky staré Final Fantasy VII: Advent Children kde se také pořád řezali ve vzduchu. (asi tedy hlavně proto) Je ale fakt, že ve FF to bylo nějak příliš. Cool, ale příliš. Nehledě na to, že japonské scénáře mnohdy nepobírám.

Panda je jasná a jednoduchá. Exploiting zviřátek do filmů pokračuje. Už jich moc nezbývá - tedy.. těch použitelných, protože nevím jak by se ujaly třeba dobrodružství medůzy. (i když.. :-) )

...A konec exhibicionistického okénka a flákání po nocích. Tím se nevyřeší nic...

Vííííno

25-10-08

Ulalala -překvapivě - bíííléé :)

ALE

Každý má nějaké své "poprvé" - u někoho to je jízda autem značky XYZ, u jiných to je braní dorg - já měl předevčírem svojí první polaroidku. Jup. Asociální kompozice, lehce isometrické pojetí a zjevně se už nemusí "klepat" fotkou, ale zahřát materiál, takže "vývoj" proběhl na hrudi fotografky - teď už jen získat scan (nebo originál) :-)

Ať tak či onak -  1st polaroid - never forget...

Úplně jinde než zážitky z DB se pohybuje zkušenost z Divadla Komedie a kafkova Procesu (velké, malé.. věta jak z diktátu - sááákra..)

Nenápadně se linoucí děj, balancování na hranici absurdity, emotivní projekce a hudební doprovod vygraduje v posledních deseti minutách takovým způsobem, že nikdo v sále ani nedutá. Ti co během posledního schizoidního monologu usnuli se probudí do pekla při kterém se na pódiu odehraje totální rozpad osobnosti, kapitulace nad vším a smrt. (sice vlastní rukou, ale všichni víme, že to je jinak..).

Celá scéna je koncipovaná jako kostka, která působí trochu klaustrofobně, ale udržuje věci pohromadě. Ovšem když se před koncem rozloží na jednou tak velkou, je jasné, že jde do tuhého. Die fernen Weiden der Seele.. jojo.

A když to celé skončí člověk je zralý na panáka. Na happyendy není čas.

PF 2009

30-12-08
 • min.
 • Flash
 • MB

Mňo - tak jako každý rok, díky naprosté impotenci splodit vlastní PFko (a nestihani kvuli delani PFek pro všechny ostatní kolem ;-) ) nahazuji opět cizí. Ale zato krásné! Doporučuji i "making of" - i když je to jazykem který ne-úplně-dávám.. je to zajímavé :)

Takže do nového roku Alles Gute allen :)

 • 3:17 min.
 • QuickTime
 • 47 MB

V papírnictví bylo vždycky všechno barevné, vonělo barvami, papírem... Nebyly to hračky, ty věci měli smysl - účel. Jakoby v se každém itemu za pultem skrýval celý potenciální vesmír. Někdy stačilo jen přijít, koukat a snít "co by se všechno dalo s takovou - třeba bílou - fixou udělat".

Postupem času to nějak vyprchá :(

Myslím, že na obdobnou strunu hraje reklama na internetové papírnictví OfficeMax - sice používající to, v čem by člověk hledal možností na kreativní vybití nejméně, ale možná právě proto zůstává rozum stát.

Zjevně je fuk, jestli se jedná o hordu králíčků v NY, hopíky v LA nebo PostITy v kanceláři - barvy fungují!

ps: YouTube verze

 • 3:27 min.
 • QuickTime
 • 22.3 MB

No - tohle muselo být docela vtipné natáčení. A postprodukce.. :-)

BTW - pseudo-retro-pornolike-(underwear) je zjevne in. Nehledě na vyprané barvičky.. Víc toho nesemolím protože Modrý portugal..

 • 0:45 min.
 • QuickTime
 • 9.5 MB

LOL - některé věci se nezdají. Takové menší promo od Superstudia. Človek se otočí.. a hned má motorovou pilu (ehm) v zádech. Kam ten svět spěje... kam ten svět spěje..., když už nejde věřit ani očím ;-) 

 • 4:45 min.
 • Flash
 • 11.5 MB

Jak prosté :) Kdo se nenakláněl u monitoru aby viděl zaroh, ten nehrál Doom. Kdo neskákal s GameBoyem v ruce, když se s Mariem snažil přeskočit houbu..? Popkulturní artefakty tlačí vědu kupředu :-p

Ještě pár let a kupuju konzoli... 

 • 3:44 min.
 • Flash
 • 9.2 MB

Daft Punk a Kanye West. Čert vem. Ale klip k tomu je docela Akira jako vyšity. (přehrávátko .flv) Pěkně barevné - zvlášť Tokio v noci. Trochu mi unikají prostřihy na kroutící se slečnu, ale tak to asi u pop-klipů být musí.

Podstatně LEPŠÍ než klip, který musel stát balík a stejně padne (i přes odkazy na neskutečného Akiru - rok 1988!!!) mezi blink-blink hiphopu v zapomnění, je takhle ruční performace!!! Počkejte až dojde na "text".

 • 3:58 min.
 • QuickTime
 • 25 MB

Piu.. tiu.. poii.. ptakovinka, ale rozkosna. Ja chci taky.

A ještě chvíli a půjdu si snad i koupit ten nehorázně drahej lístek na koncet.. chmm.. 

 • 6:40 min.
 • Flash
 • MB

Tak opět něco z budoucnosti.. ok zoomování obrázků nění až tak velký zázrak. Ve chvíli kdy to máte v paměti grafické karty. Když je jich hodně, tak holt musí být hodně paměti. Zajímavé je to využití - a rozlišení obrázků resp. dokumentů. Nazoomovat na stránku nikoho nenadchne, ale priblížit si tak technické parametry auta v reklamě už je jiná. Teoreticky by to mohlo jít do nekonečna - stačí napojit na web.

Mnohem vetší úlet je rekonstrukce obrazu za pomoci fotografií. To už tu také bylo - krabici nafotíte z 5ti stran a počítač už to nějak na 3D objekt převede. ALE to co ukazují ke konci videa je trochu jiný kalibr: na základě podobných částí obrovského množství fotografií z Flickru je sestavený 3D model (vtipné jak to bere i člověka který má plakát na dveřích) a každá fotografie je zpětně umístěna do prostoru a je vidět odkud je focená / kam projektuje.

Tím by se při troše dobré vůle dala zajistit procházka po celém světě. Stačí aby bylo dost fotek všech míst - sednu, kliknu a projdu od sebe z pokoje oknem, přes střechy, hrad k horám a po polárním kruhu do Ruska a pak přes pláně a hory do Indie k pláži a po pobřeží přehopsám po ostrůvkách v Indonésii až do Austrálie a když chtím hordu turistů, tak se svezu lodí do Ameriky, projdu města, pouště, pralesy.. a to všechno jenom díky Internetu a troše trigonometrie ;-)

Díky, že jsem se narodil do dnešní doby - i když.. o pár let později by mi taky nevadilo ;-))

 • 3:22 min.
 • QuickTime
 • 8.5 MB

Jakožto solidní tričkový fetišista jsem o tento klip nemohl nezavadit (to nemohu říct..) Marketingově fintička-pořešené dvě verze: jedna "unfinished" a druhá "official" - každá má své vychytávky. Unfinished je každopádně méne vycenzurovaná ;-)

Celkově bych ocenil nápad a kvalitní vytrackování pohybu triček a designů. Někdy to musím taky zkust udělat - softu jsou na to mraky..

Mimochodem mi to silně připomíná situaci když před x lety vyšel klip k Number One od Playgroup - diskoška jako prase, čisté samply a geniální klip. (ovšem bez triček..)

 • 5:55 min.
 • Flash
 • 35 MB

Krása rozmazaných obrazů a zrna by se neměla podceňovat. Narozdíl od jiných obrazů nechává neskutečný prostor pro domýšlení. Moje nejoblíbenější sny měli vždycky nějaký vizuální defekt. Jen se to tedy špatně komprimuje.

Celé dílo Mathieu Saura resp. Vincenta Moona má zvláštní nádech - jakoby se snažil zachytit všechno na co narazí a kde se něco hýbe. Bez přestávky - proud vjemů. Hlavně nepřestávat. Na fotografiích je to také znát - vyklidněná, statická fotka od něj snad neexistuje a nadšení ze síly obrazu a možností ho a jím, podprahově a mezi.. zrny.. spolu s hudbou manipulovat, je nepřehlédnutené.

No - pro nadšence doporučuji zkouknout obsah webu - v některých chvílích je to podobné, ale couž.. Třeba Tango Apasionado nebo klip pro Sylvaina Chauveau.